0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #20 -: Септември 23, 2009, 11:54:56 am »
Привет и от нас! Да е здрава, слънчева и изпълнена с добри новини седмицата! :)

Зори, да ти е живо и здраво християнчето! Много е сладък :)

Джам, добре че сте се разминали леко!

Гане, дано Мила бързо се оправи!

Ели утре е на ясла, ако не ни върнат че ни липсва нещо... Иначе влезе в творческия период и и купихме пастели и блокче, за съжаление не рисува само там а и по мебелите и стените и приемам съвети как да я отуча да го прави, че няма очистване...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #21 -: Септември 23, 2009, 12:09:38 pm »
Леле Джам, настръхнах. Добре че е добре Марти. На мен това ми е голям страх като ходим при майка ми - да не се развърже люлката или да не се преобърне.

Гери, аз купих миещи се пастели и латекса е миещ се. Обаче само с вода при мен не стана. С обезмаслител Мелио пръскам, чакам 1 минута и след това с гъба изтривам. Работи за сега. Ама за мебелите ще търся някакъв препарат. Прибрах ги временно, чакам да и дойде акъла и тогава пак. :lol:

Зори, честито християнче! Страхотен е!

Да оздравяват бързо всички болни дечица.
*
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #22 -: Септември 23, 2009, 12:54:17 pm »
просто трябваше да си го споделя някъде... и си знам че тук ще ме разберете най-добре...

Мои близки ме помолиха да посреднича между тях и биологичния баща на внука им. Двамата са много мили и симпатични хора, дъщеря им почина преди 13 години и остави момченце тогава на две години. Оттогава таткото не се е вясвал. Той е женен има друго семейство още от преди... разбирам че такива неща се случват, че няма виновни и пр. Сега обаче бабата и дядото едвам се справят. Младежа е вече на 15, има си своите нужди - уроци, английски, дрехи и прочие. Ще търсим таткото за издръжка. Проверих човека, оказа се доста състоятелен пич - имоти по морето, просперираща фирма ...

Въпросът ми е риторичен, не чакам отговор, ама наистина не мога да си представя тоз човек как си ляга нощем да спи, като знае, че някъде има едно момченце без майка, което може и има нужда от него. Не го съдя ... само се питам

Много ми е гадно, а уж ме помолиха, защото не съм емоционално обвързана със случая ... пфу!
В очакване ....
*
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #23 -: Септември 23, 2009, 13:33:08 pm »
Мили, мами,  :D като преживяли раждане искам да ви попитам нещо за него. Как организирахте времето си от момента, в който разбрахте че е време за раждане до тръгването към болницата и колко горе-долу е това време? Ще съм ви много благодарна, ако споделите
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #24 -: Септември 23, 2009, 14:25:52 pm »
Джам, има си Марти ангел пазител, това е!
Но такива ситации вадят от релси за дълго.

Фусита, при теб няма не емоционално обвързване независимо от казуса!
Ще вземеш правилното решение, сигурна съм!

Гери, айде от утре с бодра крачка в яслата.

Ние пък ще я пропуснем до понеделник, влошихме се.
Днес бяхме на преглед, кашлица лоша, гърло червено - всички екстри!
 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #25 -: Септември 23, 2009, 14:28:46 pm »
Добро утро и от мен!

За мен седмицата започва от днес. Мъжът ми беше в отпуска 10тина дни и от днес е отново на работа. Резултатът, за тези 10 дни, е едно голямо разглезено момче  :? Не го е глезил баща му, нито аз, но детето рядко е в компанията и на двамата и...
...
Коки, искам да ти кажа че те разбирам напълно,при нас ситуацията е почти същата но разликата е че моят мъж пътува често и малкия го вижда за 2-3 дни ето сега напр.се прибра в събота 1часа през ноща и тази сутрин замина пак и ще се върне евентуално в неделя-понеделник .Нямам думи просто като си е вкъщи за какво глезене и мрънкане става въпрос ,не го пуска да иде дори и в тоалетната а изчезне ли от погледа му започва адско дране и рев  8O.....но с това свикнах като че ли вече то си е нормално впредвид ситуацията..,но понякога не издържат нервите ...ама какво да се прави!
*
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #26 -: Септември 23, 2009, 15:14:15 pm »
Мили, мами,  :D като преживяли раждане искам да ви попитам нещо за него. Как организирахте времето си от момента, в който разбрахте че е време за раждане до тръгването към болницата и колко горе-долу е това време? Ще съм ви много благодарна, ако споделите
Ами второто ми раждане беше така нареченото"дирижирано",но с първото като ми изтекоха водите грабнах сакчето с приготвения багаж като преди това влязох в банята за тоалет и отидох в болницата.Това е :wink:
Джам,направо настръхнах от тази ситуация.Пак е било по малкото зло.
Бързо оздравяване на мъниците.
« Последна редакция: Септември 23, 2009, 15:17:20 pm от parsi »

