0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, след повече от година неуспешни опити за забременяване започнахме изследвания.Правихме спермограма при д-р Даскалова в Пловдив и се оказа доста лоша- 1 % по Крюгер, само 25 % подвижни и 13 800 000 сперматозоида, като минималната допустима граница е 22 000 000, т.е. намален брой сперматозоиди. Та диагнозата на Даскалова е астенозооспермия, тератозооспермия и олигозооспермия. Има ли някой с подобна диагноза и знаете ли как можем да подобри резултатите на следващата спермограма? На какво може да се дължи този лош резултат- той нито пуши, нито пък пие, е пийва от време на време бира или пък 1-2 чашки водка, но това се случва доста рядко. Четох че е добре да пие селен и цинк за увеличаване подвижността на сперматозоидите и от 1 месец някъде пие цинк и селен. И какво осначава този 1 % по Крюгер при допутима граница над 14%? Мерси
Здравей babyhope! Ние сме с лоша морфология, по Крюгер 4%. Доктора ни каза, че сме направо за икси. Направихме три опита (третия е в лентичката ми :)). За подобрение на спермограмата мъжа ми пи какво ли не: Q10, Геритамин (витамин А, Е, С), Спимен форте, Проксийд, Трибестан, Отвара от Бабини зъби, ходихме на преглед при д-р Кацаров (андролог), ходихме и при билкар, препоръчан ни от д-р Кацаров, Еньо, той даде разни билкови неща на милото; пи също L-карнитин, правих му мед+пшеничен зародиш+сусамов тахан (в последствие добавях и канела и ленено семе, маково и т.н.). Само че не спря да пуши, не започна да спортува, не започна да излиза на чист въздух по-често. Спря да носи слипове и мина на боксерки, четохме нещо по въпроса  :lol:. Спермограмата хич не се промени. Но с икси успяхме. Какво ви препоръчва д-рката? Тя най-добре знае.
Лошият резултат може да се дължи на какво ли не. Правил ли е мъжа ти консултация с андролог? Там може нещо да изскочи. Ние не намерихме причина. Това не бива да те отказва, напротив - понякога не е най-важно да знаеш защо. Успех!  :goodluck:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
за производство на сперматозоиди са нужни повече микроелементи, освен селен и цинк
ние стартирахме от морфология с нито един качествен  :D имам две успешни спонтанни забременявания
като първо задължително посетете уролог, за да се провери дали няма физическа причина за тези резултати
след това може да се направят хормонални, имунологични изследвания, както и генетични, но те са на по-късен етап
успех и само напред
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Babyhope, д- р  Даскалова със сигурност ви е дала някакви препоръки - какво да изследвате и какво да пие съпруга ти. Можете да и се доверите напълно, тя е страхотен професионалист и ЧОВЕК :).

Успех!
« Последна редакция: Ноември 17, 2009, 10:56:24 am от Delphin »
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Отидете при д-р Кацаров. Ние сме с 3% по Крюгер и малко варикоцеле... За всеки е индивидуално.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Уролог, ендокринолог.
На първо четене сте за Икси. Хубавото в случая е че изход има и тук имаме много бебета от такива спермограми.
В добри ръце сте!
« Последна редакция: Ноември 18, 2009, 12:59:07 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Астенозооспермия, тератозооспермия, оли&#
« Отговор #6 -: Ноември 18, 2009, 13:33:05 pm »
Здравей! Ние получихме тази диагноза преди около 3 години след година неуспешни опити. Нашата само дето беше всичко в една дъъъълга дума с 2ра степен накрая. Физиологична причина казаха, че няма - просто така се е родил.  След консултация с д-р Кацаров в София и назначено лечение, подобрение нямаше, както и той самия беше предупредил. Мъжът ми не пуши, рядко пие концентрат, биричка обича. Смени слиповете за боксерки преди 6-7 месеца. Досега общо са минали 4 години откакто не се пазим и планирахме след още 2 да пробваме ИКСИ. Преди седмица видях за първи път положителен тест за бременност. Незнам дали всичко ще приключи успешно, но това е надежда, че нещата могат да се случат спонтанно. Желая ти успех!
« Последна редакция: Ноември 18, 2009, 13:41:12 pm от gip »
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Астенозооспермия, тератозооспермия, оли&#
« Отговор #7 -: Ноември 18, 2009, 13:50:03 pm »
Gip, това е страхотно! Пожелавам ти всичко най-най-прекрасно през следващите 9 месеца! Даваш много надежда на много момичета тук. Стискам палци и да се похвалиш като се потвърди, че всичко е наред!!!

