0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Седмицата почва по вода и обещава много слънце :)
Нека чуем за все повече и безпроблемни бременности, здрави и румени дечица и спокойни родители!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #1 -: Октомври 19, 2009, 09:56:42 am »
Седмицата почва по вода и обещава много слънце :)
Нека чуем за все повече и безпроблемни бременности, здрави и румени дечица и спокойни родители!

Съгласна съм :),а това за слънцето-а дано :)

*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #2 -: Октомври 19, 2009, 10:04:39 am »
color=green]Включвам се и аз и с пожелания за здрави мами и дечица![[/color]
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #3 -: Октомври 19, 2009, 10:08:37 am »
Добро утро!
Много е дъждовно, но дано това не ви влияе много на настроението.

Сега ще ви разкажа какъв номер ми скрои Михаела миналата седмица. :)
Как си загубих дебитната карта, блокирахме я чрез банката и накрая я намерих в къщи, на най-невероятното място!

Първо, ще кажа, че тя ако ми набара портмонето, и доставя голямо удоволствие, да извади от него всичките ми карти, документи и пари. Миналата седмица, в сряда, докато я усетя набързо успя да ми ошета портмонето. След това прибрах всички карти и документи вътре. Но дебитната карта липсваше! Помислих си, че всъщност, тя не е била в портмонето, а някъде другаде. Започна голямото търсене. Прерових си всички джобове, чанти; тършувах в колата... На другия ден, докато спа Михаела, преместих дивана, надигнах килима от всички страни. Е, поне, намерих други изгубени неща и една карта за един здравен център под килима. :wink:
Няма я и я няма!
Пропуснах да вметна, че всъщност, тази карта е на мъжа ми, но ми я е дал да я ползвам аз.
Последно я бях използвала в Кауфланд в понеделник. Надеждата ми бе, ако там съм я изгубила, някой да я е предал на Информацията в Кауфланд. В петък отново ходих да пазарувам там и питах на касите и на информацията дали няма при тях изгубена (или по-точно намерена) дебитна карта. Жената прерови няколко чекмеджета и каза: "Няма!"
Накрая, се упрекнах, че сигурно съм я изпуснала на паркинга и вече се е озовала на боклука.
Прибегнах до крайната мярка - обадих се на мъжа ми, казах му, че е загубена и той съответно, веднага звънна в банката да я блокират и да заяви нова.
Дойде събота. Ще пускам пералнята. Но преди да пъхна вътре прането, проверявам да няма нещо вътре, че Михаела ми прави изненади. Какво да ви кажа! Дебитната карта излезе от пералнята! Така се ядосах! Нямам думи!
А то невинното дребосъче - няма какво да му кажеш дори. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #4 -: Октомври 19, 2009, 10:15:23 am »
Нека е хубава и здрава новата седмица :D

За нашето семейство започва с празник, кака Деси става на 3г. днес :party:
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #5 -: Октомври 19, 2009, 10:26:57 am »
Честит Рожден ден на Деси!!! Да расте здрава и щастлива, гордост за мама и тате!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #6 -: Октомври 19, 2009, 10:31:08 am »
Честито на Деси! Да е жива и здрава и да ви носи много радост!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #7 -: Октомври 19, 2009, 10:42:52 am »
Здравейте. Стефи, да ти е жива и здрава девойката, все така усмихната и щастлива!
Ние изкарахме повече от седмица вкъщи, и двете с Мия болни. След като тя имаше някаква хрема, която не мина с нищо почти 1 месец, накрая ни тръшна здраво -гърло, температура, кашлици. Ужасен вирус... На фона на боледуването ни, се оказа, че Мия неочаквано я класира за държавна градина. При което какво се оказва: обаждам се аз на директорката и тя ми казва:Не знам как ви класира тази система, но при мен групите са препълнени, няма къде да сложа допълнително деца и те спят на походни легла. Ако сте много на зор, елате, не мога да ви откажа, но да знаете, че нямам легла и за всичките деца, които имам  в момента. Много мислихме и в крайна сметка, решихме, че няма да подлагаме детето на полеви условия. Много ще ни  натоварено и трудно финансово, но пък няма да притеснявам детето си. Надявам се, че все пак взехме най-правилното решение за Мия за момента. Само да илюстрирам как функционира тъпата система. Вероятно в детската градина са приети много деца извън системата, защото тя продължава да отчита свободни места, а групите са с по над 30 деца...
<br />[link=http:
*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #8 -: Октомври 19, 2009, 10:45:11 am »
Кокиченце,големи емоции са били :)
Да е жива и здрава Деси-много весели и безгрижни дни :)

