0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #620 -: Ноември 11, 2013, 21:13:56 pm »
Браво VeryMe лека бременност и пухках сладур или сладуранка на финала. Само такива новини да валят във форума
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #621 -: Ноември 12, 2013, 14:46:44 pm »
Каква щастлива история VERYME ! Дано всичко е наред до края!

Вчера ми върнаха 2 снежинки , след известна стимулация. Не писах по-рано,защото до последно не се знаеше, дали ще има трансфер, един път заради това, дали ще бъде всичко наред с мен и втори път, дали ще се размразят добре ембрионите. Имахме 6 замразени Е. Поисках да размразят само 3-те(1-та порция). Казаха ми , че единият не е преживал, а другите 2 не са с най-добро качество. Имали по няколко умрели клетки. След като ми ги върнаха, полежах на магарето и си поплаках, защото не ми прозвуча , като да имат шанс. Смятам на десетия ден да направя кръвен тест, за да не се тъпча излишно с лекарства. Ще ви пиша... Засега ми е тъпо и гледам да не се надявам ,за да не ме боли много накрая. До скоро момичета.
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #622 -: Ноември 12, 2013, 15:18:13 pm »
Каква щастлива история VERYME ! Дано всичко е наред до края!

Вчера ми върнаха 2 снежинки , след известна стимулация. Не писах по-рано,защото до последно не се знаеше, дали ще има трансфер, един път заради това, дали ще бъде всичко наред с мен и втори път, дали ще се размразят добре ембрионите. Имахме 6 замразени Е. Поисках да размразят само 3-те(1-та порция). Казаха ми , че единият не е преживал, а другите 2 не са с най-добро качество. Имали по няколко умрели клетки. След като ми ги върнаха, полежах на магарето и си поплаках, защото не ми прозвуча , като да имат шанс. Смятам на десетия ден да направя кръвен тест, за да не се тъпча излишно с лекарства. Ще ви пиша... Засега ми е тъпо и гледам да не се надявам ,за да не ме боли много накрая. До скоро момичета.
Благодаря ти за пожеланието, aia_aq! Снежинките са по-добрите "борци", нали знаеш :) Не се бой, почивай сега, предстои ти имплантация. Вземи си един ананас, раздели го на 5 части и през идните дни яж по едно парченце. Има теория, че много подпомага имплантацията. Аз лично и при двата опита го приложих и имах имплантация, е, не казвам, че ананаса е пенкилер  8), ама няма да ти навреди и ще те накара да се чувстваш, че си помагаш. Стискам ти палци!


Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #623 -: Ноември 12, 2013, 19:19:47 pm »
И аз съм чувала тази история за ананаса и смятам да я приложа скоро :balk_105:
Дано бебките да се прелипят добре.Много голям късмет ви пожелавам скъпи момичета.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #624 -: Ноември 17, 2013, 20:51:56 pm »
Здравейте,

Реших и аз да се включа в темата и да поискам съвет от вас. Днес трябваше да ми бъде трансфера, но за съжаление не стана лигавицата на матката беше 6.8 мм , преди това бях на стимулация със естрофем , лепенки Климара, Утрогестан, Преднизол, Дуфастон и още много други. Сега приемам само Дуфастон и на следващият цикъл пак всичко от начало.
По съветвайте ме какво друга да пия за да достигна 9 мм? Има ли определен хранителен режим, пушех преди, но при започванет на стимулацията ги спрях или много много рядко по 1 цигара, може би това същое причина  за тънката ми лигавица.

Благодаря ви  :) :oops:
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #625 -: Ноември 18, 2013, 11:38:59 am »
За съжаление не мога да дам съвет по повод питането от предишния пост за тънката лигавица. Само мога да пожелая успех следващия цикъл! :)
А аз се включвам в темата много плахо. Предстои ми за пръв път ЗЕТ.Днес ми е трети ден от цикъла. На десетия съм на първи преглед за проследяване и ще видим какво ще стане. Тази сутрин забравих да си изпия естрофема - още не съм влязла в ритъм, но трябва да се стегна и да не пропускам лекарството. Това е от мен за сега. Имам много работа, но ще влизам чат-пат да ви н.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #626 -: Ноември 19, 2013, 22:56:00 pm »
Момичета, 8-ми ден след трансфера. Вече едва ми издържат нервите. Даже си мисля, дали да не пусна кръвен тест утре, на 9-ти ден. Четох , че и тогава трябва да покаже. :ask: Притеснения имам и заради гнойната ангина, която ме докопа онзи ден и засега я удържам само с парацетамол и бонбони за гърло. Незнам, ако се влоша , как ще пия антибиотици. Иначе постоянно имам чувство , че ще ми дойде цикъла, като на моменти ме обхващат силни болки, после отминават. И някакви странни бодежи усещам, това усещане не съм го имала досега. Ако утре реша за теста, ще пиша. До скоро. 
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #627 -: Ноември 19, 2013, 23:07:59 pm »
Ще пиеш и аб, ако се наложи. Аз тъкмо три пъти пих като бременна. И от много зор да не ми дават аб, хич не ми помогнаха, ами само се влоших още повече. Има съвместими аб с бременността. Не се оставяй да се влачиш с температура или сериозни инфекции!

Бързо оздравяване и положителен тест!

