0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #20 -: Април 28, 2006, 14:56:27 pm »
Цитат на: ALFI
Сега открих едно ... уф, как беше - Българското кисело мляко или нещо такова...

Елби ли? Дето го рекламираха с един японец преди година-две?
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #21 -: Април 28, 2006, 21:29:07 pm »
И аз не обичам мляко-нито кисело, нито прясно. Май съм от тези хора,дето немогат да разграждат лактозата. Като ям кисело мляко после ми много тежко на стомаха 8O Инъче най-ми харесва едно дето се казва "РОСА" . Във Варна го има,в другите градове незнам. А пък тоя "чвор" :D  за пръв път го чувам. Падам си повече по плодовитв млекца,нали съм си по сладичкото... :oops:  :)
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #22 -: Април 29, 2006, 00:23:22 am »
И аз за първи път чувам за това мляко Бор-Чвор.
Може в Бургас да го няма.
На мен най-много ми допада Тонус и Русалка.

*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #23 -: Април 29, 2006, 16:23:06 pm »
 И аз съм с две ръце за "Тонус",преди редовно купувах само "На баба",но в последните месеци го развалиха.
  А за тракийска салатка вземам цеденото мляко на "Тонус".
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #24 -: Април 29, 2006, 17:18:23 pm »
Цитат на: kareliya

  А за тракийска салатка

Моля, рецепта, моля. Какав е тая салата  :oops:
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #25 -: Април 29, 2006, 18:56:35 pm »

      Салата "Снежанка" Рабитче  :D ,млечна,тракийска в различните краища на България я наричат различно.
    Значи 1 кофичка цедено мляко разреждаш с кисело по твоя преценка,колкото искаш да е рядка.Настъргваш чесън на вкус,малко сол,краставички като за таратор и......добър апетит  :wink:
   По желание можеш да добавиш и млени орехи
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #26 -: Април 29, 2006, 19:02:00 pm »
Благодаря  :D
Заподозрях, че може да е Снежанка, ама да си попитам, де ;)
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #27 -: Април 29, 2006, 19:06:45 pm »

      Няма проблем Рабитче,с питане и до Рим се стига.Аз обичам да готвя и да си измислям рецепти,но то си ми и личи де по фигурата
  :oops:
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #28 -: Април 29, 2006, 21:05:43 pm »
И аз днес си закупих това мляко Бор-Чвор да го пробвам след всички тези хвалби:), 2% и ми хареса;).
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #29 -: Април 29, 2006, 21:30:38 pm »
Аз също напоследък си взимам Бор-чвор.

А, относно това, кое кисело мляко е най- "истинско".....

До колкото си спомням (щото сега нямам такова в хладилника та да проверя със сигурност)...

на кисело мляко "ЕЛБИ", май беше производство на ЕлБи булгарикум...та там пише че било заквасено със"лакто бацилус булгарикум" ... демек оня "бацил" дето прави киселото мляко да вкисва след няколко дни.
НО не съм си правила опити да видя кога аджеба ще вземе да вкисне.

Вземала съм сирене на същата фирма, и е добре узряло и твърдо и ми е харесвало.

Данон, както и други млека ги заквасват с друг един бацил. (не му помня точно името, но го пишеше на кофичката)

Като ходихме на Пампорово, та...там до Бачковския манастир, продаваха домашно овче кисело мляко.
Е...... нямаше нищо общо с което и да било мляко дето е по магазините.
То... и цената си му я биваше де.... 3 лв. за 800гр.
Ама беше страшно вкусно.

Според мен, ако някой наистина държи да яде истинско кисело мляко - трябва да си го кваси сам.
Аз .. обаче, още не съм усвоила това умение. Само съм гледала... ама никога не съм пробвала сама.
за сега си ям тия по магазините, но сменям марките, щото понякога ги развалят..пък и може да попадна на някое по-хубаво... Не съм привъженик на една определена марка... щото обичам разнообразието. :lol:  аре стига съм приказвала, че май нищо съществено не казах.. :wink:
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #30 -: Април 30, 2006, 08:37:21 am »
Rommi,
за квасенето е необходимо  хубаво, домашно краве, овче или биволско прясно мляко.
Ако използваш купено от магазин, едва ли ще стане хубаво кисело мляко ,дори може изобщо да не се подкваси.
Научих се да квася преди 3 години. Много е лесно (щом аз го мога?!:wink:)  
Един познат ни носеше мляко и аз квасех през 5-6 дена и така ,почти 1 месец.Наистина млякото става супер  :wink:  Но ако знаеш как се дебелее от него. Не искам и да чувам вече за такова мляко. Иначе много го обичам. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #31 -: Април 30, 2006, 11:34:12 am »
Цитат на: denis
Rommi,
за квасенето е необходимо  хубаво, домашно краве, овче или биволско прясно мляко.
Ако използваш купено от магазин, едва ли ще стане хубаво кисело мляко ,дори може изобщо да не се подкваси.

