0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
БЛАГОТВОРИТЕЛНА ИНИЦИАТИВА "КОЛЕДНО ЖЕЛАНИЕ"


В навечерието на Нова година и Коледа сме обзети от трепетно очакване да се случи нещо ново и вълнуващо. Склонни сме да сме по-добри и съпричастни, да мечтаем повече, да желаем да се променим. Правим равносметка за изминалите години и подреждаме приоритетите си - за какво мечтаем, за какво се молим и какво сънуваме с копнеж...

Не е тайна, че за всички нас от Зачатие, най-голямата мечта е да станем родители. През изминалата година се случиха излкючително важни събития, променили съдбите на много двойки с репродуктивни проблеми- Зачатие активно участва в създаването на фонд "Асистирана репродукция", който доказа как една кауза може да работи истински. Но за съжаление остана една група двойки със специфичен проблем, които законодателството не допуска до този метод на подпомагане- това са двойките, в които партньорката е с т.нар. изчерпан яйчников резерв. Именно към тях Зачатие реши да насочи Вашата благотворителност, нека им помогнем в този момент. За всички вас, които ще се престрашите с кандидатури- разкажете ни за пътя, който извървявате към своето съкровище, за моментите, които ви зареждат с нови сили, за приятелите, които ви подкрепят. Нарисувайте своята приказка, покажете ни вашия вълшебен свят, който ще изградите за най-прекрасното нещо - детето! Покажете на всички, че сте влюбени, млади, прекрасни  и уверени в себе си, че сте силни и устремени към своята мечта!
Изпратете ни разказ, приказка, стих, есе, картина или снимка - всичко, което може да опише по най-изразителен начин вашето "Коледно желание".

Включете се и вие в коледните инициативи на Сдружение "Зачатие" - подкрепете двойка с репродуктивен проблем или зарадвайте едно дете!

За четвърта поредна година Сдружение "Зачатие" организира и благотворителна акция под надслов "Коледа в Роман". Инициативата се състои в събиране на дарения за подаръци за децата в дома в гр. Роман, област София.  Включи се и ти!
Да направим нещо добро за децата, лишени от родителски грижи!

Всички, които искат да помогнат да се сбъднат няколко мечти и да доставят радост на дечицата в с. Роман могат да изпратят своя подарък на банковата сметка на сдружението като в основание напишат описаните по-долу основания за превод:

Банкова сметка: ПИБ - клон Витоша
Сдружение Зачатие
IBAN - BG10 FINV 9150 10BG N0JD TK
BIC - FINVBGSF

с основания:

- Коледно бебе
(за подпомагане на двойки)
- Коледа в Роман
(за подпомаганe на децата в дома)

Пощенски адрес:

Мария Маринова Стирянова
ул. Климент Охридски 62, ап.3
6001 Стара Загора



Регламент за участието в конкурса:



ornaico1 Могат  да участват всички двойки, в които пратньорката е с доказан изчерпан яйчников резерв, независимо дали са членове на сдружението, в България или зад граница и са регистрирани във форума на Зачатие с дата, не по-късна от 09.11.2009 г.
ornaico1 заявяващи участие не трябва да са получавали дарение от други предходни инициативи на сдружението
ornaico1 Творбите очакваме да изпращате на email: konkurs.zachatie@gmail.com до 15.12.2009 г.
ornaico1 Необходимо е да приложите към мейла и попълнен формуляр за участие, за да си гарантирате участие в жребия
ornaico1 Ваучерите ще бъдат изтеглени на Коледното парти на сдружение Зачатие на 19.12.2009 в клуб Таласъмчета, очаквайте тема за провеждането му

Творбите ще бъдат публикувани в тази тема само с никнейма ви, за да се гарантира анонимност:

« Последна редакция: Ноември 12, 2009, 17:29:11 pm от Сдружение Зачатие »
*
Re: Благотворителна инициатива "Коледно желание"
« Отговор #1 -: Ноември 11, 2009, 00:31:49 am »


[url=http://www.zachatie.org/kz2010][img]http://www.zachatie.org/~primaproject/kz2010_t1[/img][/url]


[url=http://www.zachatie.org/kz2010][img]http://www.zachatie.org/~primaproject/kz2010_t2[/img][/url]


[url=http://www.zachatie.org/kz2010][img]http://www.zachatie.org/~primaproject/kz2010_t3[/img][/url]
« Последна редакция: Ноември 11, 2009, 00:35:39 am от cygnus »
*
Re: Благотворителна инициатива "Коледно желание"
« Отговор #2 -: Ноември 11, 2009, 09:26:28 am »
Кода на лентичките ще работи коректно довечера, но и сега не е проблем да си ги слагате.
*
Re: Благотворителна инициатива "Коледно желание"
« Отговор #3 -: Ноември 11, 2009, 11:20:32 am »
Аз вече си имам  :D
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Благотворителна инициатива "Коледно желание"
« Отговор #4 -: Ноември 11, 2009, 19:53:21 pm »
И аз си имам  :)
*
Re: Благотворителна инициатива "Коледно желание"
« Отговор #5 -: Ноември 11, 2009, 22:42:46 pm »
 :wink: И аз вече си имам, и утре възнамерявам да препратя това писмо на работодателите ми, начело с банковата сметка!
Re: Благотворителна инициатива "Коледно желание"
« Отговор #6 -: Ноември 13, 2009, 10:56:55 am »
Моля ви, гласувайте за тази публикация в Свежо.

http://svejo.net/home/link_summary/484794-Blagotvoritelna-iniciativa-Koledno-jelanie-
Гласува се чрез натискане на стрелкичката нагоре. Целта е да популяризираме инициативата и да успеем, да привлечем повечко дарители.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Благотворителна инициатива "Коледно желание"
« Отговор #7 -: Ноември 15, 2009, 15:36:12 pm »
Цитат на: Сдружение  Зачатие link=topic=40134.msg641100#msg641100date=1257865977

ornaico1 Ваучерите ще бъдат изтеглени на Коледното парти на сдружение Зачатие на 19.12.2009 в клуб Таласъмчета, очаквайте тема за провеждането му...

 :D :D :D Имам една молба.Има ли възможност да се направи класация за фаворит на публиката,чиято творба ни е трогнала най-много?Много ми се иска този наш фаворит да получи директно ваучер,защото го заслужава,а не да участва на случаен принцип.
Re: Благотворителна инициатива "Коледно желание"
« Отговор #8 -: Ноември 15, 2009, 18:05:08 pm »
Аз също искам да помоля, ако е възможно да гласуваме за фаворит на публиката.    :D
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Благотворителна инициатива "Коледно желание"
« Отговор #9 -: Ноември 15, 2009, 18:07:26 pm »
Аз също искам да помоля, ако е възможно да гласуваме за фаворит на публиката.    :D

 И аз и аз  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Благотворителна инициатива "Коледно желание"
« Отговор #10 -: Ноември 15, 2009, 18:30:05 pm »
Цитат на: Сдружение  Зачатие link=topic=40134.msg641100#msg641100date=1257865977

ornaico1 Ваучерите ще бъдат изтеглени на Коледното парти на сдружение Зачатие на 19.12.2009 в клуб Таласъмчета, очаквайте тема за провеждането му...
:D :D :D Имам една молба.Има ли възможност да се направи класация за фаворит на публиката,чиято творба ни е трогнала най-много?Много ми се иска този наш фаворит да получи директно ваучер,защото го заслужава,а не да участва на случаен принцип.
Присъединявам се към молбата на Бари, само, че при условие, на спечелилото сърцата на потребителите момиче, да се даде валчер със същата стойност, а не с по-малка, както е имало случаи до сега. Защото иначе се получава едно недомислие, уж творбата е докоснала - най-много сърца, а и се предоставя - най-малка помощ.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Благотворителна инициатива "Коледно желание"
« Отговор #11 -: Ноември 15, 2009, 18:38:44 pm »
...само, че при условие, на спечелилото сърцата на потребителите момиче, да се даде ваучер със същата стойност, а не  по-малка, както е имало случаи до сега. Защото иначе се получава едно недомислие, уж творбата е докоснала - най-много сърца, а и се предоставя - най-малка помощ.

Абсолютно!  :D Щото аз вече си имам фаворит! :wink:
*
Re: Благотворителна инициатива "Коледно желание"
« Отговор #12 -: Ноември 15, 2009, 18:57:07 pm »
Искам да изясня защо червеният текст, който се спряга в по-горните постове не е точен.

Първата инициатива с конкурс е за ДРЗ 2008 "Сърце под моето сърце", в който могат да участват всички, като наградите за 1 (vanda) , 2 (Lisko) и 3 (f4eli4kata)  място определени с жури са 1500, 800 и 500 лв и награда на публиката (du6ka) от 500 лв  - помощ за финансиране на лечение. Същата година в анонса (вж. горния линк) е организирана томбола - цитирам от горния линк и почервенявам ключовата дума :
Цитат
"Новото тази година е, че Сдружение Зачатие, освен конкурс за лична история, ще организира специално за членовете си томбола с награден фонд, предвиден за безвъзмездно финансово подпомагане на лечението на няколко семейства."
Тази помощ е в размер 1500 лв и този жребий не е свързан с конкурса и творбите.

Същата година няколко месеца по-късно сдружението взима решение за "Коледно желание" 2008 в жребият да участват всички семейства, а не само членове на сдружението.
Цитирам от горния линк и почервенявам ключовата дума и аз ;):
 
Цитат
Могат да участват всички, които все още се борят да имат дете,  независимо дали са членове на сдружението, в България или зад граница и са регистрирани във форума на Зачатие с дата, не по-късна от 01.11.2008 г.
Размера на фаворита на публиката е 3000 лв (печели се от du6ka), на второ и трето място е 1500 лв (печелят Пешек и Рали), а изтеглените от жребия на случаен принцип също получават 1500 лв.

За инициативата в Бургас ДРЗ - "Море от жадувани детски усмивки" конкурса "И аз ще съм прекрасна майка" е само за жени с ИЯР и които фондът не подпомага (вече е създаден център фонд Асистирана репродукция и сдружението решава да подпомогне семействата, които фондът не подпомага). Двойките, които печелят финансиране от 3000 лв са изтеглени само на случаен принцип.

