0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #700 -: Март 17, 2010, 12:20:11 pm »
Saiuri, тръбите ти как са? Имаш ли предишни операции?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #701 -: Март 17, 2010, 13:21:27 pm »
...
Човека пробва различни подходи - от зверска стимулация до почти никаква при първия спонтанен цикъл.
...
Та така взех да си мисля, че ако ще пробвам другаде не ми се ще да е в бг.

а какво очакваш да е по-различното извън бг? сама казваш, че при теб са пробвани най-различни подходи. общо взето, нивото на медицината в тази област е сходно в развитите страни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #702 -: Март 17, 2010, 14:34:27 pm »
Еvro - едната ми тръба е извадена, а другата е трудно проходима.

Jam - в момента съм на етап проучване. Единственото което очаквам да е по-различно е, че клиниките в чужбина няма да са толкова натоварени, ще са по-организирани и така ще избягам от конвейра.
 Може би не съм права и реалността е съвсем различна :D
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #703 -: Март 17, 2010, 15:01:23 pm »
Saiuri, само да ти кажа, че и мен ме водеха, че съм такъв случай - с дясна запушена и лява "трудно проходима тръба", и никой не смяташе за нужно да ми прави цветна снимка. Е, накрая се оказа, че лявата не е трудно проходима, а абсолютно непроходима, с хидросалпингс. Така че, ако информацията ти не е от скоро, лично аз те съветвам да се снимаш за спомен ;) преди следващ опит.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #704 -: Март 17, 2010, 16:08:41 pm »
Здравейте момичета :) Не ви нося хубави новини - инсеминацията ми приключи с отрицателен резултат, но се отправяме към нова. Някой от вас питал ли е д-р Владимиров дали ще преглежда в събота? Не мога да се свържа с него цял ден до този момент. Ще се радвам някой да ми отговори :)

П.С. rumibumy честито и дано си кадемлия на темичката и повече такива резултати като твоите :)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #705 -: Март 17, 2010, 16:34:12 pm »
.........Така че, ако информацията ти не е от скоро, лично аз те съветвам да се снимаш за спомен ;) преди следващ опит.
Ех,ама и се шегуваш даже с всичко ,което си преживяла :balk_21:


*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #706 -: Март 18, 2010, 11:51:36 am »
Аз се свързах с д-р Владимиров и ще ме приеме в събота :-)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #707 -: Март 18, 2010, 18:07:27 pm »
Здравей те и моят тест беше днеска и за сажаление --- сега ще чакам да ми доиде и ще хода при доктора да каже как процедира ме на там,Успех на всички,
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #708 -: Март 18, 2010, 18:17:56 pm »
Еvro - едната ми тръба е извадена, а другата е трудно проходима.
...

Снимай се.  :)
Лично аз не бих направила следващ опит където и да е, ако не съм на ясно с тръбата.
За мен е престъпна небрежност да се започва опит без да се обръне внимание на тубарния статус (говоря принципно, не е продиктувано от твоя случай или конкретно за някоя клиника).

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #709 -: Март 18, 2010, 18:27:48 pm »
За мен е престъпна небрежност да се започва опит без да се обръне внимание на тубарния статус.
Не знам къде да го издигнем като лозунг, само. Някъде до престъпната небрежност при предписване на клостилбегит, без доказана проходимост на тръбите... (и аз говоря принципно!)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #710 -: Март 18, 2010, 18:46:22 pm »
И моят първи опит приключи с неуспех. :( Днес правих тест - отрицателен. Сега как се процедира: спирам лекарствата, чакам да ми дойде и като свърши отивам при док или? Моля някой да помогне!
« Последна редакция: Март 18, 2010, 19:08:20 pm от sunflower ® »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #711 -: Март 18, 2010, 19:31:59 pm »
sunflower ® ,rumi 84 прегръщам ви!Дано това е последният неуспех преди сбъдването на мечтата!Борбата продължава!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #712 -: Март 18, 2010, 20:33:46 pm »
За мен е престъпна небрежност да се започва опит без да се обръне внимание на тубарния статус.
Не знам къде да го издигнем като лозунг, само. Някъде до престъпната небрежност при предписване на клостилбегит, без доказана проходимост на тръбите... (и аз говоря принципно!)

