0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Не мога да разбера дали съм овулирала...
« -: Ноември 04, 2009, 17:07:22 pm »
Здравейте момичета.
Този цикъл графиката ми е много объркваща...бихте ли и хвърлили поглед:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=dvav
Наистина ми е трудно да разбера дали е имало овулация или не. Предния ми цикъл беше с отчетлива овулация, но сега....
Всякакви мнения ще са ми от голяма полза.
Благодаря ви:)
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Не мога да разбера дали съм овулирала...
« Отговор #1 -: Ноември 04, 2009, 17:20:29 pm »
Методът за определяне на овулацията, с помощта на БТ не е много точен. Съветвам те да отидеш на лекар и да проследите нарастването на фоликула, както и да установите наличието на овулация. Друг метод е - да си купуваш тестове за овулация. Но понякога и те грешат. Най-добре направи 2-3 фоликулометрии. Така най-бързо и точно ще се ориентираш в ситуацията, а и ако евентуално има проблем с овулацията ще намерите начин да го коригирате (с помощта на лекар). Всичко друго е само гадаене от наша и твоя страна.
 Успех !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Не мога да разбера дали съм овулирала...
« Отговор #2 -: Ноември 04, 2009, 17:27:26 pm »
Методът за определяне на овулацията, с помощта на БТ не е много точен. Съветвам те да отидеш на лекар и да проследите нарастването на фоликула, както и да установите наличието на овулация. Друг метод е - да си купуваш тестове за овулация. Но понякога и те грешат. Най-добре направи 2-3 фоликулометрии. Така най-бързо и точно ще се ориентираш в ситуацията, а и ако евентуално има проблем с овулацията ще намерите начин да го коригирате (с помощта на лекар). Всичко друго е само гадаене от наша и твоя страна.
 Успех !
Здравей и благодаря за отговора.
Меря БТ след преглед при гинеколога си и след лечение с Клостилбегит (който приемах в края на август).Лекарят ми каза да меря БТ. Но наистина предния цикъл имах много ясно изразена двуфазност на графиката, а сега-не. Тестове за ову не знам кога да правя, защото цикълът ми е всеки път с различна продължителност, затова ми е много трудно да се ориентирам от кога да ги започна. Дори не знам кога да отида на фоликуметрия по същата причина. Затова се надявах БТ да ми е от полза:)
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Не мога да разбера дали съм овулирала...
« Отговор #3 -: Ноември 04, 2009, 17:34:22 pm »
Притеснява ме факта, че пиеш Клостилбегит, предписан от гинеколог. В смисъл - надявам се да сте направили тест за проходимост на маточните ти тръби преди да пиеш това лекарство, което се пие максимум 6 пъти в живота. Казвам това, защото повечето гинеколози не правят такива тестове на тръбите (цветна снимка, хидротубация, лапароскопия) и силно се надявам, че не ти е изписан прибързано този препарат ? От колко време са опитите ти за забременяване ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Не мога да разбера дали съм овулирала...
« Отговор #4 -: Ноември 04, 2009, 17:39:18 pm »
Притеснява ме факта, че пиеш Клостилбегит, предписан от гинеколог. В смисъл - надявам се да сте направили тест за проходимост на маточните ти тръби преди да пиеш това лекарство, което се пие максимум 6 пъти в живота. Казвам това, защото повечето гинеколози не правят такива тестове на тръбите (цветна снимка, хидротубация, лапароскопия) и силно се надявам, че не ти е изписан прибързано този препарат ? От колко време са опитите ти за забременяване ?
Не са ми правили тест за проходимост. Клостила го пих 1 месец (5 дни по 2 табл.), а опити правим от края на юли.
*
Re: Не мога да разбера дали съм овулирала...
« Отговор #5 -: Ноември 04, 2009, 17:40:42 pm »
Но забравих да отбележа, че все пак някога овулирам, защото на 2 пъти на УЗ се виждаха растящи фоликули. Не знам обаче дали се пукат навреме.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Не мога да разбера дали съм овулирала...
« Отговор #6 -: Ноември 04, 2009, 17:43:17 pm »
В никакъв случай не пий Клостил след като не са ти проследили проходимостта на тръбите. Настоявай за Цветна снимка, за да докажат че са проходими.
Пиенето на Клостил не е шега и обезателно трябва да е доказано, че тръбите пропускат.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Не мога да разбера дали съм овулирала...
« Отговор #7 -: Ноември 04, 2009, 17:44:43 pm »
Много пъти съм прочитала това, но тогава лекарят ме увери, че щом имам една успешна бременност зад гърба си, не би трябвало да имам проблем с тръбите.
*
Re: Не мога да разбера дали съм овулирала...
« Отговор #8 -: Ноември 04, 2009, 17:45:50 pm »
Меря БТ след преглед при гинеколога си и след лечение с Клостилбегит (който приемах в края на август). Лекарят ми каза да меря БТ.

