0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #380 -: Май 02, 2012, 12:05:25 pm »
Боги,този път наистина успя!Браво за което и ти пожелавам една много лека и безпроблемна бременност и след 9м да се радвате на 2прекрасни маки създания :)
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #381 -: Май 02, 2012, 13:10:14 pm »
Боги,ЧЕСТИТО!!! Ех, как се зарадвах. Леко бременеене  :wink:
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #382 -: Май 02, 2012, 14:13:32 pm »
Здравейте момичета!Някой може ли да ми каже след трансфер на замразени ембриони дали си препоръчва почивка или не? Някой от вас дали се е възползвал, как сте се чувствали и за вас как е било по-добре, да си стоите в къщи или да ходите на работа? Следващия цикъл ще правим ЗЕТ и се чудех как ще е. Бих искала да ходя на работа, но в същото време не ми се поемат излишни рискове, ако това въобще може да е риск при условие, че съм на бюро пред компютъра. Благодаря Ви и Успех на всички!
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #383 -: Май 02, 2012, 14:44:18 pm »
jeni_baleva, при трансфер на размразени ембриони е същото като при пресен трансфер. В нашата клиника ни казват два дена да почиваме и после да водим нормалния начин на живот без вдигане на тежко.
Имам вече две ангелчета на небето

Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #384 -: Май 02, 2012, 16:05:00 pm »
lily благодаря за отговора имам време ще реша какво да правя. При ИКСИ-то една седмица се чувствах доста зле заради упойката и пункцията, а сега това го няма и се чудех как ще е най добре и дали въобще ти се полага някакъв болничен за това. Аз съм в Малинов.
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #385 -: Май 02, 2012, 17:34:56 pm »
Полага се болничен, но не знам колко дена, защото не съм ползвала. Това е хубавото на ЗЕТ, че няма стимулация, няма пункция, организма е спокоен.
Имам вече две ангелчета на небето

*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #386 -: Май 02, 2012, 18:04:12 pm »
Полага се болничен, но не знам колко дена, защото не съм ползвала. Това е хубавото на ЗЕТ, че няма стимулация, няма пункция, организма е спокоен.

При ЗЕТ, ако не сте правили пункция, не ти се полага болничен. Правила съм този февруари и изрично ми го обясниха.
А иначе съм съгласна, че е много по-спокойно всичко при ЗЕТ.
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #387 -: Май 02, 2012, 18:49:30 pm »
Здравейте момичета!Някой може ли да ми каже след трансфер на замразени ембриони дали си препоръчва почивка или не? Някой от вас дали се е възползвал, как сте се чувствали и за вас как е било по-добре, да си стоите в къщи или да ходите на работа? Следващия цикъл ще правим ЗЕТ и се чудех как ще е. Бих искала да ходя на работа, но в същото време не ми се поемат излишни рискове, ако това въобще може да е риск при условие, че съм на бюро пред компютъра. Благодаря Ви и Успех на всички!

Моят съвет е поне седмица след трансфера да не ходиш на работа. Нищо че е зад бюро и моята е такава, но винаги спазвам поне това правило. Този път бях на работа на 9-тия ден от трансфера и честно да си призная, като ми зацапа точно тогава почти се обвиних, че съм се върнала твърде рано. Добре, че в края на работната седмица, кръвният тест показа, че съм бременна. Иначе, щях да си мисля, че е трябвало повече да пазя дисциплина и затова не е станало.
Не прекалявай със залежаването, но все пак си мисля, че първата седмица е добре да си си вкъщи.
« Последна редакция: Май 02, 2012, 18:51:31 pm от Bogi »
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #388 -: Май 02, 2012, 19:42:27 pm »
Благодаря на всички ви за отговорите!При ИКСИ-то си взех 20 дни болничен и точно ден преди да тръгна на работа и два дни след положителния тест прокървих, започнаха болките и съжалих че не съм си взела всичките 30 дни болничен. Така, че сега може би ще последвам съвета на Боги и ще си взема 1 седмица отпуск малко да си поседя в къщи.
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #389 -: Май 03, 2012, 11:53:58 am »
Полага се болничен, но не знам колко дена, защото не съм ползвала. Това е хубавото на ЗЕТ, че няма стимулация, няма пункция, организма е спокоен.

