0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #40 -: Май 01, 2006, 20:00:06 pm »
:D не съм искала да те обидя, но от мляко и плодове независимо количеството не се пълнее
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #41 -: Май 01, 2006, 20:29:00 pm »

      Не мога да се сетя къде бях чела,че диетата се прилага според кръвната група.Всеки организъм разгражда храната по различен начин.Едни дебелеят от моркови,други от шоколад.Има и спешни случаи,които от всяка хапка се заформят.Зълва ми например яде 1 чиния ядене с половин хляб и не е надвишила 48 кг.Аз 3 мес не хапвам хляб и сладко и.....хем гладна,хем дебела
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #42 -: Май 01, 2006, 20:39:33 pm »
Да ви кажа честно ,мисля да пробвам кис.мляко Верея 0,1%.От стимулация ,Дуфастон и Естрофен доста напълнях така че ще трябва да пазя малко диета.
По принцип аз съм кръвна група 0+.....а тази група дебелее от млечни продукти.,също и група А.Поне така го пише в книгата.Имам малко стрептококови бактерии и ми казаха задължително да ям мляко!
Ще видя още утре как е тая БЕРЕЯ. :balk_111:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #43 -: Май 01, 2006, 20:46:52 pm »
Цитат на: tochica
:D не съм искала да те обидя, но от мляко и плодове независимо количеството не се пълнее

 :wink:  Не съм се обидила.
И с това твърдение не съм съгласна. Но преди това да си изясним нещо.Аз говоря за хора с нормална обмяна, а не за тези с бърза обмяна(засилен метаболизъм), които могат да ядат всичко и да не качват килограми.
От банани и грозде се дебелее ужасно. Аз не си позволявам да ям всеки ден дори само по 1 банан. А за грозде, да не говорим. Човек изяжда по 1-2 чепки без да се усети ( а това може да е и 1 кг.)
Аз съм от поколението ,което ходеше да бере грозде по време на есенните бригади и повярвай ми, дебелее се от него.
Но стига- това е безсмислен разговор.
Говориме за храна, която има определена калоричност, сл-но ,ако се поеме в по-големи количества , излишната енергия се натрупва във вид на мазнини.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #44 -: Май 01, 2006, 21:03:34 pm »
Цитат на: kareliya

      Не мога да се сетя къде бях чела,че диетата се прилага според кръвната група.Всеки организъм разгражда храната по различен начин.Едни дебелеят от моркови,други от шоколад.Има и спешни случаи,които от всяка хапка се заформят.Зълва ми например яде 1 чиния ядене с половин хляб и не е надвишила 48 кг.Аз 3 мес не хапвам хляб и сладко и.....хем гладна,хем дебела

И за това си има причина.
Когато спреш да подаваш на тялото храна, първите 10-15 дена може и да свалиш някой килограм.След това обаче,започваш да задържаш на едни килограми.Причината е в това ,че тялото минава на друг режим,забавен метаболизъм, то е в стрес. Тогава , много бавно гори от складираните запаси(мазнините),защото незнае кога ще му се подаде   храна.
Затова и след като се спре каквато и да е диета,тялото си връща загубените килограми ,дори и качва повечко (от страх да не се повтори стреса в който е било, презапасява се).
Добре е да се спазва определех хранителен режим постоянно.
Най-добре се смъкват килограми,когато се яде често  и по-малко.Така тялото е спокойно,че редовно му се подава храна -  като не му достигне използва от собствените си запаси, защото е свикнало, че редовно му се подава храна.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #45 -: Май 01, 2006, 21:12:15 pm »
Цитат на: denis



Добре е да се спазва определех хранителен режим постоянно.
Най-добре се смъкват килограми,когато се яде често  и по-малко.

 
   А аз бих добавила и "от всичко".
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #46 -: Май 01, 2006, 21:22:38 pm »
Цитат на: kareliya
Цитат на: denis



Добре е да се спазва определех хранителен режим постоянно.
Най-добре се смъкват килограми,когато се яде често  и по-малко.

 
   А аз бих добавила и "от всичко".

Много точно  :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #47 -: Май 01, 2006, 22:00:24 pm »
Денис съгласна съм с теб !!!Има хора с различен метаболизъм.Дори от мляко и плодове може да се качи.(някои плодове)
Аз мисля да мина на разделно хранене поне за 1 месец.Това е бавен но сигурен начин за сваляне на кг. :lol:
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #48 -: Май 01, 2006, 23:50:13 pm »
Аз бих искала да кача 3-4 килца, но не мога. Цял живот съм си била кльощавичка, а си хапвам от нищо не се ограничавам :( .
Омръзна ми да ми повтарят " Вземи да напълнееш малко "
Аз казвам ли на по-пълничките- " Що не вземеш да пазиш малко диета? "
А относно киселото мляко намерих в Google http://www.potrebiteli-bg.com/food/kis-mljako.htm

Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #49 -: Май 01, 2006, 23:55:09 pm »

Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #50 -: Май 02, 2006, 06:44:12 am »
Цитат на: nadejdi4ka

Аз казвам ли на по-пълничките- " Що не вземеш да пазиш малко диета? "

Това ми хареса  :lol:
Права си, разбира се!

Редактирах ти малко последното мнение, защото линкът е дълъг и прави форума труден за четене.
*
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #51 -: Май 02, 2006, 14:18:44 pm »
Зайо, "Българското кисело мляко" не е Елби ( между другото Елби май не е много добро- поне мен не ме впечтлява твърде) . Сега си купих пак, от Враца е , и отгоре пише освен че е приготвено от "специално селектирано мляко и жива българска закваска"  "Лактобациликус булгарикус" то колко има, е друг въпрос, но...
Това, което купих в четвъртък миналата седмица, днес доста се беше вкиснало , но не е станало типично такова резливо, ами едно странно кисело, като лимон :?
Обаче съм го виждала само на пазара Красно село и е с една фосфорециращо зелена кофичка :)
The impossible is often the untried [/i]
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #52 -: Май 02, 2006, 15:45:48 pm »
Алфи, мерси за инфото, отивам да търся такова мляко  :D
*
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #53 -: Май 02, 2006, 16:03:20 pm »
моля, моля, но и аз не съм сигурна че е читаво... просто споделям... иначе вече трудно можеш да видиш на кисело млако да се споменава лактобацила- все някакви общи нещица записват, пък дано мине :D
The impossible is often the untried [/i]
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #54 -: Май 02, 2006, 20:52:50 pm »
Благодаря за разбирането, little_rabbit :balk_21:

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #55 -: Май 02, 2006, 21:09:59 pm »
здравейте момичета ,днес си взех кис.мляко ВЕРЕЯ 0,1% масленност.
Не е идеално но става.Хем лактобацили хем малко калории. :lol:
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #56 -: Май 03, 2006, 10:00:57 am »
Аз съм виждала кисело с 0,5 или 0,6%, но не мога да се сетя марката в момента.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #57 -: Май 07, 2006, 23:07:58 pm »
Днес си купих"На баба"-2,5%.В него наистина пише, че има лактобацили и е вкусно.Колко е истина незнам, но ще хапваме вече от него.
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #58 -: Май 08, 2006, 00:29:48 am »
       Надеждичка,ето какво намерих за теб,нали искаш да качиш килца ?!    :wink: .Дано да ти е от полза

http://dieti.gbg.bg/tema.asp?razdel=10&temaN=84
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #59 -: Май 08, 2006, 07:12:47 am »
здравейте момичета.............................
Вчера си взех кис.мляко ФИНЕС 1%и да ви кажа беше много кисело .Направо отвратително! :?