и до престъпната небрежност при неспазване на задължителните по закон изследвания преди АРТ - микробиологични, вирусология и т.н. (и аз принципно говоря)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #713 -: Март 18, 2010, 20:35:05 pm »
И моят първи опит приключи с неуспех. :( Днес правих тест - отрицателен. Сега как се процедира: спирам лекарствата, чакам да ми дойде и като свърши отивам при док или? Моля някой да помогне!

ако тестът е бил кръвен - спираш лекарствата, чакаш да ти дойде и отиваш при доктора - но не като свърши, а като почне. би могла и сега да му звъннеш.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #714 -: Март 18, 2010, 20:51:43 pm »
Руми, sunflower ®, съжалявам! Пийнете тази вечер по едно, поплачете си...
Мен лично форумът ме спаси от депресията след неуспеха. С вас сме момичета  :grouphug:

jam, на мен д-р Владимиров като ми съобщи отрицателния резултат, каза да отида на преглед след като ми свърши първия цикъл след ин витрото, независимо на кой ден. Аз бях объркана и за всеки случай го питах 2 пъти. Каза след като ми дойде, но не по време на кървенето, а след като спре. За всеки случай наистина може да му звъннат момичетата.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #715 -: Март 18, 2010, 21:20:35 pm »
За мен е престъпна небрежност да се започва опит без да се обръне внимание на тубарния статус.
Не знам къде да го издигнем като лозунг, само. Някъде до престъпната небрежност при предписване на клостилбегит, без доказана проходимост на тръбите... (и аз говоря принципно!)

и до престъпната небрежност при неспазване на задължителните по закон изследвания преди АРТ - микробиологични, вирусология и т.н. (и аз принципно говоря)

e сега /и аз по принцип/ се чувствам длъжна да кажа, че по време на лапароскопията ми ми направиха тест за проходимост т.е. имам информация и документ какво е състоянието на другата ми тръба. това е от преди 1 година. Трима доктори ми казаха едно и също, така че съм склонна да вярвам.
Иначе съм абсолютно съгласна с вас - трябва да се търси отговорност за всяка лекарска грешка /говоря принципно/
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #716 -: Март 18, 2010, 21:44:35 pm »
Здравейте,
д-р Владимиров ме праща на консултация с генетика д-р Савов,но  не намирам телефон  Ще съм благодарна,ако някой може да ми го даде,на лични,ако е необходимо.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #717 -: Март 18, 2010, 22:17:09 pm »
И аз нямам една тръба,а другата е силно нагъната и трудно проходима.Правила съм 2 снимки преди 2 години.Винаги това много ме е притеснявало.Няколко пъти сам питала Владимиров,но той казва хидросалпингс не се вижда по време на стимулация.Първият ми опит беше октомври-неуспешен,сега ми предстои втори опит.Какво да направя за собствено успокоение?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #718 -: Март 18, 2010, 22:37:01 pm »
Първият ми опит беше октомври-неуспешен,сега ми предстои втори опит.Какво да направя за собствено успокоение?

Аз бих направила цветна снимка като за начало! Не винаги хидросалпинкс се вижда на УЗИ.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #719 -: Март 18, 2010, 22:46:39 pm »
Благодаря,barbaron0708.Колкото и да е неприятно,ще направя още една ЦС тук в Пловдив.Владимиров ми каза да не се притеснявам,че по време на стимулация ако има хидросалпингс се вижда.И лапароскопия не съм правила.Този месец имам задържан фоликул и пия лекарства,после един цикъл противозачатъчни,през този период сигурно не е редно да правя ЦС,но ще питам