0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #640 -: Ноември 26, 2013, 15:11:25 pm »
hope-love колко ти е лигавицата, питам защото и на мен ми предстои ЗЕТ ;-)
Винаги има изход!
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #641 -: Ноември 26, 2013, 15:12:50 pm »
hope-love, аз съм бременна след ЗЕТ и съм в болничен. По закон жената има право да отсъства от работа от деня на пункцията , до деня на трансфера, но не повече от 20 дни. Това естествено звучи глупаво, но е така.Ако от клиниката не ти напишат някаква диагноза, поискай от личния.


Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #642 -: Ноември 26, 2013, 15:33:42 pm »
Благодаря, знам за този от деня на пункцията, но той е именно заради нея като манипулация. Аз не случайно уточних, че ще правим само ЗЕТ, никаква пункция.
Десита, вчера на прегледа д-р Персенска не каза на глас колко е лигавицата и аз не попитах. Може би защото съм спокойна, че обикновено правя "хубава лигавица", а и си вземам естрофема от втория ден на този цикъл. Утре ако разбера за дебелината на лигавицата си, ще напиша колко е била.
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #643 -: Ноември 26, 2013, 15:36:04 pm »
Право на други болнични за ин витро няма.


Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #644 -: Ноември 26, 2013, 15:57:03 pm »
И сега - нов въпрос: когато се прави само ЗЕТ, полагат ли ни се някакви болнични от клиниката или изобщо никакви.
Аз съм в Селена-Пловдив и там дават 15 дена от денят на трансфера.
Мисля,че всичко зависи от добрата воля.Пожелавам ти успех  :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1:
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #645 -: Ноември 26, 2013, 16:00:24 pm »
hope-love, след ЗЕТ не дават болнични от клиниката.
Дават след пункция , ако е със стимулация 30 дни , ако е на ЕЦ - по малко.
ЗЕТ закона не го хваща , защото обикновено пункцията е била най-рано предния месец, т.е. дните са поне месец между нея и трансфера. Друг е въпроса до колко и как може да се прилага закона в този му смисъл в частния сектор примерно.
Най-добре личния лекар да ти даде, но ще е за нещо друго, сезона е на грипове и настинки  :wink:.
За протокола, аз лежах 3 дни, двата о които взех като отпуск.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #646 -: Ноември 26, 2013, 16:05:00 pm »
Благодаря на всички за идеите, съветите и пожеланията!
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #647 -: Ноември 26, 2013, 16:43:20 pm »
Абе и аз към личния съм се насочила, ако въобще реша да се излежавам, де. Всъщност сезона е такъв, че ми се вижда по-добре да седя на топло в къщи и да не контактувам с много-много народ. Ще помисля и ще реша как да постъпя този път.
Чакай, чакай, аманда, твоята бременност от ЗЕТ ли е или говориш за предишни опити. Извине ме, но не мога да си спомня, че то напоследък, за щастие, доста бременни станахте и от ЗЕТ включително...
От ЗЕТ  е ,сега Май месец беше  :).Остани си за няколко дни правилно си решила.

*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #648 -: Ноември 27, 2013, 08:47:13 am »
 hope-love, пожелавам ти успех! По-добре си остани няколко дни в къщи, навън е не само грипаво време, а и доста хлъзгаво.
Аз се надявам януари да направим ЗЕТ. Вчера бях на преглед и докторът каза на следващия цикъл да идвам, но по мои изчисления ще се падне около Коледа и може би ще изчакаме след Нова година.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #649 -: Ноември 28, 2013, 09:21:57 am »
Успех и тебе, Дизи! Дори да се падне около Коледа, клиниката обикновено работи. Мисля, че почиват по -скоро няколко дни около Нова година и в началото на януари. Ако не искаш да отлагаш - поинтересувай се, когато ти дойде цикъла, дали ше е възможно да направите трансфера през декември.
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #650 -: Ноември 28, 2013, 14:40:19 pm »
Да, предполагам че ще работят, не го изключвам като вариант, но по-скоро ми се иска да изкарам едни спокойни празници, без да се притеснявам. Има време, ще видя и кога ще ми дойде цикъла, че нещо се бави последно време.
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #651 -: Февруари 17, 2014, 18:44:13 pm »
Здравейте,момичета.Предстои ми Март м. ЗЕТ на един ембрион(бластоцист).
От 2-ри ден ще трябва да пия Естрофем по определена схема+Фраксипарин,Дузофарм,Сенстра,Климара,Тромбо Ас Ас,Салбутамол,Витамини. От 6-ти ден Преднизолон.На 9-ти ден на преглед.Нищо не каза за изследване на хормони на 2-3 ден и УЗД.Ами ако имам задържан фоликул защо трябва да пия всички тези лекарства,като няма да има трансфер или Зет не се влияе от задържан фоликул,като при свеж трансфер?Малко объркано стана,но се надявам да сте ме разбрали.
Нещо не ми е ясна схемата на Естрофема-3х1-3дни
                                                               4х1-3дни
                                                               5х1- ? дни
След спиране на кървенето                    2х3-вагинално- ? дни     
Някой бил ли е по такава схема?Или трябва да се обадя да питам?
           


