0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Gost

За дебелината на маточната лигавица
« -: Април 28, 2006, 21:55:49 pm »
Момичета,знае ли някой колко трябва да бъде дебела  маточната лигавица в мм на вагинален ехограф ,за да има успешно имплантиране?
За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #1 -: Април 28, 2006, 21:58:11 pm »
Над 7 мм в овулаторна фаза. Но по-важното е да е тип М, т.е. трислойна, с ехографски образ на мида.
*

    Gost

За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #2 -: Април 28, 2006, 22:34:45 pm »
Много благодаря!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #3 -: Април 29, 2006, 10:32:17 am »
малко зайче :)  все съм се чудила на какво ми прилича лигавицата и ето ти ми помогна с отговора  :wink: наистина прилича на мида  :idea:  :)
За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #4 -: Април 29, 2006, 13:10:40 pm »
Наха, това майтап ли е, че не разбрах  :lol:

Маточната лигавица може да бъде тип M, L и S в зависимост от ехографския си образ. М се нарича още и тип устни. Другите два вида са съответно през фоликулярната и лутеалната фази на цикъла.

И още: М не означава "среден размер", както някой беше писал. Това не е размера на лигавицата. Противно на очакванията, тип L е най-малкия размер на лигавицата (фоликулярна фаза), тогава тя започва да расте. А най-голяма е през лутеалната фаза и е тип S.
*
За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #5 -: Април 30, 2006, 12:21:29 pm »
Зайо бе откъде черпиш това инфо за тип на ендометрума и т.н.
Дай линк да четем всички,аз винаги съм се чудила и търсила информация, но не съм намирала.Питала съм и докторите, но никой не се е постарал да ми разясни що е тип S,L, M .
Много хубаво си го обяснила  :balk_68:  :cuddle:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #6 -: Април 30, 2006, 12:25:39 pm »
Наденце, един доктор в дира го беше обяснил, но не можах да намеря темата (нали тъпата търсачка не им работи...). Имам записки на листче от тази тема  :lol:
Та, там пишеше, че L e line, а S - sac или stone (второто май беше при ановулаторен цикъл). M естествено е mussel.

Иначе тук, в сайта, имаше статия, която обяснява само за овулаторната лигавица, ЕТО Я, но тя по принцип е за друго. Нали се сещаш, че терминът "анизоехогенна" и на мен нищо не ми говори  :oops:
« Последна редакция: Юни 30, 2014, 19:04:31 pm от little_rabbit »
*
За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #7 -: Април 30, 2006, 12:29:42 pm »
Мдаааааааа така е,пък ни се налага за знаем .
Въпроса е, че много хубаво си го написала,защото много жени се чудят наистина.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #8 -: Май 01, 2006, 09:37:08 am »
Зайче бе не е майтам мила  :D  наистина съм се чудила на какво мяза :roll:  :wink:  заглеждала съм се в периода на овулаторната ми фаза и е като мидичка но също може да се каже че прилича на устни наистина това мисля че е добре щом са ги дали като вариянти на формата 8)  а инъче и аз съм бедна на инфо от страна на лигавицата благодаря ти за изчерпателния отговор и обяснение  :kiss:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #9 -: Май 01, 2006, 11:30:04 am »
Само да вметна, че лигавица под 6 мм по време на овулация се приема за безперспективна и процедурите може да се отложат.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #10 -: Май 01, 2006, 11:52:10 am »
моята при предишния преглед за миналия месец 3 дена преди ову беше 10мм мисля че е добре сега ще видим. лали според тебе кога започват да се виждат новите фуликоли при цикъл от 28 дена и на 5 дена от началото на М-то на каква големина трябва да са?
За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #11 -: Май 01, 2006, 11:59:22 am »
При 28 дневен цикъл мен винаги са ме гледали от 9-ти ден нататък. Успех.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #12 -: Май 01, 2006, 12:02:36 pm »
Може да по-малки и да порастнат после, а може да са по-големи и да не порастнат достатъчно, а има случаи когато и регресират. Така че, всичко е късмет и реакция на организма.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #13 -: Май 01, 2006, 12:06:21 pm »
ами защото на 5-ти ден гледахме и не видяхме нови но утре ми е 12-ти би трябвало да се видят вече имам търпение  :wink: утре ще видим просто ми беше любопитно при вас как е.
За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #14 -: Май 02, 2006, 10:30:32 am »
Здрасти мила,

утре сигурно ще иаш вече - на 12 ден трябва да има фоликул, и при мен беше така на 10 ден нямаше нищо и аз се бях притеснила, но на 12 се появи :D
Стискам ти палци и дано се пукне този месец :D
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #15 -: Май 02, 2006, 15:06:14 pm »
Момичета,искам само да ви попитам при цветна снимка отчита ли се дебелината на маточната лигавица?Питам защото на вагинален ехограф видяха,че е около 10 мм в началото на цикъла , но веднага след това на направена цветна снимка това не се коментира от лекаря.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #16 -: Май 02, 2006, 18:02:31 pm »
Днеска видяхме фуликолите на десен яичник бяха към 3-4 и бяха много малки а на левия беше един голям 1,7-8мм и сега ще гоним него от утре почваме прегнила 5000 и на следващия ден още 5000 но кистата си беше там намаляла е малко и се притеснявам сега като сложим прегнила дали ще се пукне?
За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #17 -: Май 02, 2006, 18:11:45 pm »
Мила кистатата ти изобщо ли не се маха?
*
За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #18 -: Май 02, 2006, 19:18:12 pm »
Цитат на: little_rabbit


Маточната лигавица може да бъде тип M, L и S в зависимост от ехографския си образ. М се нарича още и тип устни. Другите два вида са съответно през овулаторната и лутеалната фази на цикъла.

.

     Зайче,туй,което разбрах е,че М е за овулация,а L и S не трябва ли да са за фоликулярна и лутеална фаза  ,пък ти да си се объркала и да си писала овулаторна и лутеална,или аз нещо не мога да схвана?Я пак да го обясниш последователно :balk_63:
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #19 -: Май 02, 2006, 19:30:19 pm »
ванинассс ами тоз фуликол-киста ми е от предния месец и не се е махнал но намалява ръзмерите си което е обичаино но по принцип се махат а вече няма да ги чакам да стават на кисти :wink: