0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #420 -: Май 25, 2010, 11:21:41 am »
Привет докторе!
Имам нужда от съвет! Миналата седмица в четвъртък взех синът ми на 3 год. от Яслата с лека температура. Вечерта дадох Нурофен и спа спокойно. В Петък следобед го заведох на лекар и педиатърката ми каза, че му е затруднено дишането и изписа Клацид 2*5мл. В събота сутринта го заведох отново на лекар - хомеопат наша близка и тя каза, че се чуват хрипове в ляво и е с пневмония. От събота сутринта сме на Клацид, Ацц сироп, и Витамини. Вече е по-добре - няма температура и утре сме на контролен. Въпросът ми е според вас достатъчно ли е това лечение антибиотик и сироп за кашлица(давам му и чай от счукани орехи, босилек и мед) и оттук нататък какво трябва да се направи? Да му давам ли Ериус (педиатърката така ме посъветва), подходящо ли е и кога ако е да поставим ваксина Превенар, как да се излекуваме напълно... въобще моля за съвет как според вас трябва да протече лечението... и след това профилактикатата и закаляването...
Благодаря ви!!!
Не знам какво е заболяването за да дам съвет.
Просто завършете лечението- "профилактики" и "закалявания" не са нужни.

"...давам му и чай от счукани орехи, босилек и мед"
> Не е нужно всичко това.

Аериус също не е нужен в случая. Какво ще лекуваме с него??

Заболяването е вирусна пневмония.
Чаят го давам заради кашлицата...
Ериуса и за мен е загадка.
Питането ми беше как да процедирам за да избегнем отново боледувания от пневмония.
Благодаря все пак...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #421 -: Май 25, 2010, 11:47:48 am »
Няма как да ги избегнете щом детето посещава ДГ.
Освен ако ДГ не е "образцова"... .

Не мисля че това,което описвате, е вирусна пневмония.
Това е вероятно или обикновено вирусно заболяване, или бронхиолит, или дихателна инфекция.
Дг "вирусна пневмония" се обективизира по подходящ начин ( изследвания, вирусни изследвания >> бърз тест адено-вирус, грипни тип А вируси и т.н.).
« Последна редакция: Май 25, 2010, 14:09:54 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #422 -: Май 25, 2010, 16:37:18 pm »
Здравейте Докторе, преди около 10 дни ни се появи петно като просмукано от долу на ръчичката близо до подмишницата. Според личната е гъбички и изписа Клотримазол. Ще се радвам и на вашето мнение, че на нея й нямам много доверие. http://www.facebook.com/editphoto.php?aid=30811#!/album.php?aid=30811&id=1593782708
Благодаря ви предварително.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #423 -: Май 25, 2010, 17:46:41 pm »
Не се отваря страницата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #425 -: Май 25, 2010, 18:33:14 pm »
Докторе, забелязвам на Стефи петичките се лющят, нормално ли е или липса на витамини
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #426 -: Май 25, 2010, 18:36:10 pm »
@Stivarip

Аз бих дал Певарил+ Фуцидин. По склонен съм даже 2 дена да ползвате само Фуцидин като първа стъпка.
Това е вероятно стафлококова инфектирана екзема. Но гъбички са възможни по принцип, макар че картината за гъбички е нетипична.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #427 -: Май 25, 2010, 18:38:52 pm »
Докторе, забелязвам на Стефи петичките се лющят, нормално ли е или липса на витамини
Как е иначе детето?

В края на една баня изтрийте внимателно с малко камъче ъглите на петата и ръба за да се изчисти и да не се бели постоянно. Огледайте какви обувки ползвате и сменете с отворени и подходящи за сезона.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #428 -: Май 25, 2010, 18:39:46 pm »
мерси, в норми е  :D
не помня кога последно е дишала Ветолин, много съм щастлива  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #429 -: Май 25, 2010, 18:44:44 pm »
Ами така е когато се ползва Фликсотайд... . Пък дори и за кратко.
Революционнен препарат е. Когато се ползва умно и не се говорят глупости за "вирусни пневмонии", които всъщност са си обикновени бронхиолити и/или бронхити... .
Особенно за деца.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #430 -: Май 25, 2010, 18:46:35 pm »
@Stivarip

