0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #660 -: Март 13, 2010, 13:29:22 pm »
Здравейте и от мен.
На успелите момичета честито!
На чакащите новини кураж!
Искам да попитам момичетата които са правили процедура при Владимиров и в последствие са решили да сменят клиниката, предоставя ли им се документцията(досието с текущите изследвания), тоест поне копие което да покажат в друга клиника?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #661 -: Март 13, 2010, 15:51:15 pm »
kiki79, лично аз нямах проблем - поисках си изследванията, които бях правила там и ми ги дадоха. Наложи се да ходя 2 пъти, тъй като първия път не работеше копирната машина. Отказаха да ми ги пратят по имейл. Доколкото знам никой няма да ти даде протокола за стимулация (нито там, нито в друга клиника), но пък и никога не съм пробвала да ги искам, водех си дневник на процедурите.
Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #662 -: Март 13, 2010, 16:01:45 pm »
kiki79 , копия  от изследванията  винаги може да получиш.Е - от регистрарурата  понякога са ме питали -за какво ги искаш ,заети сме  сега ,ще ги снимаме по-късно ...
Аз  винаги досега съм искала копие от изследванията ,спермограмите и съм ги получавала.Дори след време да ги поискаш ,пак ще ти ги дадат .Само трябва да уцелиш подходящ момент -на регистратурата  да не е лудница.
Стимулационния протокол с бележките на д-ра   няма  да получиш .
cambozzola е писала ,че е  водила дневник ,ама такива като мен дето не са питали /записвали на всеки преглед каква  е била лигавицата ,фоликулите  ит.н. няма как да имат тази информация.Иначе веки си знае  на кои ден какви дози са прилагани и какви са билли хормоните- те се виждат от изследванията.


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #663 -: Март 13, 2010, 16:19:20 pm »
nimika, честно казано, не се втилясвах чак толкова - това, което съм записвала са дозите лекарства на ден и стойността на хормоните, после - състоянието на ембрионите, колко и на кой ден са върнати, на кой ден съм изследвала ЧХГ и точно колко 0 е било...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #664 -: Март 14, 2010, 09:22:38 am »
Пациентка съм на д-р Владимиров повече от 10 години. Сигурна съм, че е прекрасен човек и специалист. Знам, че се е специализирал за процедури с жени с изчерпан яйчников резерв. А аз съм точно от тях. Никой не ми го е казвал в прав текст, но то е видно от многото стимулации, от нивата на хормоните, а така също и от инхибин б и амх. Факт е, обаче, че и при силна и слаба стимулация, отговорът на моите яйчници е един и същ. В момента съм притеснена основно от нещо друго - а именно - пиенето на противозачатъчни в цикъла, преди процедурата. Правила съм няколко процедури при док. Назначава ми ги преди всяка. Аз смея да твърдя, че познавам по-добре организма си от моя лекар. Винаги, когато пия противозачатъчни, след това не реагирам добре на стимулация. Чела съм литература по въпроса, която потвърждава думите ми. Сега пак ми е изписан и ако не нямах останал фоликул от миналия месец, нямаше да го пия.
Имам въпрос към Jam. Знам, че си правила до сега само инсеменации и то с много слаба стимулация - с клостилбегит. Освен възрастта, имаш ли някакви индикации за изчерпан резерв или други проблеми, заради които правиш ин витро по протокол Маркес. Ако искаш, ми отговори. Желая ти успешна процедура и още едно сладко момченце, като първото ти съкровище.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #665 -: Март 14, 2010, 10:25:32 am »
Имам въпрос към Jam. Знам, че си правила до сега само инсеменации и то с много слаба стимулация - с клостилбегит. Освен възрастта, имаш ли някакви индикации за изчерпан резерв или други проблеми, заради които правиш ин витро по протокол Маркес. Ако искаш, ми отговори. Желая ти успешна процедура и още едно сладко момченце, като първото ти съкровище.

Душе, възрастта сама по себе си е индикация, и то много сериозна, за влошаване на качеството на яйцеклетките. това казва медицинската статистика. при мен FSH, АМХ, Инхибин Б са в норма, но все пак съм на почти 43. миналата година подновихме опитите за второ дете и поради факта, че преди забременявах лесно (моят проблем беше с износването, не със зачеването), че имам едно дете, че хормоните са в ред, затова отначало решихме отново да пробваме само с инсеминации. след като направих 4 безрезултатни (едната изобщо се канцелира, останалите 3 с негативен тест), стана ясно, че вече не е толкова лесно. така съм чела и по статии - че инсета след 40 години са практически безсмислени. сега малко съжалявам, че не тръгнах отначало с инвитро. та ето ги индикациите, че яйцеклетките не са това, което са били преди 4 години. докторът каза, че стимулацията ще е силна, по Маркес, не съм коментирала изобщо - знам, че ме познава добре като организъм и че ще прецени какво е нужно. така или иначе, аз имам само 1 опит преди законовата бариера, затова нямам време за експерименти.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #666 -: Март 14, 2010, 11:07:54 am »
така или иначе, аз имам само 1 опит преди законовата бариера, затова нямам време за експерименти.
Да, това си е много сериозен аргумент! Благодаря ти за отговора и още веднъж ти пожелавам успех!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #667 -: Март 14, 2010, 11:12:29 am »
jam, останала съм с впечатление, че, когато съотношението ФСХ-ЛХ е добро, шансът за добър отговор на стимулацията е по-голям, и обратното - дори да нямаш ИЯР, при лошо съотношение, отговорът е сравнително лош. Казваш, че хормоните са ти добре, изключително обнадеждаващо е, че АМХ и инхибин са в норма, доколкото си спомням факторът при вас е мъжки, а и до сега не си имала проблем със самото зачеване. Статистиката си е статистика, но мисля, че, независимо от възрастта, шансовете ти за успех са добри! osi_9
А защо канцелирахте едната инсеминация? Ако искаш, да споделиш.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #668 -: Март 14, 2010, 14:15:38 pm »
А защо канцелирахте едната инсеминация? Ако искаш, да споделиш.

преждевременна лутеинизация.

при нас и мъжкият фактор не е особено сериозен фактор. основният проблем беше износването.
но имам интересен опит от преди 4 години - тогава правих няколко инсеминации. 2 от тях бяха стимулирани с гонадотропини - веднъж с Мерионал и веднъж с Гонал. и двете инсета бяха канцелирани поради това, че не тръгна нито един фоликул! аз бях много тревожна от този факт. в същото време, с Клостилбегит правех по 1-2 добри фоликула.
та това с отговора на стимулацията е тънка работа... аз не се наемам да си тълкувам случая - защо при добри хормони не реагирах на гонадотропини, а в същото време имах 3 зачевания.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #669 -: Март 14, 2010, 15:40:02 pm »
Тънка работа е - факт. Клостилът го има този страничен ефект с преждевременната лутеинизация. Явно обаче не е задължително да се прояви всеки път...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #670 -: Март 14, 2010, 17:28:16 pm »
Здравейте, момичета! Моята първа процедура ИКСИ при доктора приключи. Сега съм в очакване на резултата от нея.
Като ретроспрекция на преживяното мога да споделя следното:
Стимулацията ми беше силна (според мен) и продължи 9 дена, през които имах 3 пъти хормони и 3 прегледа лично от док.  И така 3 дни бях на гонал пен 600, 6 дни на цетротайд , гонал пен 300 и меногон 300. Резултатът беше 9 фоликула, 4 яйцеклетки, 2 от тях се оплодиха, но 1 спря да се дели, така че ми върнаха 1 ембрионче. Честно казано,  много ми е мъчно, тъй като очаквах да се справя по-добре при тези високи дози. Давам си сметка и че едва ли док е виновен за това. Сега със свито сърце очаквам резултата от теста...
Колкото до стимулациите, да, аз бях със силна такава, но съм на 40г. Док каза , че съм с намален ЯР, съдейки по инхибина и АМХ. В клиниката, докато чакахме новите назначения, се запознах с по-млади момичета, на които док бе изписал доста по-ниски от моите дози.
Аз лично за себе си знам, че зачатието е божа работа. Убедила съм се, след като преди 5 години успях да забременея по естествен път (и да родя здраво детенце)  при морфология по Крюгер на мъжа ми 4%. И благодаря на Бог за което!
Желая успех на всички в процедура и на тези, които очакват резултати от тестове!
« Последна редакция: Март 14, 2010, 17:31:53 pm от sunflower ® »
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #671 -: Март 14, 2010, 21:06:55 pm »
sunflower ®, съгласна съм с теб, че зачатието е божа работа. Колкото и да е напреднала медицината, успеваемостта не е 100%. Раждат се здрави бебета от отписани ембриони, а ин витро процедури с перфектни показатели завършват с неуспех :? На кой ден ти беше трансфера? Дано е жизнено ембриончето и да му хареса при теб :) Сега спокойствие и силна храна :wink: и повече течности. Стискам палци да ни зарадваш  :crossfingers: yahoo_17
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #672 -: Март 15, 2010, 12:13:04 pm »
Meme, трансферът ми беше на 3-ти ден. Благодаря ти за пожеланията, късмет и на теб! Имам въпрос към по-информираните момичета - резултатът от кръвния тест в папката ли го връщат иил ти го съобщават по телефона?
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #673 -: Март 15, 2010, 12:27:12 pm »
Meme, трансферът ми беше на 3-ти ден. Благодаря ти за пожеланията, късмет и на теб! Имам въпрос към по-информираните момичета - резултатът от кръвния тест в папката ли го връщат иил ти го съобщават по телефона?
Аз лично кръвният си тест не го правя в клиниката. Желая ти високи стойности на ЧХГ!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #674 -: Март 15, 2010, 13:23:04 pm »
sunflower ®, аз правих теста в клиниката, защото мислех, че какъвто и да е резултата, д-р Владимиров ще го коментира. Отидох по обяд, за да са минали момичетата със стимулации. Нямаше хора и лаборантката обеща да го направи за около час. Разходих се и почаках, за да ми го каже Владимиров, защото от рецепцията не казват, можеш само да гадаеш по погледите :? Моят тест беше отрицателен и бях много разочарована, че Владимиров ми го съобщи на крак до вратата и отказа коментар. Поръча да отида на контролен като ми мине цикъла. На контролния вече седнахме, обсъдихме процедурата и док обясни как смята да процедира следващия път.
sunflower ®, това беше при мен, предпологам, че може и по телефона да ти го кажат, ти си прецени. В София в Кандиларов и Бодимед дават резултатите след около 2 часа и можеш да ги видиш в интернет.
Стискам палци, за едно хубаво ЧХГ!

Съветвам момичетата с отрицателен резултат, колкото и да са разочаровани и да мислят, че Владимиров е причина за техния неуспех, все пак да направят усилието да отидат на този контролен преглед и да изслушат анализа и предложението му за следващия опит. Дори да са решили да сменят клиниката, мисля, че ще им бъде полезно. Този преглед е безплатен, така че се иска само да отделите време.
Желая успех на всички!
« Последна редакция: Март 15, 2010, 13:25:36 pm от Meme »
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #675 -: Март 15, 2010, 14:10:44 pm »
Меме, благодаря за подробното разяснение! В такъв случай ще пробвам в Кандиларов, щом няма кой-знае какъв смисъл от срещата с док в деня на резултата. И ако е отрицателен ще мога да се нарева на спокойствие вкъщи...
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #676 -: Март 15, 2010, 14:18:39 pm »
sunflower ® Ха дано на спокойствие да се радваш! Успех!  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #677 -: Март 15, 2010, 15:19:05 pm »
Mileto6, dushka, чул ви Господ! Успех и на вас!
Момичета, да ви попитам - док изписа ли ви след трансфер преднизолон или дехидрокортизон. В съседен форум момичетата от др. клиники коментират, че пият за по-добра имплантация и притъпяване реакциите на организма да не отхвърля чуждо ДНК. И още нещо - тези лекарства не са ли кортикостероиди. Аз доколкото знам хич не е хубаво за организма да приема подобни препарати.
« Последна редакция: Март 15, 2010, 15:29:33 pm от sunflower ® »
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #678 -: Март 15, 2010, 16:14:48 pm »
sunflower ® , най-добре си направи сама теста, а ако е положителен - отиди пак в клиниката - да ти го направят!  :lol: Майтапя се, разбира се, но ако не си от София, е безпредметно да се пътува за един тест - правят във всяка лаборатория. Както и Meme е писала, отиваш, даваш кръв и до като се прибереш в къщи, резултатът е излязъл. Дано да е висок!
Meme, благодаря ти, за разяснението за прегледа, след опита. На мен лично никога не ми е предлаган такъв. Но мисля, че винаги е от полза и трябва да се прави. е, дано всички имаме шанса да го пропуснем, а да правим други такива!  :wink: :lol:
sunflower ® , на мен винаги след трансфер док ми е изписвал утрогестан и естрофем, а последния път и фраксипарин.
« Последна редакция: Март 15, 2010, 16:16:43 pm от du6ka »

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #679 -: Март 15, 2010, 16:49:42 pm »
 И аз  последния път  / единствен ,когато стигнах до кръвен тест - предните опити все  ми идваше ,докато чакам за теста :? / , си направих теста в  друга лаборатория.Получих резултата на е-маила  .
Постъпих така именно ,защото бях чела   как са  се почуствали там  момичетата-Meme  е описала  и не исках съжалителни погледи на място и нервно очакване.

sunflower ®, дано ама много ,много да се радваш на воля и после и нас да зарадваш  :crossfingers: