0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #60 -: Юли 12, 2010, 12:01:58 pm »
И аз искам да благодаря на Jam  за оформянето на плахо отворената тема в постоянна за общуване на жените над 40 , които искат дете. Мисля, че ще е полезна в преодоляването на много притеснения, които изживяват жените , опитвайки се   да забременеят, когато са  над 40. Като се замисля, това съм споделила само със сестра си и една единствена приятелка / тук все пак смятам съм анонимна/. Притеснявах се и преди първото посещение на лекар поради възрастта си. А трябва да го правим, за да подпомогнем опитите си.
Искрено се надявам  темата да вдъхне много оптимизъм с реални успехи на жените над 40!
« Последна редакция: Юли 12, 2010, 12:18:15 pm от zanza »
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #61 -: Юли 13, 2010, 21:18:43 pm »
Здравейте момичета ,отново да пиша. Изследвахме се за хламидия. Резултатите показват,че имаме микоплазма и уреаплазма която води до стерилитет .Кофти работа не очаквах и не знам от кога е. Това е момичета за сега ще пиша отново.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #62 -: Юли 14, 2010, 20:21:43 pm »
Jam и аз се присединявам към поздравленията. Чудесно заглавие на темата! osi_9
Съдържа в подтекст всички въпроси и колебания, но има и нужната оптимистична нотка :D  Пожелавам на момичетата, които пишат тук, скоро да направят (да направим :wink:) темата силно оптимистична, с личните си примери! :D


На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #63 -: Юли 28, 2010, 12:49:24 pm »
Здравейте, ето и моята история .на 42 г.съм имам дъщеря,преди 2 години се омъжих повторно и със съпруга ми правим опити за бебе.на моменти съм обнадеждена
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #64 -: Юли 28, 2010, 12:55:04 pm »
на моменти обезверена. Направихме спермограма: идеална, ходих на фоликуметрия, резултатите: домини.фоликул , но достигна само 16 мм., както и дебилината на лигавицата лекаря каза, че не е одстатъчна 9 мм., вече на 20 -тия ден от цикъла фоликула се беше спукал, но тестовете за овулация бяха отрицателни. Лекаря ми предписа Климонорм за регулиране на хормоните.Днес ходих пак (след прием 13 дни на климонорма) лекаря видя ,че фоликула се е спукал, но няма овулация. Каза ми ,че лечинието с климонорм дава добри резултати.Някой провеждал ли е лечение с Климонорм и имаше ли резултат?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #65 -: Юли 28, 2010, 13:20:38 pm »
здравей, daca777!

хормонални изследвания на 3-ти ден от цикъла правила ли си? май не, както чета. а трябва. не съм и чувала за Климонорм, но срещу възрастта трудно се действа с медикаменти. трябва да си направиш изследване за оценка на яйчниковия резерв, за да се види какви са ти шансовете за забременяване.

"фоликулът се е спукал, но няма овулация" как да го разбирам? "овулация" означава точно спукване на фоликул и отделяне на яйцеклетка. лигавица 9 мм е напълно-напълно достатъчна. от разказа ти за направената фоликулометрия оставам с впечатление, че нещо не е както трябва в проведените ти изследвания и лечение.
при какъв гинеколог ходиш? ако е обикновен, бих те посъветвала да го смениш със специалист от клиника по репродуктивна медицина. обикновените гинеколози често не са много компетентни по спецификите на репродукцията, особено пък при жени в по-зряла възраст. и тъй като времето при нас е свръхценно и ограничено, сериозно те съветвам за една консултация с повторна спермограма в клиника по стерилитет.

поздрави и пиши!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #66 -: Юли 28, 2010, 14:37:31 pm »
мерси за отговора, д-ра не е от клиника за безплодие. точно това беше отговора спукан фоликул, но няма овулация. Може би е имал впревдид,че не въжда жълтата течност. А климонорма е лекарство (хорлмонално) за жени в климакс. От изследванията ми преди месеци само прогестеронса ми е е изклчителн нисък.останалите хормони в норма
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #67 -: Юли 28, 2010, 15:08:00 pm »
ако няма яйцеклетка във фоликулите, пиенето на Климонорм едва ли ще помогне. овулацията се стимулира с други медикаменти. прогестеронът вероятно е нисък (ако е измерван 7 дни след евентуалната овулация) именно поради липсата на жълто тяло.

ето какво пише за Климонорм:

"Климонорм е показан за ХЗТ при симптоми на дефицит на женски полови хормони (естрогени) при жени малко преди или след тяхната последна менструация (менопауза); за превенция на повишена загуба на костна тъкан след последната нормална менструация (постменопаузална остеопороза) при жени, които са изложени на по- висок риск от бъдещи фрактури и които са показали непоносимост или са противопоказани за лечение с други лекарствени продукти, предназначени за профилактика на остеопороза."

ти в кой от описаните случаи се виждаш?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #68 -: Юли 28, 2010, 15:21:33 pm »
И аз затова се учудих, все си мисля, че има други медикаменти за предизвикване на овулация, например като прегнил. явно трябва да се насоча направо в специализирана клиника, след като изпия опаковката все пак, да не я прекъсвам
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #69 -: Юли 28, 2010, 17:41:04 pm »
Съжалявам че се намесвам в темата ви, но искам да дам надежда, и да знаят всички които са минали 40г, че винаги има шанс, и да не се отказват, колкото и банални да звучат тези думи.
Много съм щастлива :D :D :D, че днес, моя позната роди момиченце, 3.850кг, след 3 опит инвитро, която е на 41г, но не пише в този форум.
Самофинансирани и бяха опитите.

Пожелавам успех на всички, и никакво отказване. :)
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #70 -: Юли 28, 2010, 20:37:05 pm »
Breiv, благодаря за куража!

daca777, ако си решила да се насочиш към клиника, няма смисъл да чакаш да свърши опаковката. В накои клиники се чака доста за първичен преглед (месец-два и повече). Освен това, първо ще ти направят схема за изследвания. На повечето от тях (може и на всички?) климонорма не влияе. Накои се правят в определен ден или период от цикъла и трябва да си ги планираш... Мисълта ми е, че не е нужно (не е добре) да чакаш. А и като предупредиш лекаря, той ще прецени.
Колкото до овулацията... да, предизвиква се с прегнил, но преди това трябва да има много други неща - добро FSH, хубави фоликули, LH и Естрадиол в норма и т.н....

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #71 -: Август 06, 2010, 16:41:58 pm »
Момичета,много се радвам,че има такова заглавие. До сега плахо поглеждах това за над 35. Бих искала да споделя - на 43г съм, тази година направих първото си инвитро, не в БГ,понеже тук не е разрешено по наредба. Имах 14 фоликула,три оплодени ИКСИ,но не настъпи имплантация. АМХ ми е 3,46. Според лекаря вероятно морфологията не е била добра,като разбира се пак бе намекнато че възрастта е причината. Бихте ли ми дали идеи на какво друго би могло да се дължи липсата на имплантация?
Не трябва да се отказваме,докато мислим че можем физически,психически и финансово да продължим,но не трябва да забравяме,че биологичния ни часовник си върви и трябва да избираме бързо по-кратките и дано по-правилни пътища
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #72 -: Август 06, 2010, 17:57:52 pm »
kamely, освен да ти кажа Добре дошла при нас!  :bighug:
Иначе на конкретния ти въпрос нямам отговор. И аз имам само куп объркани въпроси в главата... :? При мен ситуацията е съвсем различна, но пак ми казват, че е от възрастта. Може това да е вярното обяснение, може и да не е...

Направо ти завидях, за твоите 14 фоликула, защото аз правя най-много 7. А има много млади момичета със сходна на твоята ситуация...
Ако искаш, сподели повече. В коя клиника си и каква стимулация ти правиха? С какво качество бяха трите ембриона и на кой ден ти ги върнаха? Защо казват, че "вероятно морфологията не е била добра"? Трябва да имат нещо по-конкретно предвид. Делене и т.н..
Как е положението при съпруга ти? Не ви ли препоръчват изследвания за него, SDI тест примерно, или са сигурни, че проблемът е в яйцеклетките.. и.. от къде са сигурни??

Извинявай, че те затрупах с толкова въпроси, но виждам, че не си писала досега във форума и затова няма как... :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #73 -: Август 06, 2010, 23:36:29 pm »
Бях по къс протокол. Казаха че един от ембрионите е отличен,а за другите 2 поклатиха глава че стават и ми ги върнаха на 2 ден. За съжаление получих само този коментар без повече насоки и препоръки. Мисля през септемри да помоля за по точна информация. Е, вероятно пак ще кажат възрастта,но....
Много ти благодаря за насочването за SDI test , дали можем в някоя клиника в София да го направим? Доколкото знам се прави в Плевен.
plumeria, ако нямаш нищо против и проявяваш интерес относно клиника и повече детайли,бих ти писала с твое разрешение на личния,за да не спамим
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #74 -: Август 07, 2010, 00:23:32 am »
SDI тест мисля, че правят и при д-р Владимиров. а може би и в други софийски клиники - момичетата ще кажат.

на 43 години е твърде възможно лошото качество да е от възрастта. това е първото, което може да се предположи.

липсата на имплантация може да се дължи на какви ли не причини. и при млади жени без яйчникови проблеми също не винаги става имплантация от първия път.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #75 -: Август 07, 2010, 17:03:29 pm »
СДИ в Клиниката на Д-р Стаменов, клиниката на Д-р Владимиров, Надежда Репродуктив и Плевен.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #76 -: Август 09, 2010, 19:54:53 pm »
plumeria, ако нямаш нищо против и проявяваш интерес относно клиника и повече детайли,бих ти писала с твое разрешение на личния,за да не спамим

Нямам против, определено проявявам интерес и ще се радвам да ми пишеш на лични :D

:offtopic: Обаче ще си позволя, да не се съглася, че ако обсъждаме клиники и други подробности тук, това ще е спам, реклама или антиреклама и т.н. Ще ви спестя дългите обяснения, но си имам лични причини, поради които водя кампания да се пише повече в темите, отколкото извън тях :D А и темата е достатъчно обща, за да си бъбрим по такива въпроси в нея. Нямам предвид конкретно въпроса за клиниката, говоря по принцип.


на 43 години е твърде възможно лошото качество да е от възрастта. това е първото, което може да се предположи.

Jam, така е, както и да протече процедурата при нас, логичното първо предположение е "от възрастта". Но при 14 фоликула и само 3 оплодени Я :ask: , не трябва ли все пак да се помисли и за друго...?
По това, което е писала kamely, си мисля, че проблемът не е в имплантацията, а още в оплождането.
Ако такъв резултат се получи при момиче на 25 или 35 (а то се получава), ще е очевидно, че има проблем, който трябва да се търси, изследва, преодолява... Защо на 43 да приемаме априори, че не съществува причина, различна от възрастта? Не трябва ли първо да се потърси такава причина и ако я няма (или не я намерим), тогава да остане обяснението "възраст".


kamely, ти имаш ли предишни бременности? Към ин витро само заради възрастта ли се насочихте или имате и други показания. И защо точно ICSI. Всичките 14 Я ли иксираха?
А SDI теста има смисъл само при отклонения в спермограмата. Не си писала как е тя.


На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #77 -: Август 09, 2010, 22:13:47 pm »
За да е Икси при 14 ф-ла - има и МФ. :(

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #78 -: Август 10, 2010, 17:29:03 pm »
Мили момичета,признателна съм ви за мненията и коментарите. Позволих си да напиша броя яйцеклетки,за да дам надежда да не се отказват девойките над 40. Преди 4 год. имам мисед,а преди 2 извънматочна бременост,поради което останах без една тръба и решихме да не губим време и да се насочим към инвитро. Близо две години обикалях клиниките в БГ, очаквайки приемен час, трупайки изследвания и т.н. и така навърших 43г без да съм информирана (а за това и аз съм си виновна)че след тази възраст не мога да правя инвитро със собствен материал тук. Направената спермограма в клиниката на Щерев показваше и беше коментирана като нормална, но непсредствено преди самата процедура, 7 месеца по-късно - слабо кинетични и ИКСИ.
Предполагам се досещате какво е чувството за изгубен шанс при отрицателен резултат,търсиш причини,звъниш да уведомиш и питаш за евентуални предположения и те заливат с гореща вода - възрастта. Добре - възможно е , но нека огледаме нещата в по-широк аспект - отговорът е - наесен,след отпуските. Благодарна съм конкретно на този форум за информацията която се получава. В паузата - мъжът ми вече пие втори месец Фертилейд, а аз Агнолит и така очакваме със притеснение и страх да дойде времето за новата процедура. 
Сега се чудя какво да предприемем и накъде наесен. Мои колеги споменаха че има развитие в нормативната наредба и ще може и над 43 да се прави инвитро със собствен материал в БГ. Дали имате някаква информация по въпроса? Ако е така дали е публикувано вече в ДВ?
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #79 -: Август 10, 2010, 19:04:21 pm »
А, усетих аз познати вибрации :D , явно за това съм те разпитвала така :wink:

И аз бях при Щереви докато докарам до 43. И после ме убедиха, че в България никой няма да ми направи инвитро,... което се оказа, че въобще не е така!!... Само те и още 1 клиника спазват наредбата. От останалите някои официално афишират, че няма да се съобразяват с нея, други я "заобикалят". На мен обаче ми отне няколко месеца, докато го разбера и намеря друга клиника (където пък сега ме мотаят по други причини).

На Щереви съм им сърдита точно за това - защото много си харесвах лекарката там и все си мисля, че ако веднага бях направила следващ опит при нея, можеше да е успешен (кой може да знае...). Но заради буквоядството им, вместо опит, изпаднах в една 6-7 месечна "дупка" и шансовете ми вървят към нула... Щерев си има своите основания, пази си името, разбирам го. Той самият прави доста за промяна на Наредбата. Но за мен, в личен план, беше лош късмет... :(

Колкото до Наредбата, не е точно отменена. Има решение на съда по един конкретен случай и то за отказ за финансиране от Фонда. Какви са точно правните последици не ми е ясно. Мисля, че действието на Наредбата не отпада автоматично. Но след това решение на съда едва ли ще остане клиника, която да се държи за буквата и запетайката.

Обаче ще се пукна от яд, ако сега Фондът разгледа молбите на жените над 43, които беше спрял. Защото Щереви и документи за Фонда отказаха да ми направят... Не искам да говоря лошо, защото иначе са много добра клиника, ама... да си имам късмета....  :bonk:

М/у другото... аз си мечтая за Истамбул, но няма шанс да съберем парите :(  Дано септември да бъде май в България  :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.