*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #9 -: Октомври 19, 2009, 11:00:18 am »
Да се включа и аз, тъй като може да не избутам до другата седмична темичка, да пусна нова... Нека прогнозите за слънце се сбъднат, без промяната във времето да даде отражение в здравословен аспект!
синьо кокиче ,
пералнята ни е едно от любимите скривалища, незнайно как, Вероника онзиден успя даже себе си да напъха вътре, имаме го документирано ;) Портфейлите също са и приоритет N1, най-любимо ми е като се опитваме да и ги вземем и тя ги стиска под мишница, поваряйки "мой, мой"  :lol:

На Деси един незабравим рожден ден, с много усмивки, весело настроение и шарени подаръци! :)
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #10 -: Октомври 19, 2009, 11:15:06 am »
Аничка, мислех, че вече си родила. :)

Дай някоя снимка на Рони в пералнята. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #11 -: Октомври 19, 2009, 11:28:07 am »
Стефиз, и от мен честит рожден ден на Деси! Нека празника й бъде много весел и неповторим!!!
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #12 -: Октомври 19, 2009, 11:35:38 am »
Вероятно в детската градина са приети много деца извън системата, защото тя продължава да отчита свободни места, а групите са с по над 30 деца...

Точно така е. В нашата детска системата показва по 25 приети деца в двете 1-ви групи, а те преди 2 седмици бяха 31 в групата на Дани, още 32 в другата група. Ходих при директорката по друг повод и стана дума за това - тя каза, че всички са с настанителни заповеди от общината или от комисията, която разглежда специалните случаи. В комисията има една мама от родителките организации, тя писа, че досега са удовлетворени едва 35 молби за целия град, при това не само за 1 група. Значи средно повече от 1 дете допълнително на градина не е дошло през комисията. всички останали са "парашутисти" от общината, явно това е модерния начин за заобикаляне на системата. Мисля да пусна една жалба това поне да се отразява в системата. Ще пиша, ако получа отговор.

А за портмонетата - аз не давам, каквато и врява да настане. Много им е привлекателно, но според мен е много опасно и за децата (аз държа и стотинки там), и за документите вътре.

Аничка, стискаме палци вече... Както и на другите финалистки :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #13 -: Октомври 19, 2009, 11:43:45 am »
синьо кокиче , специално за теб ;)

*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #14 -: Октомври 19, 2009, 12:09:21 pm »
Аничка, голяма сладурана Ронката! Направо е като от реклама на перални! :D
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #15 -: Октомври 19, 2009, 12:57:51 pm »
Аничка,
направо ме разби! :lol: Страхотна снимка! :lol:

Абе, и аз не давам портмонето, но тя не ме пита. :wink: Докато се усетя и го беше извадила от чантата! Щом я видях и го взех и си прибрах картите, но явно не съм видяла кога е скрила едната. :?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #16 -: Октомври 19, 2009, 15:26:36 pm »
Весела и здрава седмица и от нас! :)

Благодаря за отговорите от миналата седмица, за кардио болницата - ще видим каква ще я свърша тая седмица, само да се покаже слънцето, че в тоя дъжд ми писна да се чудя какви акробатики да правя с децата...

Аничка, разби ме с тази снимка! Да нацелуваш "прането" от нас ;)!

И Ели си пада по портомонета - тя това си и избра на прощапулника... Иначе манията от около половин година насам е да пуска железни левчета в една касичка прасе и се е научила да си проси на баща си с думите "евче, псе"  8).
Сега да похваля тихичко, Стефуни, че от една седмица яде по 60мг. пюре, а вчера и 120 изяде, при това яде зеленчукови. :)

meshko106, това не го разбирам, как ще спят децата по земята  8O. Иначе за късното приемане, миналата година съседчето го приеха октомври или ноември на някакво н-то класиране, но си имаше свободно място за него в групата. Оздравявайте бързо с Мия!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #17 -: Октомври 19, 2009, 16:31:16 pm »
Здравейте. Стефи, да ти е жива и здрава девойката, все така усмихната и щастлива!
Ние изкарахме повече от седмица вкъщи, и двете с Мия болни. След като тя имаше някаква хрема, която не мина с нищо почти 1 месец, накрая ни тръшна здраво -гърло, температура, кашлици. Ужасен вирус... На фона на боледуването ни, се оказа, че Мия неочаквано я класира за държавна градина. При което какво се оказва: обаждам се аз на директорката и тя ми казва:Не знам как ви класира тази система, но при мен групите са препълнени, няма къде да сложа допълнително деца и те спят на походни легла. Ако сте много на зор, елате, не мога да ви откажа, но да знаете, че нямам легла и за всичките деца, които имам  в момента. Много мислихме и в крайна сметка, решихме, че няма да подлагаме детето на полеви условия. Много ще ни  натоварено и трудно финансово, но пък няма да притеснявам детето си. Надявам се, че все пак взехме най-правилното решение за Мия за момента. Само да илюстрирам как функционира тъпата система. Вероятно в детската градина са приети много деца извън системата, защото тя продължава да отчита свободни места, а групите са с по над 30 деца...
Мдаа,в нашата градина пък спяха по 2 деца на легло докато я разширят 8O
« Последна редакция: Октомври 19, 2009, 16:34:56 pm от parsi »

Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #18 -: Октомври 19, 2009, 16:43:56 pm »
Аз имам доста ясни спомени от този период от моя живот. Може би, защото много мразех градината и ходех с огромно нежелание.
Помня, че и ние спяхме по две деца на легло. Помня името на детето, с което спях.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #19 -: Октомври 19, 2009, 22:19:11 pm »
Аничка, невероятна снимка! как е успяла да се напъха, че и да се обърне :lol:

Честито на кака Деси! Да е здрава и щастлива и много да я слушате!

и на Емо портмонето му е любимо, ама не му го дават ;) а левчетата ги пуска на количките :)

това за спането по 2 и на земята ми звучи... меко казано безумно!!!
наскоро чух и друго нещо, за което не мога да повярвам, че е възможно - лелки, които слагат децата на гърнетата и отварят широко прозорците и от 30 деца в групата на следващия ден са 15 :?

Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #20 -: Октомври 19, 2009, 22:33:05 pm »
Честит рожден ден на кака Деси и от мен! Да расте много щастливо и безгрижно дете!

А на Михаела и Рони вече съм им ФЕН!!! :P  :D  :D  :D
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #21 -: Октомври 20, 2009, 05:50:21 am »
Ани4ко мисля, че Ронката има всички данни за циркова актриса! :lol:

Протмонетата високооооо някъде ка-та-та=катеричката ги отнесла,
тинки=стотинки за кончето носи баба в джоба!
Миналата седмица му извадих един лев от устата. :?

Ей за един месец време е бил здрав точно 5 дни,
хрема, едва диша, секрети от носа водопад  :?

Още едно доказателство, че не винаги яслата е източника,
вече две седмици си е у дома и почти не е контактувал с деца.



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #22 -: Октомври 20, 2009, 09:13:51 am »
Миналата седмица му извадих един лев от устата. :?.
[/b][/color]

Мише, бързо си признай, че го ползвате за касичка Митака :D               Да оздравява бързо!
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #23 -: Октомври 20, 2009, 09:47:40 am »
Да оздравяват болничките. Аз бях с гърлобол, а Сти с хрема и естествено от хремата на 3-я ден тръгна към спазъм, ама нали съм печена вече веднага включихме инхалатора и не стигнахме до урбазон. Сега почти хремата е овладяна и само има откъртваща кашлица. Ще мина, ама в това болно време....
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #24 -: Октомври 20, 2009, 09:56:20 am »
весела седмичка и от нас!

Аничка,Рони е страхотна бонбонка и така дете е да  пълно копие на мама,не бях виждала до сега.

