0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мастопатия и ин витро
« Отговор #20 -: Февруари 03, 2010, 19:45:49 pm »
Не съм ходила на преглед. Някак си не ми се занимава - вероятно от страх да не се окаже, че трябва да се оперирам. Занимавам се с едни биопсии и нямам сили и за това. Ама се замислям дали да не отида тези дни да си направя една мамография.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Мастопатия и ин витро
« Отговор #21 -: Февруари 03, 2010, 20:01:11 pm »
mira_m66 , по време на процедурата имаше по - различни от обичайните за тебе оплаквания в гърдите? Пи ли противозачатъчни преди процедурата и какви ? След трансфера пила ли си естрофем?
pavka , ти оперира ли второто образувание ? Какво е мнението на твоят лекар относно стимулацията в нашия случай ?
  Много ви благодаря , момичета , че се включихте!
*
Re: Мастопатия и ин витро
« Отговор #22 -: Февруари 03, 2010, 21:17:36 pm »
Fatalwoman,не се наложи-лекарката ми взе проба,но беше чрез спринцовка-изтегли течността от образуванието и после я даде за изследване-нямаше туморни клетки.За няколко месеца се разсея това чудо.Засега нищо не напипвам-явно е било като киста.Аз също рано или късно отново ще правя стимулация и ще пия естрофем.Мнението на всички онколози е негативно относно хормоналното натоварване и при такива случаи като нас е желателно да се оперират тези образувания.Знам през какво си минала и искам да ти кажа да се успокоиш и да продължиш напред!Страха ще ни съпътства винаги!
Re: Мастопатия и ин витро
« Отговор #23 -: Февруари 03, 2010, 21:50:42 pm »
Ама се замислям дали да не отида тези дни да си направя една мамография.
Ехография на гърдите, не мамография. Млада си за второто изследване. Просто структурата на гърдите не е подходяща и няма да се види нищо, само ще те облъчат.
*
Re: Мастопатия и ин витро
« Отговор #24 -: Февруари 03, 2010, 22:01:58 pm »
Не съм пила противозъчатъчни. И след двата опита инвитро (през август и октомври 2009 г.) пих естрофем.
Аз преди 2 г. и половина (когато всъщност си напипах топче в дясната гърда) си направих мамография и диазнозата е мастопатя и в двете гърди. Та за това си лежа на тази кълка - че е просто мастопатия.
И сега се чудя какво да правя. Всеки момент вероятно ще се наложи да започна ново инвитро (на естествен цикъл плюс трансфер на замразени ембриони) и понеже е хубаво това да стане непосредствено след биопсиите и провеждащото се паралелно лечение, не ми се иска да ходя на мамолог, който вероятно ще препоръча да оперирам това топче (не знам всъщност какво е). Та сигурно ще оставя всичко това с гърдите за по-късно и дано не се окаже, че е грешка.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Мастопатия и ин витро
« Отговор #25 -: Февруари 16, 2010, 22:28:24 pm »
 Някоя от вас пила ли е Диане 35?
Re: Мастопатия и ин витро
« Отговор #26 -: Февруари 19, 2010, 16:10:15 pm »
Здр Фаталче аз пих още прди много години без никъв ефект все още съм с безброй кисти но това не попречи на ЕТ така че действай
*
Re: Мастопатия и ин витро
« Отговор #27 -: Февруари 19, 2010, 18:37:50 pm »
ЗДР момичета!Пожелавам успех на всички.Ето от това може да се възползвате:http://www.health.bg/index.php?page=news&page_num=17        Безплатни мамографски прегледи за профилактика на рак на гърдата ще се проведат в Специализираната болница за активно лечение по онкология в София от 5 февруари до 8 март.

Специалистите ще консултират всеки ден по 30 жени. Необходимо е предварително записване, което може да бъде направено на тел. 02/ 8076299 от 8:00 до 14:30 часа.

Пациентките трябва да отговарят на следните условия – да са над 39 години, да нямат предишно заболяване на млечните жлези и да не са си правили мамография през последните 3 години.

