0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #480 -: Юли 31, 2012, 18:44:51 pm »
Благодаря ти Шмати, желая ти леко раждане
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #481 -: Август 20, 2012, 12:31:31 pm »
Здравейте, за най накрая ще стигна до моят първи трансфер, на 18.08. бях на преглед, лигавицата беше добра 9мм, изписаха ми лекарства, дадоха ми инструкции и казаха да чакам обаждане.Днес ми се обадиха  :D, на 23.08. и на 25.08 трябва да дам кръв за лепило, моля да ми кажете дали трябва да съм гладна, жадна?Нали съм много разсеяна и забравих да ги попитам  :oops:.Благодаря предварително.
Трансфера най вероятно ще бъде на 26.08.
Пожелавам успех на всички  :bighug:
Смелостта не е това да не изпитваш страх, а това да прецениш, че нещо е по-важно от страха и да го направиш, въпреки него!
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #482 -: Август 20, 2012, 15:23:31 pm »
на 23.08. и на 25.08 трябва да дам кръв за лепило, моля да ми кажете дали трябва да съм гладна, жадна?
Не е необходимо. Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #483 -: Август 20, 2012, 17:45:00 pm »
на 23.08. и на 25.08 трябва да дам кръв за лепило, моля да ми кажете дали трябва да съм гладна, жадна?
Не е необходимо. Късмет.

Благодаря  :)
Смелостта не е това да не изпитваш страх, а това да прецениш, че нещо е по-важно от страха и да го направиш, въпреки него!
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #484 -: Ноември 01, 2012, 15:10:11 pm »
Здравейте, темичката малко е позамряла. Аз ще я побутна ще попитам все пак.
След вчерашна пункция и некачествена Я май ще трябва да се простя с желанието си за комбиниран трансфер и да остана само на ЗЕТ. Веднага след пункцията (преди даже да разбера че не е хубава Я) доки ми каза че замразяваме, тъй като макар и минала минимума за дебелина лигавицата не е добра след клостилбегит. Друг е въпроса защо тогава се правят инсета с клостил. На 8ми ден ми каза да бъда на преглед за да извадим една Я на спонтанен цикъл .......... а аз няма сили вече и вероятно ще се откажа и ще остана само на ЗЕТ. Та, въпроса ми е за ЗЕТ подготовка има ли и каква и също от кога се започва и как протича. Късно ли е от 8-ми ден? По принцип лигавица правя около и над 10 (с клостил сега на 9ти ден беше 7мм, до пункцията на 12ти ден не питах колко е).Четох че има от 3ти ден с естроферм - това ли е практиката, слагат ли прегнил, или с ежедневни прегледи. Пътувам за прегледи и вече наистина се изтощих - 5ти пореден месец, емоционално натоварване, финансово натоварване, да не говорим за отсъствията в тоя див див капитализъм.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #485 -: Ноември 01, 2012, 15:36:55 pm »
avallon, не е задължително да се пие Естрофем, то е по преценка на лекаря, аз трябваше да правя ЗЕТ през Юли, викаха ме на 9-10 ден, оказа се, че овулацията е минала по рано, изписаха ми естрофем за следващия цикъл от 2 ден и отново за преглед на 9-10 ден, аз обаче отидох на 8 ден за по сигурно, това ми беше единствения преглед преди трансфера.Не съм имала прегнил, доколкото знам естрофема изписан по схемата на която аз бях (2х1 от 2 ден на МЦ) подтиска овулацията.
Ако няма естрофем се проследява овулацията, мисля че в такъв случай се поставя прегнил, и на 3 или 5 ден след овуто (зависи кога са замразени ембрионите) се прави трансфер.Не знам до колко съм ти била полезна, това имам аз като инфо, сигурна съм, че ще се включат още момичета.
Пожелавам ти успех :crossfingers:
Смелостта не е това да не изпитваш страх, а това да прецениш, че нещо е по-важно от страха и да го направиш, въпреки него!
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #486 -: Ноември 01, 2012, 15:48:44 pm »
Хайде да ви дам малко кураж.Чакам втория си скрежкооооооо.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #487 -: Ноември 01, 2012, 15:56:39 pm »
Хайде да ви дам малко кураж.Чакам втория си скрежкооооооо.
Супеееер, честито, пожелавам ти лека и безпроблемна!
Смелостта не е това да не изпитваш страх, а това да прецениш, че нещо е по-важно от страха и да го направиш, въпреки него!
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #488 -: Ноември 01, 2012, 15:59:01 pm »
ЗЕТ може и без естрофем, та дори и без прегнил. Аз бях така, само проследихме овулацията и лигавицата, на съответния ден след това си ги прибрах и това беше.
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #489 -: Ноември 01, 2012, 16:03:02 pm »
avallon, привет. При мен нямаше естрофем. Проследяването започна 9-10 ден и първия цикъл чакахме фоликула да се пукне сам (има няколко прегледа за проследяване), което не стана. Следващия му помогнахме и 5000 прегнил и отново не стана. Следващия с 10000 прегнил и се пукна (само 2 прегледа имах). След прегнила имах утрогестан и фолиева киселина. Успех ти желая!

didka_ , честито! Спокойна бременност ти желая!
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #490 -: Ноември 01, 2012, 16:28:26 pm »
Ако го чакаме сам да се пука сам, това значи всеки ден да пътувам за прегледи. То май ще е по добре да го дебнем да го вадим, пък вземе да излезе читава Я. Не зна, не знам, май ще се опитам до 8-ми ден (до тогава около 22 дни почивка)да не си правя никакви планове - ако това , ако онова ... ама като се знам каква съм - не ми се получава.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #491 -: Ноември 07, 2012, 13:16:26 pm »
Здравейте!Направихме ЗЕТ на 25.10 на 3 ембриончета. Дадох всичко от себе си, но явно това не помогна.На 12 ден- отрицателен резултат от кръвен тест.Това ми е 4-ти опит.Успех, момичета!


Има три неща, които възрастните могат да научат от децата:
~ да бъдат радостни без повод;
~ винаги да са заети с нещо;
~ да се стремят с всички сили към това, което желаят;
(Паулу Коелю)

‎"Случва се нещото, в което наистина вярвате.
А вярата е нещото, което го кара да се случи."
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #492 -: Декември 06, 2012, 16:31:46 pm »
Здравейте,готвя се за първия ЗЕТ в живота си и искам да попитам вас преди да съм попитала доктора за проблема си. Днес е 10-ия ден от цикъла, в който се надявам на трансфер, пия Естрофем и си слагам Еротон по два пъти на ден. Но точно на 10-ия ден чувствам нещо като лека вирусна инфекция без температура и без кашлица, но определено нещо не е наред със здравето ми. Да се надявам ли да оздравея до 14-ия ден, когато ще се видя с доктора, или направо да приема, че на този цикъл трансфер няма да има, защото вирусната инфекция застрашава успеха на трансфера. Контактувах с болно дете, което също изкара вируса леко - за три дни без усложнения. Надявам се и си внушавам, че на 14-ия ден докторът ще каже "ОК, нямаш никакъв проблем не си болна, да действаме" :(
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #493 -: Март 07, 2013, 09:35:45 am »
Предстои ми в неделя/10.03.2013/ ЕТ на 3 замразени ембриончета.Не съм взимала нищо преди това само бих Прегнил 5000 на 05.03.13 и на следващия ден започнах да пия Утрогестан.Това ми е първия ЗЕТ след 2 неуспешни опита.Пожелавам си успех  :D
Успех и на всички които им предстои процедура!

Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #494 -: Март 07, 2013, 19:45:49 pm »
Предстои ми в неделя/10.03.2013/ ЕТ на 3 замразени ембриончета.Не съм взимала нищо преди това само бих Прегнил 5000 на 05.03.13 и на следващия ден започнах да пия Утрогестан.Това ми е първия ЗЕТ след 2 неуспешни опита.Пожелавам си успех  :D
Успех и на всички които им предстои процедура!
amanda, ние успяхме точно при опит ЗЕТ, след две неуспушни икси-та преди това.
Пожелавам ти от сърце нашия късмет  :D
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #495 -: Март 07, 2013, 19:55:45 pm »
amanda, от цялото си сърце ти пожелавам успех!
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #496 -: Март 07, 2013, 20:20:43 pm »
Късмет,аманда!
рара,и тебе те чакам и дебна за добрите новини!
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #497 -: Март 08, 2013, 08:21:48 am »
Врабчо чул те Господ,аз май така предчувствам ,че ще стане  :D
papa2011 дано се преместим заедно в темата на бременните   preggo
pimi благодаря! :hug2:

Честит празни момичета!!!

*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #498 -: Март 11, 2013, 09:25:14 am »
Момичета днес съм 2-ри ден от ЗЕТ на 3 ембриона, от които само на един може да се разчита,нямам болки в гърдите, нито пък в корема,за сега съм добре.

Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #499 -: Март 11, 2013, 11:16:18 am »
Момичета днес съм 2-ри ден от ЗЕТ на 3 ембриона, от които само на един може да се разчита,нямам болки в гърдите, нито пък в корема,за сега съм добре.
Успех! Не "разчитай" само на 1 и при мен сложиха 3 но се хванаха 2:) Това ми беше първи ЗЕТ иначе 7 трансфер. Симптомите не са показателни.