0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Фурни
« Отговор #20 -: Октомври 20, 2009, 07:29:46 am »
Моята фурна също е Горение. Всъщност при избора й се доверихме на една позната, която работеше в магазина, от който я закупихме. Каза, че за фурни като марки ни препоръчва Горение и Електролукс. Ние разглеждахме и от двете. Моето мило пък винаги обръща внимание на сглобката, защото не е била най-важна марката според него, а къде е сглобена. Както и да е. Доволна съм от фурната. По-семпла е, без електроника, но наистина момичето в магазина ни каза, че като се прецака електрониката, после трудно се поправяло, не знам...не помня точно  :oops: , но имаше нещо такова. Има някаква програма за почистване, но не тази, за която говорите. Не знам, не съм я пробвала, но на картинката е с една капчица. Ако някой знае за какво става въпрос, бих се радвала да ме "осветлите".
Това, което най-много ми харесва на фурната, е че е с охлаждащ вентилатор. Наистина когато пека, като си доближа ръката до стъклото, то е студено и излиза студен въздух. Защото все пак е неприятно през лятото като тръгнеш да печеш или готвиш нещо на фурна, да изпукаш от жега.  :lol:
Абе, общо взето каквато и да е фурна, важното е да готвим в нея вкусни ястия, защото аз помня колко много я чаках и как обещавах на милото, че всеки ден ще му правя питки и сладкиши, но...
:oops:


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
Re: Фурни
« Отговор #21 -: Октомври 27, 2009, 00:20:41 am »
Абе каквато и да е, разликата ще е осезаема. Аз си взех Електролукс и фурна и плот - 12 газ, 2 ток. Доста поразпитах преди това и ме ориентираха към тая марка и Горение, те момичетата вече са казали де. Не че другите не ги бива.
Иначе относно функциите, някои мацки много ползват грила. А относно почистването, моята е с две стъкла и едното се вади. Това е направо супер, чиста си го без проблем. Старата "Мечта" имаше доста замърсено между двете стъкла, не можеше да се изчисти - еми беше ми трън в очите.
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Фурни
« Отговор #22 -: Октомври 27, 2009, 23:14:24 pm »
И ние сме с фурна и котлони на Горение, засега не мога да се оплача. Фурната е с ел. дисплей, но аз ползвам основно една функция (та сама си се чудя на акъла за многото програми и функции...). Има някакво самопочистване, но аз си я мия с препарат.



*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Фурни
« Отговор #23 -: Октомври 28, 2009, 17:52:41 pm »
Нашите са Електролукс :)
Фурната има вентилатор, пече отгоре, отдолу, нещо за размразяване мисля че има, грил, но от всички екстри само печенето и вентилатора ползвам по-усърдно.
И фурната и котлоните са с врътки, тогава не ни стигнаха средствата за сензорни, но и все си мисля, че по-малко електроника по-добре :)
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Фурни
« Отговор #24 -: Октомври 28, 2009, 18:46:15 pm »
Аз съм за Електролукс.
В петък отиваме да купуваме и котлони и фурна  :wink:
*

    titibar

  • ****
  • 696
  • Няма невъзможни неща ако Бог реши да се случат!!!
Re: Фурни
« Отговор #25 -: Май 16, 2010, 17:52:04 pm »
Изваждам тази малко застаряла тема,но мен сега ме вълнува този въпрос.
Някой има ли мнение за фурните eurolux,които са търговска марка за балканските страни,а иначе обединяват фирмите FABER и NARDI?
Харесала съм си ето тази http://leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=10&c=1&pid=93

Кое е за предпочитане м/у евролукс и горение?
  <br />
*
Re: Фурни
« Отговор #26 -: Май 16, 2010, 19:00:57 pm »
Аз не съм много навътре в материята, но преди месец си купихме фурна и плот с два котлона горене. Общо взето ги избирахме на външен вид да ни харесват и да си паснат с кухнята, и по цена разбира се :lol:
*
Re: Фурни
« Отговор #27 -: Май 16, 2010, 20:46:50 pm »
Аз не бих си купила повече нищо с марката Eurolux!!! Взехме си абсорбатор от тях - пълен боклук - бръмчи като трактор. Обясниха ни, че било нормално това.   :x Купихме си и мелница за отпадъци - 3 пъти се разваля вече. Добре че е в гаранция, та ни я оправят все без пари. И мивката ни е от тях за съжаление - при нея маркуча за водата се спука и наводни шкафа отдолу. Това не го признаха за гаранция.
За нас Euroluх=Еуробоклук
Re: Фурни
« Отговор #28 -: Май 16, 2010, 23:38:04 pm »
Аз съм с еуролукс - фурна и плот от най-обикновените и евтини, доволна съм от тях, но чувам кофти отзиви за съдомиялните им, от горение не съм доволна като марка въобще, макар, че фурна примерно не съм ползвала, но котлони, хладилник, пералня, не до препоръчвам.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Фурни
« Отговор #29 -: Май 16, 2010, 23:48:33 pm »

Кое е за предпочитане м/у евролукс и горение?


Аз също в момента се интересувам и това, което чувам от продавачи в магазините е, че по настоящем Горенье не струват. Преди дооооооооста години /корекомските, щото тогава бяха лукс/ може  би.... На цени го докарват.
И от близки хора имам лоши отзиви.
Нито фурните и котлоните, а за хладилниците получих отзиви и от съвсем случайни клиенти из магазините, че са неприемливи, както и за пералните. Това ми е марката тотално игнорирана.

