0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #580 -: Октомври 18, 2013, 12:02:06 pm »
Защото на мен не ми следят хормони.....някак си го изчислиха и толкова :ask:


*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #581 -: Октомври 18, 2013, 12:38:54 pm »
На мен също най-вече ми следяха лигавицата след овулацията ,преди това секрет и май и на мен хормони ми пускаха.Единия път беше на 17 ден ,а посления успешен беше на 19-ти ден.

*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #582 -: Октомври 18, 2013, 15:09:53 pm »
А долу-горе колко дни след началото на месечния ви цикъл се падна замразения трансфер? А дали се взима предвид стадия на ембрионите /на колко дни са/?


*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #583 -: Октомври 18, 2013, 15:52:06 pm »
VeryMe както съм написала в горния пост- единия път беше на 17 ден ,а посления успешен беше на 19-ти ден,а това дали се взима впредвид стадия не мога да ти кажа ,но сигурно има нещо.

Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #584 -: Октомври 18, 2013, 16:53:17 pm »
Аз пък съм с големи дози естрадиол и съответно въобще нямам овулация, така че докторите решават според лигавицата. Стискаме палци  :bfp:
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #585 -: Октомври 18, 2013, 17:30:47 pm »
То и аз съм на 3х2 мг естрофем и сигурно за това и мен ще ме следят само по лигавица..Знам как са нещата със стимулирания цикъл, но ЗЕТ ми е непозната, като процедура..


Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #586 -: Октомври 19, 2013, 11:03:38 am »
На мен това ще ми е втори ЗЕТ, и първия път бях на 3*2мг естрофем и овуто беше подтиснато, като попитах как тогава се определя имплантационния прозорец и кога да върнат ембрионите, доки каза че при ЗЕТ се следи друга схема - нещо като 5+1 на утрогестан. Не знам може би по структурата на лигавицата определят. Ох и на мен ми е много странно  8O
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #587 -: Октомври 19, 2013, 21:13:20 pm »
На мен това ще ми е втори ЗЕТ, и първия път бях на 3*2мг естрофем и овуто беше подтиснато, като попитах как тогава се определя имплантационния прозорец и кога да върнат ембрионите, доки каза че при ЗЕТ се следи друга схема - нещо като 5+1 на утрогестан. Не знам може би по структурата на лигавицата определят. Ох и на мен ми е много странно  8O

Звучи странно нали? Имплантационния прозорец е единствения възможен за зачеване период. Всички други бременности приключват рано-рано. Дебелината на лигавицата е едно, а нейната рецептивност-друго. Има логика периода да е около датата на ову, при естествената дължина на цикъла. На мене обаче ми  изчислиха ЗЕТ за 13-14 ден след началото му.Сега чета по чужди сайтове как се определя денят на трансфера:
1. Когато ЗЕТ е на естествен цикъл се следи ову, пускат се хормони и според ову се определя датата на трансфера.
2.При контролиран ЗЕТ се назначава от 2-ри ден естрадиол /овулация няма/, който се взема за 2-2,5 седмици, прибавя се възраста на ембриона/3 дни, 5 дни примерно/ и така се определя денят на трансфера.
И пак, трансфер след 14 дни ми се струва много скорошен ..
« Последна редакция: Октомври 19, 2013, 22:44:13 pm от VeryMe »


*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #588 -: Октомври 19, 2013, 21:18:14 pm »
На мен това ще ми е втори ЗЕТ, и първия път бях на 3*2мг естрофем и овуто беше подтиснато, като попитах как тогава се определя имплантационния прозорец и кога да върнат ембрионите, доки каза че при ЗЕТ се следи друга схема - нещо като 5+1 на утрогестан. Не знам може би по структурата на лигавицата определят. Ох и на мен ми е много странно  8O
А сега по каква схема ще ти правят ЗЕТ?


Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #589 -: Октомври 20, 2013, 14:09:42 pm »
По същата, но добавихме и лепенки Климара за лигавицата, при мен от нищо не расте. Достига едва 7мм и спира, не знам вече какво да правя. Клиниката на Владимиров много успешни ЗЕТ точно по тази схема, така че не ме притеснява протокола, сигурна съм че ако направя хубава лигавица ще  успеем, но .... :(
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #590 -: Октомври 20, 2013, 22:51:05 pm »
Аз съм имала 4 стимуларани опита и 4 ЗЕТ. Първият ми ЗЕТ беше с 3 дневни ембриони, следващите три с бластоцисти. Аз рядко имам овулация и винаги съм била с естрофем от 2-ри ден на цикъла, като денят на ЗЕТ винаги е бил различен - 17 ден при 3 дневните ембриони, а при бластоцистите - между 19 и 27 ден. Лекарите определят "нулев ден" (който се приема за деня на овулацията) по размера и структурата на лигавицата и 3 или 5 дена след това (в зависимост от ембрионите) е ЗЕТ. При последният ми ЗЕТ, който беше на 27 ден от цикъла, забременях. За съжаление спря сърдечната дейност на ембриончето в 10 г.с., по съвсем други причини, свързани с еднорогата ми матка. Така че аз не вярвам много в теорията за имплантационния прозорец.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #591 -: Октомври 21, 2013, 11:26:24 am »
Добре, има ли някоя жена, с трансфер  на 14-ти ден след началото на цикъла? При това на бластоцисти????  8O


Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #592 -: Октомври 21, 2013, 14:44:20 pm »
Добре, има ли някоя жена, с трансфер  на 14-ти ден след началото на цикъла? При това на бластоцисти????  8O

Моят трансфер беше на 16 - ти ден на бластоцисти.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #593 -: Октомври 21, 2013, 15:03:10 pm »
Аз имам два замразени трансфера. И при двата приемам от 2-ри ден естрофем. Първият ми трансфер беше на 15 ден от цикъла, втория на 14. Мисля, че следяхме само лигавицата.
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #594 -: Октомври 21, 2013, 15:40:50 pm »
Добре, има ли някоя жена, с трансфер  на 14-ти ден след началото на цикъла? При това на бластоцисти????  8O

Моят трансфер беше на 16 - ти ден на бластоцисти.
Аз имам два замразени трансфера. И при двата приемам от 2-ри ден естрофем. Първият ми трансфер беше на 15 ден от цикъла, втория на 14. Мисля, че следяхме само лигавицата.
Момичета, благодаря ви за отговорите   yahoo_17
« Последна редакция: Октомври 21, 2013, 15:45:27 pm от VeryMe »


Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #595 -: Октомври 21, 2013, 20:21:56 pm »
VeryMe това ще е твоя успешен опит, повярвай в успеха си и бъди положително настроена, стискаме палчета. А кога ще ти е трансфера?
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #596 -: Октомври 21, 2013, 22:23:07 pm »
VeryMe това ще е твоя успешен опит, повярвай в успеха си и бъди положително настроена, стискаме палчета. А кога ще ти е трансфера?
1-4 ноември ще бъде..Благодаря ти мила tsvety_t! И аз пожелавам успех на всички  :bighug:


Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #597 -: Октомври 28, 2013, 12:34:35 pm »
Каква трябва да е дебелината на лигавицата при трансфер???? На 10 ден Л ми е 6мм, викат ме на 15 ден, и съм в чуденка
Винаги има изход!
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #598 -: Октомври 28, 2013, 13:31:15 pm »
Каква трябва да е дебелината на лигавицата при трансфер???? На 10 ден Л ми е 6мм, викат ме на 15 ден, и съм в чуденка
Май трябва да е над девет, но се следи и структурата /дали е трислойна, нещо такова/ Освен това, на десети ден е рано да се каже. Приемаш ли естрофем? Ако не са ти увеличили дозата и не са ти дали пластири, сигурно си ок..


Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #599 -: Октомври 28, 2013, 14:25:01 pm »
Май трябва да е над девет, но се следи и структурата /дали е трислойна, нещо такова/ Освен това, на десети ден е рано да се каже. Приемаш ли естрофем? Ако не са ти увеличили дозата и не са ти дали пластири, сигурно си ок..

Аз съм толкова объркана, че не знам на кого да вярвам и какво да правя. Миналия месец ми предписаха еротон, от него с такава гъбична инфекция се сдобих че ми трябваше 2 седмици да се оправя. В момента съм на естрофем 2х1 и 1х1 аспирин протект, нищо друго не пия. И тъй като до сега не съм стигала никога до трансфер, а и доктора не ми е казал нищо, и от инфото от  нета , съвсем се обърках колко трябва да ми е лигавицата при трансфера.
Винаги има изход!