0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #20 -: Декември 29, 2009, 12:53:48 pm »
Нямам думи!  :(
Мисля, че обясних вече, какво имах в предвид:
...само цитирах лекаря си, който, колкото и грубо да звучи, всъщност визираше финансовата страна на нещата и говореше от своя гледна точка...

Темата тук беше за друго - исках само да обясня и друга гледна точка във връзка с "рисковата бременност след ИКСИ", цитирайки думите на нашия лекар... и ако мога да помогна по някакъв начин на авторката на темата...

За един лекар бебето, което аз бих могла да имам с негова помощ, ще е успех, но няма да е съдба, както ще е за мене! И въпреки това не бих обвинила този човек в липса на морал! Не бих приела лично амбициите му да се развива като специалист...

Смятате ли наистина че не знам, колко скъпо е всяко бебе?!
Смятате ли наистина, че измервам цената на бебетата в пари?! Ако си го мислите наистина,  това е не само обидно,... но и глупаво...

В предишния си пост дори се извиних за недоразумението... но нали ако бяхте обърнали внимание на това, нямаше да има с какво да си чешете езиците...

Винаги ми е било интересно, как така от съвсем мъничка искрица, само заради мнение, което се различава от нашето или не разбираме, лумват такива пламъци, разгорещяват се такива страсти... От една страна съжалявам за онова, което писах... от друга беше добре за мене, че станах свидетел на подобна гротеска...

Страстите се разгорещяват до такава степен, че изкривявайки думите ми и намеренията ми, човек ме цитира в подписа си с шрифт поне 16. :)  Самия размер на шрифта според мене е преувеличен, както и емоциите в дискусията!

И за недоразбралите:
На нас съвсем скоро ни предстои ИКСИ, в същото време вървим интензивно в посока осиновяване, преминавайки през много перипетии... Осиновеното детенце ще ни е също толкова ценно и скъпо, като роденото след естествено зачеване, като роденото след ИКСИ...

Нямам какво да добавя.



 
« Последна редакция: Декември 29, 2009, 13:12:44 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #21 -: Декември 29, 2009, 13:20:59 pm »
18 e шрифта :)
успех, на всички фронтове :)
« Последна редакция: Декември 29, 2009, 13:22:40 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #22 -: Декември 29, 2009, 17:09:37 pm »
Чандра, не си заслужава да се ядосваш за каквото и да било! Пожелавам ти Весела Коледа и най-прекрасните неща да ти се случат следващата година! Сигурна съм, че ще бъдеш прекрасна майка!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #23 -: Декември 29, 2009, 19:33:11 pm »
Сърдечно ти благодаря, Мари! :)
И аз мисля, че нямам причина да се ядосвам за каквото и да било...
Пожелавам на всички весело посрещане на Новата година и спорна 2010-та!

Между другото, по ирония на съдбата днес попаднах на тази мноооого стара тема в бгмама:
http://archives.zavinagi.com/archive/index.php?topic=339552
Обърнете внимание на мнението на Джам (пето по ред)... Струва ми се по темата...

П.П. Интересен ми стана постинга на mini 79 в цитираната тема...  :?  
« Последна редакция: Декември 29, 2009, 21:11:36 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #24 -: Декември 30, 2009, 12:17:26 pm »
не разбирам защо бъркате така елементарно медицински факти и емоции? тука сме се събрали все интелигентни жени, що така се получава?

мерси на Чандра, че ми е цитирала мнение от преди година и нещо в друг форум - чувствам се вече като жив класик малко ;)
това е моето мнение и си стоя на него. както и всеки акушер-гинеколог.

когато се говори за "ценен плод", никой не мери чувствата и емоциите на бъдещата майка! става дума единствено за чисто физиологичната ценност на конкретното постижение на зачеване. защото, няма какво да се лъжем, ценността на зачеването е различна. пак казвам, че да не ме разбере некоя припряна майка накриво - ценността на акта, на способността за зачеване, а не ценността на заченатия плод!

една бременност, постигната при двойка с множество проблеми, след няколко безумно скъпи и натоварващи организма АРТ процедури, ЕСТЕСТВЕНО не може да се сравнява като ЦЕНА НА ПОСТИГАНЕТО с една бременност, постигната след спонтанно зачеване при здрава двойка, която може да го повтори това зачеване многократно при желание...

затова водят бременностите след АРТ като по-рискови, а не че бебетата, заченати след АРТ са нещо по-крехки и чупливи.

макар че... още не е доказано дали това е валидно за случая ИКСИ, защото там е изместена функцията на природата при отбора на сперматозоида, който да оплоди яйцеклетката... с натрупването на годините опит, това ще се разбере.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #25 -: Декември 30, 2009, 13:00:45 pm »
не разбирам защо бъркате така елементарно медицински факти и емоции? тука сме се събрали все интелигентни жени, що така се получава?

С това съм абсолютно съгласна. Тази бременност може да е единствената на тази жена и друга да няма - логично е да се разсъждава така след много години стерилитет и поредица неуспешни опити. И друг път сме говорили на тази тема "ценен плод". Всеки плод е безценен, независимо как се е стигнало до него, но в случая е "ценна" майката, защото това може да е единствения и последен шанс в този живот. Със сигурност съм преигравала в очите на околните, които не са по-лоши майки от мен в никакъв случай, вероятно съм изглеждала хипохондрик и параноик, че бях през седмица в лабораторията и всяка седмица на УЗ - но ... всеки сам решава за себе си.


макар че... още не е доказано дали това е валидно за случая ИКСИ, защото там е изместена функцията на природата при отбора на сперматозоида, който да оплоди яйцеклетката... с натрупването на годините опит, това ще се разбере.
Едва ли ще се разбере, защото няма как ИКСИ да се изчисти от всички съпътстващи го фактори като показания водещи до него, възраст на партньорите и т.н и т.н за да се получи статистическа извадка съпоставима като условия с основната популация за да се генерализират категорично изводи.
« Последна редакция: Декември 30, 2009, 13:12:06 pm от cygnus »
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #26 -: Декември 30, 2009, 15:01:54 pm »
cygnus, jam напълно сте прави в това което казвате, но въпроса на Десимира е дали бременността след ИКСИ е по-застрашена по някакъв начин и дали има опасен педиод.По тези въпроси едва ли една бременност след ИКСИ се различава от всяка друга.Можем да даваме хиляди примери с родени живи и здрави бебета след ИКСИ и съответно много забременели спонтанно или след ИНСЕ загубили бременността в най-различен период.
Десимира едвали някой може да отговори на въпросите ти, всичко е индивидуално.Дано при теб всичко да е наред и догодина се радваш на живо и здраво бебче/та.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #27 -: Декември 30, 2009, 23:18:55 pm »
Аз предлагам да прекратите вече полемиката за "ценния плод". Мисля, че на всички ни е ясно как стоят нещата. Всяко бебе е ценно. Темата малко се измести, нека се придържаме към основната идея. Която всъщност, май вече се изчерпа. Присъединявам се към denisa и подобните постове.
Десимира, наслаждавай се на бременноста си, мисля, че чудесно знаеш какъв дар е тя, не я помрачавай!
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #28 -: Декември 31, 2009, 00:03:29 am »
cygnus, jam напълно сте прави в това което казвате, но въпроса на Десимира е дали бременността след ИКСИ е по-застрашена по някакъв начин и дали има опасен педиод.

ами аз отговорих и на този въпрос също.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #29 -: Декември 31, 2009, 12:23:43 pm »
И така, да напиша това, което не уточних в поста си, който предизвика дискусията
не съм се опитала да си сравня децата с никой, написаното беше, за да подчертая, че не е задължително децата на семейства със стерилитет да след АРТ, за да се дефинират като "ценен плод" и "рискова бременност".
примери за това тук много- дали ще са спонтанно заченати след лечение, дали ще са след инсеминация, имунотерапия за да се задържи плода, дали семейството ще стигне до осиновяване, тука сме се събрали все семейства обединени от една дума- СТЕРИЛИТЕТ, което не е на всяка цена АРТ :)
Съжалявам, че нямам дар словото да се изказвам като някой наши потребители, мислех че с едно изречение ще ме разберете какво съм искала да кажа.
Много е лесно да кажеш- ти не ме разбра и да анализираш написаното от другия, а дали ти си разбрал написаното от ответника е друг въпрос, но това е риска на писането по форуми, както напоследък е модерно да се пише.
Чандра, не съм целила да те иронизирам или да се заяждам с теб, просто исках да уточня това, което написах по-горе в този пост.
Пожелавам ти щастие през новата година и да си здрава най-вече, за да сбъднеш мечтите си.
Весели празници!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #30 -: Януари 01, 2010, 15:12:18 pm »
И аз отговарях на основия въпрос и съжалявам за недоразумението! Надявам се, че вече всичко е ок. За мене наистина няма проблем.
Мини, благодаря за хубавото пожелание и за това, че премахна думите ми от подписа си!
Нека оставим темата на авторката и. Извинете за спама. Хубави ваканционни дни:)
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: бременност след ИКСИ
« Отговор #31 -: Януари 04, 2010, 12:23:50 pm »
здравейте и Честита нова година на всички с пожелание за много бебета и здраве и късмет.

момичета май наистина темата ми тук се изчерпа и се чудя дали да я изтривам, но по-добре да стои другите да четат, аз така мисля.