0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

бременност след ИКСИ
« -: Декември 28, 2009, 14:34:21 pm »
Здравейте,

вече съм 4-та г.с. след икси. Докторът ми каза че бременностите след инвитро и икси били много проблемни и често ставали аборти при първите седмици. Искам да попитам има ли критичен период, и докога да се притеснявам, че може нещо да се случи, след като чета тук колко жени са имали спонтанни аборти в 6-та 8-ма и др г.с. все повече почвам да си притеснявам. Моля споделете има ли сериозни опасения след ИКСИ не ели като при нормалната бременност, ние бяхме с мъжки фактор и аз нямам проблеми, затова си мисля че не би трябвало да имам проблеми, но всичко става понякога.
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #1 -: Декември 28, 2009, 14:37:46 pm »
Мой съвет,спри да четеш мила и бъди спокойна,случки много,но сега едва ли е хубаво да се влияеш от такива неща.Наслаждавай се на това че има живот в теб който много скоро ще прегърнеш.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #2 -: Декември 28, 2009, 14:39:21 pm »
Десимира, мисля че се налага да почнеш да мислиш позитивно.
Никой тук не може да ти гаранира, че бременността ти ще протече леко и безпроблемно, както и че не може да се случи и това, което описваш. До 12 седмица всяка една бременност, дали от спонтанно забременяване или чрез АРТ е рискова по отношение на развитието на плода и ако не е речено да се продължи в общия случай медицината е безсилна.
В нашия форум има много, предимно забременели и износили след АРТ момичета, всичко е наред при тях и децата им.
Аз имам две нормално износени бременности с две прекрасни деца след лечение на мъжки фактор, надявам се и при теб да се стекат така обстоятелствата. Лека бременност и успех!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #3 -: Декември 28, 2009, 14:45:52 pm »
благодаря ви момичета, наистина е най-добре да мисля позитивно сега, колкото и да се притеснявам нищо не мога да променя, каквото трябва ще се случи, в сряда съм на ултразвук и се надявам всичко да е наред.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #4 -: Декември 28, 2009, 14:46:24 pm »
айде успех и после да не пуснеш нова тема и за прегледа  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #5 -: Декември 28, 2009, 14:46:47 pm »
Десимира, много правилно са ти писали Monkey и Mini.
Родих преди месец и 10 дни тризнаци след ИКСИ.
Имах прекрасна и безпроблемна бременност.
Пожелавам ти спокойствие и успешна бременност:)
*
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #6 -: Декември 28, 2009, 14:48:16 pm »
Моля споделете има ли сериозни опасения след ИКСИ не ели като при нормалната бременност, ние бяхме с мъжки фактор и аз нямам проблеми, затова си мисля че не би трябвало да имам проблеми, но всичко става понякога.
Ако си била подложена на стимулация в същия цикъл, в който са ти върнати ембрионите, това комай е единствената разлика между твоята бременност и тази на която и да е друга жена. Стига да няма хиперстимулация, всичко е наред. Щом не са ви известни други проблеми (щитовидна жлеза или тромбофилия например), рисковете са идентични с тези при спонтанна бременност.
Подкрепям съветите да не търсиш под вола теле преди да има повод и причина.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #7 -: Декември 28, 2009, 14:48:29 pm »
айде успех и после да не пуснеш нова тема и за прегледа  :wink:

 :jump12: :jump12:
Ейййй, гръцкото си е гръцко:))))))))Нищо, че го нямаш:)
Извинете за спама:)
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #8 -: Декември 28, 2009, 15:25:09 pm »
ами не намерих такава тема за бременност след икси или инвитро, има теми за бременност изобщо затова пуснах нова тема, а доктора ми каза, че след икси било по-рисково, което и мен ме очудва защото разликата е преди забременяването реално, но щом така казва .....благодаря на всички които ми писахте
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #9 -: Декември 28, 2009, 16:43:25 pm »
Мила Десимира, и аз мисля, че ще е най-добре да си спокойна и да мислиш положително. Имаш причина за това... :)

Всеки случай си е много индивидуален и няма рецепти, според които ако си влязла в еди коя си седмица, можеш да си отдъхнеш... Затова единственото , което можеш да направиш е, да се наслаждаваш на бременността си от началото до финала! ;)

Според нашия лекар бременността след ИКСИ не е по-рискова, но и се отделя по-голямо внимание, тъй като тези бебета са много ценни и скъпи. :)
Рисковата бременност се определя не от АРТ - процедурата, а от други фактори - възраст, физически особености...

Пожелавам ти лека бременност и здраво бебче!



« Последна редакция: Декември 28, 2009, 16:48:13 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #10 -: Декември 28, 2009, 17:52:18 pm »


Според нашия лекар бременността след ИКСИ не е по-рискова, но и се отделя по-голямо внимание, тъй като тези бебета са много ценни и скъпи. :


Чандра, моите деца не са след АРТ, но също са ми много ценни и скъпи


Рисковата бременност се определя не от АРТ - процедурата, а от други фактори - възраст, физически особености...


виж, с това ти твърдение съм много съгласна  :D
поздрави
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #11 -: Декември 28, 2009, 21:21:28 pm »


Според нашия лекар бременността след ИКСИ не е по-рискова, но и се отделя по-голямо внимание, тъй като тези бебета са много ценни и скъпи. :


Чандра, моите деца не са след АРТ, но също са ми много ценни и скъпи

Мини, само цитирах лекаря си, който, колкото и грубо да звучи, всъщност визираше финансовата страна на нещата и говореше от своя гледна точка...
Иначе предполагам, че съм наясно, колко скъпо е всяко бебе за една майка!
Станало е недоразумение. Засегнатите моля за извинение! :)

Поздрав!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #12 -: Декември 29, 2009, 09:52:37 am »
мили момичета, разбира се че всички бебета са еднакво ценни, но тя има предвид че ние след АРТ процедурите сме много по притеснени защото ако нещо се случи всичко почва отначало, нови процедури нови стимулации нови притеснения, та затова тези бебета са по-дълго чакани и по-обгрижвани, това е моето мнение. Аз лично знам, че по нормален начин не можем да имаме бебе, и затова тази бременност за мен е по-важна от собствения ми живот. Ако се случи така че мъжа ми да се излекува може да се обнадежда, но за сега това е положението. Така че благодаря на всички, които ме успокоиха тук. Надявам се при всички да мине безпроблемно и да се наслаждаваме на бременността си. Успех момичета.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #13 -: Декември 29, 2009, 11:04:16 am »
аз пък казах, че няма кантар за тази болка, ако някой може да измери кой колко го боли и кой колко му е ценно, ок  :)
щом "вашия" лекар е толкова напреднал ...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #14 -: Декември 29, 2009, 11:12:54 am »
Чандра, любовта към децата с ценоразпис ли върви ?
- Спонтанно забременяване = евтино
- Забременяване след инсе = нормална цена
- Забременяване от инвитро = скъпо
- Забременяване от ИКСИ = много скъпо????

Ще рече човек, че ако не си забременял чрез процедура, децата ти са все едно довлечени от котката!!!

В този форум няма, повтарям няма!!!! неизстрадани и нелюбими деца!!!! Затова моля, ама много ви моля, внимавайте какво и как пишете!!!!

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #15 -: Декември 29, 2009, 11:17:34 am »
Аз забременях спонтанно и след загубата в 18-та седмица болката е нечовешка  :( не мисля, че ако бях забременяла след АРТ щеше да ме боли повече.Няма ден в който да не мисля за моето малко момиченце.
Сори за спама  :oops:
desimira пожелавам ти лека и успешна бременност и живо и здраво бебче на финала.
Недей да мислиш за това какво може да се случи, а се наслаждавай на бременността си.
« Последна редакция: Декември 29, 2009, 11:21:21 am от denisa »
*
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #16 -: Декември 29, 2009, 11:20:51 am »
Според нашия лекар бременността след ИКСИ не е по-рискова, но и се отделя по-голямо внимание, тъй като тези бебета са много ценни и скъпи. :)

8O  8O  8O
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #17 -: Декември 29, 2009, 12:01:30 pm »
Момичета,защо така нападнахте Чандра :(,тя е обяснила какво е искала да каже.Не е написала "по-ценни " и по-скъпи" от другите бебета,защо се засягате?Чувствата и болката  предполагам са  еднакви,без значение начина на зачеване и тя не твърди обратното.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #18 -: Декември 29, 2009, 12:09:29 pm »
Факт е че и аз съм чувала "твърде ценен плод" от уста на лекар.
Чисто медицински разбирам какво е имал предвид, а иначе чаканото дете е твърде ценно независимо как е заченато.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #19 -: Декември 29, 2009, 12:32:50 pm »
Аз не съм искала да нападам никого, ако е прозвучало така съжалявам  :oops: просто исках да кажа, че независимо как е заченато, желаното дете е по-ценно и скъпо от всичко друго, особено когато става въпрос за бременност след стерилитет.
Извинявам се ако съм обидила някого.
Chandra  :balk_21: