0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #640 -: Февруари 22, 2010, 10:36:59 am »
Има и опция да смените клиниката. Хубав ден на всички и успешни процедури.
Как става това, че аз май се замислям за тази опция?
*
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #641 -: Февруари 22, 2010, 11:27:31 am »
аз я сменям ,попитах онзи ден по телефона и ми обясниха ,че се подава молба,което става в деня на взимането на заповед (това нещо не го разбрах...) ,когато сео бадят може би ,че е готова им казваш ,че ще я сменяш и те го вписват....но не съм сигурна
Dum spiro,Spero!
нашите две ангелчета с две мисии са вече с нас!
*
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #642 -: Февруари 22, 2010, 13:07:47 pm »
Има и опция да смените клиниката. Хубав ден на всички и успешни процедури.
Как става това, че аз май се замислям за тази опция?
Подава се молба до директора на Фонда за смяна на клиниката, на база на която се изготвя нова заповед с името на новата клиника.
*
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #643 -: Февруари 22, 2010, 14:48:59 pm »
да ,но тази молба се подава в деня ,когато отиваш за заповед ли ?Защото на мен така ми обясниха ,но е вероятно да не съм разбрала и аз.....всъщност не е ли по-добре по -рано ?И какво точно трябва да пише в тази молба?
Dum spiro,Spero!
нашите две ангелчета с две мисии са вече с нас!
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #644 -: Февруари 22, 2010, 18:20:41 pm »
Не искам да ви плаша,но парите никога не стигат.Аз също чакам второ одобрение от фонда.Първият опит ИНВИТРО го правих  в клиниката при Владимиров,без замразяване и т.н.Доплатих 5000 лева извън фонда.Каква беше тая стимулация...неразбрах
*
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #645 -: Февруари 22, 2010, 18:36:28 pm »
Чудно...на мен първият самофинансиран опит ми излезе 3600лв.в клиниката на Щерев
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #646 -: Февруари 22, 2010, 19:08:46 pm »
И аз започвам вече много да се чудя какви са тези стимулации,защото на мен два поредни самофинансирани опита в АГ-Варна ми излизаха около 3500 лева.
 :?
« Последна редакция: Февруари 22, 2010, 19:11:00 pm от Димашки »
  
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #647 -: Февруари 22, 2010, 22:02:29 pm »
Момичета, имайте предвид, че при д-р Владимиров само процедурата струва 3100 лв, ето ви 1100 лв за доплащане само от там :wink: Отделно различните препарати за стимулация са на различни цени. Друг е въпросът, че при различните момичета се прилагат различни дози, според отговора на яйчниците. Няма как да се направи една универсална цена. Можете преди опита да разпитате лекаря си приблизително какви дози смята да ви приложи, какъв препарат и т.н. и да си направите една приблизителна сметка.
Моите самофинансирани опити ми излизат около 4000 лв в АГ Варна, като в тази сума включвам всички разходи - предварителни изследвания, пътни разходи, хотели и т.н. И двата пъти бях на Гонал - по 150 ед. на ден плюс блокаж - купувах ги от Румъния. В общи линии лекарствата ми струваха максимум 1500-1600 лв, процедурата 1800, другото е режийни разходи.
Във всяка клиника е различно, но винаги можете да питате предварително колко би ви струвал един опит и да си прецените.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #648 -: Февруари 22, 2010, 22:39:37 pm »
Извън темата е, но не се стърпях...
Какво е това дране при д-р Владимиров...
*
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #649 -: Февруари 23, 2010, 00:03:44 am »
Извинявам се за спама, но така или иначе спорът се разрази тук. Мисля, че е крайно време Stoeka71 да качи фактурата си в някоя от темите във форума. За всяка взета стотинка в клиниката на д-р Владимиров се издава финансов документ - касови бележки за прегледите и изследванията извън ин витрото и фактура и касова бележка при окончателното заплащане на ин витро процедурата, където са описани всички манипулации, изследвания и препарати. В сайта на клиниката са публикувани цените на процедурите и изследванията. Винаги можеш да получиш информация за цените на препаратите за стимулация. Хубавото е, че препаратите се дават от самата клиника и са на цени по-ниски от аптеките, което спестява обикалянето и допълнителния стрес да се осигурят навреме необходимите лекарства за процедурата. Stoeka71 не се изразява много коректно, като казва, че са само с мъжки фактор. Тя ми е почти наборка - на 38-39г. и трябва да знае, че яйчниците й не реагират на стимулация с толкова ниски дози като яйчниците на момичетата до 30г. Ето ви пример: sixsens е на 27г. и е стимулирана с Гонал 150 единици, при Stoeka71 стимулацията е с Гонал 300 единици, което моментално удвоява цената на препаратите, доплатила е за ИКСИ, поради мъжки фактор и за трансфер на бластоцит, в цената тя прибавя и задължителните предварителни изследвания, които не се поемат от фонда - около 1000лв. Моят опит ИКСИ излезе около 1000лв по-малко от нейния и си платихме цялата сума без да ползваме фонда, за да има пари за такива като Stoeka71, които немогат да си го позволят. Парите не са ни паднали от небето, приятелят ми ги изкарва с денонощна работа и с много стрес, заради което си е докарал диабет и съответно лоша спермограма. Знаем, че на нашата възраст, дори да сме в идеално здраве, яйцеклетките и сперматозоидите не са с качеството на 20-30 годишните и ще е цяло чудо ако успеем. И двамата сме доволни от работата на д-р Владимиров и на целия му екип и смятаме, че са си заслужили всеки лев, който сме им платили. Ако за някой 1000лв. повече за ин витро при известен и доказал се с годините професионалист е много, нека избере някой по-малко известен д-р, с по-малко пациенти. Има достатъчно клиники - добри, много добри и не толкова добри, както има много напатили се от "евтини" и "любезни" доктори, които молят за по-ранен час при д-р Владимиров. Всеки може да почете във форума и да си направи изводите. Според мен евтиното ако не винаги, то почти винаги излиза по-скъпо. Има момичета, платили със здравето си при тези процедури. Не искам да съм от тях! Още веднъж призовавам Stoeka71 да публикува фактурата си, за да спрат въпросите и коментарите!
« Последна редакция: Февруари 23, 2010, 00:47:07 am от Meme »
*
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #650 -: Февруари 23, 2010, 00:17:13 am »
Само не разбрах защо нападаш другите клиники, че и квалификации раздаваш за тях. Всички ли са под общ знаменател?
*
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #651 -: Февруари 23, 2010, 00:40:08 am »
Извинявам се, ако е прозвучало като нападане към всички други клиники. Сигурна съм, че в България има достатъчно способни и почтени д-ри и точно затова не сме тръгнали да правим процедура в чужбина. Също така във форума съм чела за клиники, в които работата е дори на ръба на закона, какво остава за професионализма. Просто се издразних на целенасоченото оплюване на д-р Владимиров по всички теми във форума. Нямам опит с други репродуктивни специалисти, сигурна съм, че има и други добри лекари. След дълго четене във форума избрах д-р Владимиров и съм доволна от него. Нека всеки избере сам своя лекар, но не на базата на недомлъвки и изписани високи заплатени суми, без да е обяснено на начинаещите какво точно се включва в цената и защо при някой се налага да се плати повече, а при друг по-малко. Ако при стимулирано ин витро, някой доктор може да каже предварително точните крайни суми за хормоналните препарати, значи при всички пациентки прилага един и същ протокол, без да се съобразява със състоянието на репродуктивната им система и как реагира организма им в процеса на стимулацията. Аз също не успях при първия си опит. Правих го малко след Stoeka71 и бях много стресирана от нещата, които тя беше написала след неуспешния си опит. Искрено й съчувствах. Бях постоянно на тръни и следях подозрително работата на целия екип в клиниката. Е, нямам забележки.
Знаем, че процедурата се прави на принципа проба-грешка и успехът може да се дължи както на професионализма на лекарите, на моментното състояние на организма ни, така и на голяма доза късмет. Желая късмет на всички момичета във форума и нека всяка избере най-добрия за нея лекар и с него да постигне мечтата си!
« Последна редакция: Февруари 23, 2010, 01:18:23 am от Meme »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #652 -: Февруари 23, 2010, 01:02:15 am »
Момичета, нека се придържаме към темата, моля ви! Мисля че изяснихме вече малкото недоразумение :)
Успех на всички!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #653 -: Февруари 23, 2010, 08:26:48 am »
Здравейте!
Прикачам моите фактури от Владимиров за информация на всички които се интересуват
*
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #654 -: Февруари 23, 2010, 08:49:55 am »
Моля, коментирайте приключилите си опити по Фонда в тази тема: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=38813.msg680420#new
*

