0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Фурни
« -: Октомври 03, 2009, 14:26:00 pm »
след като избистрихме кухненските мивки, хайде сега за фурни и котлони :)
искам отделно плот, отделно фурна за вграждане. котлоните са ми ясни, но не знам нищо за новите фурни.

бихте ли споделили от личния си опит - какво е добре да има една фурна като функции и какво е излишно?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Фурни
« Отговор #1 -: Октомври 03, 2009, 20:37:16 pm »
 jam , като трябваше да копувам фурна ми направи впечетление в описанията им, че някой нямат отделно горно и долно нагряване, а е общо. Аз реших че искам отделно и си избрах един малко по-стар модел на Аристон и то с връткащи се копчета, пак умишлено... Електронните наистина са с повече функции, но си помислих че ако нещо се прецака в елетрониката, ще се прецака цялата фурна  :? , абе изобщо ще е по-сложно  :oops:
Има функция "пица"  :D , като я пробвам ще споделя. И стандартия грил, друго непомня, че още е в кашона  :oops:
Иначе страхотни са тези които могат да се самопочистват  :wink: , но те са по-скъпички разбира се.
Избора наистина е много голям, на мен ми взе ума докато разбера каква точно да бъде, с какви функции, каква марка, пък и плота на тази марка да ми хареса  8O 
Плота го избрах с иноксов кант, пак реших че е по-практично (например ако нещо се разлее, да не тръгне към кух.плот )

Нека другите момичета споделят техните съображения  :)

Re: Фурни
« Отговор #2 -: Октомври 03, 2009, 21:30:03 pm »
Каталитично почистване - функция, при която при доста висока темп (май към 500градуса, дано не бъркам) се врътва програмата за почистване и после само събираш падналия прашец и фурната е чиста. Нашата е с такава функция (като за мързелива домакиня), само че пак заради тази същата домакиня още не е тествано почистването, защото не съм смогнала да я замърся :lol: Иначе останалите също имат някакъв вариант за почистване при висока темп, но се ползват май темп. на готвене и ефектът не бил същият. С каталитично почистване моделите са 1000+ лева, но сега може да има и по-изгодни.
Още нещо козметично - нашата е АиГ и последните им за онова време модели имаха една функция по външността да не остават следи от пръсти. Нашата няма следи (но е ползвана скромно).
Моите съвети не са по функциите :lol: - аз и без друго ползвам 1-2 програми :lol:

П.С. ползвала съм функцията едновременно печене на две нива - получава се :D (но пекох едно и също на двете нива, соленки едни)
Благодаря ти, Бени!







Re: Фурни
« Отговор #3 -: Октомври 04, 2009, 12:11:33 pm »
Нашата е Gorenie и котлоните също.Има програматор, вентилатор и пече невероятно! Много съм доволна!
Наистина е хубава тази функция за самопочистване ,но моята няма.

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Фурни
« Отговор #4 -: Октомври 04, 2009, 12:52:21 pm »
Моята е Електролукс и плота също е такъв,сензорен с 4 котлона,фурната е с врътки не е сонзор.Има си 3 функции на грила,не е въртящ,има горно и долно печене и вентилатор,който всъщност ползвам основно.Няма функция за самопочистване,но почистването не е кой знае какво,мажа с препарат,стои малко така и почиствам с влажна кърпа.Е сигурно е удобство самопочистването,но аз съм си доволна от моята.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фурни
« Отговор #5 -: Октомври 04, 2009, 14:24:21 pm »
значи, както разбирам, основно да има горно и долно печене, плюс вентилатор. това май всички го имат.
а тия студени стъкла, телескопични водачи и свалящи се врати?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Фурни
« Отговор #6 -: Октомври 04, 2009, 15:37:07 pm »
За вратите до колкото знам се свалят на всички фурни.Стъклата също бмай на всички фурни за вграждане са си студени.Не съм сигурна,мойта си е такава,но май всички са така.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Фурни
« Отговор #7 -: Октомври 04, 2009, 16:01:18 pm »
Фреш, това което описваш не е ли пиролитично почистване? Моята е с каталитични панели и са на принципа, че като пръсне върхя тях мазнина или друго веднага изгаря.
Сваля и се вратата, има телескопични водачи, има заключване заради любопитни дечица, не е студено стъклото обаче. Ма то моето дете веднъж я провери и вече знае, че пари. :lol:

