0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #760 -: Март 30, 2010, 15:08:40 pm »
Благодаря ти Раши,:)И късно, но видях, че теб щъркела те е навестил :wink:Много се радвам и ти пожелавам безпроблемна бременност и едно пухкаво бебче на финала :P
 То, ако е само за 21-ви не е проблем....но се притеснявам да попитам, защото Димитрова, отиде при него да се разберат, точно поради тази причина, че ще отсъства.Дано да не отсъства дълго време и да успее да ме вмести в графика, че хич не ми се пият тези хапчета още един месец.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #761 -: Март 31, 2010, 12:18:07 pm »
Здравейте момичета,
днес бях на преглед и трябваше да започваме процедура, но д-ра ме измести с един месец заради командировката си  :( Честно казано...голямо разочарование.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #762 -: Март 31, 2010, 12:26:43 pm »
Sauri, а каза ли точно периода , в който няма да го има  :?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #763 -: Март 31, 2010, 12:36:06 pm »
Sauri, а каза ли точно периода , в който няма да го има  :?

Не каза, а и аз не го попитах  :? Това което разбрах е от 21-ви за няколко дни
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #764 -: Март 31, 2010, 14:13:41 pm »
Кофти, значи сигурно и моята стимулация ще се отложи  :(
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #765 -: Март 31, 2010, 16:38:30 pm »
Моята трябваше да започне около 20ти  :?
Но след като е на конференция, предполагам че няма да го има не повече от 3,4 дни
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #766 -: Март 31, 2010, 17:09:08 pm »
Моята трябваше да започне около 20ти  :?
Но след като е на конференция, предполагам че няма да го има не повече от 3,4 дни

violett, kriska
Владимиров ми каза, че иска да е в бг по време на цялата ми процедура, за да ме следи. Както той се изрази веднъж - "знае ми папката на изуст", при мен всеки път се обърква нещо различно  :?
Не останах с впечатление, че ще отменя всички процедури, така че спокойно  :) Предполагам ще си вървите по план - не се притеснявайте.
Успех!!!!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #767 -: Март 31, 2010, 18:25:32 pm »
Момичета, а колко често ходите на прегледи по време на стимулацията и колко горе-долу продължава(става въпрос от 3-я ден на цикъла нататък).Знам, че при всеки е индивидуално, но да се ориентирам все пак.Сами ли си поставяте инжекциите или в клиниката трябва да е?
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #768 -: Март 31, 2010, 18:45:38 pm »
violett, моята пункция беше късно - на 17-ти ден, при повечето момичета май е 12-15 ден. Ако всичко е наред може да минеш общо с 3-4 отивания до клиниката. При мен естрадиолът скочи и накрая бях всеки ден на преглед и кръв за хормони. Не е задължително да ти поставят инжекциите в клиниката. На мен сестрите ми показаха как се прави - не е сложно и не боли.  :)
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #769 -: Март 31, 2010, 18:57:06 pm »
След неуспешното ми силно стимулирано ИКСИ ми се върти в главата идеята за ИКСИ на естествен цикъл. Някой дали е минал през такава процедура? И дали преди нея също се пият противозачатъчни?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #770 -: Март 31, 2010, 19:48:52 pm »
Благодаря ти, Мемчо, за отговора.А колко дни след марвелона е нормално да МЦ? Ухххх, както и да го смятам, ако започнем стимулация, се пада пункцията да е точно когато док. е в командировка :? Но защо ли ми каза, тогава да отида...дано да е имал нещо предвид и да не се е заблудил.Вече нямам търпение.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #771 -: Март 31, 2010, 23:21:39 pm »
Виолетка, много е индивидуално, зависи какъв ти е цикъла и как реагираш на стимулации. Аз явно мога да съм еталон за бавна реакция. Не се мери по мен, давам се за пример, като максимален срок. След Марвелон четох, че на повечето момичета им идва на 3-4 ден, на мен ми дойде на 6-ти. Ако се притесняваш да не стане грешка, се обади да питаш колко време ще отсъства доктора или направо иди на място.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #772 -: Март 31, 2010, 23:27:05 pm »
След неуспешното ми силно стимулирано ИКСИ ми се върти в главата идеята за ИКСИ на естествен цикъл. Някой дали е минал през такава процедура? И дали преди нея също се пият противозачатъчни?

sunflower, и на мен ми се завъртя тази мисъл......и последваха 2 опита на спонтанен цикъл /док ги нарича така/. Аз не пих противозачатъчни. Общо взето няма голяма разлика - просто стимулацията е доста по-слаба.
Рисковете според Владимиров са: 1. Овулация преди пункцията 2. Кух фоликул
Плюсове - 1. по-малко медикаменти 2. не е необходимо да чакаш 2-3 цикъла до следващия опит /е дано не стигаш до там и още първия ти да е успешен  :)/
Цена - около 3000 лв./тук са моите изледвания, но не и тези на мъжа ми/. Имай предвид, че и при двата опита не стигнах даже до изваждане на яйцеклетки, така че сумата е половинчата

Плюсовете на силната стимулация /според мен/ - повече яйцеклетки и сответно по-голям шанс.

Надявам се да съм била полезна  :)
« Последна редакция: Март 31, 2010, 23:29:20 pm от Saiuri »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #773 -: Април 01, 2010, 09:43:16 am »
Върти ми се един въпрос в главата за т.нар. от д-р Владимиров спонтанен цикъл. От всички истории, които съм прочела тук, момичетата са били с по един фоликул. Стимулацията може да е нищожна в сравнение с други по-силни правени в клиниката, но сравнена с други клиники си е една лека стимулация. Защо тогава има един фоликул само? Умишлено ли се проследява само най-големият от фоликулите, ако да кажем има повече от един и само на него да му се прави пункция?
Аз от прием на Клостил направих 3 фоликула, от стимулация за 4000 лв. направих 4, единия беше кух. Не коментирам качеството, но все пак разликата от 10 лв. до 4000 лв. е голяма..., а резултатът един и същ... :?.
И така въпросът ми е как така при този спонтанен цикъл, който хич не е спонтанен, има само един фоликул? Най-вероятно и на мен ми предстои такава процедура, затова питам.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #774 -: Април 01, 2010, 09:47:01 am »
И така въпросът ми е как така при този спонтанен цикъл, който хич не е спонтанен, има само един фоликул? Най-вероятно и на мен ми предстои такава процедура, затова питам.
[/quote]

Втория път имах 2 фоликула. Но май не съм чувала някой да е направил повече от 2  :)
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #775 -: Април 01, 2010, 09:56:22 am »
Saiuri, аз затова попитах. 1-2, ок, но не съм прочела някой да има повече. Може пък да се появи някой и да каже, че е имал повече, аз да съм изпуснала нещо  :wink:. Знам, че и един е достатъчен, с качествена яйцеклетка в него, но все пак си е стимулация...
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #776 -: Април 01, 2010, 10:37:38 am »
Момичета, има специална тема за икси на ЕЦ. Аз съм правила миналата година такъв опит при д-р Владимиров. Той там се води на спонтанен цикъл, което ще рече, че чака организмът сам да си произведе фоликули и тогава започва да стимулира или по-скоро да регулира стимулацията. Аз имах 2 фоликула тогава, но аз съм с ИЯР, вероятно, ако нямате такъв атралните фоликули ще са ви повече. Стимулацията започва от 5-7 ден на МЦ. При мен беше 5-7 ден - по 225 гонал, а от 8 ден по 225 гонал и оргаметрил. Малко по-късно се появи и трети фоликул, но май изостана. Така или иначе имах две хубави яйцеклетки и отрицателен резултат. Сега пак ми престои такъв опит, но съм много притеснена дали ще имам и два фоликула този път, защата пих противозачатъчни този месец. Успех ви желая по какъвто и да било начин!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #777 -: Април 01, 2010, 10:56:12 am »
du6ka, благодаря ти. Ето това не го съобразих, че стимулацията започва на 5-7 ден. Добре де и пак въпрос. Организмът ти прави 2 фоликула сам, при положение че имаш ИЯР. Ясно е, че този т.нар. спонтанен цикъл се прилага точно в такива случаи. Защо леката стимулация да не започне още от 2-ри ден? Няма ли да тръгнат повече фоликули? Едва ли има някой, който да може да отговори категорично, но все пак, как мислите? От опит, моето лично мнение е, че силните стимулации, точно при диагноза намален/ИЯР не дават по-добри резултати.
Знам я темата, но въпросът ми е конкретно за клиниката на Владимиров и смятам, че тук бих получила по точна информация  :D.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #778 -: Април 01, 2010, 10:57:06 am »
Roxy, може би няма да отговоря директно на въпроса ти, лично аз не съм правила т. нар. спонтанен цикъл при Владимиров. При мен в клиниката на Щерев се опитваха да ми правят леки стимулации, които наподобяват това, което чета за спонтанния при Владимиров - без блокаж, с малки дози гонадотропини (не знам какво означава ниска доза да Владимиров, но при Щерев беше от порядъка на 150 mIU на ден). Лично аз реагирах доста странно на този вид стимулации - според тях, целяха да направя 3-4 фоликула, аз правех по 1 и в единствения случай, когато стигнахме до пункция, беше кух. От други пациентки, подложени на същия вид стимулация, съм чувала същото.

Пробваха един цикъл с клостилбегит, тогава направих 4 фоликула, но вдигнах ЛХ на 38, а не трябва да е повече от 5... прекратихме цикъла.

За мен няма абсолютно никакъв смисъл в подобни спонтанни цикли - ако така или иначе овулираш и си правиш по 1 фоликул всеки месец, не виждам защо трябва да се тъпчеш с лекарства. Рискът да го изпуснете съществува и при напълно естествен цикъл. Смятам, че допълнителните лекарства по-скоро могат да оплескат нещата, отколкото да ги подобрят.

Да не говорим, че няма и финансова изгода от подобно нещо. Един напълно естествен цикъл ще ти излезе двойно по-евтино, в случай, че го приключиш, а ако не стигнеш до пункция и трансфер, ще платиш само 2-3 УЗ прегледа. За мен 3000 лв. са доста близки като цена до едно нормално, не много силно стимулирано ин витро - имам поглед върху цените, поради многото опити зад гърба ми.

Отделно, не знам какво означава нищожна стимулация в случая, само за сравнение, последният ми опит беше с по 225 mIU на ден и беше определен като такъв със сравнително лека стимулация, но имаше блокаж и направих 6 фоликула и 5 яйцеклетки. Други момичета правят по 16 яйцеклетки със същите дози, така че, да не забравяме и индивиудалната реакция.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #779 -: Април 01, 2010, 11:22:49 am »
cambozzola, разбира се че при всички е индивидуално. Опитвам се да намеря отговор на въпроса: Има ли наистина смисъл от този т.нар. спонтанен цикъл? Както и ти мислиш, аз също смятам, че рискът е един и същ, и в двата случая, когато един фоликул се проследява на напълно естествен цикъл и, когато се проследява при спонтанен цикъл (в случая става въпрос само за клиниката на д-р Владимиров). Опасността от спукване преди пункцията или да има кух фоликул я има и в двата случая. Разликата е в цената, която не е за пренебрегване.
Странно наистина как си реагирала на леките стимулации при Щерев...

Може на някой му се сторят смешни или неуместни всички тези мои въпроси, но ще ми предстои важно решение. Искам да бъда колкото може, повече подготвена  :D.