Аз бих дал Певарил+ Фуцидин. По склонен съм даже 2 дена да ползвате само Фуцидин като първа стъпка.
Това е вероятно стафлококова инфектирана екзема. Но гъбички са възможни по принцип, макар че картината за гъбички е нетипична.
Благодаря Докторе :) Ще започна с Фуцидин. По колко пъти на ден?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #431 -: Май 25, 2010, 19:51:34 pm »
4
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #432 -: Май 25, 2010, 23:30:25 pm »
Здравейте Докторе,дъщеря ми е на 3г7м. От 20 май започнаха отново за този месец при нея - температура,кашлица,хрема. На 21 май се чух със лекарката ни /тя не беше в София/ и ни каза да започнем веднага лечение /с оглед на предното заболяване /с Клацид на 12ч по 3,5мл , Ериус вечер по 3,0 мл , Назик 2-3 на ден по 1 впръскване в нослето, и да правим на 8 ч инхалации с вентолин 0,2 до 2 мл и проспан 3 на ден по 1 лъжичка. В началото на май беше болна,диагноза остър бронхит- тогава приемаше Седакс /за 7дни /,правихме инхалации,ериус и бромхексин и минаха 3-4 дни без антибиотик и картината ,която ви описвам и първият път симптомите бяха същите,като и в 2та случая като легне не можеше да спи от кашлица и се давеше от секрети от нослето явно.На 20,21 и 22 подържаше температура/38-38,6/ и на 23 май след като се влоши я заведохме в детска педиатрия. Там казаха ,че дишането и е чисто,няма нищо притеснително, да спрем инхалациите с вентолин,включиха коларгол 3 по 3 капки, другото лечение остана това,което ни даде нашата лекарка. Пуснаха ПКК - WBC 6,4 RBC 4,29 HBG 11,2 HCT 31,4 PLT 225. Днес я заведахме при лекарката ни и тя постави диагноза ПНЕВМОНИЯ най-вероятно вирусна. Направихме Ro gr. Лечение- същото + инхалации и да отидем в петък да ни види. Искам да ви питам за мнение и препоръки?Нужен ли е ериуса в момента? Задължително ли е да се лекува пневмония в б-ца? Клацида добър избор ли е,като АБ ? Детето в момента е в добро състояние,храни се, не повръща,няма температура. Има секрет от нослето и кашлица,която намаля в сравнение с първите дни. Благодаря ви предварително.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #433 -: Май 25, 2010, 23:54:09 pm »
Написали сте много неща, но без преглед никакво мнение не е валидно. Още повече препоръки за лечение.
Сами разбирате че Дг "Пневмония" в рамките на симптомите,които описвате, е грешна диагноза. Дължи се на грешно преслушване, по грешни методики изводи от преслушването. Вероятно да се касае за секрети,които се приемат за "пневмония".

"...Направихме Ro gr"
>> И там има "пневмония" като находка?

Аериус е без полза. Коларгол е "илач" чиста проба.
Клацид е добър АБ, ако наистина има нужда от АБ тук. Ако рентгенографията е добра, АБ може да е нужен само с оглед Дг "синузит". Но там Кларицид е без ефект.
« Последна редакция: Май 25, 2010, 23:56:16 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #434 -: Май 26, 2010, 15:00:46 pm »
Здравейте, Докторе!

От три дни синът ми е с кашлица. Няма температура и хрема, нито разтройство. Вечер докато спи скимти като кученце. Непрекъснато се мята в леглото. Има много неспокоен сън. Кашлицата му е силна и от напъните понякога повръща. Докато кашля на моменти имам чувството, че се задушава и започва да плаче. След като се изкашля си диша нормално.
Вчера го заведох на преглед. Педиатърът го прегледа и каза, че гърдичките са чисти, коремчето е спокойно, гърлото не е зачервено и няма проблем със сливиците. Изписа ни Синекод 4х15 капки за кашлицата, но тя продължава да се засилва.
Две вечери около 1-2 часа му давам по 5мл. Панадол. Едва тогава се успокоява и успява да поспи 2 часа непробудно.
Какво ще ме посъветвате да предприема?

Само да уточня, че до момента не е боледувал от нищо друго, освен от вирусни заболявания, които са протичали без усложнения. Приемал е само Панадол и Ефералган свещички. До момента няма проявена алергична реакция към нищо.
« Последна редакция: Май 26, 2010, 15:16:19 pm от Abloy »

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #435 -: Май 27, 2010, 20:57:05 pm »
@Stivarip

Аз бих дал Певарил+ Фуцидин. По склонен съм даже 2 дена да ползвате само Фуцидин като първа стъпка.
Това е вероятно стафлококова инфектирана екзема. Но гъбички са възможни по принцип, макар че картината за гъбички е нетипична.
Благодаря Докторе :) Ще започна с Фуцидин. По колко пъти на ден?
Здравейте отново, Докторе. Мазах 2 дни с Фуцидин, но май не виждам разлика http://www.facebook.com/album.php?aid=30811&id=1593782708&l=8c076e0075 Да добавя ли и Певарил?
« Последна редакция: Май 27, 2010, 20:59:27 pm от Stivarip »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #436 -: Май 27, 2010, 21:51:49 pm »
Да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #437 -: Май 27, 2010, 22:02:14 pm »
Благодаря  :flower:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #438 -: Май 27, 2010, 22:09:21 pm »
Здревейте! Имам въпрос: възможна ли е треска на растежа при почти три годишно дете. Вики днес вдигна температура - 38.3 без никакви други признаци. Лекарката не констатира зачервено гърло, ухо, детето е жизнено и енергично, има апетит.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #439 -: Май 27, 2010, 22:44:48 pm »
Не. Причината е другаде.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.