0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #440 -: Юни 02, 2010, 11:02:53 am »
Здравейте Бърди, дъщеря ми на 4 г.и 7 м. Петък през нощта се събуди с болка в коремчето и повърна еднократно. В събота на обяд вдигна темпратура 38,5/ дадох Нурофен, след 4 часа от установяване на температурата/. Никакви оплаквания, през нощта вдигна отново 38,5. не дадох температуропонижаващо, на сутринта се събуди с хрема и леки болки в коремчето/ според мен от глад/. В понеделник се оплака ,че я боли гърлото, което е леко зачервено. Лекувах я със следното: Еуфорбиум композиум за хрема, 2 дни давах Инфлуцид след това преминах на Цинабсин, капки Био Гайа, Цитросепт. Мислех си че вървим към оправяне, но днес се събуди с гурелчета на очите и кашлица, някакви съвети....?
Благодаря
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #441 -: Юни 03, 2010, 12:51:51 pm »
@Stivarip

Аз бих дал Певарил+ Фуцидин. По склонен съм даже 2 дена да ползвате само Фуцидин като първа стъпка.
Това е вероятно стафлококова инфектирана екзема. Но гъбички са възможни по принцип, макар че картината за гъбички е нетипична.
Здравейте отново, Докторе. Мазах 2-3 дни с Фуцидин. Още 5 дни Певарил+ Фуцидин. Сякаш петното бе започнало да избледнява, но от 2-3 дни отново е зачервено :? http://www.facebook.com/album.php?aid=30811&id=1593782708&l=8c076e0075 Бихте ли погледнали отново, моля
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #442 -: Юни 03, 2010, 14:14:16 pm »
Ефектът от Певарил е налице- нужно е сега да намажете още няколко дена с правено КС кремче+Певарил за да се изчисти екземата. Няма нужда от повече Фуцидин.
Ползвайте пудра за да поддържате областта суха. Но не върху крема.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #443 -: Юни 03, 2010, 16:04:39 pm »
Докторе, за малечка ще питам /1 г. и 4 месеца/
в понеделник на обед поставихме последната доза Пентаксим
още вечерта се повиши телесната температура малко над 37, до следващия ден на обед, когато виждайки 38 поставих свещичка ефералган
детето беше много раздразнено, неутешим рев, болка в крачето, не желаеше да ходи
мястото на ваксината с около два пръста в диаметър зачервено, като обрив
в момента зачервеното го няма, напипвам голяма подутина
след свещичката вечерта към 18 пак наближи 37,9 и пак сложих ефералган
появи се секрет и кашлица до позиви за повръщане
снощи последно премерих леко повишена Т- 37,1 и от тогава няма признаци за повишаване
днес започна и да киха, от онази вечер пръскам в Еуфорбиум, който определено я облекчава
вчера докато спеше следобеден сън от ноздричката й изтичаше секрет, образуващ петно на възглавницата й
днес забелязах, че едното оченце в бялата си част е изпълнено с капилярчета, другото е ок
от това, което според мен не е добре от време на време спонтано изтичат сълзички
като цяло тонуса на детето не е добър, в смисъл- не лежи постоянно , но не е онова игриво дете, което съм свикнала да гледам
апетита също намаля, не насилвам- кара почти само на АМ
към какво ще ме насочите в случая
мерси предварително
« Последна редакция: Юни 03, 2010, 16:17:34 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #444 -: Юни 03, 2010, 16:16:20 pm »
Здравейте докторе, отново се нуждая от вашата помощ.