Мише,да оздравява бързо Митачето,че скоро го очаква среща с една малка принцеса!
Жорето пък е гълтал стъклето топче,което после изака успешно. :lol:Свеки му дала да си играе и после никъде не го намерихме - на следващият ден се озова в памперса.

Дреби още плаче ,като види яслата и се започва - "мама ,тате дойде вземе" и като го взимаме е задължително да "носи боня"(много обича едни желирани бонбони и му нося по една за след яслата).Лелите казват,че после се заигравал и не плачел,само понякога примрънквал ,но според тях се адаптира добре.Много са доволни,че яде там от първият ден без проблеми и го похвалиха,че е много добро дете(викам си ,сигурно за друг ми говорят  :lol:,защото в нас яде с програма и ушите са му вечно запушени).
 
Мише,Аничка,Цветенце,Васи - гледам ,всички сте в 9-тият месец вече .Леко и безпроблемно раждане,да гушнете живи и здрави дечица!

Мари,бързо оздавяване и на вас!
« Последна редакция: Октомври 20, 2009, 10:01:40 am от z22 »
<br />
*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #25 -: Октомври 20, 2009, 11:20:40 am »
Мише, Марито, бързо да оздравяват децата!

Ели, ходи вече десети ден без прекъсване на ясла, явно спирането на хремави деца върши работа. :)

А някой да е чувал кога ще има парно в София, че разхождам една духалка от стая в стая с надеждата да постопля, но Елена това вратите за нищо ги няма...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #26 -: Октомври 20, 2009, 12:04:37 pm »
в нашият вход има бележка до днес всички да сме си отворили крановете и тези дни явно ще е,със сигурност не и днес,защото цял ден няма да имаме вода :x.У нас е доста топло без печки и още по къси ръкави се разхождаме.

Искам да ви питам ,какви обувки за зимата купувате на дечицата - като марки от кои сте доволни.Аз никога не съм робувала на марки нито за дрехи,нито за друго,дори не съм се интересувала и не ги и знам :oops:Дрехи от БГ почти не съм купувала,но откак сме си тук се обзаведохме за яслата с някои неща от едно магазинче в Младост на страхотни цени и дрешките много ми харесват.
За обувките обаче съм склонна да дам повече пари и да са качествени,защото е важно според мен една обувка да е удобна.
Благодарение на мненията прочетени тук,миналата година се сдобихме със страхотно зимно яке и гащеризон на много добра цена(мерси , Каси!).За тази зима се чудя за Руканор,по съвет на Стефи от минали години - мисля хубаво да се потъркаляме в снега тази година. :D
Но за обувки,не съм срещала инфо или съм го пропуснала.В мамата видях добри отзиви за GEOX и Рихтер.
За сега съм решила да взема боти,но повечето деца в нашата възраст ходят с ботуши,та и за това съм в разлисъл.
<br />
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #27 -: Октомври 20, 2009, 12:09:20 pm »
Зори, аз лично купих и тази година боти с каракул вътре. На Капчица са. От както е проходила все на тази марка купувам и съм много доволна. Отзад са твърди до глезена с лепки отпред, стягат супер добре крачето и не позволяват да криви крачетата. За големия сняг (ако го има изобщо) ще купя апрески.
Относно гащеризоните пак да кажа, че мин година взех от един аутлет на Адидас космонавт, който ще носим и тази година. Страхотен е - не надут  като другите, а е от двойна материя - ветроупорна и водонепромокаема.
*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #28 -: Октомври 20, 2009, 12:30:44 pm »
Ами,съобщиха че от днес пускат парното,но първо в училищата и детските градини.

