0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #260 -: Януари 08, 2010, 13:23:11 pm »
Момичета какво става тази тема съвсем замря. Доктор Владимиров оздравяли и текат ли процедури след нова година.
Здравей Пепи, аз днес бях на преглед и започвам нова процедура към края на януари /дотогава ще ходя на прегледи/. В момента няма стимулации - Владимиров не е започвал такива заради декемврийските празници. За сега в самата клиника е относително спокойно. Даже днес се окозох първа  :D все още не мога да го повярвам.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #261 -: Януари 10, 2010, 13:14:44 pm »
Здравейте, момичета, реших и аз да се регистрирам и да попитам как стои въпроса с фонда след неуспешно ин витро.След трансфера на 06.12.09 на 16.12 се грабнах и отидох чак в София да си направя кръвния тест в клиниката, защото бях сигурна в положителния резултат след няколко дневно закъснение на цикъла, но уви.Та сега как стои въпроса с подаването на документите към фонда и кога да отида на преглед при доктора, предполагам , че след цикъл.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #262 -: Януари 10, 2010, 14:51:31 pm »
Здравейте, момичета, реших и аз да се регистрирам и да попитам как стои въпроса с фонда след неуспешно ин витро.След трансфера на 06.12.09 на 16.12 се грабнах и отидох чак в София да си направя кръвния тест в клиниката, защото бях сигурна в положителния резултат след няколко дневно закъснение на цикъла, но уви.Та сега как стои въпроса с подаването на документите към фонда и кога да отида на преглед при доктора, предполагам , че след цикъл.
Alex, моя преглед беше след цикъла. От клиниката трябва да ти подготвят нов комплект документи за фонда /евентуално и някое изследване ако е необходимо/.
Между 2 опита трябва да минат 2-3 цикъла /според Владимиров/, а и одобрението от фонда отнема време, така че по-добре да ги подадеш сега /за да не губиш излишно време/.

Момичета, има ли някой одобрение за втора процедура? Колко време отнема? Владимиров ми каза, че вече се чака около година, което ми се струва много.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #263 -: Януари 11, 2010, 19:56:38 pm »
Здравейте момичета, и аз минах на преглед и консултация след неуспешното ИКСИ. Д-р Владимиров беше много изчерпателен и доста поговорихме, за това което следва. В общи линии каза, че ще смени изцяло протокола за стимулация, но не влизахме в подробности-много е рано. Сега ще подаваме документи за фонда и аз трябва да си пусна ФСХ, но дали ще е в норми толкова скоро след процедурата? Питах го за генетични и имунологични изследвания, но той каза, че няма нужда на този етап- аз съм с ендометриоза, а мъжа ми с много лоша спермограма и все си мислех че може и там да има проблем. Сега се чудя дали да си запиша час в Плевен и да ги направя или да му се доверя :?. Питах го за някакви витамини или добавки, които може да помогнат, но май той не е привърженик на тези неща-ако искам да си ги пия, ама нямало да помогнат. Това е в общи линии-хора вече има доста и пак си повисях, но вече съм свикнала. Успех на всички и продължаваме
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #264 -: Януари 12, 2010, 12:46:43 pm »
Здравейте и от мен.
Пожелавам на всички една специална година със сбъднати желания.
След неуспешното ин витро през Октомври 2009, един месец Марвелон заради киста и възстановен 28 дневен цикъл, и един месец почивка заради новогодишните празници, сега ми закъснява с три дни. Мисля, че някой беше писал, че се взима нещо за да ти дойде цикъла. За бременност е почти невъзможно да се надявам, тъй като при рутинен преглед на 24тия ден, лигавицата беше само 7см, а докторката потвърди, че няма кисти и други аномалии.
Дали да не отида при Владимиров на преглед, как мислите?
Иначе си чакам следващия цикъл за ЕТ на "снежковци".
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #265 -: Януари 13, 2010, 12:46:03 pm »
Момичета , темичката нещо е замряла! Да ви попитам. Д-ра ми каза да отида на преглед на 4 ден , а той се пада събота. Клиниката работи ли в събота по принцип!?!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #266 -: Януари 13, 2010, 13:04:28 pm »
elis,настоявай си за имунологични и генетични .Писах ти на лични с повече инфо.


