0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Седмицата почва по вода и обещава много слънце :)
Нека чуем за все повече и безпроблемни бременности, здрави и румени дечица и спокойни родители!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #1 -: Октомври 19, 2009, 09:56:42 am »
Седмицата почва по вода и обещава много слънце :)
Нека чуем за все повече и безпроблемни бременности, здрави и румени дечица и спокойни родители!

Съгласна съм :),а това за слънцето-а дано :)

*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #2 -: Октомври 19, 2009, 10:04:39 am »
color=green]Включвам се и аз и с пожелания за здрави мами и дечица![[/color]
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #3 -: Октомври 19, 2009, 10:08:37 am »
Добро утро!
Много е дъждовно, но дано това не ви влияе много на настроението.

Сега ще ви разкажа какъв номер ми скрои Михаела миналата седмица. :)
Как си загубих дебитната карта, блокирахме я чрез банката и накрая я намерих в къщи, на най-невероятното място!

Първо, ще кажа, че тя ако ми набара портмонето, и доставя голямо удоволствие, да извади от него всичките ми карти, документи и пари. Миналата седмица, в сряда, докато я усетя набързо успя да ми ошета портмонето. След това прибрах всички карти и документи вътре. Но дебитната карта липсваше! Помислих си, че всъщност, тя не е била в портмонето, а някъде другаде. Започна голямото търсене. Прерових си всички джобове, чанти; тършувах в колата... На другия ден, докато спа Михаела, преместих дивана, надигнах килима от всички страни. Е, поне, намерих други изгубени неща и една карта за един здравен център под килима. :wink:
Няма я и я няма!
Пропуснах да вметна, че всъщност, тази карта е на мъжа ми, но ми я е дал да я ползвам аз.
Последно я бях използвала в Кауфланд в понеделник. Надеждата ми бе, ако там съм я изгубила, някой да я е предал на Информацията в Кауфланд. В петък отново ходих да пазарувам там и питах на касите и на информацията дали няма при тях изгубена (или по-точно намерена) дебитна карта. Жената прерови няколко чекмеджета и каза: "Няма!"
Накрая, се упрекнах, че сигурно съм я изпуснала на паркинга и вече се е озовала на боклука.
Прибегнах до крайната мярка - обадих се на мъжа ми, казах му, че е загубена и той съответно, веднага звънна в банката да я блокират и да заяви нова.
Дойде събота. Ще пускам пералнята. Но преди да пъхна вътре прането, проверявам да няма нещо вътре, че Михаела ми прави изненади. Какво да ви кажа! Дебитната карта излезе от пералнята! Така се ядосах! Нямам думи!
А то невинното дребосъче - няма какво да му кажеш дори. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #4 -: Октомври 19, 2009, 10:15:23 am »
Нека е хубава и здрава новата седмица :D

За нашето семейство започва с празник, кака Деси става на 3г. днес :party:
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #5 -: Октомври 19, 2009, 10:26:57 am »
Честит Рожден ден на Деси!!! Да расте здрава и щастлива, гордост за мама и тате!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #6 -: Октомври 19, 2009, 10:31:08 am »
Честито на Деси! Да е жива и здрава и да ви носи много радост!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #7 -: Октомври 19, 2009, 10:42:52 am »
Здравейте. Стефи, да ти е жива и здрава девойката, все така усмихната и щастлива!
Ние изкарахме повече от седмица вкъщи, и двете с Мия болни. След като тя имаше някаква хрема, която не мина с нищо почти 1 месец, накрая ни тръшна здраво -гърло, температура, кашлици. Ужасен вирус... На фона на боледуването ни, се оказа, че Мия неочаквано я класира за държавна градина. При което какво се оказва: обаждам се аз на директорката и тя ми казва:Не знам как ви класира тази система, но при мен групите са препълнени, няма къде да сложа допълнително деца и те спят на походни легла. Ако сте много на зор, елате, не мога да ви откажа, но да знаете, че нямам легла и за всичките деца, които имам  в момента. Много мислихме и в крайна сметка, решихме, че няма да подлагаме детето на полеви условия. Много ще ни  натоварено и трудно финансово, но пък няма да притеснявам детето си. Надявам се, че все пак взехме най-правилното решение за Мия за момента. Само да илюстрирам как функционира тъпата система. Вероятно в детската градина са приети много деца извън системата, защото тя продължава да отчита свободни места, а групите са с по над 30 деца...
<br />[link=http:
*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #8 -: Октомври 19, 2009, 10:45:11 am »
Кокиченце,големи емоции са били :)
Да е жива и здрава Деси-много весели и безгрижни дни :)

*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #9 -: Октомври 19, 2009, 11:00:18 am »
Да се включа и аз, тъй като може да не избутам до другата седмична темичка, да пусна нова... Нека прогнозите за слънце се сбъднат, без промяната във времето да даде отражение в здравословен аспект!
синьо кокиче ,
пералнята ни е едно от любимите скривалища, незнайно как, Вероника онзиден успя даже себе си да напъха вътре, имаме го документирано ;) Портфейлите също са и приоритет N1, най-любимо ми е като се опитваме да и ги вземем и тя ги стиска под мишница, поваряйки "мой, мой"  :lol:

На Деси един незабравим рожден ден, с много усмивки, весело настроение и шарени подаръци! :)
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #10 -: Октомври 19, 2009, 11:15:06 am »
Аничка, мислех, че вече си родила. :)

Дай някоя снимка на Рони в пералнята. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #11 -: Октомври 19, 2009, 11:28:07 am »
Стефиз, и от мен честит рожден ден на Деси! Нека празника й бъде много весел и неповторим!!!
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #12 -: Октомври 19, 2009, 11:35:38 am »
Вероятно в детската градина са приети много деца извън системата, защото тя продължава да отчита свободни места, а групите са с по над 30 деца...