С преимущество ще се преглеждат здравно неосигурени жени. За тази цел са отпуснати 10 хил. лева от Българския форум на бизнес лидерите.
*
Re: Мастопатия и ин витро
« Отговор #28 -: Март 26, 2010, 19:03:12 pm »
Аз имам фиброкистозна мастопатия от около 7 години. В началото от "Астра" във ВМА ме скъсваха от мамографии, което по-късно разбрах е не само излишно, но и вредно. От 3 години ходя на мамолог в "Т. Киркова", който ме преглежда само ехографски.
Питала съм многократно дали стимулациите пречат (тъй като болките към мишницата на едната гърда са направо непоносими и без, и със стимулация, както и не можех да открия система на болките по време на месечния цикъл - толкова са силни и постоянни) и са ми казвали "Не" (мамологът, и гинекологът), но това "Не" го възприемам като "Няма развитие на мастопатията, в момента може да се прави стимулация", т.е. - конкретно за мен, в конкретния момент. По принцип лекарите твърдят, че е често срещана диагноза и ако няма образувания и проблеми, може да се пристъпи към стимулация. Аз за пръв път сега нямам болки, откакто съм бременна. При бременност препоръчват кърмене до откат, защото се смята, че се "отварят" каналите и се предотвратява тяхното запушване. Забранено е единствено при запушени такива, което се срещало сравнително рядко.
Иначе-при образувание някакво, например, лекарите казват какво да се прави, но аз не бих се поколебала да се изследвам и съответно-оперирам.
*
Re: Мастопатия и ин витро
« Отговор #29 -: Юни 14, 2010, 20:51:23 pm »
Здравейте!Днес най-сетне се реших да отида на преглед на гърдите (ехографски).Естествено умирах от страх. И за мое съжаление освен кистата, която си я имам от доста години ми откриха фиброаденоми и на двете гърди. В момента съм много изплашена.
С доктора се разбрахме да се видим след 2-3 месеца - непосредствено преди поредното инвитро със стимулаця, което ми предстои вероятно през октомври. Питах го за операция - каза "За сега не -не се притеснявай". То хубаво - ама аз не мога да не се притеснявам.
Искам да попитам някой дали е наясно ако евентуално ми се наложи операция - колко време след нея мога да започна стимулация.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Мастопатия и ин витро
« Отговор #30 -: Юни 14, 2010, 23:14:34 pm »
Аз бих ги махнала. Месец-два след това не мисля че е проблем стимулацята. Попитай АГ-то и Онколога най-добре.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Мастопатия и ин витро
« Отговор #31 -: Юни 15, 2010, 18:49:58 pm »
Аз започнах стимулация 1 месец след операция за махане на фиброаденоми.
Re: Мастопатия и ин витро
« Отговор #32 -: Юни 15, 2010, 21:41:26 pm »
Моята  операция за премахване на фиброаденом беше към края на миналата година , стимулация правих през май 2010. Мамологът - онколог , който посещавам каза , че няма проблем да започна стимулацията и по - рано. Забавихме се по причини различни от операцията.
 Три месеца преди ИКСИ- то пих Диане 35 и имах болки и напрежение в гърдите. По време на стимулацията нямах никакви проблеми с гърдите, след ЕТ - леко напрежение , колкото да ми дава надежди :wink: , но пък пих Естрофем от началото на стимулацията.
 Опитът беше неуспешен отново. Сега също нямам никакви оплаквания - нито уплътнения , нито болки и т.н.
 На преглед мисля да отида към края на лятото.
 Първит специалист , който посетих във връзка с този проблем беше на мнение , че непременно трябва да го махна преди стимулация. Вторият - че може и да не се маха , но проблемът може да се задълбочи и ще е нужно по - често проследяване.
Моят съвет е първо да се оперираш и тогава да започнеш стимулация.
« Последна редакция: Юни 15, 2010, 21:45:22 pm от fatalwoman »
*
Re: Мастопатия и ин витро
« Отговор #33 -: Юни 17, 2010, 18:46:12 pm »
Благодаря ви момичета - много сте ми полезни, както винаги! Май ще трябва да мисля за операция към септември. Ужасно се притеснявам, но дано всичко мине леко и успешно и повече да не се появяват тази гадости, че направо ми дойде до гуша от тези проблеми!!!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Мастопатия и ин витро
« Отговор #34 -: Юни 26, 2010, 21:44:27 pm »
Момичета, а какво правите с този естрофем? Пише , че е супер вредно при мастопатия?
*
Re: Мастопатия и ин витро
« Отговор #35 -: Юни 27, 2010, 12:34:44 pm »
За съжаление го пием - няма начин. Аз го смятам за основен виновник за тези фиброаденоми.
Момичета - препоръчайте ми моля ви добър онколог в София, при който освен консултация евентуално мога и да се оперирам, ако се наложи.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Мастопатия и ин витро
« Отговор #36 -: Юни 27, 2010, 12:38:59 pm »
А защо е толкова важен, не може ли да го пропускаме:(
Не ни ли стигат гадните стимулации?:(
Re: Мастопатия и ин витро
« Отговор #37 -: Юни 27, 2010, 13:04:57 pm »
За съжаление го пием - няма начин. Аз го смятам за основен виновник за тези фиброаденоми.
Момичета - препоръчайте ми моля ви добър онколог в София, при който освен консултация евентуално мога и да се оперирам, ако се наложи.

д-р.Николай Марков
*
Re: Мастопатия и ин витро
« Отговор #38 -: Юни 27, 2010, 20:30:28 pm »
Момичета - препоръчайте ми моля ви добър онколог в София, при който освен консултация евентуално мога и да се оперирам, ако се наложи.

доц.Гаврилов - прави консултации и онкологични операции, за други операции не знам
« Последна редакция: Юни 27, 2010, 20:32:22 pm от bril »
Re: Мастопатия и ин витро
« Отговор #39 -: Юни 27, 2010, 21:32:28 pm »
Аз съм с фиброзна мастопатия, открита февруари тази година. В понеделник приключи моят първи опит с отицателен тест, естествено и аз пих естрофем. Кога според вас е добре да отида отново на ехограф на гърдите(по принцип знам на 6 месеца), но сега се притеснявам след стимулацията?
Няма значение колко бавно вървиш, стига да не се отказваш от пътя си!