Знам аз че за хубаво кис. мляко трябват хубави изходни продукти. :wink:
За това и хич не ми е минавало през ума да се пробвам да си квася сама, тук в София.
От де да го намеря това истинко домашно мляко от крава...
От бабите по пазарите - не бих посмяла да взимам.
Прясното мляко в кутиите, със сигурност е бая разредено....та май няма начин вода да се подкваси.

Е, явно е че такива деликатеси като домашно кисело мляко, ще ям само когато ида на село при баба... :D
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #32 -: Април 30, 2006, 23:14:22 pm »
Цитат
За това и хич не ми е минавало през ума да се пробвам да си квася сама, тук в София.
От де да го намеря това истинко домашно мляко от крава...


Тук не си права. Като искам прясно мляко - отивам  една пресечка по улицата  по-надолу от къщата ми  в квартал на София към 13 ч. Гледам си как мият кравата, как я доят и как ми сипват неразредено и топло от вимето прясно мляко от гюма. Цената е 1.25 за литър и половина.
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #33 -: Май 01, 2006, 02:27:08 am »
Цитат на: lady_11
Цитат
За това и хич не ми е минавало през ума да се пробвам да си квася сама, тук в София.
От де да го намеря това истинко домашно мляко от крава...


Тук не си права. Като искам прясно мляко - отивам  една пресечка по улицата  по-надолу от къщата ми  в квартал на София към 13 ч. Гледам си как мият кравата, как я доят и как ми сипват неразредено и топло от вимето прясно мляко от гюма. Цената е 1.25 за литър и половина.


За кой квартал става дума, лейди илевън, да взема да намина някой път;)?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #34 -: Май 01, 2006, 07:30:59 am »
Момичета дали няма  кис.мляко с помалка масленност от 2%?????????
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #35 -: Май 01, 2006, 08:07:31 am »
Цитат на: adi
Момичета дали няма  кис.мляко с помалка масленност от 2%?????????


Има, има  :wink: , но не е хубаво  (1%)-не си спомням точно марката . Отитвала съм такова мляко само веднъж.
Но, ако искаш прясно 0,1% със сигурност е на "Здравец".Пила съм поне 1 месец  от него (пия кафето си само с мляко) и спрях защото , ако искам ниско маслено просто мога  обикновенното да разредя с вода (на такова прилича 0,1%).
 (май на "Здравец" имаше и кисело 0,1% ,но може и да греша)
Защо ти е по-ниска масленост, 2% е добра. Не е много маслено? Ако е с по-ниска масл-ст, не е вече вкусно.Аз затова харесвам Бор-Чвор- 2% е , а прилича на 3,6. (Да не говорим,че много харесвам и тези дето са по 7%-биволското )
Колкото по-голяма е маслеността-толкова по вкусно е млякото и толкова по вредно(ако имаш заболяване,напр.наднор.тегло и високо кръвно, висок холестерол и т.н)
А мазнините ,особено ненаситените,са много полезни и необходими за плодовитостта  (най-общо казано).
Със сестра ми много се смеем на тази дума и за нас тя е "ключова"(плодовитост)
Аз все ям храни,които оказват влияние на плодовитостта. Каквото и да си купя тя все пита:' Това за какво го купуваш , за плодовитост?"Въпросите винаги ги задава сериозно и делово (особено ,ако се двууми дали и тя да си купи)  
или "Това е за плодовитост , купи си го"
 :D  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #36 -: Май 01, 2006, 10:20:43 am »
Кисели млека с ниска масленост 1% и 0,1% има на Верея и Здравец,обаче.... :?  не се особено вкусни,даже никак.Ади, млякото 2% е много добро,няма да напълнееш от него.Ако искаш пробвай на Верея,ама ще видиш че съм права.Иначе от 2% предпочитам Елена.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #37 -: Май 01, 2006, 11:31:45 am »
Аз сега съм на Верея с 0,1% масленост и ми харесва. Разбира се всичко е въпрос на вкус.
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #38 -: Май 01, 2006, 17:50:58 pm »
denis,не можеш по никакъв начин да ме убедиш че се дебелее от домашно кисело мляко.Такъв вариант няма  :D от нещо друго което си яла е.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #39 -: Май 01, 2006, 18:59:45 pm »
Цитат на: tochica
denis,не можеш по никакъв начин да ме убедиш че се дебелее от домашно кисело мляко.Такъв вариант няма  :D от нещо друго което си яла е.


Ям минимум 1 коф. кисело мляко всеки ден.Кофичка (2%) е около 200 ккал.
Ако е домашно краве мляко, маслеността може да е 6-7%, (а може и повече). Това прави 650-700 ккал за същото количество мляко. Това са  500ккал повече.
Но от това мляко може да ям два пъти повече( както и правех) Това са 1000 ккал отгоре.
Проста сметка.
 А и аз винаги знам от какво дебелея (по простата причина, че зная калоричността на всички продукти ( е не с точност, но приблизително:1 вафла,парче торта ,1 банан,1 бонбон и т.н)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум