0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Астенозооспермия, тератозооспермия, олигозооспермия
« Отговор #20 -: Февруари 09, 2010, 13:33:13 pm »
В ПАГ"Св.София" -София
как да не е достоверна тя е правена в микробиологията на болницата?
 
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Астенозооспермия, тератозооспермия, олигозооспермия
« Отговор #21 -: Февруари 09, 2010, 14:30:20 pm »
Ми не може да се разчита на тези резултати.
Най-добре я направете отново в клиника по стерилитет.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Астенозооспермия, тератозооспермия, олигозооспермия
« Отговор #22 -: Февруари 09, 2010, 14:41:10 pm »
Не вярвам на нищо що се отнася за мъже, което е правено в тази болница. Момичетата правилно те съветват да повторите изследването.
*
Здравейте момичета,имам нужда от мнение или по-скоро от успокоение (знам ли ?). На скоро правихме спермограма (съжалявам, че е не е пред мен, за да цитирам) в АГ Варна - д-р Александров. Диагнозата е: Умерена олигозооспермия - умерено намален брой на сперматозоидите. Помня, че обема в 1мл= 4*10(6), общ брой=20*10(6). Иначе подвижността и морфологията бяха добре. Коментар по спермограмата направи д-р Ковачев. Каза ни, че мога да забременея по естествен път, но явно при нас това ще стане по-бавно ("Божа работа"). Ако не ни се чака вариантите са инсеминация и инвитро. Това над което се замислихме после, беше защо не ни изписаха някакви подсилващи лекарства или витамини, олигозооспермия не се ли лекува? Около ден-два още бяхме в размисъл какво да правим-да чака ме ли или да пробваме инсеминация? Решението ни беше да изчакаме, тъкмо през това време да съберем малко парички. Купихме ФертилАйд за мъже, билките бабини зъби и магарешки бодил, направих бърканицата с мед. Мъжът ми ще взема всички тези неща поне 3 месеца, надяваме се  да се повиши броя на сперматозоидите. Ако не стане по естествен път, поне да се повишат показателите за предстояща инсеминация.
Вие какво мислите, 1. Има ли момичета забременели с този проблем, 2. Дали сме поели правилния път???
siska_d, на първият ти въпрос не мога да отговоря, в процес сме на чакане. Но определено смятам, че сте поели по правилният път - витамините и билките, които сте взели са точните за вашия проблем и се надявам и на вас да помогната (поне при нас увеличиха бройката двойно за 3 месеца).
Бих ви припоръчала да посетите уролог или андролог и да пуснете микробиология, може да откриете виновника за малката концентрация.


*
Благодаря ти за подкрепата Mary Angel. Относно съвета ти за посещение при уролог, аз самата го предложих на съпруга ми след като видях, че много момичета го препоръчват като вариант. За съжаление ние сме от провинцията и той не е обнадежден, че тук има добри специалисти, които да му помогнат. Все пак мисля да направя още няколко опита да го убедя, нищо няма да загубим с един консулт.   
здравейте бихте ли ми казали нещо повече за олигоастенозооспермия 3 степен поне така го разчитам благодаря предварително.предстои ми ин витро а доктора не ми даде големи надежди.дано утре резолтатите да са по добри. :help1:
Здравейте и от мен!Някой знае ли какво означава major oligoasthenozoospermia i повишени HDS и DFI индекси.Доктора каза че е зле но колко е въпроса.


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Здравейте и от мен!Някой знае ли какво означава major oligoasthenozoospermia i повишени HDS и DFI индекси.Доктора каза че е зле но колко е въпроса.

Дай точни цифри, кажи къде е правена, след колко дни въздържание и дали има други здравословни проблеми извън спермограмата.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Правена е в клиника Малинов SDI.Въздържание 3 дни.
обем 3,50
цвят бистър
вискозитет повишен
РН 8,3
Конц. на сперм.2,86 млн.
общ брой 10,01 млн.
клетки 0,50 млн/мл.
Активно подвижни 10%
Подвижни 12%
Бавно подвижни 5%
Неподвижни 73%
Нормална морфология 14%
DFI 68% HDS  и 25% halosperm .Има и обяснение колко са и с какви дефекти.


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Ами, броят и подвижността са ниски, но пък морфологията ви е екстра. DFI и HDS са високи, там не знам какво ще ви посъветват. На добро място сте, сигурна съм, че ще ви лекуват правилно.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Записвам се да следя темата.

Диагнозата на мъжа ми е олигоастенотератозооспермия, морфологията е лоша, СДИ също.За шест години сме опитвали какво ли не, но подобрение няма засега.Единствения ни шанс е ИКСИ, но ще се борим, доколкото зависи от нас!

Успех на всички!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Запис и от мен!
И ние сме с олигоастенотератозооспермия, с морфология по Крюгер 11%.
Утре ще ходя на преглед в Малинов и ще видим резултата от СДИ теста.
Мисля, че и ние сме за ИКСИ, но док. утре ще каже.
Успех на всички!
*
Пете, а на андролог бяхте ли?


*
Не, Раши, не сме мила!  :oops:
Той моят е едииииин, не му се ходи хич по лекари  :D
Ще видим утре док. какво ще каже и ако се налага, ще ходи, то се знае! Но аз да му казвам, файда -нема! Лично от док. да чуе, че вече пришки имам :D :D :D
*
Ох, Пете, трудно е. Ама ако доктора помогне на него, по-добре, вместо да се подлагаш на Икси. Ехх!


*
Права си ,мила, така е!
Оххх, мъжееее! :x
Ще видим утре какви са резултатите и как ще действаме!