0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #600 -: Октомври 28, 2013, 15:19:54 pm »
При размразяването на яйцеклетките ми лигавицата на 11 ден от МЦ ми беше 11мм.М. След 5 дни ми беше трансфера, но тогава не знам колко мм. е била. Аз пих Естрофем 2х1 + лепенки Климара, а от деня на оплождането на яйцеклетките ми добавиха Утрогестан 2х3 вагинално.

*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #601 -: Октомври 28, 2013, 15:22:00 pm »
Май трябва да е над девет, но се следи и структурата /дали е трислойна, нещо такова/ Освен това, на десети ден е рано да се каже. Приемаш ли естрофем? Ако не са ти увеличили дозата и не са ти дали пластири, сигурно си ок..

Аз съм толкова объркана, че не знам на кого да вярвам и какво да правя. Миналия месец ми предписаха еротон, от него с такава гъбична инфекция се сдобих че ми трябваше 2 седмици да се оправя. В момента съм на естрофем 2х1 и 1х1 аспирин протект, нищо друго не пия. И тъй като до сега не съм стигала никога до трансфер, а и доктора не ми е казал нищо, и от инфото от  нета , съвсем се обърках колко трябва да ми е лигавицата при трансфера.

В коя клиника си? Съществуват различни практики /мен примерно ме стимулират с естрофем 3х2мг и на 7-ми ден лигавицата ми беше 9мм/


Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #602 -: Октомври 28, 2013, 17:42:44 pm »
Проблема с лигавицата ми е болна тема, и с естрофем и лепенки, и без тях не правя повече от 6-7 мм, този месец отложихме трансфера именно заради тънка лигавица. От еротона и аз се сдобих с гъбички, слагах ги по мое осмотрение. Доколкото знам лигавицата трябва да е на над 8мм, от 6-8мм се води сима зона. При стимулацията стигнах до бременност с лигавица 7,5мм, но приклюьчи в 6г.с. Миналия месец при ЗЕТ и лигавица 6,9мм, резултата беше отрицателен. Успех ти желая и пиши ако откриете подход за лигавицата, склонна съм н авсякакви експерименти и манипулации само да расте.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #603 -: Октомври 29, 2013, 11:37:21 am »
VeryMe В Надежда съм
....утре съм на преглед, и ще видим на какво положение съм...толкова ми е притеснено... всеки месец все по нещо излиза
Винаги има изход!
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #604 -: Октомври 29, 2013, 12:18:11 pm »
VeryMe В Надежда съм
....утре съм на преглед, и ще видим на какво положение съм...толкова ми е притеснено... всеки месец все по нещо излиза
Няма как, щом сме тук -значи имаме някакви проблеми и те ще изникват и ще се решават един по един. Има хора с неустановен стерилитет при които уж всичко е наред, а не става и не става..Не се притеснявай предварително. И аз съм на преглед /аз съм в Токуда/, даже ще попитам изрично за дебелината на лигавицата при която е допустим трансфер и ще ти пиша  osi_9


*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #605 -: Октомври 29, 2013, 21:45:52 pm »
desita734, оказва се, че дори при по-тънка лигавица /6-7 мм/ е допустим трансфер, важното е да бъде с подходящата /ако ехографски е “трислойна”/ структура. Стискам ти палци за утре и  не се тревожи предварително  :hello:


Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #606 -: Октомври 30, 2013, 13:18:58 pm »
Мда 15 ден и лигавица 6,5 мм....а и не ме прегледа  моя доктор, а друг и така не можах да си задам всичките въпроси какво да правя за да оправям Л. Докато си чаках реда се заговорих с една мацка и тя каза да се приемат повече протеини и белтъчини, Някоя от вас пробвала ли е ?!?!?!?!?
Винаги има изход!
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #607 -: Октомври 30, 2013, 16:08:27 pm »
При някои жени лигавицата си остава по-тънка /6-7 мм/, просто е до особеност на организма.Но и тези жени забременяват, стига Л да е с необходимата структура.
 Продължителния пример на хормонални препарати и повтарящи се ин витро цикли също може да са причина организма да се изтощи. В този случай помага само почивката. Ти ако си пред трансфер нямаш достатъчно време, за да разчиташ на хранителни добавки. Какво ти каза този лекар?


Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #608 -: Октомври 30, 2013, 16:29:08 pm »
В понеделник съм пак на преглед, със сигурност трансфер няма да има, единствено ми увеличи естрофема от 2х1 на 3х1, не ми се вярва 1 допълнение да има ефект.... а за хранителните добавки или за начина на хранене питам дали сте прилагали нещо подобно и какво по конкретно :ask:
Винаги има изход!
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #609 -: Ноември 01, 2013, 00:23:53 am »
Desita, моята лигавица стана от 6-7 мм на 10 мм след като ми увеличиха естрофема на 3х1. Така че шанс има, ЗЕТ ми беше на 27 ден от цикъла и имах положитен тест, за съжалени до 10 г.с., но това е друг въпрос.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #610 -: Ноември 01, 2013, 20:41:34 pm »
Здравейте момичета, бях планирала трансфер на замразени ембриончета но се наложи да вземам антибиотик този месец .Разболях се от  грип от който ми се възпалиха синусите.Въпросът ми е необходимо ли е време за възтановяване на организма или мога да планирам трансфер още следващия цикъл?Ще ви бъда благодарна да споделите опита си с мен.
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #611 -: Ноември 04, 2013, 19:42:52 pm »
Здравейте момичета, бях планирала трансфер на замразени ембриончета но се наложи да вземам антибиотик този месец .Разболях се от  грип от който ми се възпалиха синусите.Въпросът ми е необходимо ли е време за възтановяване на организма или мога да планирам трансфер още следващия цикъл?Ще ви бъда благодарна да споделите опита си с мен.
Аз съм пила антибиотик в месеца преди трансфера, няма проблем. Антибиотиците бързо се изчистват от организма.


Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #612 -: Ноември 04, 2013, 22:33:55 pm »
VeryMe, благодаря ти за отговора.Ако всичко е на ред може би и аз ще пробвам ЗЕТ на следващият цикъл.
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #613 -: Ноември 05, 2013, 10:16:00 am »
VeryMe, благодаря ти за отговора.Ако всичко е на ред може би и аз ще пробвам ЗЕТ на следващият цикъл.

Пожелавам ти успех! Изобщо, успех на всички, които сме тук.  osi_9
« Последна редакция: Ноември 05, 2013, 11:32:42 am от lemon »


*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #614 -: Ноември 11, 2013, 12:25:03 pm »
Само да отбележа за статистиката: От два замразени /по метода на витрификацията/  бластоциста на 6-ти ден и двата се размразиха и започнаха да се развиват.


Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #615 -: Ноември 11, 2013, 13:46:09 pm »
Браво за хубавата новина :balk_46:
Успешен финал ти пожелавам VeryMe.
Стискам палци
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #616 -: Ноември 11, 2013, 15:34:35 pm »
Момичета, искам да се обърна към всички вас, които чакате с трепет неродените си деца. Днес е голям християнски празник - почитаме св. Мина, който е покровител на младите и на семейството. Днес, докато чаках резултата от теста, който направих по-рано, защото имах проблем и се притеснявах, му се помолих от все сърце.Днес е седмият ден след трансфера на двете ми  снежинки -последен шанс за мен и за съпругът ми, който има заболяване и в близките години няма да може да участва в инвитро процедури.. Освен това, аз наближавам 33 и биологичният ми часовник забързано тиктака.С безкрайна надежда отворих страницата с онлайн резултатите  и видях ЧХГ т- 102.400 mU/ml. Аз знам, че това е чудо!За това искам да ви кажа едно: Никога не се предавайте, никога! Нека Бог е с вас и сбъдне мечтата ви! :bighug:


Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #617 -: Ноември 11, 2013, 16:42:06 pm »
Хей, каква прекрасна новина! Дано са борци тези размразени снежковци и се превърнат в радостта на мама и тате!
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #618 -: Ноември 11, 2013, 17:25:21 pm »
Very me, първо честито и безоблачни девет месеца!
Сигурно сте се сетили, но ако има възможност мъжът ти за всеки случай да замрази няколко порции материал преди да започне лечението.

*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #619 -: Ноември 11, 2013, 19:26:03 pm »
Very me, първо честито и безоблачни девет месеца!
Сигурно сте се сетили, но ако има възможност мъжът ти за всеки случай да замрази няколко порции материал преди да започне лечението.
Да, разбира се ще е много хубаво да замразим материал, дано имаме тази възможност. Благодаря за пожеланията момичета! Силно стискам палци  и вярвам в успеха на всички!