0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #900 -: Април 20, 2010, 11:55:25 am »

petranka2002,съжалявам за неуспеха  ,но хубавото е ,че имаш   доста "спящи сладоледчета " ,които те чакат и дано няколко  от тях  да са твоите  newsm04

Ето темичката за  ЕТ за замразени ембриони- в нея е описано при кого как е протекла процедурата:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41308.0
Успех!


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #901 -: Април 20, 2010, 12:23:49 pm »
благодаря
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #902 -: Април 20, 2010, 22:08:41 pm »
    Здравейте,мили момичета!След неуспеха ми,отсъствах от къщи и не можах да се включа в разговорите.Благодаря на Viollet и Wild kat за милите думи и се надявам на всички да се изпълнят мечтите!Петранка,съжалявам,знам как се чувстваш,но поне имаш надежда и то голяма-замразени ембриончета.Най-важното е да се успокоиш,за да можеш да ги посрещнеш както подаобава за такива скъпи гости. :welcome_1:
Диво котенце,питаш ме за протокола, на който бях.Един цикъл бях на Марвелон.Към края включихме Декапептил 0,1.На вторият ден от следващия цикъл започнахме с Гонал Ф 300 ед-3 дни.На четвъртия ден към Гонал Ф включихме Мерионал 300 ед.Така още три дни.Имах осем фоликула.На осмият ден се наложи да намалим дозите на Гонал 225 ед. и Мерионал 225.Фоликулите бяха почти готови.Общо стимулацията продължи 10 дни.На пункцията извадиха седем фоликула,от които пет зрели яйцеклетки.Но имай предвид,че аз съм 39 год.Надявам се,че съм ти била полезна!  :bighug:
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #903 -: Април 21, 2010, 09:57:02 am »
Благодаря ти за информацията angel 333, дано скоро да видиш  :bfp: , както и всички момичета тук!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #904 -: Април 21, 2010, 19:37:59 pm »
Днес бях до клиниката да занеса втората заповед.Записах се сутринта,а минах чак в 17 часа.Доктора е сам и доста се чака.Разбрахме се като ми дойде(другата седмица) да отида на преглед между 3-5 ден.Тогава пък др.Димитрова ще е сама.Абе ще падне едно чакане...Дано всичко е наред и да започнем втория опит
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #905 -: Април 22, 2010, 08:16:19 am »
И аз вчера бях при док на конролен преглед преди да започнем и ми каза да му звънна, като дойде МЦ.За пръв път чаках 7 часа, но все пак важното е, че всичко е наред със излследванията и имаме зелена светлина за старт на процедура.Док ни предложи да разделим яйцеклетките и половината да бъдат оплодени икси, а другата ин витро, въпреки , че изследванията на мъж ми са добри....каза, че вече почти навсякъде се прави само икси , а и при мен досега нямало бременност.Момичета, кажете ми, моля ви, когато се използват и двата метода, крайната цена е на икси, който е и по скъпия или има и допълнително доплащане тъй като се работи по два метода.Аз ще попитам док сл. път, но все пак ако сте наясно ще ви бъда благодарна.Простете, ако въпросът ми ви се стори глупав :lol:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #906 -: Април 22, 2010, 08:43:04 am »
здравей violett,нито един въпрос не може да е глупав!
миналия месец мина и моята процедура. ние също решихме да разделим яйциклетките на половина за инвитро и икси, но цената която се заплаща е за икси 3120 лв и няма промяна от комбинацията на двата метода.съпруга ми е с морфология около 11% на последната спермограма, но въпреки това при нас ин витрото дори проработи по добре - от 18 годни яйциклетки имахме 7 ембриона от инвитро и 5 от икси, в последствие отпаднаха още два /не попитах от кой точно/. но не съжалявам че направихме тази комбинация въпреки по високата цена, понеже ми е първи опит и трябваше да сме сигурни че ще имаме ембриони за трансфер. предполагам следващия път ще сме само на инвитро. късмет
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #907 -: Април 22, 2010, 09:00:10 am »
Благодаря ти Петранка за бързия отговор.И аз ти пожелавам успех на сл.опит.Вие обсъдихте ли с док. какви биха могли да са причините за неуспеха.Много ми е тъжно като прочета за нечии неуспех от ин-витро...неуспешните инсеминации някак си по-лесно се преживяват....но след сериозни стимулации, пункции и т.н. при инвитрото и въобще сложността на тази процедура е много тежко да се преглътне един неуспех.Дано не се случва на никой оттук нататък.Дано и голям процент от твоите сладоледчета преживеят размразяването и здраво да се захванат за тебе :wink:
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #908 -: Април 22, 2010, 09:14:11 am »
Днес бях до клиниката да занеса втората заповед.Записах се сутринта,а минах чак в 17 часа.Доктора е сам и доста се чака.Разбрахме се като ми дойде(другата седмица) да отида на преглед между 3-5 ден.Тогава пък др.Димитрова ще е сама.Абе ще падне едно чакане...Дано всичко е наред и да започнем втория опит
сeci 75, по какъв протокол ще е стимулацията ти, дълъг или къс?  :ask:
« Последна редакция: Април 22, 2010, 11:14:07 am от wild cat »
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #909 -: Април 22, 2010, 09:58:40 am »
Здравейте и от мен!

И аз вчера бях при Владимиров и чаках 6 часа  :?
Поставихме блокажа, прегледа ме, взе ми МБ и цитонамазка и на 5ти ме вика за старт на стимулацията. ще бъдем класическо инвитро, защото изследванията на мъжа ми били добри.
Доколкото разбрах днес и утре няма да е на работа и за това вчера е било лудница.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #910 -: Април 22, 2010, 10:54:33 am »
Kriska, и аз бях там вчера, беше страшна навалица. Но, не съм те познала за съжаление ;) Успешна процедура на теб и на всички останали!


