0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #440 -: Май 28, 2012, 12:18:30 pm »
Tincheto, съжалявам за лошото развитие на нещата, но горе главата - следващият опит ще е успешен до края  :bighug:



   La vita è bella
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #441 -: Май 28, 2012, 12:22:41 pm »
Чакай, Тинче! Кой ден след трансфера ти е и няма ли да провериш отново с кръвен тест, нали все пак имаше ЧХГ със стойност, който означаваше положителен към онзи момент кръвен тест.
*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #442 -: Май 30, 2012, 16:11:00 pm »
Аз вчера проверих 1,19 ЧХГ! :(Толкова надежди имах за този опит,още повече,че видях и положителен тест,и кръвния ми беше добре.....,но уви..Ясно ми е,че с мъжки фактор е много по-трудно и борбата ще е голяма!Успех момичета!
[URL = http://lilypie.com] [/url]


*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #443 -: Май 30, 2012, 17:18:00 pm »
Tincheto, разбирам, много е тежко, тъкмо се зарадваш и край... Аз имах един такъв кратък слабо положителен ЧХГ резултат миналата година след инвитро. После правих имунологични и генетични изследвания, но без сериозни отклонения в резултатите. Така че сега пак на старта - този път ЗЕТ. Да видим този път какво ЧХГ ще постигна :)

Дано намерите решение с твоя доктор бързо. Виж Bogi (ако не се лъжа) веднага след неуспеха ни зарадва с чудесен резултат. Успех!



   La vita è bella
*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #444 -: Май 30, 2012, 18:28:24 pm »
Благодаря за подкрепата,успех и на теб със ЗЕТ.Дано всичко е наред при вас!Започва голямото чакане по фонда,още не сме подали документи,мислим да сменим клиниката и така!успех и късмет на всички чакащи и в процедури!
[URL = http://lilypie.com] [/url]


Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #445 -: Май 31, 2012, 10:07:21 am »
Успех ви пожелавам и аз!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #446 -: Юни 05, 2012, 08:50:37 am »
  Момичета,
Четох че болничен след ЗЕТ не се полага. При по-настоятелна молба не кандисват ли ? Някаква комбинация с личната  възможна ли е. Трябва ли за болничен да си нося здравния картон че нямам много опит с болничните. И каква диагноза евентуално пишат след трансфер.
Предния път взимах отпуска когато ми напушеше или болничен за грип. Сега момента не е много отпускарски при нас, пък пак грип в топлото време не върви някак. Бих искала първите най-рискови дни да прекарам  този път повече сред природата  по-далеч от прашни стаи с напрежение и т.н.

Още нещо като ли четох някъде. Ароматът на парфюм, крем, лак за нокти вреди ли на ембриончетата при трансфер ? Ако трябва да бъда натурална да го знам предварително.

На чакащите тест вълнуващи преживявяния, на бременните  успешен финал а на останалите като мен дай боже Господ да ни се усмихне !

*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #447 -: Юни 07, 2012, 10:39:23 am »
swetlina, за болничен трябва здравния картон. Но за ЗЕТ май не се полага - аз си взех отпуска за деня на трансфера. За аромати не знам - нищо такова не са ми казвали, аз си бях сложила любимия парфюм, че ме успокоява уханието му :)

Аз се включвам в отбора на чакащите тест - размразиха се и трите ембриона на стадий бластоцист, трансферирахме ги и трите, тест другата седмица.



   La vita è bella
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #448 -: Юни 07, 2012, 15:27:16 pm »
Здравейте, да се запиша и аз тук  :), чакам си цикъла и отивам да си прибера снежинките.Имам и малко въпросчета тъй като ми е за първи път и съм гола и боса дет се вика по темата  :oops:, викат ме на 9-10 ден за проследяване на овулацията само това знам, има ли някакви изследвания през това време, как се процедира да знам дали да се подготвя да остана в София защото не съм от там.Пожелавам на чакащите тестче положителни резултати  :crossfingers: на останалите късмет.Благодаря
Смелостта не е това да не изпитваш страх, а това да прецениш, че нещо е по-важно от страха и да го направиш, въпреки него!
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #449 -: Юни 07, 2012, 16:26:06 pm »
Mims_82, добре дошла при бъдещите мами на снежковци :)

Процедурата може би е различна в различните клиники, но по принцип е много лека - проследяване на лигавица и доминантен фоликул плюс задължителните изследвания (вирусология, микробиология, цитонамазка - ако не си ги правила скоро) и после трансфер. При мен беше 3 прегледа и трансфер (общо 4 посещения в клиниката).