Точно така е. В нашата детска системата показва по 25 приети деца в двете 1-ви групи, а те преди 2 седмици бяха 31 в групата на Дани, още 32 в другата група. Ходих при директорката по друг повод и стана дума за това - тя каза, че всички са с настанителни заповеди от общината или от комисията, която разглежда специалните случаи. В комисията има една мама от родителките организации, тя писа, че досега са удовлетворени едва 35 молби за целия град, при това не само за 1 група. Значи средно повече от 1 дете допълнително на градина не е дошло през комисията. всички останали са "парашутисти" от общината, явно това е модерния начин за заобикаляне на системата. Мисля да пусна една жалба това поне да се отразява в системата. Ще пиша, ако получа отговор.

А за портмонетата - аз не давам, каквато и врява да настане. Много им е привлекателно, но според мен е много опасно и за децата (аз държа и стотинки там), и за документите вътре.

Аничка, стискаме палци вече... Както и на другите финалистки :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #13 -: Октомври 19, 2009, 11:43:45 am »
синьо кокиче , специално за теб ;)

*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #14 -: Октомври 19, 2009, 12:09:21 pm »
Аничка, голяма сладурана Ронката! Направо е като от реклама на перални! :D
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #15 -: Октомври 19, 2009, 12:57:51 pm »
Аничка,
направо ме разби! :lol: Страхотна снимка! :lol:

Абе, и аз не давам портмонето, но тя не ме пита. :wink: Докато се усетя и го беше извадила от чантата! Щом я видях и го взех и си прибрах картите, но явно не съм видяла кога е скрила едната. :?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #16 -: Октомври 19, 2009, 15:26:36 pm »
Весела и здрава седмица и от нас! :)

Благодаря за отговорите от миналата седмица, за кардио болницата - ще видим каква ще я свърша тая седмица, само да се покаже слънцето, че в тоя дъжд ми писна да се чудя какви акробатики да правя с децата...

Аничка, разби ме с тази снимка! Да нацелуваш "прането" от нас ;)!

И Ели си пада по портомонета - тя това си и избра на прощапулника... Иначе манията от около половин година насам е да пуска железни левчета в една касичка прасе и се е научила да си проси на баща си с думите "евче, псе"  8).
Сега да похваля тихичко, Стефуни, че от една седмица яде по 60мг. пюре, а вчера и 120 изяде, при това яде зеленчукови. :)

meshko106, това не го разбирам, как ще спят децата по земята  8O. Иначе за късното приемане, миналата година съседчето го приеха октомври или ноември на някакво н-то класиране, но си имаше свободно място за него в групата. Оздравявайте бързо с Мия!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #17 -: Октомври 19, 2009, 16:31:16 pm »
Здравейте. Стефи, да ти е жива и здрава девойката, все така усмихната и щастлива!
Ние изкарахме повече от седмица вкъщи, и двете с Мия болни. След като тя имаше някаква хрема, която не мина с нищо почти 1 месец, накрая ни тръшна здраво -гърло, температура, кашлици. Ужасен вирус... На фона на боледуването ни, се оказа, че Мия неочаквано я класира за държавна градина. При което какво се оказва: обаждам се аз на директорката и тя ми казва:Не знам как ви класира тази система, но при мен групите са препълнени, няма къде да сложа допълнително деца и те спят на походни легла. Ако сте много на зор, елате, не мога да ви откажа, но да знаете, че нямам легла и за всичките деца, които имам  в момента. Много мислихме и в крайна сметка, решихме, че няма да подлагаме детето на полеви условия. Много ще ни  натоварено и трудно финансово, но пък няма да притеснявам детето си. Надявам се, че все пак взехме най-правилното решение за Мия за момента. Само да илюстрирам как функционира тъпата система. Вероятно в детската градина са приети много деца извън системата, защото тя продължава да отчита свободни места, а групите са с по над 30 деца...
Мдаа,в нашата градина пък спяха по 2 деца на легло докато я разширят 8O
« Последна редакция: Октомври 19, 2009, 16:34:56 pm от parsi »

Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #18 -: Октомври 19, 2009, 16:43:56 pm »
Аз имам доста ясни спомени от този период от моя живот. Може би, защото много мразех градината и ходех с огромно нежелание.
Помня, че и ние спяхме по две деца на легло. Помня името на детето, с което спях.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #19 -: Октомври 19, 2009, 22:19:11 pm »
Аничка, невероятна снимка! как е успяла да се напъха, че и да се обърне :lol:

Честито на кака Деси! Да е здрава и щастлива и много да я слушате!

и на Емо портмонето му е любимо, ама не му го дават ;) а левчетата ги пуска на количките :)

това за спането по 2 и на земята ми звучи... меко казано безумно!!!
наскоро чух и друго нещо, за което не мога да повярвам, че е възможно - лелки, които слагат децата на гърнетата и отварят широко прозорците и от 30 деца в групата на следващия ден са 15 :?