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #911 -: Април 22, 2010, 11:22:15 am »
Благодаря ти Петранка за бързия отговор.И аз ти пожелавам успех на сл.опит.Вие обсъдихте ли с док. какви биха могли да са причините за неуспеха.Много ми е тъжно като прочета за нечии неуспех от ин-витро...неуспешните инсеминации някак си по-лесно се преживяват....но след сериозни стимулации, пункции и т.н. при инвитрото и въобще сложността на тази процедура е много тежко да се преглътне един неуспех.Дано не се случва на никой оттук нататък.Дано и голям процент от твоите сладоледчета преживеят размразяването и здраво да се захванат за тебе :wink:
не не сме обсъждали причините за неуспеха, защото съм от бургас и се обадих по телефона да го попитам какво следва от тук нататък. при следващата ни среща ще го попитам. но сега ще си почина много добре. аз за себе си откривам само една грешка - по време на стимулацията пътувах през два три-дни, когато ме викаше и доста се преуморих и изнервих. преди пункцията отидох в софия и уж починах малко, но следващия път определено ще остана за цялата процедура. мисля си, че все пак физическото и емоционалното състояние имат значение. късмет ти желая
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #912 -: Април 22, 2010, 11:52:07 am »
Petranka, и аз съм на мнение че имат значение, както психическата така и физическата почивка.По принцип съм чела, че не е необходимо постоянно да се лежи след трансфер, но смятам да си почивам повече и да не мърдам много много от леглото...дай боже да стигнем до трансфер, разбира се.Така като гледам май доста от нас са посетили док вчера.Kriska, Rashi, ivetod явно с всички вас сме се видяли, но не сме се познали.Даже се замислих, за момичето което седеше срещу мен...да не iveto, но ми беше неудобно да попитам.... :lol:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #913 -: Април 22, 2010, 13:35:02 pm »
момичета като прочетох че док.Владимиров ще отсъства днес и утре се обадих в клиниката за потвърждение, понеже мислех утре да пътувам. И много странно от там ми отговориха да се обадя на доктора да се разберем, и че вече практиката щяла да бъде такава за прегледите след първичен трябвало да му се обаждаме и той да ни казва кога да отидем. До сега когато съц имала възможност да пътувам утивам и никога не са ме върнали. Знаете ли нещо за тази нова практика и утре док на работали е понеже му звъня и не ми вдига.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #914 -: Април 22, 2010, 15:55:28 pm »
На мен днес док. ми каза че утре е на работа и след това чак на 10.05. Прегледите щяла да извършва д-р Димитрова.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #915 -: Април 22, 2010, 16:05:27 pm »
Свързах се с док. и той ми каза, че от днес е отпуска и ще се отзовава само на спешни случай, а аз не съм била такъв. На работа ще е на 10 май.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #916 -: Април 22, 2010, 17:07:07 pm »
Момичета нещо не сте разбрали!
Аз вчера бях при доктора и той ме вика за начало на стимулациите на 5ти май!
А вчера докато бях в клиниката една от сестрите каза, че днес и утре няма да го има.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #917 -: Април 22, 2010, 18:16:34 pm »
kriska, стимулациите ще следи д-р Димитрова. Ако има спешни случаи, пункции или трансфери - д-р Владимиров ще е на линия обаче!  :wink: :lol:
petranka2002, не съм съвсем съгласна с теб, че пътуването ти е било грешка. Разбира се, че физическото и психическото ни състояние са важен фактор, но не и основен. Аз също пътувам колкото теб и то за всеки преглед, дори и за пункцията и трансфера. Имала съм и положителни, и отрицателни резултати. Освен това съм и жена на възраст, пътувам само нощем и на следващия ден съм на работа. Мисля, че успехът при първи опит е по-скоро късмет. А ти си достатъчно млада и времето е пред теб. Ще успееш! Каква е причината за прилагането на ин витро процедури при вас?

*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #918 -: Април 22, 2010, 18:46:21 pm »
Лелеее, колко сте изписали, браво, браво :)

Така като гледам май доста от нас са посетили док вчера.Kriska, Rashi, ivetod явно с всички вас сме се видяли, но не сме се познали.Даже се замислих, за момичето което седеше срещу мен...да не iveto, но ми беше неудобно да попитам.... :lol:

Ами да, май всички в един ден сме били там, и да се наговаряхме нямаше така да се случи.
violett, ами може и аз да съм била, първо висях повече от два часа права и после седнах, че още 2 и половина. Но не се оплаквам де, важен е резултата. Ама как издържа док, толкова народ, направи няколко инсета, трансфери също, това е което се случи докато бях там.
А за мен очаквах да кажем да за старт, ама имам задържан фоликул, продължавам с марвелона и чакаме. А иначе и на мен док ми каза, когато ми дойде, независимо дали е работен или в почивен ден му звъня и той ми казва кога да отида, ако кистата си е отишла, ще решим как стартираме. Не ми каза, че тогава Димитрова ще ме прегледа, но е много вероятно тя да следи по време на стимулациите.
Успех, момичета.
« Последна редакция: Април 22, 2010, 18:50:12 pm от ivetod »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #919 -: Април 22, 2010, 18:50:06 pm »
сeci 75, по какъв протокол ще е стимулацията ти, дълъг или къс?
Мисля,че ще съм пак по дълъг,но с друга стимулация.Това ми го каза док на първия преглед след неуспешното инвитро,а вчера не съм питала