    ancela77

  • *
  • 30
  • поискай щети се даде
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #655 -: Февруари 23, 2010, 09:18:44 am »
ДОБРО УТРО МОМИЧЕТА-ПРЕОБЪРНАХТЕ ТЕМАТА ЗА ОДОБРЕНИ НОМЕРА В ЧАТ...ИМА СИ ТЕМА ЗА КЛИНИКИ..ВСЯКА ОТ НАС ВЛИЗА С НАДЕЖДА ДА ВИДИ ДАЛИ ИМА ОДОБРЕНИ НОМЕРА НО УВИ В ТЕМАТА ПИШАТ ЗА КЛИНИКТА НА ВЛАДИМИРОВ..ИЗВИНЯВАМ СЕ МНОГО НО СЕ ПРИДЪРЖАИТЕ КЪМ ТЕМАТА.................
*
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #656 -: Февруари 23, 2010, 10:49:44 am »
Съгласна съм с ancela77, предлагам модераторите да изчистят темата и да изтрият или преместят всички постове (включително и моите), свързани с д-р Владимиров и цените и обслужването при него, в подходяща съществуваща или нова тема.
*
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #657 -: Февруари 23, 2010, 11:50:49 am »
да попитам нещо аз  :oops:когато се обадят за заповедта ,те ти посочват датата ,на която трябва да се вземе,нали ?Не можеш да избираш?
Dum spiro,Spero!
нашите две ангелчета с две мисии са вече с нас!
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #658 -: Февруари 23, 2010, 13:11:54 pm »
да попитам нещо аз  :oops:когато се обадят за заповедта ,те ти посочват датата ,на която трябва да се вземе,нали ?Не можеш да избираш?
Обикновено ти предлагат една или две дати. Ако не можеш - кажи им и заедно ще определите дата, на която и двете страни са свободни. Но по принцип като определите ден, се държи да си отидеш точно тогава.
« Последна редакция: Февруари 23, 2010, 15:37:09 pm от lemon »
Re: Има ли вече одобрени 2
« Отговор #659 -: Февруари 23, 2010, 14:26:11 pm »
Момичета и на мен днес ми се обадиха от фонда номера ми е 381*.Много съм щастлива.Пожелавам успех на всички.Господ да ни благослови