Иначе моята има доста функции, но аз ползвам 3 най-много. Веднъж, два пъти съм пробвала да пека две неща едновременно и съм доволна. Фагор е и е купувана от магазин за транспортни дефекти.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Фурни
« Отговор #8 -: Октомври 05, 2009, 09:42:42 am »
Нашата е  SAMSUNG BT-62CDST-има  каталитично  и с пара почистване   ,но аз още не съм ги пробвала.
 ето тук е описана  http://appliances.market.dir.bg/xoffer.php?xoffer=09027459&cat=3315&shop_id=18 
Аз съм изключително доволна -най -вече от  възможността  за приготвяне на различни ястия в двете нива-има разделител в средата и така се обособяват две наситина самостоятелни зони .Изпробвала съм ги многократно ,като съм пекала  различни неща-кекс и картофи , сладки и пиле и се получава  :wink:!За всяка зона  се задава отделна температура ,време  за изключване/ ако искаш/ и т.н .
За мен другото важно беше таймерите за включване-изключване, иначе пак е с много  функции и варианти на нагряване , с /без  вентилатор,но то вече всички  фурни  са така.
Когато я купувахме  беше  на промоция  в комплект с плот  и цената беше  приемлива.
« Последна редакция: Октомври 05, 2009, 09:46:45 am от nimika »


Re: Фурни
« Отговор #9 -: Октомври 05, 2009, 10:17:43 am »
Фреш, това което описваш не е ли пиролитично почистване? Моята е с каталитични панели и са на принципа, че като пръсне върхя тях мазнина или друго веднага изгаря.

Сия, може и така да е :oops: не помня точно, но функцията се изразява в това, че на много висока температура се пуска програмата за почистване и всичката мазнина става на пепел.

За печенето на две нива - на нашата не знам да има две отделни температури, посоченото от Нимика изглежда по-така :D

Джам, имай предвид, че печките издухват топлия въздух отпред, така че имай предвид какво има срещу печката, да не се сгорещи (например ако точно там ти е стол на трабепзарията).

Доста от печките имат push бутони - стоят си вътре, ако искаш да оперираш с тях, първо ги натискаш да изскочат и тогава въртиш. Има и отделно някаква защита за деца, да не се отваря фурната, но скоро познати ми казаха, че дъщеря им разбила защитата за нула време :D
Благодаря ти, Бени!







*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Фурни
« Отговор #10 -: Октомври 05, 2009, 11:05:45 am »
Цитат
Доста от печките имат push бутони - стоят си вътре, ако искаш да оперираш с тях, първо ги натискаш да изскочат и тогава въртиш. Има и отделно някаква защита за деца, да не се отваря фурната, но скоро познати ми казаха, че дъщеря им разбила защитата за нула време

ей това задълже, че копчалъка трудно се чисти, да не говорим че на моята вече са й изтъркани цифрички и прочее от чистене, добре че вече зная къде са степените и на фурната режимите
и нашата се води със студено стъкло, ама само се води
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Фурни
« Отговор #11 -: Октомври 05, 2009, 11:25:30 am »
 Понеже съм си патила от уреди с много екстри (колкото повече имат, толкова по-лесно се развалят), и двете фурни, които съм купувала са най-обикновени. Имат си стандартните функции, няма да ги изброявам. Така или иначе, се ползват само 2-3  :wink:
 Понеже това е един от най-експлоатираните уреди у дома, беше важно да е енергоспестяващ клас и да се връзва с интериора.
 Също така, нямам проблеми с изтрити копчета, дисплеи и т.н., защото са с най-обикновени.
 Важното е (особено, ако преди това, като мен си имала "Мечта", която пече пиле 3 часа  :lol:) , че тези фурни са добре уплътнени, готвят много по-бързо и поне 10 мин след изключване. Ако оставиш готвеното вътре, дълго време е топло.
 Та, аз съм на мнение, че по отношение на фурните, не трябва да се хвърляш на нещо кой знае какво само заради безбройните характеристики и известната марка. Просто няма смисъл. Фурната не прави манджата.  :wink:

 Едната е ето такава:



 Другата:

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Фурни
« Отговор #12 -: Октомври 05, 2009, 11:47:28 am »
Елфи ,малко не съм съгласна с теб ,че
  Фурната не прави манджата.  :wink:
 