*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #29 -: Октомври 20, 2009, 12:57:18 pm »
За парното -казаха от понеделник, че стартират малко по малко. При на вчера вечерта радиторите бълбукаха, значи са ги пълнили с вода :)
За обувчиците - ние досега сме купували само от К&К, понеже в СЗ няма такъв избор. Но съм чувала добри отзиви и за Капчица, и за Геокс.
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #30 -: Октомври 20, 2009, 14:19:00 pm »
Парно има вече в детските градинки в нашия квартал.
Обувки - купували сме от много марки, имали сме добри попадения от Geox, Ecco, Капчица, К&К, Bama, Richter. Има един голям магазин Европа, на Искърско шосе в Дружба, от там сме купували добри модели на Ecco и една детска подмарка на Salamander, на цени около 60% от тези в моловете. Geox има в мола на Хемус, и там понякога има много добри промоции. Сега за зимните обувки сигурно ще да скъпи, но ако може да си го позволи човек, си струва да се дадат малко повече пари за качествена обувка.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #31 -: Октомври 20, 2009, 16:48:33 pm »
meshko106, това не го разбирам, как ще спят децата по земята  8O. Иначе за късното приемане, миналата година съседчето го приеха октомври или ноември на някакво н-то класиране, но си имаше свободно място за него в групата. Оздравявайте бързо с Мия!
Ами Гери, те си измиват ръцете по този начин: после ще кажат -ето, ние ви приехме детето, а пък вие отказахте... А това, че нямало къде да спи, сигурно е подробност. Адски ме е яд на цялата тая глупост, ама такава е реалността. Да сме живи и здрави, Мия ще си ходи в частната тази година, а догодина дано имаме по-голям късмет.
Зори, на Мия съм купувала основно обувки на Капчица и съм много доволна от тях като качество, а и като модели.
« Последна редакция: Октомври 20, 2009, 16:50:13 pm от meshko106 »
<br />[link=http:
*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #32 -: Октомври 20, 2009, 22:36:06 pm »
Привет и от нас. Слънчева седмица до края  :-)
Болните дечица да оздравяват бързо!!!
Аничка, много ми хареса Ронката в пералнята, страхотна снимка.  :D

Ние пък до преди малко дивяхме и търчахме из къщи. Таткото се прибра с подарък за Андрея тази вечер :) проходилка, но от тези дето се бутат.
Най накрая открих от какво се подсичаме, оказаха се памперсите на Памперс. От три месеца на пазара излезнаха някакви по ефтини от стандартните: синьо-зелена опаковка. Единственото което забелязах като разлика с досега ползваните е че тези са произведени в турско, картинките по гащичките са по различни и са с алое. Само немога да разбера защо проблема се появи по време на ползването на 3-я джъмбо пакет  8O От 4 дни сме с Либеро и детето определено не се зачервява и почнаха да падат образувалите се корички. Аман вече и сега се чудя какви да ползвам занапред. От триседмици сме така, а нищо друго в подържането на хигиената на детето не съм променяла.
« Последна редакция: Октомври 20, 2009, 22:39:27 pm от Малина »


Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #33 -: Октомври 20, 2009, 23:08:58 pm »
Малина,
аз ползвам "Либеро" от година и половина някъде. Доволна съм.

Мешко и Марито,
оздравявайте бързо всички!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #34 -: Октомври 21, 2009, 00:19:28 am »
  Аман вече и сега се чудя какви да ползвам занапред. От триседмици сме така, а нищо друго в подържането на хигиената на детето не съм променяла.

Малина, какво има да се чудиш? Продължаваш на Либеро, щом детето се чувства добре. Аз със Сти също ползвах Либеро и съм много доволна от тях. Нямат никакви алоета, гелове и незнам си какви миризляци още....
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #35 -: Октомври 21, 2009, 00:28:29 am »
Малина, не зная къде се прозивежда въпросните, но със сигурност са менте, аз втора година си купувам памперси директно от Турция и нямат нищо общо с тези, за които ти обясняваш /с героите на Мъпет шоу са мисля/. В момента цената на памперсите в турско е по-вискота от тези, за които ти споделяш с около 3-4 лева на пакет. Така, че по-добре наистина не ги купувай.

Бързо оздравяване на всички болни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #36 -: Октомври 21, 2009, 00:41:01 am »
синьо кокиче, кога се роди Михаела, кога ти се карах за захранването, а сега вече ти крие кинтите в пералнята, а? :) как лети времето, ужас...

z22, кажи къде е това вълшебно магазинче в Младост?

Либерото са супер пампи, не се колебайте.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #37 -: Октомври 21, 2009, 10:32:11 am »
Ние ползвахме Либеро за през ношта до преди месец и през деня Памперс. И след като минах изцяло на Памперс се появи проблема. Иначе въпросните са купувани от Метро в Младост. Старите струваха 29,50лв, а новите са 22,50лв. Невярвам да са ментета от там. За сега минаваме на Либеро и на мен ми харесват, но ми се струват дебели за през лятото. Имам от по скъпите по голям номер по погрешка купени, от Кауфланд и са полски. Да не ви занимавам повече, просто внимавайте какво купувате.
« Последна редакция: Октомври 21, 2009, 10:37:54 am от Малина »


*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #38 -: Октомври 21, 2009, 10:38:30 am »
В Кауфланд цените за Памперси са същите - въртят се около 22-23 лв., но не са от турските. Въпреки това, Вероника имаше същия проблем и при прегледа ни казаха, че причина за това са именно памперсите. Сега съм случила на някаква партида с дурга картинка под очертанието за коланче и нещата се поизчистиха.
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #39 -: Октомври 21, 2009, 12:20:16 pm »
синьо кокиче, кога се роди Михаела, кога ти се карах за захранването, а сега вече ти крие кинтите в пералнята, а? :) как лети времето, ужас...

Да, Джам, :)
много ти благодаря, чи така "силно ми размаха пръст" в темата за недоносените. Аз винаги съм отворена към градивната критика.
В последствие, поизчетох доста от американските и статии и в резултат на това станах много крайна по отношение на храненето на детето ми.
Затова и често съм в конфликт със свекърва ми. Да, крайна съм, маниачка съм! Захраних я на 6,26 календарна месечна възраст - и то много бавно и въвеждах новите храни.
И сега, не и давам да яде захар и сол, и ред други неща! Не смятам, че от това е станала по-тъпа, :wink: защото според мнозина, трябвало да ядат захар за мозъка!

Джам,
благодарна съм ти. :) Затова и наскоро ти досадих на чат за консулт. :oops:

А иначе, да - сега е невероятен бяс това моето чудо! На моменти така ме изнервя, но карай! :D

Тая сутрин ми разпиля боклука на пода! Така че, подът бе заринат с обелки от ябълка, портокал и употребявани еднократни пелени. :lol:
На моето кресване: "Какво е това?! Какво направи, бе Михаела?!" Тя смирено ми отговори "Кука, кука." (В превод: "Боклука, боклука.") После още няколко пъти дойде, клекна до него и пак ми вика: "Кука, кука." :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #40 -: Октомври 21, 2009, 13:09:24 pm »
Синьо кокиче, в коя седмица ти се е родила Михаела, че ми стана интересно? Моята Дара се роди в 37-ма г.с. и все си вървеше мъничка. Захряних я на 5 месеца и 5 дни, нещо такова..по схемата на д-р Бърди с каша и плод. Противно на очакванията ми детето много бързо схвана какво аджеба се прави с лъжицата и сега си хапва много добре..Пу-пу, да не са й уроки. Иначе и аз имам същия проблем с ранното захранване с брат ми и племенницата. Е може ли такова нещо - на месец и половина почнаха да й дават сокчета, на 2,5 - плодово пюре, в момента е на 3,5 и пак тяхната "умна" периатърка ги е "посъветвала" да почват и със зеленчуковите. Чак сега ги праща на ортопед, моля ви се, тази компетенция, нямам думи!!! :x Ама и те така я слушат, Господ да беше...Ох..много се ядосвам и все гледам да не "размахвам пръст" и все се карам на брат ми тайничко, а той после казва на снахата - Пък сестра ми каза, че пюретата на Ганчев са боклуци..или нещо от тоя сорт. :? Абе..както и да е, ама много се ядосвам. Може ли поне малко да не прочетеш в интернет?! Има толкова информация, големи хора са, не казвам, че всичко трябва да спазват, ама все си мисля, че могат да отсеят кое е полезно и кое не чак толкова...Извинявам се, ако съм ви досадила!
Р.S. Отивам да готвя на съпруга, че днес имам рожден ден и ще има празнична вечеря :lol:
Имате виртуална почерпка от мен! :balk_14:
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #41 -: Октомври 21, 2009, 13:19:18 pm »
Нуну,
твоето дете си е съвсем износено, щом е родено след 36-та. :)
Моето дете е родено в 35-та с тегло 1650. Но по мнението на двамата доктори, които ме оперираха, плодът е спрял развитието си две седмици по-рано. Все едно, че съм я родила в 33-та, нещо такова. Аз бях със силна вътреутробна инфекция, ... но това е друга дълга тема....