*

    teddy_music

  • **
  • 86
  • Благодаря Ви д-р Минев!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #652 -: Февруари 18, 2014, 00:09:07 am »
greisi и аз имах замразен трансфер, заради хиперстимулация.
Естрофема ми беше по същата схема. Значи 5Х 1 се взимат до деня на прегледа, вагиналните - също. По принцип прегледа е на 9 ден, както и ти пишеш, така че ако има нужда от промяна, тогава д-ра ще ти промени дозите. Следят дебелината на лигавицата на матката.
Изследване на хормони не се прави.
Относно другия ти въпрос мога само да кажа, че ЗЕТ се влияе от задържания фоликул, защото мен ме отложиха с един месец именно заради такъв.
И не на последно място - виждам, че имаш изписани много лекарства, част от които ползвах и аз и имам останали. Ако те интересува, виж в темата Подарявам.

„Ако искам да видя пеперуди, трябва да изтърпя две-три гъсеници“
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #653 -: Февруари 18, 2014, 10:00:59 am »
Ама аз май не съм се отчела тук, че съм бременна вече в 14 седмица след ЗЕТ. От три замразени, всички се размразиха и имаше три плодни сака, а в последствие - два живи плода, които сега са по 80 гр. "бобчета" и растат в мен.
Искам да подчертая, че от 5 стимулирани опита и един на естествен цикъл никога преди не бях имала имплантация дори - само нулеви кръвни тестове. Явно липсата на стимулация, както и на пункция, дори на естествен цикъл, създаде по-благоприятни условия за подготовка на организма ми и може би - за уцелването на подходящия момент за трансфера. Поне при мене аз така си обяснявам нещата. Та има много надежда в тези замразени трансфери, като в моя случай се оказа подходящо да не се комбинира с пункция на яйцеклетка от естествения ми цикъл. За това цялата процедура беше и кратка и лека и което е най-важното - успешна /дай боже и до крайната цел да стигнем така леко и безпроблемно/.
Пожелавам успех на всички "снежковци"! Вярвайте в техния потенциал и вашето малко чудо ще стане!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #654 -: Февруари 18, 2014, 10:28:33 am »
Хоупче, много ти се радвам  :bighug:
Има много вярно в думите ти, защото при мен от 6 трансфера (всъщност 5, един канселиран) едва на последния замразен имах положителен тест, макар и за кратко. Да не говорим колко е изтощаващо емоционално и дори физически стимулация, пункция и трансфер в един цикъл.
« Последна редакция: Февруари 18, 2014, 10:30:58 am от little_rabbit »
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #655 -: Февруари 18, 2014, 11:48:36 am »
Благодаря ти teddy_music,че ми отговори.Значи 5х1 през устата до прегледа + 2х3 вагинално.Не стават ли много?


*

    teddy_music

  • **
  • 86
  • Благодаря Ви д-р Минев!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #656 -: Февруари 18, 2014, 19:09:47 pm »
greisi, отговорила съм ти на лични.
Не се притеснявай, дано да се получи от първия път.
hope-love, много се радвам, че имаш двойно щастие. Дано пътят ти до края е безпроблемен.

„Ако искам да видя пеперуди, трябва да изтърпя две-три гъсеници“
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #657 -: Февруари 20, 2014, 14:09:05 pm »
hope-love, аз даже бях чула, че в някои чужди клиники директно практикуват ЗЕТ, не правят трансфер след стимулация.  :balk_602: Мисля, че ставаше дума за Турция, но не мога да си спомня по-конкретно т.к. ми мина малко покрай ушите тогава.
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 14:12:02 pm от VeryMe »


*

    birzata

  • ***
  • 225
  • След лошото винаги идва хубавото !!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #658 -: Февруари 21, 2014, 19:38:47 pm »
Аз днеска си ги прибрах на топло :D Имах ЗЕТ на 3 страхотни ембриона :cheerleader: остава голямото чакане  :dance2:
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #659 -: Февруари 22, 2014, 21:46:35 pm »
Виждам,че има момичета,употребявали естрофем вагинално.Хайде,помагайте-това спец.вагинални глобули ли са,или обикновените таблетки естрофем?Кой да се сети да пита док.навреме???Сега не знам какви да ги търся!