0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #460 -: Юни 20, 2012, 18:42:52 pm »
Да Мецани, разбира се, че ще изчакам прегледа. Просто съм нетърпелива да разбера какво горе-долу ме чака, а и колко време ще отнеме подготовката. Мерси 
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #461 -: Юни 29, 2012, 09:03:58 am »
Вчера мина моя дългоочакван трансфер на едно прясно и три замразени ембриончета. Бяха много красиви /като майка си  :lol:/. Дано това е успешната за мен комбинация.
Започна обратното броене  :crossfingers: yahoo_17 preggo Стискайте палци.

Д-р Персенска ми изписа Медрол от тази сутрин, а от утре започвам да бия Клексан по 1 на ден. Вие сами ли си биете инжекциите или ходите в клиника да ви ги слагат? Към колко часа вечерта ги биете, предполагам, че е приблизително по едно и също време всеки ден?
« Последна редакция: Юни 29, 2012, 09:10:24 am от papa2011 »
*

    Filadelfia

  • **
  • 122
  • ...бих продавал познайте какво?Надежда за всички!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #462 -: Юни 29, 2012, 09:31:36 am »
Привет!И аз съм след трансфер и аз съм в период на надежди и мечти :) Клексана ми го бие мъжът ми, всяка вечер около 20ч. Само, че аз ги започнах в деня на трансфера. Дали не съм допуснала грешка? Док нищо не ми каза, като че ли и аз предположих, че от същия ден тряба :(

*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #463 -: Юни 29, 2012, 10:19:52 am »
papa2011, Filadelfia, стискам ви палци, момичета  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:



   La vita è bella
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #464 -: Юни 29, 2012, 12:17:06 pm »
Успех момичета :D :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #465 -: Юли 05, 2012, 16:16:00 pm »
Здравейте момичета,

този месец ми предстои замразен трансфер, имам си 9 замразени ембриончета, които остнаха от първото ми недовършено инвитро миналия месец поради хиперстимулация. Доктора прецени да не правим трансфер веднга и затова от 15-те ембриончета замразиха 9.
Въпроса ми е може ли доктора на първия преглед, който ще ми е на 10 ден от МЦ да прецени кога ще е трансфера?

Благодаря ви и успех на всички ни!  osi_9
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #466 -: Юли 05, 2012, 16:56:32 pm »
Въпроса ми е може ли доктора на първия преглед, който ще ми е на 10 ден от МЦ да прецени кога ще е трансфера?
Аз никога не съм правила само ЗЕТ и затова не знам как протича един такъв цикъл. Но, според мен доктора няма да може още на първия преглед да прецени дали ще има трансфер. Мисля, че трябва да те проследи, за трансфер ще трябва да имаш хубава лигавица, ще ти назначи изследвания и т.н.
Желая ти успех и ще чакам да споделиш как се прави ЗЕТ.
*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #467 -: Юли 05, 2012, 20:20:28 pm »
Стели,не мисля,че от първия преглед ще може да ти каже кога ще ти е трансфера!Аз започнах стимулация само с таблетки на втори ден от МЦ.Трябваше лигавицата да нарасне и тогава преценяват кога ще е трансфера.Моят ЗЕТ беше на 18 ден.
[URL = http://lilypie.com] [/url]


*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #468 -: Юли 09, 2012, 17:14:48 pm »
Стели,не мисля,че от първия преглед ще може да ти каже кога ще ти е трансфера!Аз започнах стимулация само с таблетки на втори ден от МЦ.Трябваше лигавицата да нарасне и тогава преценяват кога ще е трансфера.Моят ЗЕТ беше на 18 ден.

Благодаря за отговора! :)
В петък ми е първия преглед, надявам се всичко да се развие добре и да има ЗЕТ този месец :)
По принцип овулацията ми е кум 15-16 ден, понякога и по-късно, така че предполагам моя трансфер ще е по-късно, ако разбира се има значение естествената овулация, не съм много наясно, но ще разказвам :)
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #469 -: Юли 09, 2012, 20:14:34 pm »
Ще те прегледат и ще ти кажат как ще таймират овулацията т. е ще бият прегнил или ще изчакат сам да се спука фоликула. Овулацията е от значение, спрямо нея се смята кога е най-добре да бъдат върнати ембрионите, и се гледа на кой ден за самразени (3-4-5). Толкова дни след спукването на фоликула се връщам ембрионите. Не съм имала подготовка на лигавицата от началото на цикъла- имах овулация и спрямо нея върнаха ембрионите.
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #470 -: Юли 13, 2012, 12:39:49 pm »
Момичета, за съжаление няма да има ЗЕТ този месец. Днес съм на 9 ден от МЦ и ми беше първия преглед, но д-ра каза, че лигавицата ми е тънка 4,5 мм и затова ще правя подготовка за следващия цикъл. А и един месец след проблема с хиперстимулацията (уж съм се била разминала) все още организма ми не се бил върнал към нормално функциониране.
Така че чакането при мен продължава :(
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #471 -: Юли 24, 2012, 14:42:28 pm »
Здравейте, вчера бях на преглед (10 ден от МЦ) за проследяване преди ЗЕТ, д-р Шефкетова каза, че лигавицата е много хубава но имаше изненада овулацията беше минала, този месец отпадна.Изписа ми Естрофем от 2 ден (2x1) на следващия цикъл и да запиша час за 9-10 ден от цикъла.Има ли момичета пили Естрофем по тази схема преди ЗЕТ?Какво мислите по въпроса?Благодаря предварително.
Пожелавам късмет на всички. :goodluck:
Смелостта не е това да не изпитваш страх, а това да прецениш, че нещо е по-важно от страха и да го направиш, въпреки него!
*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #472 -: Юли 24, 2012, 18:15:50 pm »
Здравей Мимс!Има да,аз съм пила естрофем.При първия си опит го пих и след това при ЗЕТ.При Зет от втори ден на МЦ го започнах та до кръвния тест.Ак осе интересуваш от страничните ефекти,които причинява прочети си листовката и в по-късен етап,когато започнеш да го приемаш ще ги усетиш.Всеки реагира по различен начин.Не е страшно.Хайде късмет от мен :wink:
[URL = http://lilypie.com] [/url]


Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #473 -: Юли 24, 2012, 19:13:38 pm »
Здравей Мимс!Има да,аз съм пила естрофем.При първия си опит го пих и след това при ЗЕТ.При Зет от втори ден на МЦ го започнах та до кръвния тест.Ак осе интересуваш от страничните ефекти,които причинява прочети си листовката и в по-късен етап,когато започнеш да го приемаш ще ги усетиш.Всеки реагира по различен начин.Не е страшно.Хайде късмет от мен :wink:

Благодаря за отговора, за страничните ефекти прочетох листовката, имам и още едно въпросче, по какъв начин влияе Естрофема на овулацията?
Уж четох по въпроса, но май не съм много разбрала, извинявам се предварително за глупавия въпрос  :oops:
Смелостта не е това да не изпитваш страх, а това да прецениш, че нещо е по-важно от страха и да го направиш, въпреки него!
*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #474 -: Юли 24, 2012, 20:47:12 pm »
Не се притеснявай Мимс,нормално е.Доколкото знам,имайки предвид,че не съм лекар влияе на лигавицата на матката.Все пак е хормонален препарат.По време на стимулацията ми с естрофем си ходих през ден на ултразвукови прегледи като се следеше размера на лигавицата,т.е тя трябва да набъбва като се увеличава.Освен това ми бяха изписали и лепенки климара,които се лепят на корема.Ще видиш за какво точно става въпрос,като започнете.
[URL = http://lilypie.com] [/url]


Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #475 -: Юли 24, 2012, 21:03:28 pm »
Tincheto, много благодаря за изчерпателния отговр, сега ми се изясниха нещата  :bighug:
Смелостта не е това да не изпитваш страх, а това да прецениш, че нещо е по-важно от страха и да го направиш, въпреки него!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #476 -: Юли 29, 2012, 18:10:13 pm »
Здравейте момичета,гледам че скоро не сте писали в темата, но все пак да попитам.Аз съм след трансфер/25,07/ на 2 снежинки, искам да ви питам Вие имате ли болки и придърпвания ниско долу след като сте се движили  малко повече. Когато лежа ги нямам, но при движение се  появяват, дали е на добре как мислите.
Желая на всички които са тръгнали по дългия и не лек път успех и сбъдване на мечтата им  preggo stork-boy ylinfant
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #477 -: Юли 29, 2012, 18:35:10 pm »
Мимичи,аз също имах такива придърпвания и на моменти дори и пареща болка като преди цикъл.За моя радост съм бремена с мойто снежковче в четвърти месец.Вярвай в успеха и той ще дойде.Стискам палци да се похвалиш с едно тлъсто чхг.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #478 -: Юли 29, 2012, 18:41:32 pm »
Блаагодаря ти zizana79 даваш ми голяма надежда. Дано и при мен се получи така.
А на теб ти желая успех до финала
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #479 -: Юли 30, 2012, 18:28:55 pm »
Същата история с пареща, пронизваща болка и ПМС чак до 4-тия месец с моя малък снежко. Стискам ти палци и при теб да е така.