Rina74  , аз не бих се притеснявала -но това лично при мен ,защото аз съм с много нередовен цикъл .След всеки опит ми се променя и дължината на цикъла ,и времето на кървене ... Ако се притесняваш ,за  твое успокоение, отиди на преглед.


rumibumy ,принципно работи ,но  най-добре  позвъни и питай !


Сега е много спокойно  в клиниката-вчера бях макар ,че доста късно -към 13 часа  -ееее,толкова празна чакалня не бях виждала/ освен  когато съм отивала в 7 сутринта/

Ама  имаше едни красиви бременни  с едни хубави големи коремчета- много им се  зарадвах като ги видях!
     Даже мацките от регистратурата ме питата-   "днес си много весела на излизане от кабинета" -  е,как да не съм като  гледам   preggo!


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #267 -: Януари 13, 2010, 13:07:06 pm »
nimika , отзивчива както винаги ! :D :bighug:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #268 -: Януари 13, 2010, 19:04:51 pm »
Nimika, и на мен ми е интересна темата за имунологични и генетични изследвания. Владимиров каза, че ще обсъждаме какви допълнителни изследвания да направя като отида за подготовка за 2-ро ин витро. Няма ли да е късно? Аз съм с нередовен цикъл от 28-60 дни. Още в началото питах Владимиров този цикъл означава ли, че имам проблем, той отговори, че няма индикации за проблем, просто моят организъм така работи. Ама като знам, че най-вероятно ще увеличи стимулацията, предпочитам първо да направя някои изследвания, да не ме товарят с хормони напразно.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #269 -: Януари 13, 2010, 19:22:38 pm »
Здравейте всички и за много години и за мнооого бебчета  :D !
След второто неуспешно ИКСИ през септември д-ра ми препоръча имунологични и генетични изследвания.Ако някой има по подробна информация за тях ще се радвам да сподели.Интересува ме какви са по -точно,променят ли се с времето,какви са им цените и т.н.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #270 -: Януари 13, 2010, 19:53:42 pm »
-генетични изследвания -безплатни  се правят в Майчин дом -ет 6 каб.660 -д-р Бечева-след предварително записване  .Само там са безплатни .Правят се и на другите етажи в МД ,но срещу заплащане/срещах  коментари за от 80-120 лв/.Тези изследвания са за цял живот -не се променят.Правят се и за двамат партньори, сутрин , добре закусили -на нас казаха "да хапнем една мазна баничка "
ето тук има инфо:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=33710.msg549136#msg549136

-имунологични -най-добре си запиши час за имунолога  в клиниката -попитай  по тел .След разговор с нея ,тя ще прецени какво да изследва.При имунологичните може да варира с-ста на НК клетките ,според състоянието на организма  .Цената около 120 лв ми се  върти ,ама не помня.

-и тромбофилия- може и на място в МДом - д-р Савов -генетик /  14  етаж / http://www.lmpbg.org/contact.html   - резултата  при мен го изпратиха в Клиниката така или иначе ,така че може и в клиниката -записваш си час и пак става - за цял живот важи изследването -80 лева беше преди

didka_,прердполагам :wink: ,че ще ми простят че оспамих малко темата,за да ти помогна :wink:
Всичко това го има в "Имунологични,генетични ",но  го написах синтезирано и накратко .С цените може  да не съм точна ,че съм ги правила отдавна ,а и не помня много  .
Успех!
« Последна редакция: Януари 13, 2010, 19:56:53 pm от nimika »


*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #271 -: Януари 13, 2010, 20:52:14 pm »
Нимика, златна си  :bighug: Не мисля, че спамиш, все пак става дума за изследвания, свързани с ин витро при д-р Владимиров.
Аз ги четох тези теми, но се обърках тотално. Сега, като го синтезира, ми стана ясно. Искаш да кажеш, че има имунолог в клиниката на д-р Владимиров, така ли?
« Последна редакция: Януари 13, 2010, 20:57:55 pm от Meme »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #272 -: Януари 14, 2010, 09:54:33 am »
Meme,  имаше имунолог -д-р Викентиева - идваше в само  определени дни,прегледите бяха след предварително записване .След консултацията с нея ,се дава кръв за изследване .
Сега  дали е още тя незная ,най -добре да се пита на регистратурата как е  в момента.
Според мен е по -добре да започнеш с изследванията по -рано ,а не със започване на опита.За безплатните  генетични в МД  ще отнеме ввреме ,а и останалите не стават веднага ,така че ако ще ги правиш -почвай  :wink:.