При ЗЕТ, ако не сте правили пункция, не ти се полага болничен. Правила съм този февруари и изрично ми го обясниха.
А иначе съм съгласна, че е много по-спокойно всичко при ЗЕТ.

В клиника "Селена" дават болничен и след ЗЕТ, така че питай при вас как е.
« Последна редакция: Май 03, 2012, 11:56:31 am от *lily* »
Имам вече две ангелчета на небето

*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #390 -: Май 03, 2012, 12:13:53 pm »
Jeni,потвърждавам това,което и Боги ти е писала- в Малинов болничен се дава само след пункция.Аз лично след ЗЕТ си ползвах част от отпуската и общо взето почти до теста си бях в къщи- доктора ми беше казал да лежа повече ,да си почивам и да не се натоварвам- е не съм лежала през цялото време,но първата седмица наистина е добре да го даваш по-кротко.Няма точна рецепта както знаем и при всеки организъм и случай си е различно.Пожелавам ти много положителни емоции и успех!
*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #391 -: Май 03, 2012, 13:39:52 pm »
Здравейте момичета!Вчера бях на преглед утре пак!Искам да ви попитам понеже ми предстои ЗЕТ след няколко дни,на някоя от вас дали са ви изписвали "климара"-пластири в процес на лека подготовка преди ЗЕТ?!Питам,защото ми е доста притеснено,имат особено тежки странични ефекти.... :(
[URL = http://lilypie.com] [/url]


*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #392 -: Май 03, 2012, 16:02:36 pm »
Аз съм слагала Климара, но не само те имат странични ефекти. Първият път като ми се наложи да използвам лекарствата след трансфер и като прочетох листовките им и се хванах за главата. Даже като ходех до аптеката за лекарства ме питаха дали съм сигурна, че в тези дози са ми изписани лекарствата. После спрях да чета.
« Последна редакция: Май 03, 2012, 16:04:25 pm от *lily* »
Имам вече две ангелчета на небето

*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #393 -: Май 03, 2012, 16:22:38 pm »
Ясно не съм само аз!Май ще трябва да спирам да чета.Ще издържа още малко ,но поне да има положителен резултат...:)
[URL = http://lilypie.com] [/url]


Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #394 -: Май 03, 2012, 17:35:00 pm »
Момичета какво ще кажете за пътуването след трансфер на кой ден би било най удачно за да е прибера в града от който съм трябва да пътувам 6 часа с автобус а знаете какви са пътищата.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #395 -: Май 03, 2012, 20:06:32 pm »
Онзи ден прочетох от други момичета,че лекарят им е казал,че е по-добре да се пътува на следващия ден след трансфера,отколкото примерно след 3-4 дни,защото било по безопасно и по важно било на 3-4 ден да си почиваш у дома,Успех и аз пътувам по 6 часа,като се прибирам,обикновено на 2 ден след трансфер.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #396 -: Май 04, 2012, 10:58:21 am »
Здравейте момичета на 26 ми беше трансфера на две замразени ембриончета днес мие 8 ми ден след трансфер и имам ясно изразена черта дали мога да се зарадвам или да чакам до 10 ден върнати са ми на 5ти ден
Красиfile:///
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #397 -: Май 04, 2012, 11:34:27 am »
k.s.stoyanova,за каква черта говориш- на уринарен тест ли?За уринарен тест по-принцип е много рано- до колкото знам на него за достоверен резултат може да се разчита след 13-14ден,защото сега може да ти даде фалшив резултат в следствие на лекарствата.Просто се отпусни и се зареди с положителни емоции и не бързай с ранни тестове- лекарят когато ти е казал най-добре тогава.
От все сърце ти желая много положителен резултат! :)
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #398 -: Май 04, 2012, 12:01:09 pm »
Здравейте момичета на 26 ми беше трансфера на две замразени ембриончета днес мие 8 ми ден след трансфер и имам ясно изразена черта дали мога да се зарадвам или да чакам до 10 ден върнати са ми на 5ти ден


Май ще имаме още една бременна! :wink:Късмет и успех Стоянова!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #399 -: Май 04, 2012, 12:36:23 pm »
Взимам само утрогестан които не би трябвало да повлияе на резултата направих три теста 2за ранно и един за след закъснение и трите са позитивни единия е дигитален
Красиfile:///