*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #628 -: Ноември 20, 2013, 08:18:47 am »
Момичета, 8-ми ден след трансфера. Вече едва ми издържат нервите. Даже си мисля, дали да не пусна кръвен тест утре, на 9-ти ден. Четох , че и тогава трябва да покаже. :ask: Притеснения имам и заради гнойната ангина, която ме докопа онзи ден и засега я удържам само с парацетамол и бонбони за гърло. Незнам, ако се влоша , как ще пия антибиотици. Иначе постоянно имам чувство , че ще ми дойде цикъла, като на моменти ме обхващат силни болки, после отминават. И някакви странни бодежи усещам, това усещане не съм го имала досега. Ако утре реша за теста, ще пиша. До скоро.
Бодежите не ги мисли, може да са добър знак  osi_9 , От антибиотиците примерно аугментина го дават на бременните, ноо това само и единствено доктора трябва да ти го изпише. Стискам ти палци за теста, на кой ден ти казаха да го направиш?


Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #629 -: Ноември 20, 2013, 08:53:56 am »
Момичета, 8-ми ден след трансфера. Вече едва ми издържат нервите. Даже си мисля, дали да не пусна кръвен тест утре, на 9-ти ден. Четох , че и тогава трябва да покаже. :ask: Притеснения имам и заради гнойната ангина, която ме докопа онзи ден и засега я удържам само с парацетамол и бонбони за гърло. Незнам, ако се влоша , как ще пия антибиотици. Иначе постоянно имам чувство , че ще ми дойде цикъла, като на моменти ме обхващат силни болки, после отминават. И някакви странни бодежи усещам, това усещане не съм го имала досега. Ако утре реша за теста, ще пиша. До скоро.
Миличка, отиди да ти вземат гърлен секрет (сутрин на гладно и жадно, без да си мила зъбите), за да се види какво е и с какво да го лекуват. Има и локални антибиотици, точно за ангини, но трябва да е ясно дали ще повлияят точно на твоите бацилчета в гърлото.
Хайде, пусни го този тест, че и ние искаме да знаем  :goodluck:
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #630 -: Ноември 26, 2013, 10:34:38 am »
Моля за помощ с информация относно следното:
Поставяли ли са ви т. нар. "лепило" и колко дни преди трансфера?
Вчера бях на преглед на 11 ден от цикъла и д-р Персенска каза утре /на 13-ти ден/ да отида за слагане на лепило /поне така разбрах/. Когата я попитах кога е най-вероятно да е трансфера, тя каза - "може би в събота, но ще се уточним като се видим в сряда". После се замислих дали правилно съм разбрала, че става дума за лепило и да не би да имала предвид РВМС /лекарството, заради което се взима два пъти кръв и пр./, защото повече пациентки споделят, че лепилото се слага в деня преди трасфера, а при мене, ако става дума за лепило - защо толкова рано. Между сряда и събота са три дни разлика.
Та искам да споделите дали на някого са му слагали лепило толкова рано преди трансфера, че нещо се обърках.
« Последна редакция: Ноември 26, 2013, 10:51:26 am от hope-love »
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #631 -: Ноември 26, 2013, 10:48:50 am »
При последния ми успешен опит лепилото го сложиха 2 дни преди трансфера.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #632 -: Ноември 26, 2013, 10:50:57 am »
Благодаря ти, Мецани. Нужен ми беше някакъв подобен пример, за да се успокоя, че правилно съм разбрала.
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #633 -: Ноември 26, 2013, 12:40:00 pm »
Ако се притесняваш, обади се в клиниката и попитай все пак.
Успех и силно положителен тест ти желая :)
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #634 -: Ноември 26, 2013, 14:29:03 pm »
Обади ми се любезна биоложка от клиниката и ми обясни всичко - утре лепило, няма грешка, а на 30-ти в събота от 14 часа - трансфер. Всичко си дойде на мястото, то всъщност и си е било, ама само в моята глава става каша, когато започне процедура.
Благодаря, че обърнахте внимание на въпроса ми и пожелавем живот на размразяващите се и трансферирани ембриончета  - кой колкото си е пожелал и колкото господ е решил за него.
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #635 -: Ноември 26, 2013, 14:48:24 pm »
 hope-love силно стиснати палци това да е твоя успешен ЗЕТ  :crossfingers: :crossfingers:

Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #636 -: Ноември 26, 2013, 14:50:58 pm »
Благодаря, благодаря...ще се отчитам тук, то се е видяло. Мислех този път да не пиша нищо предваритилно, ама...не се сдържах, както се казва в една симпатична реклама.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #637 -: Ноември 26, 2013, 14:52:45 pm »
И сега - нов въпрос: когато се прави само ЗЕТ, полагат ли ни се някакви болнични от клиниката или изобщо никакви.
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #638 -: Ноември 26, 2013, 14:59:30 pm »
На мен не са ми давали,взимах 5 дни от личния

Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #639 -: Ноември 26, 2013, 15:01:49 pm »
Абе и аз към личния съм се насочила, ако въобще реша да се излежавам, де. Всъщност сезона е такъв, че ми се вижда по-добре да седя на топло в къщи и да не контактувам с много-много народ. Ще помисля и ще реша как да постъпя този път.
Чакай, чакай, аманда, твоята бременност от ЗЕТ ли е или говориш за предишни опити. Извине ме, но не мога да си спомня, че то напоследък, за щастие, доста бременни станахте и от ЗЕТ включително...
« Последна редакция: Ноември 26, 2013, 15:04:33 pm от hope-love »