0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

 Пускам тази тема с надеждата да ми помогнете.Моето бебче е на 5 месеца и половинал.Захраних я с плодово пюре при навършване на 4 месеца,като до тогава бяхме изцяло на кърма.Въведох и зеленчуковите пюрета и по съвет на педиатъра започна да въвеждам и месото преди около седмица.И тук се появи проблима.Бебка се запече.Оправихме положението първият път,като минахме само на кърма и круша,която давах сутрин.
 Моля за съвет какво да давам за разхлабване :? и кои храни запичат? :(

 Благодаря ви предварително :bori_022:
Re: кои са храните,които запичат и кои разхлабват?
« Отговор #1 -: Септември 26, 2009, 23:18:30 pm »
Здравей!
Мисля че в твоя случай оказва проблем това че си въвела доста на бързо и плодови и зеленчукови че и месо  8O месото ако не се лъжа го дават към 7 месец
разгледай тук  http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=22516.0 и http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=6307.0
а има и други теми които има доста полезна информация но моят съвет е да оставиш за сега месото до към 7 месец сега давай само плодовите и зеленчуковите които си даваш  :wink:
Като разхлабващи - поне при нас действаха пюре круша и синя слива
« Последна редакция: Септември 26, 2009, 23:21:31 pm от Виктория »
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: кои са храните,които запичат и кои разхлабват?
« Отговор #2 -: Септември 28, 2009, 01:16:19 am »
От моя скромен опит разхлабват сините сливи и крушите, дадени като самостоятелно пюре не в комбинация.Запичащи са моркови, картофи, банан и тиква, но зависи от комбинацията, но най-вече морков.Тези дни ми казаха, че при запек действа и сок от сушени сини сливи, не съм го пробвала обаче.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: кои са храните,които запичат и кои разхлабват?
« Отговор #3 -: Септември 28, 2009, 01:39:30 am »
съветът ми е да си намериш читав педиатър!
абсурд е да захраниш на 4 месеца и само за 1.5 месеца да си въвела всички плодове, зеленчуци и сега да даваш месо!

всеки нормален педиатър ще ти каже, че месо на 5.5 месеца не се дава... а после - запичало се. ами ще се запича! храносмилателната му система е толкова нежна и незряла още, ти месо ще му тъпчеш...

извинявай за грубия тон, ама мислиш ли малко, преди да експериментираш с детето си? Интернет гледам че имаш - ами вземи прочети, поогледай се... не се доверявай 100% на педиатъра, има ги всякакви и сред лекарите.

моят съвет е да се въздържаш засега от месо, глутен и други тежки храни. щом имаш кърма - кърми го това дете. Световната здравна организация даже препоръчва до 6 месеца бебетата да са САМО на кърма... айде, вече си захранила, ама не ръгай месо, много ти се моля...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: кои са храните,които запичат и кои разхлабват?
« Отговор #4 -: Септември 28, 2009, 10:38:19 am »
Бебетата нямат необходимия набор от ензими в храносмилателната си сисетма, майките се радват "каквото яде - това ака", това е така в оправдание на горното твърдение. Не бомбандирайте децата си с изобилие от различна храна, това не е състезание. Време има за всичко.
За нас разхлабващи храни са круша, пъпеш, сини сливи, тиква.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com