dvav, Гарджето вече е казала най-важното - трябва да имаш потвърдена проходимост на тръбите, спермограма и хормонални изследвания.

Имай предвид също, че "лечение" с клостилбегит се прави с цел стимулация на овулацията, ако такава липсва, или ако я има, за да се произведат повече на брой фоликули. Но този лекар задължително трябва да те следи по време на стимулирания цикъл с вагинален ехограф, за да се знае колко на брой фоликули правиш, с какви размери и дали се пукат.

Препоръката му да мериш БТ е просто смешна и непрофесионална, ако не е направил горе изброените неща.
*
Re: Не мога да разбера дали съм овулирала...
« Отговор #9 -: Ноември 04, 2009, 17:47:33 pm »
За съжаление не направи този тест. Аз, така или иначе, не мисля повече да пия клостил, просто искрено се надявах температурите да покажат нещо:)
*
Re: Не мога да разбера дали съм овулирала...
« Отговор #10 -: Ноември 04, 2009, 17:49:59 pm »
... лекарят ме увери, че щом имам една успешна бременност зад гърба си, не би трябвало да имам проблем с тръбите.
Глупости на търкалета. Това към самозвания ти лекар.
Възможно е да има проблем с проходимостта на тръбите, който да е съществувал и преди, или пък да се е появил впоследствие. Направи си изследванията, но категорично сменяй лекаря.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Не мога да разбера дали съм овулирала...
« Отговор #11 -: Ноември 04, 2009, 18:08:23 pm »
Щом опитваш едва от 3 месеца, а и имаш едно детенце (така разбирам) - може и да нямаш никакви проблеми. А ако имаш овулация, макар и не всеки месец (защото е нормално 1-2 пъти в годината да имаш ановулаторни месеци) то може да си забременееш и без никакви лекарства. Все пак ако си над 30г. и опитите надхвърлят 6 месеца посети специалист по стерилитет, а не обикновени гинеколози.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Не мога да разбера дали съм овулирала...
« Отговор #12 -: Ноември 05, 2009, 09:27:59 am »
Щом опитваш едва от 3 месеца, а и имаш едно детенце (така разбирам) - може и да нямаш никакви проблеми. А ако имаш овулация, макар и не всеки месец (защото е нормално 1-2 пъти в годината да имаш ановулаторни месеци) то може да си забременееш и без никакви лекарства. Все пак ако си над 30г. и опитите надхвърлят 6 месеца посети специалист по стерилитет, а не обикновени гинеколози.
Точно на 30 години съм и се надявам, че мога да поизчакам още малко да стане по естествен начин, просто може наистина да не уцелваме овуто. А и не сме кой знае колко сериозни в бебеправенето...и двамата сме скапани от работа и много често някой заспива преди другия да си е легнал даже:)
Re: Не мога да разбера дали съм овулирала...
« Отговор #13 -: Ноември 05, 2009, 12:36:18 pm »
Просто не се стърпях....

crow и cigularche са го казали вече, и то много точно, но да повторя и аз:
1 - С клостилбегит не се прави "лечение", а стимулация и има ефект само и единствено в месеца, в който го пиеш.
2 - Преди прием на клостилбегит се правят задължително и минимално: снимка на тръбите, контролна фоликулометрия и контролна спермограма. И някои хормони не е лошо да се пуснат.
3 - През месеца на стимулация се прави задължително проследяваща фоликулометрия. (Лекарите, които не правят това, са престъпници, казавам го най-отговорно.)
4 - Ако след 3 месеца стимулация с клостил, няма постигнат резултат, е добре да се помисли за друго решение. Клостилбегитът не е безвреден! (точно обратното е...)