Успех!



   La vita è bella
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #450 -: Юни 07, 2012, 16:39:08 pm »
Mims_82, добре дошла при бъдещите мами на снежковци :)

Процедурата може би е различна в различните клиники, но по принцип е много лека - проследяване на лигавица и доминантен фоликул плюс задължителните изследвания (вирусология, микробиология, цитонамазка - ако не си ги правила скоро) и после трансфер. При мен беше 3 прегледа и трансфер (общо 4 посещения в клиниката).

Успех!

Много благодаря за отговора, и аз мисля, че е различно и може би и индивидуално но поне горе долу да имам инфо.Пожелавам ти едно гооолямо ЧХГ на теста  :)
Смелостта не е това да не изпитваш страх, а това да прецениш, че нещо е по-важно от страха и да го направиш, въпреки него!
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #451 -: Юни 08, 2012, 14:05:15 pm »
Пожелавам ти едно гооолямо ЧХГ на теста  :)

Мерси, :thankyousign:
И на теб, като му дойде времето :)



   La vita è bella
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #452 -: Юни 12, 2012, 15:54:45 pm »
Включвам се с чудесни новини - днес тестът ми на 7ми ден след трансфер на размразени бластоцисти е положителен! ЧХГ 70. Много се радвам, дано всичко е наред и за напред :)

Дано ви вдъхна надежда и да повлека крак - чудесата се случват и със "снежковци" :)



   La vita è bella
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #453 -: Юни 12, 2012, 15:56:39 pm »
Руми чудесно чхг, дай боже да расте двойно и тройно и след 9 месеца да прегърнеш своето/ите снежинки или снежковци.  :D
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #454 -: Юни 12, 2012, 20:31:34 pm »
rumyanau, честито страхотна новина, пожелавам ти всичко да е наред, прекрасна бременност и на финал прекрасно бебче че може и две  :D
Смелостта не е това да не изпитваш страх, а това да прецениш, че нещо е по-важно от страха и да го направиш, въпреки него!
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #455 -: Юни 13, 2012, 09:59:41 am »
Благодаря, момичета, успех и на вас! :crossfingers: yahoo_17 :crossfingers:



   La vita è bella
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #456 -: Юни 20, 2012, 13:24:59 pm »
Здравейте момичета. Наскоро се записах в тази тема. Имам два замразени ембриона, които много ми се иска да прибера в най-скоро време. Знам, че процедурите са различни в различните клиники, но имам все пак въпрос към тези от вас, които са минали през ЗЕТ. Часът ми при лекаря е чак след 2 месеца и ми се иска да съм подготвена.

Какви изследвания се правят преди ЗЕТ ? Кръвни предполагам пак трябва да направим, защото старите са от доста време вече. А как протича стимулацията ?
Успех на всички !
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #457 -: Юни 20, 2012, 14:09:46 pm »
Подготовката за ЗЕТ може да протече по няколко начина:
- с блокаж от предходния месец;
- с прием на естрофем по схема;
- без прием на лекарства, т.е. прави се фоликулометрия и  3,4 или 5 дни след овулация ( зависи на какъв етап са замразени) се трансферират ембрионите.

Освен кръвните изследвания се пускат и половите хормони. Можеш да съчетаеш ЗЕТ + ЕЦ, при мен беше така.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #458 -: Юни 20, 2012, 14:46:44 pm »
Благодаря ти, Мецани. Половите хормони са тези, които се пускат на 3-ти ден от МЦ ли ? Т.е. поне един цикъл трябва да мине преди да започне процедурата ?  При мен май няма да стане на ЕЦ, защото винаги са ме стимулирали при инсетата.
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #459 -: Юни 20, 2012, 15:44:06 pm »
loriane, моят съвет е да не пускаш предварително изследвания. Изчакай да мине прегледа и докторът да ти назначи каквото трябва.

Иначе да, половите хормони са тези, които се пускат 2-4 ден от менструацията.