Аз преди готвех на обикновенна стара печка и  сега виждам огромната разлика- особено за изпичане на сладкиши  и т.н.,но впредвид и аз като теб ,че имах  стара гадна печка -новата много ме радва.
Разбира се  многото екстри понякога не се ползват,а стадартните неща -горно,долно  нагряване ,вентилатор ги има вече всеки модел ,но всеки си преценя  кое му е нужно и кое би използвал от останалите функции.За мен определено са от полза- аз готвя основно на фурна и по-малко ползвам котлона ,така че е важно да е  функционална отвсякъде.
« Последна редакция: Октомври 05, 2009, 11:49:44 am от nimika »


Re: Фурни
« Отговор #13 -: Октомври 05, 2009, 11:54:53 am »
Елфова, ще трябва да ми разкажеш по-подробно за Горенье-то, точно този модел адски ми хареса  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фурни
« Отговор #14 -: Октомври 05, 2009, 12:12:48 pm »
аз досега готвех на Раховец  :lol: поради което готвех основно на бързите газови котлони, които имах отделно, а фурната пусках 2-3 пъти годишно...
с нетърпение чакам промяната.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Фурни
« Отговор #15 -: Октомври 05, 2009, 12:18:51 pm »
Джаме, ти си добре с Раховеца, аз в момента съм с една Мечта, дет май е по-стара и от мен  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Фурни
« Отговор #16 -: Октомври 05, 2009, 12:21:59 pm »
nimika, абсолютно съм съгласна с теб, просто не съм се изразила правилно  :D Говорех за новите печки. За старите е ясно.

 Рали, аз ползвам основно газовите котлони, затова купих такава. Иначе фурната е стандартна - има си основните функции - горен и долен нагревател, инфрачервен нагревател, вентилатор, самопочистване. Вентилаторът за мен не е екстра, трябва да го има във всяка фурна. А, има вградена запалка за котлоните  :lol: :lol: :lol:
 Има 3 тави - две плитки и едно дълбока, докато уърпул-а (горната) има само една плитка.
 
 Разликата между старите и новите фурни е огромна - за малко да си изгоря първата манджа, докато се усетя, че времето за готвене се скъсява наполовина  :lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: Октомври 05, 2009, 12:26:21 pm от Елфи »
*
Re: Фурни
« Отговор #17 -: Октомври 05, 2009, 14:27:10 pm »
Джам, ако е с две стъкла фурната задължително виж как се отваря да се чисти м-у тях. Моята е с неразглобяема врата и е трагедия чистенето. Това което аз ползвам е горно и долно печене, вентилатор, грил.
*
Re: Фурни
« Отговор #18 -: Октомври 09, 2009, 22:25:22 pm »
Нашата фурна няма пиролиза и махането на вратата лично за мен е много полезно - иначе е голямо гъзурчене - ха от ляво, ха от дясно. Вратата обаче тежи МНОГО и ме е страх да я свалям сама - моля мъжа ми за съдействие всеки път  :?
Една функция която, според мен не си струва е сондата - датчик, който се набучва например в голямо парче месо, задава се желана температура, и след като тя бъде достигната във вътрешността му (където е датчика), фурната се изключва. Ползвала съм функцията само веднъж, за едно местно руло - добре че го наглеждах! - то се изпече преди фурната да се изключи.
Иначе за мен е на най-голяма почит таймера - с него няма начин да овъгля вечерята. Когато не съм сигурна за колко време ще се сготви яденето, задавам приблизително време, а след като изтече, добавям (ако се налага няколко пъти) 10мин докато ми хареса крайния резултат
*
Re: Фурни
« Отговор #19 -: Октомври 10, 2009, 10:13:28 am »
Аз пък имам Gorenje като на Елфова само че без газ, че няма къде да  се сложат бутилки. Фурната им е страхотна, особено ако си имал обикновена печка преди това се чувстваш като нов.Моята е с целия набор от екстри, но има и с по-малко-само основните функции,  отразява се на цената. Най-много ползвам инфрагрила, първия опит за печене на принцеси завърши с овъгляване, защото стават за 3-4 мин. а на старата печка 15 ми трябваха.Освен това ползвам различните варианти долно с вентилатор, горно с вент. и комбинация на грил с вентилатор и т.н.т., самопочистването също действа. Мисля че е добър избор.
« Последна редакция: Октомври 10, 2009, 10:17:07 am от shanoar »