Да ти е жив и здрав мъжа и да те дарява с щастие! :D

Да, и аз като теб се възмущавам на такива изцепки с ранно захранване!!! :x

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #42 -: Октомври 21, 2009, 13:38:37 pm »

Да ти е жив и здрав мъжа и да те дарява с щастие! :D

Да, и аз като теб се възмущавам на такива изцепки с ранно захранване!!! :x
Мерси, ама не мъжа ми, а аз имам рожден ден :D Нищо, че аз ще готвя :( Преди празнувахме предимно навън, но откакто сме трима малко нещата се промениха! Но искам да ви кажа, че това е първият ми рожден ден с малкото съкровище /е, миналиа беше в корема ми/ и може би най-щастливия досега! :D
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #43 -: Октомври 21, 2009, 15:01:14 pm »
Нуну,честит празник,много здраве и щастие ти желая.
Много се радвам за Мишето,хайде и другите момичета скоро да ни зарадват с живи и здрави бебенца.
Днес роди своето второ детенце и мама Диана,беба се казва Божидара.

Джами,на пазарчето на Младост 3 - има 3 магазинчета с детски неща и във всяко има по нещо хубаво.Днес пак посетихме едното - купих много хубава пижама за 10лв. на Жоро.За яслата взехме една ,хареса ми и днес купих и за у нас.Има анцузи за по 16-20 лв.,само долнища по 6.50,блузки по 8-9лв.Няма кой знае какво,но за такъв тип дрехи е екстра.Миналата година от едното купих зимно яке с гащеризон - дебели,много хубави за 40 и нещо лева(Каси имат същите).
<br />
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #44 -: Октомври 21, 2009, 15:54:47 pm »
Специално за Джам, ако има и други ентусиасти - да заповядат.

Пускам инфото по-рано, понеже 6-ти е Никулден и може да се плануват семейни тържества. По-натам ще напомня за желаещите.


http://www.iwc-sofia.com/

ANNUAL CHARITY BAZAAR

Sunday 6 December 2009

from 11.30 until 17.00
Inter Expo Center

147, Tzarigradsko Chaussee
*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #45 -: Октомври 21, 2009, 18:35:34 pm »
И аз много се радвам за Мишанта и Диана - хубава дата са избрали слънчицата да се появят на бял свят :wink: Още повече, че едната девойка /Божидара/ ни е и именничка!
*
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #46 -: Октомври 23, 2009, 22:17:01 pm »
Здравейте и от нас!Първо да поздравя всички празнуващи тази седмица:
nunu, много здраве и късмет!
StefiZ, да ви е жива и здрава адашката, безгрижно детство и желая!

Понеже виждам, че сте разисквали темата за броя на децата в една група и аз да  се включа по темата. В момента съм в родителския актив на яслената група на Алекс и тъй като съм касиер ми дадоха списъка на групата, който се състои от 27 деца. Сестрата на групата обаче ми каза, че реално яслата посещават 18 деца и от останалите пари няма как да събера. Знаех, че има "мъртви души", ама честно казано не очаквах, че са толкова много! Може би са деца, които в момента има кой да ги гледа и си пазят местата за градината и в градината всички, които са записани си ходят. Ама честно казано се съмнявам. Така че мешко а злично не бих и се връзвала много на тази  директорка. Пък ако наистина няма креватче и се наложи да си купите, то то едва ли ще струва повече 1/2 месечна такса за частната.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #47 -: Октомври 24, 2009, 23:37:02 pm »
Nina, сърдечно благодаря!

моля те, напомни като наближи пак датата. ако ще ходиш, можем да се видим там.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Трета октомврийска - все по-слънчева! 19-25.10.2009
« Отговор #48 -: Октомври 24, 2009, 23:39:32 pm »
Nina, сърдечно благодаря!

моля те, напомни като наближи пак датата. ако ще ходиш, можем да се видим там.

Да, непременно. Ако сме здрави и съм свободна ще намина задължително.