Тази "песен за клостила" е пята хиляди пъти :band: и се извинявам на тези, които са я слушали вече, но явно ще продължава да е хит в класациите. Като продължава да има неграмотни лекари, нека поне ние, пациентките им, да се ограмотяваме навреме.
_________

dvav, написах горното не заради теб, а за другите момичета, които ще попаднат на тази тема.

Ти пишеш, че имаш 1 успешна бременност, имаш няколко прегледа УЗ, но само преди овулация... не разбрах от колко време опитвате (преди август)...?

Ако мога да си позволя съвет, той е да направиш основните изследвания - снимка и хормони, а съпругът ти да пусне една спермограма (не боли  :wink:). Рано ти е да се тревожиш за каквото и да било! Просто изследванията помагат, не пречат.

Колкото до тестовете за овулация - можеш да пробваш едно по-дълго "дебнене в засада"  :P Примерно, започваш от 8-ми ден и следиш всеки ден до 18-ти, или дори по-дълъг интервал. Имам приятелки, които са успели да си хванат "шавливото" ову по този начин.
Е, длъжна съм да отбележа, че на мен лично, този метод не ми помогна. Моите тестове почти никога не отчетоха, при доказана овулация с УЗ. T.e., пробвай с тези пикливи тестове, но много-много не им вярвай.  :)
Истината е проследяване с УЗ - поредица от прегледи при добър лекар, с добър апарат.

Желая ти спокойствие и успех!  yahoo_17

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Не мога да разбера дали съм овулирала...
« Отговор #14 -: Ноември 08, 2009, 16:16:01 pm »
Zdraveyte,momicheta!

Cikulyt mi e 29 dena .V petuk (12 den ot cikala) mi praviha folikumertiq i vsichko beshe nared - dobre oformen folikul na lyav yaichnik ,15mm.Lekarkata mi kaza na sledvashtiq den(subota i nedelq) (13-14 den ot cikula) da zapochna s testovete i ako testut e polojitelen da zapocheneme s opitite za bebe v nedelq( 14 den ot cikula). Az si napravih vchera test i Testovata chertichka beshe nasitena kato Controlnata.Dnes pak si napravih,no beshe malko po-bleda ot Controlnata, a bi trqbvalo dnes da e pikut na ovulaciqta... Sluchvalo li se e na nqkoq ot vas , na kakvo se dulji tova razminavane?

Blagodarq vi preedvarielno,
Lynna
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Не мога да разбера дали съм овулирала...
« Отговор #15 -: Ноември 08, 2009, 16:19:46 pm »
Овулацията настъпва от 24 до 48 часа след положителен тест!

И пиши на кирилица!
Re: Не мога да разбера дали съм овулирала...
« Отговор #16 -: Ноември 13, 2009, 11:58:18 am »
здравеите моми4ета,дори и сме6но да зву4и ,аз са6то немога да разбера кога съм във уволация.Проблема при мене е 4е има месеци когато винаги на 28 ден ми е М ,но последните два месеца е 30ден ,а мин месец дори много избарза с цели 6 дни (на 9.11 трябва6е да ми доиде ,а ми доиде на 3.11),в такъв слу4аи кога е според вас уволацията ми,понеже я"дебна",за да си направим бебок.Благодаря предварително!
Re: Не мога да разбера дали съм овулирала...
« Отговор #17 -: Ноември 13, 2009, 12:20:22 pm »
Весито, ето ти една полезна тема, където има доста инфо за овулацията.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=39163.0
Иначе удобен начин, да разбереш кога е ( в домашни условия :wink:)  ползването на тестове за Ову, както и меренето на базалната температура.

Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Не мога да разбера дали съм овулирала...
« Отговор #18 -: Ноември 13, 2009, 12:25:51 pm »
благодаря ти радостинка,само да те питам тем.метод по нисак или по жисок трябва да е за да се разбере 4е си във уво:)
Re: Не мога да разбера дали съм овулирала...
« Отговор #19 -: Ноември 13, 2009, 12:37:09 pm »
Много е дълго, за да се обясни с две думи. Най-добре е да прочетеш първо тази статия, за да придобиеш представа и след това вече, с по-конкретни въпроси ще е лесно да се отговори :wink:

Базалната температура

Ето още една полезна тема, където може след това да задаваш въпросите си.

Как се измерва базална температура
« Последна редакция: Ноември 13, 2009, 12:42:59 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!