0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #780 -: Април 01, 2010, 12:24:41 pm »
Не съм много съгласна с последното. Правила съм на ЕЦ при д-р Стаменов - 1 фоликул, никакви лекарства, 1-2 прегледа, 1-2 пъти хормони, бихме прегнил и фоликула се пукна в нощта, преди пункцията. Целта на лекарствата и най-вече на оргаметрила в моя случай е точно да се предпазим от преждевременна овулация и да получим читава яйцеклетка на пункцията. Правила съм с много силна стимулация - 300 гонал и 300 мерионал, но резултатът беше същия. До сега никой не ми е назначил нормална стимулация от 2-3 ден. Така или иначе - аз нямам избор.  :( Roxy, дано намериш правилния път за теб!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #781 -: Април 01, 2010, 12:51:50 pm »
Аз  също съм правила такъв опит на спонтанен  цикъл .

Даже опит  и половина  :wink: - първия път д-ра прекрати опита дни преди пункцията заради появата на ген.херпес .Тогава си платих лекарствата   и хормоните -хич не беше малка сумичката  .Изследването  на  антителата показа ,че  не е имало настояща инфекция ,т.е.аз само съм си мислела , че е херпес или пък е имало началните симптоми ,но не се  е получил активен рецидив .Тогава  ме беше яд ,че прекратихме,ама  това е друга тема .

И  на двата пъти стимулацията беше от 5-7 ден  с по 150 Гонал и  Цитротайд ,пак прегледи и хормони през ден ,два.Аз съм с много дълъг цикъл и предполагам и това има значение.
При осъществената процедура имах два фоликула ,една яйцеклетка -оплодена Икси  ,отрицателен резултат.
Моето мнение  е,че не си заслужава  от финансова гледна точка -аз платих  почти  3000 без предварителните изследвания .Ако е  на абсолютно есетствен  цикъл смятам, че нещата стоят по приемливо.
Но подчертавам ,че при мен проблем с ЯР  не е коментирано да има.
« Последна редакция: Април 01, 2010, 14:19:41 pm от nimika »


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #782 -: Април 01, 2010, 14:10:36 pm »
Имам позната която прави опит в Гърция със херпес по време на процедурата, стара инфекция - сега си и ма прекрасен син.

Относно ниските дози - с 12-14 гонала/пурегона общо, работихме и по двата протокола, това е лека стимулация, не е никаква. Силните са от 450 нагоре. Спонтанния цикъл си е спонтанен, както личи от името му.

Душе, ми то това (от 2-3 ден) си е къс протокол, ако питаш мен. Имам много приятелки които с 2-3 менопура от 5-7 ден правят задоволителен брой фоликули, респ. яйца, а са лоо респондър. В смисъл ти си си подходяща за такъв.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #783 -: Април 01, 2010, 14:13:57 pm »
Понеже и мен живо ме интересува естественият цикъл да споделя:

1-ви опит при Щерев - инвитро на лимитиран цикъл с клостилбегит и само  4 инжекции мерионал -  4 фоликула , 2 яйцеклетки , 2 ембриона, резултат - отрицателен.

2 -ри опит при д-р Владимиров - много силна стимулация според мен (300 гонал и 300 мерионал на ден) - 8 фоликула, 5 яйцеклетки, 3 ембриона, резултат отрицателен.

3- ти опит при д-р Владимиров - естествен цикъл (150 гонал и 1/2 цетротид на ден ),  1 фоликул, оказа се празен.

Честно казано аз за себе си още не мога да реша как да продължа.Трябва да се отбележи и това, че съм с ендометриоза и според доктора тя е засегнала резерва на яйчника.Много се надявах последния път да направя фоликули като при първия лимитиран цикъл, но очевидно нещата при мен са се влошили за една година като отговор на яйчника.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #784 -: Април 01, 2010, 14:23:08 pm »
Евро, не съм почвала стимулациите от 2-3 ден, а от 5-7 ден. Имам една на къс протокол с високи дози - тя започна от 2-ри ден. Така или иначе, резултатът и двата пъти беше един и същ.  :( Благодаря ти за споделеното мнение.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #785 -: Април 01, 2010, 14:50:29 pm »
Евро, не съм почвала стимулациите от 2-3 ден, а от 5-7 ден. Имам една на къс протокол с високи дози - тя започна от 2-ри ден. Така или иначе, резултатът и двата пъти беше един и същ.  :( Благодаря ти за споделеното мнение.
Никъде не твърдях обратното.
Цитат
До сега никой не ми е назначил нормална стимулация от 2-3 ден.
по повод това споделих мнението си за късия. :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #786 -: Април 01, 2010, 17:40:43 pm »
Целта на лекарствата и най-вече на оргаметрила в моя случай е точно да се предпазим от преждевременна овулация и да получим читава яйцеклетка на пункцията.
В такъв случай има смисъл от лекарствата. Моето впечатление беше, че в случая на Рокси, Владимиров не прилага никакви медикаменти, които да предпазят фоликула от преждевременно спукване. При мен също не са прилагани такива в гореспоменатите "олекотени" цикли...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #787 -: Април 01, 2010, 19:06:35 pm »
Здравей те момичета да се включа и аз
Имам 2 опита за съжаление неуспешни
1 опит много силна стимулация резултат 5фоликула 3 кухи 1 се оплоди
2 опит на ЕЦ слаба стимулация от 7ден 6 фоликула 5 хубави 3 се оплодиха
Аз реагирах по добре на слаба стимулация чак док беше учуден
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #788 -: Април 01, 2010, 20:25:55 pm »

А моят опит е коренно различен от този на marykol. Реагирах много по-добре на силна стимулация, а опитите на спонтанен цикъл бяха пълен провал.
Лошото е, че преди да опиташ няма как да си сигурен как ще реагираш
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #789 -: Април 01, 2010, 21:44:03 pm »
evro, благодаря ти за споделното! Нещо не съм те разбрала правилно!  :hug2:
cambozzola, да, това е разликата между напълно естествения цикъл и този спонтанния, по-скоро лимитиран цикъл. Когато разказах на д-р Владимиров, как при предишния си опит на ЕЦ сме изтървали фоликула, той самият се учуди и вика, ама как така, че то си има начини да се опази фоликула и да се предотврати преждевременна овулация. Но, като чета тук, ми се струва, че това не е съвсем вярно, тъй като прочетох мнения и на момичета, които са завършили опитите си без трансфер.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #790 -: Април 06, 2010, 17:22:05 pm »
Здравей те момичета да се включа и аз
Имам 2 опита за съжаление неуспешни
1 опит много силна стимулация резултат 5фоликула 3 кухи 1 се оплоди
2 опит на ЕЦ слаба стимулация от 7ден 6 фоликула 5 хубави 3 се оплодиха
Аз реагирах по добре на слаба стимулация чак док беше учуден

А какъв беше интервалът от време между двата ти опита?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #791 -: Април 06, 2010, 19:14:01 pm »
  Здравейте и от мен,мили момичета!

Включвам се за първи път.Вчера беше моят ЕТ,а преди това и моята първа ИКСИ-процедура(дано да бъде последна)! :wink:Изключително доволна съм от д-р Владимиров и от екипа му.Това са наистина големи професионалисти и трябва да им вярваме при вземането на решение за всяка една от нас.Казвам го,защото днес внимателно прочетох всички ваши мнения и мисля,че тряба да се доверим на Лекаря,а всичко останало е в Божиите раце.Пожелавам късмет и успех на всички!
 
*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #792 -: Април 06, 2010, 19:18:39 pm »
Здравеи те мина моят трансфер днес 2ембриона снежковци казаха че са много добри,Успех на всички,
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #793 -: Април 06, 2010, 19:28:39 pm »
angel 333, angel 333 пожелавам ви успех...скоро да се похвалите с мнооооооого високо ЧХГ. osi_9
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #794 -: Април 07, 2010, 09:23:24 am »
angel 333, rumi 84 от сърце ви желая успех!

Момичета, има ли някой друг в процедура? Тези дни трябва да отида на преглед да видим дали ще започваме.
Пак ли е лудница в клиниката?
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #795 -: Април 07, 2010, 09:46:02 am »
ivetod аз съм на преглед другата седмица за да започваме (ако всичко е наред дай Боже). Последния път като бях имаше 10тина жени в чакалнята (23ти март).
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #796 -: Април 07, 2010, 09:57:28 am »
Благодаря Криси!

Стискам палци всичко да е наред и да стартирате. Ще се виждаме в чакалнята  :), Дай Боже и ние да стартираме.

Знае ли вече някой колко дни ще отсъства док?
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #797 -: Април 07, 2010, 10:05:30 am »
Доколкото дочух от 20 до 25 е конференцията.

ivetod ако ще започвате може и да се запознаем  :D да си правим компания докато чакаме.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #798 -: Април 07, 2010, 10:30:38 am »
Ивенце, успех на процедурата! ще ти стискам палци много много силно! :)


*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #799 -: Април 07, 2010, 10:34:02 am »
Ивенце, успех на процедурата! ще ти стискам палци много много силно! :)

Раши, благодаря ти!
Ти си ми пример за успех в нашия случай!  :bighug:

И сега не знам дали ще започнем нещо, защото миналия месец като занесох заповедта на док ме върна за следващия цикъл, та ще видим...Все пак вярвам, че ще стане.