За фурни и котлони - Бош, сименс, добро съчетание между прилична цена и качество - Аристон. Те са вече англо-италианско производство.  
« Последна редакция: Май 16, 2010, 23:50:37 pm от Nina »
*

    titibar

  • ****
  • 696
  • Няма невъзможни неща ако Бог реши да се случат!!!
Re: Фурни
« Отговор #30 -: Май 16, 2010, 23:56:35 pm »
Момичета благодаря ви за информацията.Аз все още съм на етап събиране на мнения и отзиви от изпатили.Дано да направя правилния избор като му дойде времето,защото и аз  засега общо взето обръщам внимание главно на външния вид и цената.
Литето направо ме шашна с абсорбатора.Аз досега каквото съм прочела всички казват че  абсорбаторите на Фабер са най-добрите.Но наистина явно всичко е въпрос на късмет при техниката.
  <br />
*
Re: Фурни
« Отговор #31 -: Май 17, 2010, 08:47:52 am »
Е Нина, добре че се включи, ще взема да ги изхвърля сега, щом са неприемлива марка вече :lol: :lol:

в интерес на истината хладилника ни е горене, вече 10г. работи безотказно, пренасян е 2 пъти, размразяван е също толкова пъти за този период :wink:
*
Re: Фурни
« Отговор #32 -: Май 17, 2010, 09:21:14 am »
Това е нашия абсорбатор - http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=22&pid=74
Т.к. е мощничък, затова бръмчал така - така ни казаха  :oops:
Когато си го поръчвахме, от фирмата бяха "пропуснали" да ни кажат, че ве цената му не са включени въздуховоди и т.н. допълнителни части. Дойдоха, монираха го т.е. сложиха го в шкафа, а ние трябваше да се спасяваме сами. Това също ми направи доста неприятно впечатление тогава.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Фурни
« Отговор #33 -: Май 17, 2010, 11:04:37 am »
Това е нашия абсорбатор - http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=22&pid=74
Т.к. е мощничък, затова бръмчал така - така ни казаха  :oops:
Когато си го поръчвахме, от фирмата бяха "пропуснали" да ни кажат, че ве цената му не са включени въздуховоди и т.н. допълнителни части. Дойдоха, монираха го т.е. сложиха го в шкафа, а ние трябваше да се спасяваме сами. Това също ми направи доста неприятно впечатление тогава.
Не че нещо, ама повечето абсорбатори се продават без въздуховодите, имат само фасадната част, която скрива въздуховода.
Незнам как сте го изнбирали, обикновено абсорбатор се избира спрямо обема на помещението. Освен това ако искаш да е по-тих, най-вероятно ще ти струва повече пари.
И още нещо за марките:
Eurolux ги сглабят в близост на Ботевград. Наситина са лиценз на Faber и Nardi. Но аз също не бих наблегнала на тях.
Преди три-четири години,  когато ние купувахме нашите електроуреди - Elektrolux/AEG бяха добър компромис цена/качество.
*
Re: Фурни
« Отговор #34 -: Май 17, 2010, 12:13:11 pm »
Имам няколко електроуреда Gorenje, досега съм нямала проблеми с тях. Избрах ги по препоръка на родителите ми, които ползват перална и хладилник от същата марка от доста години.
*

    titibar

  • ****
  • 696
  • Няма невъзможни неща ако Бог реши да се случат!!!
Re: Фурни
« Отговор #35 -: Май 17, 2010, 12:16:07 pm »
Това е нашия абсорбатор - http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=22&pid=74
Т.к. е мощничък, затова бръмчал така - така ни казаха  :oops:


И аз съм се насочила точно към този,защото помещението ни е голямо-30м2.Но този абсорбстор е с двутурбинен мотор и е наистина нормално да е по-шумен когато работи на най-висока мощност.Освен това той няма да работи непрекъснато на такава мощност.


в интерес на истината хладилника ни е горене, вече 10г. работи безотказно, пренасян е 2 пъти, размразяван е също толкова пъти за този период :wink:

Във връзка с горенето аз имам подобен опит с перална на 13г вече без нито един дефект досега,като се има предвид че едва от 3 седмици е на място на каквото трябва да бъде.До преди това все нямаше равно такова,което автоматично означава мърдане,скачане и т.н.Само където не излизаше да простира сама.Премествана е също 2 пъти,като има и престой 0т 8-9мес в един гараж докато правихме къщата при лоши атмосферни условия и след повторното и вкарване в действие-никакъв проблем.
  <br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фурни
« Отговор #36 -: Май 17, 2010, 12:21:05 pm »
деца, преди 10-15-20 години, качеството на всичко беше съвсем друго...

аз четох доста отзиви из бг-мама, за Горенье споделяха, че навремето е било супер качество, но вече не. същото се твърдеше и за почти всички останали марки, за съжаление...

аз лично избрах AEG, но още отзиви не мога да дам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Фурни
« Отговор #37 -: Май 17, 2010, 12:22:47 pm »
Аз съм с вграден AEG, доволна съм!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Фурни
« Отговор #38 -: Май 17, 2010, 13:25:01 pm »
аз четох доста отзиви из бг-мама, за Горенье споделяха, че навремето е било супер качество, но вече не. същото се твърдеше и за почти всички останали марки, за съжаление...


да, окончателно взех решение, щом и в бг-мама така пише, ще ги изхвърлям, за мен наистина информацията там е от голяма важност :jump12:
Re: Фурни
« Отговор #39 -: Май 17, 2010, 15:40:55 pm »
...да, окончателно взех решение, щом и в бг-мама така пише, ще ги изхвърлям, за мен наистина информацията там е от голяма важност ...
Хареса ми това, пожелавам ти наистина да ги смениш с последно поколение и задължително от най-скъпите :D :D :D