Meme,аз също съм с един такъв нередовен цикъл 32-45 дни .И при мен д-ра нищо не  е коментирал по въпроса.
Но напоследък все  съм на Марвелон ,заради фоликулярни кисти , та вече незнам на какъв интервал ми е .В един период  ,когато  редовно пиех Глюкофаж/Сиофор ,Метформин/  ,предписан заради инсулинова резистентност ,като че  ли цикъла започна да идва на 30-32 дни редовно.
« Последна редакция: Януари 14, 2010, 10:02:24 am от nimika »


*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #273 -: Януари 14, 2010, 11:19:04 am »
Благодаря, Нимика! Мога ли без  назначение от д-р Владимиров да искам преглед от имунолога?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #274 -: Януари 14, 2010, 12:13:18 pm »
Meme, ние обсъдихме с д-р Владимиров, какви изследвания предстоят. Хормоните ги назначава той, но за имунологични и генетични ти дава две листчета, на които пише имената на д-р Викентиева и д-р Савов. С тях отиваш горе при Светла и там казваш, че искаш да си запазиш часове. На мен ми каза, че са доста запълнени графиците, тъй като идват само в определени дни и то само за няколко часа. Това е. Какви изследвания ще ти назначи имунолога, зависи от случая и проблемите. За генетичните не съм сигурна дали са стандартни или и те са според случая.

А относно това, дали не е късно, преди подготовката ви за втори опит, мисля че не е, защото всъщност тези изследвания са част от подготовката и преди да излязат резултатите, д-р Владимиров няма да назначи стимулация.

rumibumy, в събота мисля, че работят само с предварителна уговорка, както ти е казано на теб. На мен например в съботен ден ми беше трансфера, но имаше и други момичета, които бяха в стимулация и, на които предварително е било казано, да дойдат точно в този ден.

nimika, никакъв спам не е това, а доста ценна информация  :D.

Успех, момичета! yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
« Последна редакция: Януари 14, 2010, 12:15:06 pm от Roxy »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #275 -: Януари 14, 2010, 13:31:49 pm »
Мога ли без  назначение от д-р Владимиров да искам преглед от имунолога?
Предполагам  ,че да.Аз   бях така - просто си записах  час за имунолога .
При мен имаше и други причини да бързам за тази консултация- трябваше да обсъдя и с имунолог  терапия за  друг проблем  .

« Последна редакция: Януари 14, 2010, 13:52:09 pm от nimika »


*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #276 -: Януари 14, 2010, 13:47:15 pm »
Благодаря, момичета! Д-р Владимиров каза, че ще обсъждаме допълнителни изследвания когато отида на преглед в началото на 3-тия цикъл след ин витрото. Предполагам, че тогава ще ми назначи противозачатъчни за 1 цикъл и след това ще е стимулацията. Дали този 1 месец на противозачатъчни ще е достатъчен за да направим генетични и имунологични изследвания и да излязат резултатите или да се изследваме без назначение?
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #277 -: Януари 14, 2010, 16:22:01 pm »
Аз си записах час за генетични и имунологични в Плевен- за 22.01.-просто избързах преди съвета  на nimika . Там май-нямат много работа, защото си го записах във вторник. Днес минах и през мамолог, така че вече съм малко по-спокойна, че каквото зависи от мен го правя. Да питам, въпреки че ходя вече година в клиниката, лабораторията в събота работи ли? Трябва да пускам хормони и ако не работят д-р Владимиров ще приеме ли резултат от друга лаборатория- става въпрос за подаване на документи за фонда.
Успех на всички
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #278 -: Януари 14, 2010, 17:33:08 pm »
Елис, не е от значение в коя лаборатория си направила изследванията на хормоните, изисквани от фонда. Важно е резултатите да са подписани от лекар от въпросната лаборатория и съответно да са подпечатани.
 
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #279 -: Януари 14, 2010, 18:38:59 pm »
Roxy, благодаря за инфото!Говорих с доктора и той ми каза да отида в понеделник , тъй като тези 4 дни ще е в чужбина. :D