А как точно ще се оцени таланта на тези жени, които не могат да владеят перото на словото, а силата им е математиката, скулптурата или музиката. Нима тяхната болка е по-малка, а копнежът им по-незабележим? Защо да нямат равен шанс всички?

« Последна редакция: Ноември 15, 2009, 19:22:01 pm от cygnus »
*
Re: Благотворителна инициатива "Коледно желание"
« Отговор #13 -: Ноември 15, 2009, 19:31:35 pm »
А как точно ще се оцени таланта на тези жени, които не могат да владеят перото на словото, а силата им е математиката, скулптурата или музиката. Нима тяхната болка е по-малка, а копнежът им по-незабележим? Защо да нямат равен шанс всички?
Дони, както винаги, си пределно ясна и права. Свалям ти шапка пред ентусиазма, труда и добронамереността. Благодарности на Зачатие за помощта, с която ще дарят много изстрадали български семейства. Дано следващата година, историите, които ще прочетем да са само хубави.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Благотворителна инициатива "Коледно желание"
« Отговор #14 -: Ноември 15, 2009, 20:51:43 pm »
А как точно ще се оцени таланта на тези жени, които не могат да владеят перото на словото, а силата им е математиката, скулптурата или музиката. Нима тяхната болка е по-малка, а копнежът им по-незабележим? Защо да нямат равен шанс всички?

 :D :D :D Ехоо,никой не говори за талант само,а за съдържание ,история...извървяния път до тук...а не толкова до красноречие или снимачна техника и пр.Защо пък да не изберем едно момиче,чиято история , картина или снимка ни е повлияла изключително много...ами ако шанса на случайния принцип я пропусне...мене лично ще ми е кофти.Както и да е,забравете,че го споменах. :wink:
*
Понеже и нечленове са се изказали, ще кажа и аз накратко моето мнение.

Правилно е според мен да не се определя печелившия според нивото, на което е написано съчинението му. Лотарийният принцип ми се вижда най-случайно справедлив.

Няма спор, че всички тук момичета заслужават да бъдат материално подпомогнати, но когато за това трябва да се съревноваваш и на поле, на което талантът ти я го има, я го няма, то не е равнопоставена конкуренцията и даже специалните по повода напъни да се получи нещо стойностно, невинаги водят до резултат.

 И остава един нагарчащ момент на края:"Ех, ако можех да го напиша по-добре, сигурно щяха да ме изберат, да получа сумата, да бъде успешен опитът ми и да стана мама". Много гаден ми се струва този ред на мисли. Мама трябва да стане всяко момиче, и то независимо в коя област са талантите му.

Ако трябва да съм още по-честна, всеки от нас има различна представа и висота за това що е то дар да пишеш: на един му харесва да открие себе си и своя случай в чуждата история, нищо, че това ще бъде просто хронологично описание на действия и постъпки и ще бъде напълно лишено от художественост;на друг му харесват неща с художествени украси и метафори.
Ще си призная още повече - от конкурсите досега три или четири са били само така наречените "истории", които са попадали в последната категория според мен.

 Никой не отрича, че всички влагат душата и сърцето си, преживените страсти, емоции, чувства - въобще личната си драма с възходи и падения. Но обикновено като най-лесна се използва хронологичната дневникова форма, от която в повечето случаи сърцето ти наистина накрая плаче, съпреживявайки живота на автора, но естетическото удоволствие, което  е задължително за художествен текст, така и не се появява. Душевният катарзис е по-скоро на човешко ниво, но не и на езиково.

Затова е много правилно да няма степенуване по талант и да не се изисква от участващите да се съревновават в своего рода надбягване, надскачане, надсмятане, надхитряване и т.н. действия и операции. Нека ръката на съдбата да решава, когато се дават пари за благотворителност.
 И аз не бих искала да ме изпитват по математика например, ако съм решила да имам дете, нищо, че за някои чудаци няма нищо по-пленително от красотата на математическите уравнения.

Дано бъда разбрана правилно и да не се засегне никой!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
да, това е и моето мнение, все пак шанса е за жени, на които държавата на този етап реши да не подпомага, нека да не ги лишаваме от този жребий и всички имат равни шансове да бъдат изтеглени  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Благотворителна инициатива "Коледно желание"
« Отговор #17 -: Ноември 16, 2009, 10:31:42 am »
Цитат
Правилно е според мен да не се определя печелившия според нивото, на което е написано съчинението му. Лотарийният принцип ми се вижда най-случайно справедлив.
:good_post:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Благотворителна инициатива "Коледно желание"
« Отговор #18 -: Ноември 16, 2009, 18:27:14 pm »
DivaRoza е казала много точно обосновката защо трябва да е на лотариен принцип жребият. Подкрепям!
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Благотворителна инициатива "Коледно желание"
« Отговор #19 -: Ноември 16, 2009, 19:05:04 pm »
И аз смятам, че най-подходящ е лотарийния принцип за определяне на печелившите.
         Equally Destructive