0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #20 -: Май 02, 2006, 21:02:31 pm »
Цитат на: le
Цитат на: little_rabbit


Маточната лигавица може да бъде тип M, L и S в зависимост от ехографския си образ. М се нарича още и тип устни. Другите два вида са съответно през овулаторната и лутеалната фази на цикъла.

.

     Зайче,туй,което разбрах е,че М е за овулация,а L и S не трябва ли да са за фоликулярна и лутеална фаза  ,пък ти да си се объркала и да си писала овулаторна и лутеална,или аз нещо не мога да схвана?Я пак да го обясниш последователно :balk_63:

Да, бе, именно. Спяла съм като съм писала  :lol:
Фоликулярна и лутеална, разбира се.

Благодаря, Ле  :balk_21:
*
За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #21 -: Май 03, 2006, 15:09:57 pm »
:balk_177:
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #22 -: Май 10, 2006, 11:56:57 am »
охх тъжна история с моите фуликоли.... кистата намаляла от 40 на 35мм фуликола беше 22мм станал на 34мм и още един видяхме 22мм които и тои вече е киста най-вероятно :cry:  и тва след 10 000прегнила
За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #23 -: Май 10, 2006, 15:20:32 pm »
Наха, а какво казва доктора? Не сте ли обсъждали други варианти, след като прегнила не действа? Лапаро, например.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #24 -: Май 10, 2006, 17:13:39 pm »
малко зайче аз съм правила лапроскопия преди 3месеца. док ми предлага да потискаме два месеца функицията на яичника и така но аз ще пусна хормони другия месец .може да се очудиш но да за севте ще правя хормони и съм виновна че не съм си пуснала по рано.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #25 -: Май 11, 2006, 07:09:56 am »
Наха миличка наистина си пусни хормони та да видиш дали там няма причина.Но миличка мисля че малко трябва да си починеш,това твое напрежение не е добре за бебеправене. :lol:  :lol:
За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #26 -: Май 21, 2006, 17:26:13 pm »
А нормално ли е да L1-2 по време на лутеалната фаза?
*

    Lilit

За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #27 -: Юни 15, 2006, 12:46:42 pm »
Здравейте,момичета!Този месец правих фоликулометрия и установхме,че си имам кистичка,която лутенизира.От 3.6 е спаднала на 21 ден на 3.3см.Прогестерона и естрадиола са в нормата за лутеална фаза. Лекарката спомена за възможност за луф синдром,само че чета в темите, че при този синдром фоликулите не нарастват до такива размери.Така ли е?Другото, което ме озадачи, е дебелината на лигавицата.В овулаторна фаза на 13 ден е тип М и дебелина 9.8мм, на 15 ден- 13мм, а на 21-6.9 и е S тип. Това не го забелязах и съответно не питах докторката. Сега обаче се чудя как така е намаляла наполовина от 15 до 21 ден и къде ,по дяволите ,е отишла другата половина. Някой знае ли?
*
Re: За дебелината на маточната лигавица
« Отговор #28 -: Януари 07, 2016, 21:31:20 pm »
Малко да побутна темата...

Питанката ми е следната: откакто започнах да ходя на проследяване в първите 1-2 дни на цикъла, все по-често започнах да чувам че типът на маточната лигавица ми е H (или Х? ... хикс). L, M и S са ми ясни от преди това, но това "новото" не го разбирам. Док не изглежда нещо да е притеснена или озадачена, което успокоява и мен, че не е нещо лошо, но пък ми е любопитно. Непременно ще попитам следващия път какво значи, но ще съм и благодарна, ако някоя от вас помогне с информация :oops:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”