На 22 май се изолира от гърлен секрет мораксела катаралис и тъй като за момента детето беше в идеално здраве, не започнахме лечение веднага. Предписан ни е по антибиограма Зинат 2 х 5 мл., който реално започнахме петък 28 май вечерта първа доза. Без никакви симптоми, освен лошият дъх в устата. Вчера беше 5-6 ден от прима на АБ, но детето вдигна следобяда температура 38.3, която не се повлияваше от температуропонижаващи за повече от 2 часа. тоест сваля температурата, но много бързо я качваше отново. Сутринта в 5 часа, вече беше 38.8. Детето спеше неспокойно, ако въобще беше сън това, както и често сумтеше и стенеше в просъница.
Към 8-9 ч. температурата стигна 39, грабнах го и заведох в лабораторията и пуснах ПКК с утайка,С реактивен протеин и урина. При прегледа се установи възпаление на двете уши, едно малко в повече, зачервено гърло, без хрема за момента.
За оставащите 5 дни, дозата на Зинат ни е увеличена на 7.5 мл., вместо смяна на АБ и утре след 24 часов прием на тази доза, на контрола. Също така ни е назначен и Фунгостатин, евентуално поради гъбична инфекция, за която нямаме време да изследваме. Капки Гаразон в носа и ушите.
Много ви моля за вашият компетентен съвет и мнение.
Прилагам и резултатите от изследванията от днес.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #445 -: Юни 03, 2010, 18:03:23 pm »
Максималната доза Зинат за деца е 500мг/дневно. Тоест-10мл/дневно.
Не може да давате "Фунгостатин" така!

Може да е нужна смяна на АБ.
Детето има сравнително нисък Хб- може да е в рамките на текущото заболяване, но може би ще е нужно е да се убедите че не е носител на таласемичен ген и да направите изследвания и на серумно желязо, ЖСК, феритин.
Ако има железен дефицит и няма таласемично носителство, ще е нужно желязо пер.ос.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #446 -: Юни 03, 2010, 18:07:39 pm »
Докторе, за малечка ще питам /1 г. и 4 месеца/
в понеделник на обед поставихме последната доза Пентаксим
още вечерта се повиши телесната температура малко над 37, до следващия ден на обед, когато виждайки 38 поставих свещичка ефералган
детето беше много раздразнено, неутешим рев, болка в крачето, не желаеше да ходи
мястото на ваксината с около два пръста в диаметър зачервено, като обрив
в момента зачервеното го няма, напипвам голяма подутина
след свещичката вечерта към 18 пак наближи 37,9 и пак сложих ефералган
появи се секрет и кашлица до позиви за повръщане
снощи последно премерих леко повишена Т- 37,1 и от тогава няма признаци за повишаване
днес започна и да киха, от онази вечер пръскам в Еуфорбиум, който определено я облекчава
вчера докато спеше следобеден сън от ноздричката й изтичаше секрет, образуващ петно на възглавницата й
днес забелязах, че едното оченце в бялата си част е изпълнено с капилярчета, другото е ок
от това, което според мен не е добре от време на време спонтано изтичат сълзички
като цяло тонуса на детето не е добър, в смисъл- не лежи постоянно , но не е онова игриво дете, което съм свикнала да гледам
апетита също намаля, не насилвам- кара почти само на АМ
към какво ще ме насочите в случая
мерси предварително

Защо не повикате да я видят днес вечерта?
Това би било най-добре.
Т-та може да е от ваксината, но останалите неща - не са.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #447 -: Юни 03, 2010, 18:29:50 pm »
ами то такова понятие като посещение при болния при нас не съществува
в интерес на истината най притеснена съм заради оченцето, възможно ли е да е ударено и за това да е в такова състояние
редактирам се- чухме се с лекарката, да капя офталмо септонекс в оченцето през 2-3 часа и утре до ранния предиобед ако няма подобрение да отидем   :?
« Последна редакция: Юни 03, 2010, 18:36:17 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #448 -: Юни 03, 2010, 18:56:48 pm »
Максималната доза Зинат за деца е 500мг/дневно. Тоест-10мл/дневно.
Не може да давате "Фунгостатин" така!

Може да е нужна смяна на АБ.
Детето има сравнително нисък Хб- може да е в рамките на текущото заболяване, но може би ще е нужно е да се убедите че не е носител на таласемичен ген и да направите изследвания и на серумно желязо, ЖСК, феритин.
Ако има железен дефицит и няма таласемично носителство, ще е нужно желязо пер.ос.

За Зината и аз прочетох за максимална доза при деца 500 мг/дневно, но не мога да разбера защо винаги се изписват големи дози АБ тук.
В какъв смисъл не може да давам Фунгостатин така? без изследвания  или ...?

Хемоглобина от раждането до сега е варирал между 108-125, нисичък си върви, но личната не желае да пускаме изсл. за серумно желязо и т.н. нямало смисъл, била почти сигурна, че детето има желязодефицит. Даже ми беше предписала Тотема за месец, но аз без изсл. отказах. Може би като оздравее ще ги направя най накрая тези изследвания, че ПКК все като е болен пускаме и не е ясно колко е достоверно.

За смяната на АБ вече съм в пълен шах, кой да бъде той. Преди месец имахме пак Мораксела и пихме Цефзил, но лепнахме и някакъв вирус с ужасна хрема и конюнктивит, та продължително се лекувахме. По преди месец,пихме Сумамед 6 дни поради стрептокок, месец преди този АБ пихме Аугментин ЕС, още по преди поредни 3 пъти Зинат. Въобще от октомври до сега минахме всичките.
« Последна редакция: Юни 03, 2010, 19:01:14 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #449 -: Юни 03, 2010, 19:04:48 pm »
За какво даваме "Фунгостатин"? Къде и как е обективизирана гъбичкова инфекция?
Може да спазите 500мг/дневно Зинат, но на 8 часа даван - както съм писал многократно, и от опит, АБ при деца дозирани на 12 часа не са работещ подход.

Имайте пред вид че СУЕ и СРП не поддържат много тезата за инфекция... . СУЕ 6 и СРП - 2.9... .
Не знам ... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #450 -: Юни 03, 2010, 19:47:31 pm »
Имайте пред вид че СУЕ и СРП не поддържат много тезата за инфекция... . СУЕ 6 и СРП - 2.9... .
Не знам ... .

Ами точно поради тази причина си мислех, че отново е лепнал и вирус освен Моракселата. Обаче има завишени гранулоцити, а и се върна лошият мирис в устата, ушите възпалени въпреки АБ, високата температура, не знам ...  За Фунгаститана ясно,  ще се въздържа, но с АБ какво да правя.Личната подкрепя тезата на УНГ, че след 5-6 дни смяна на АБ не е много удачно и би било по добре да увеличим дозата. Въобще твърдения и разбирания, обратно на всичко, което сте писали. 

Благодаря за отделеното време.
« Последна редакция: Юни 03, 2010, 19:51:05 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #451 -: Юни 03, 2010, 20:57:02 pm »
Погледнете утре пак ушичките. И оценете хода на температурата.
Ако няма промяна- сменете АБ.
Аугментин е добър избор. Но обикновен, не ЕС.

Не знам обаче:

* дали това е наистина инфекция
* дали не е вирусно
* дали посявката е коректна като резултат. Ако е, колкото и да давате АБ за Моракселата, ако в ДГ има и "ври" от Мораксела, полза да му давате АБ точно за мораксела- никаква.
« Последна редакция: Юни 03, 2010, 21:00:38 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #452 -: Юни 03, 2010, 21:11:42 pm »
Да в Дг наистина "ври" от Мораксела. Аз обикновено изчаквам с АБ, до като се разболее и/или вдигне температура. Не давам само при носителство веднага, както беше сега, обаче имам пътуване другата седмица и исках да е здрав. Сметките ми излязоха криви обаче за момента.
Дали Ви разбрах правилно, да изчаквам с АБ при Мораксела, когато е без симптоми и само носителство или съм разбрала грешно?

Посявката е точна, досега замирише ли му устата и задебели езика, винаги излиза Мораксела и до месец максимум се разболява.

Ще го заведа утре пак на контрола и няма да увелича дозата на АБ. До момента от 14 ч. когато дадох Хексалгин не е вдигал температура. Обаче тогава и капах Гаразон в носа и ушите, не знам дали това дава отражение. Дано премине всичко, че ужасно се притесних.
Още веднъж благодаря.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #453 -: Юни 03, 2010, 21:26:02 pm »
Гаразон- >> само в ушите.
Моракселата винаги подлежи на лечение. Просто ако ДГрадина  е такава, НИКАКЪВ траен резултат от АБ лечение не може да има.
« Последна редакция: Юни 07, 2010, 13:48:19 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #454 -: Юни 03, 2010, 21:31:59 pm »
Моракселата винаги подлежи на лечение. Просто ако ДГрадина  е такава НИКАКЪВ траен резултат от АБ лечение не може да има.

О да в това се убедих от октомври месеца насам. До края на ноември беше на ясла и там два пъти ми я хвана тая бактерия и още два в градината плюс стрептокока. До сега вирусно заболяване не сме изкарвали винаги на посявките излизат бактерии.
Това е Бг действителността за съжаление и докато аз лекувам с АБ, другите родители разчитат на джипитата си и не се самоизследват, закрепят временно децата и за това се въртят бацилите нон стоп.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #455 -: Юни 03, 2010, 21:35:22 pm »
ох, Надееее, Наде
със зеления сопол пинг понг му прави в носа и тя ми вика след като я попитах така ли ще пусне детето в групата- К;во ти  пука, нали не ти го водя у вас да играе  :x
аз лично почвам да разпитвам за детегледачка, да видим какви ще ги къдрим
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #456 -: Юни 04, 2010, 13:19:46 pm »
Докторе, здравейте,
Може ли да се консултирам с вас по следния въпрос - В неделя вечерта синът ми вдигна температура, без никакви други симптоми, и на прегледа в понеделник педиатърката постави диагноза ангина (остър тонзилит). Изписа Клацид за 7 дни 2х5мл. На третия ден от приема на АБ забелязах две-три червеникави петънца по гръдния кош, до следващия ден вече имаше много повече по корема и на гърба около кръста. От неделя вечерта до вчера почти непрекъснато е бил с температура - минат ли 5-6 часа от антипиретика и пак започва да вдига.
Днес пак го водихме на лекар - педиатърката изрази съмнение за скарлатина, нарече обрива скарлатиноподобен, гърлото вече не било толкова зачервено. Изпрати ни при специалист, той назначи кръв, урина и гърлен секрет, както и смяна на АБ на Зинат125 2х5мл и Ксизал 2х5 капки. Проблемът е, че днес сутринта вече беше пил антибиотика и чай и нямаше как да му се вземе гърлен секрет, ще остане за понеделник, а резултатът след ден или два. Та въпросът ми е, смятате ли новото назначение за добро, защото се оказва, че практически още пет дни ще го лекуваме на сляпо.   

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #457 -: Юни 04, 2010, 13:59:45 pm »
снощи капахме два пъти по капка Офталмо септонекс, днес два пъти- зачервеното определено започна да изчезва
преслушана и прегледана е- дишането е чисто, хремата се сгъстява, тя е причината за кашлицата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #458 -: Юни 04, 2010, 15:41:36 pm »
Аз да пиша само, че от 14 ч. вчера температура не сме вдигали. Днес е по енергичен и с лек апетит. Не съм увеличавала доза на на Зината, само добавих Гаразон в ушите.
Мисля си, че отново имаме комбинация бактерия + допълнителен вирус. Явно температурата е била от ушите.
Докторе в понеделник завършваме антибиотичният 10 дневен курс, до тогава ли да капя Гаразон, като ще са изминали 5 дни или да продължа още. Естествено в понеделник сме на контрола, но принципно питам или все пак зависи и от прегледа.

И още едни въпрос, седмица след приклюючване на лечението на детето, достатъчно ли е за достоверни резултати от ПКК, серумно желязо, феритин и ЖСК?
« Последна редакция: Юни 04, 2010, 15:43:53 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #459 -: Юни 05, 2010, 16:23:25 pm »
Ефектът от Певарил е налице- нужно е сега да намажете още няколко дена с правено КС кремче+Певарил за да се изчисти екземата. Няма нужда от повече Фуцидин.
Ползвайте пудра за да поддържате областта суха. Но не върху крема.
Ах, Докторе, чак сега видях, отговорът ви :oops: Става ли Дактакорт + Певарил? Ако не, какво трябва да съдържа правеното кремче? Благодаря ви.
« Последна редакция: Юни 05, 2010, 16:28:20 pm от Stivarip »