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Много ви благодаря милички. Даскалова му препоръча консултация  с уролог, хормонални, генетични излседвания, изследвания на Y хромозома, излседвания за сифилис, спин и хепатит Ц, които се оказаха отрицателни. Проблемът е че сме в  чужбина и тук здравната система е доста бавна, а в Бг не ни остана време за тези изследвания, понеже Даскалов ми откри хламидия и Даскалова каза че първо трябва нея да излекуваме. После ходих при друга лекарка която ползва същия метод и без да съм прилагала лечение теста за хламидия беше отрицателен, та не знам кой сега е верния резултат. Правих и кръвен за хламидия и е отрицателен. Та сега имам час за 21 декември и мисля да правя напълно нови изследвания, защото не знам колко достоверни са тези в БГ. Възможно ли е лошата спермогама да се дължи на стрес, застоял начин на живот и т.н.?
И миличкки знаете ли нещо за този препарат FertilAid,има мъжка и женска формула, четох доста добри отзиви в нета, но не знам колко са достоверни. Ето линка:
http://www.fertilaid.bg/index.php?p=2&menu_id=3
Ще се радвам ако някоо сподели опита си с тях, защото наистина мисля да си ги купим.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Кацаров го изписа на мъжа ми, от вчера го пием. Казал, че преди изписвал една шепа хапове, сега само това, понеже имало всичко. Наистина има много неща наблъскани вътре. Малко тъпа му е опаковката, изглежда като някакво евтино лекарство за отслабване, и цената е раздута, но щом Кацаров го препоръчва, значи трябва да има файда от него.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Заи, мерси мила, май и аз ще купя на моя мъж да пие, щом и Кацаров го изписва - човек, който е специалист в тази област, явно е добро.Надявам се всичко да е наред, все пак са на билкова основа, и дано да не навредят.
И на нас ни препоръчаха Fertilaid, купихме ги, както за мен (имам проблем с овулацията), така и за мъжа ми - той е с 4% по Крюгер - диагноза тератозооспермия.
Лечението му започна от преди седмица, след като си направи спермограмата в Плевен. Там му предписаха витамини и минерали - Оксибор форте, Коензим Q10, Цинк. Освен това пие Вит. Е и С, Селен, както и бърканицата с мед + чай от бабини зъби и магарешки бодил.
Пуснахме микробиология и се оказа, че сме с микоплазма и уреаплазма - следващите 45 дни ще се борим с тях (това е цикъла на лечение, предписан от уролога на мъжа ми и мен).
Планирали сме преглед и при Кацаров.
Друго, което ме притеснява е че в спермограмата срещу Аглутинация пише ДА. Разбрах, че евентуална причина за това е наличието на антитела в спермата, което също може да причина за стерилитет. Въпросът ми е къде се прави този тест за антитела, каква е цената му?
Благодаря!


Здравейте, след повече от година неуспешни опити за забременяване започнахме изследвания.Правихме спермограма при д-р Даскалова в Пловдив и се оказа доста лоша- 1 % по Крюгер, само 25 % подвижни и 13 800 000 сперматозоида, като минималната допустима граница е 22 000 000, т.е. намален брой сперматозоиди. Та диагнозата на Даскалова е астенозооспермия, тератозооспермия и олигозооспермия. Има ли някой с подобна диагноза и знаете ли как можем да подобри резултатите на следващата спермограма? На какво може да се дължи този лош резултат- той нито пуши, нито пък пие, е пийва от време на време бира или пък 1-2 чашки водка, но това се случва доста рядко. Четох че е добре да пие селен и цинк за увеличаване подвижността на сперматозоидите и от 1 месец някъде пие цинк и селен. И какво осначава този 1 % по Крюгер при допутима граница над 14%? Мерси

Здравей, тъй като подобен проблем, но само астенозооспермия се оказа, че причината е варикоцеле-разширена вена в областта на тестисите. Това се установява от уролог, така че добре е да направите преглед и при такъв специалист.Прочети в интернете за тази диагноза.
Re: Астенозооспермия, тератозооспермия, олигозооспермия
« Отговор #13 -: Декември 21, 2009, 11:39:06 am »
мъжът ми има поставена диагноза олигозооспермия, можем ли да се надяваме да се излекува с медикаменти?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Астенозооспермия, тератозооспермия, олигозооспермия
« Отговор #14 -: Декември 21, 2009, 11:41:42 am »
мъжът ми има поставена диагноза олигозооспермия, можем ли да се надяваме да се излекува с медикаменти?

Публикувай резултатите от спермограмата.

Но според моя опит и натрупани впечетления, когато нещата не са особено добре - никога не стават особено добре.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Астенозооспермия, тератозооспермия, олигозооспермия
« Отговор #15 -: Декември 21, 2009, 11:46:17 am »
в момента не мога да публикувам резултатите, но казаха единични сперматозоиди, само това запомних
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Астенозооспермия, тератозооспермия, олигозооспермия
« Отговор #16 -: Декември 21, 2009, 12:00:18 pm »
Посетете клиника по стерилитет, там ще намерите адекватен съвет.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Астенозооспермия, тератозооспермия, олигозооспермия
« Отговор #17 -: Декември 21, 2009, 12:02:42 pm »
благодаря, ние вече ходим при Кацаров, но исках да знам други мнения понеже му е изписал някакви лекарства които са много скъпи и си мислехме дано поне да имат ефект, датова питам дали се лекува с медикаменти
Re: Астенозооспермия, тератозооспермия, олигозооспермия
« Отговор #18 -: Февруари 09, 2010, 13:10:58 pm »
Здравейте, искам да попитам може ли да се забременее по естествен път при Астеноспермия лека степен? Стойности от спермограмата:
Сперматозоидна концентрация-47млн. при/40-160/
Подвижност:
Нормокинеза-55% при />60%/
Хипокинеза-10%
Акинеза-35% при /<30%/
Морфология на сперматозоидите:
Нормални форми-62% при />60%/
Дегеративни форми-38% при /<40%/
« Последна редакция: Февруари 09, 2010, 13:12:45 pm от tina799 »
 
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Астенозооспермия, тератозооспермия, олигозооспермия
« Отговор #19 -: Февруари 09, 2010, 13:28:25 pm »
Здравейте, искам да попитам може ли да се забременее по естествен път при Астеноспермия лека степен? Стойности от спермограмата:
Сперматозоидна концентрация-47млн. при/40-160/
Подвижност:
Нормокинеза-55% при />60%/
Хипокинеза-10%
Акинеза-35% при /<30%/
Морфология на сперматозоидите:
Нормални форми-62% при />60%/
Дегеративни форми-38% при /<40%/

Къде е правено спермограмата? Ако не е в клиника по стерилитет, т.е. направена от ембриолог, не е достоверна.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!