*
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #27 -: Септември 23, 2009, 16:40:48 pm »
Здравейте момичета,

Започна работната седмица.Почивните дни мойто Боре беше на село с дядо баба и вуйчо и цялата махала :D.Като всяко село и при нас децата са кът та голяма радост настъпва в махалата когато малката е там всеки иска да я гледа да я води при животни по гората добре си прекарва,сутрин с бабите закусва баница и каше демек кафе,после храни кучетата де що има като им изяжда половината хляб,ходи на банята (на селската баня  :wink: )помага по двора бере си чушки и домати и си хапва абе на село е свобода.
Мише съжалявам да чуя че нашето Митаче е болен,да го цункаш от нас и бързо да се оправи.
Джам какво да кажа малкият дявол е било.
Коки не сте само вие и ние не сме кръстени още :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #28 -: Септември 23, 2009, 16:51:32 pm »
Коки, зло да ви забрави! :oops:
Да ви подминават вирусите и набора и всики деца тук.
Моля се само този път да минем без висока темература,
че косата ми се изправя!

Ганета  :?, май нама как да опазиш единия от другия, нали?

Дели, представям си я Бори, миналата седмица преди да си дойдем пращах Митака
с баща си и баба си на село да мога на спокойствие да събера багажа за София!
Е, няма такова щастие, козлетата са пораснали за месец,
а козарчето само дето не бе спало с тях!


« Последна редакция: Септември 23, 2009, 16:55:19 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #29 -: Септември 23, 2009, 19:15:20 pm »
Мише, в случая не се е заразила от него. Сдобили сме се с бронхит и не искат да ни изпишат лекарства, въпреки високата температура и кашлица, не минаваща вече почти 3 седмици... Ще си правим инхалации...Е***м ти и системата на здравеопазване... За какво я спасиха в родилното, като я наказват сега...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #30 -: Септември 23, 2009, 20:20:37 pm »
Гане,да се оправя бързо милото детенце!
midge,успешна бременност и желая и живи и здрави бебенца!
Мише,бързо оздравяване за Митачето!
jam,добре че сте се разминали с нещо по-лошо,голям ужас. :(
Ние пък не носим чак толкова много багажи сякаш.За 3-мата 1 куфар,1 торба за обувките на 3-мата и кошарката с матрачето.В куфара са и дрехи и бебефон и тоалетни принадлежности и всичко.
mimko,при мен нещата станаха много неочаквано,защото бебо тръгна по-рано.Не си бях стегнала багаж,даже нямах нищо за болницата,нито детето.Водите ми изтекоха в 6ч. сутринта и се събудих от това,нямах контракции - започнаха доста по-късно.Изкъпах се ,бръснах се ,помотах се малко (към час поне се мотах в къщи) и тръгнахме - болницата беше на 1 час път.Можела съм и повечко време да си поседя явно,защото раждах 14 часа естествено ,но накрая се стигна до секцио(получих пълно разкритие,но бебо не можа да слезе надолу).
Обаче имам приятелка,която роди за 40 мин. от първата контракция,до излизането на бебето.Така че,не мога да кажа ,колко време ще имаш ти.
<br />
*
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #31 -: Септември 24, 2009, 00:49:23 am »
Мидж, тези огледала ги търсих около година. И автоморги обикалях, за да си пригодя нещо, но не открих. Когато Боян беше прилично голям, намерих такова огледало в Премама - 50тина лева беше и беше не само огледало, а и играчка около него някаква. Та минах и без него, но Боян в колата никога, за нищо не ми е мрънкал до сега!

ние имаме такова огледало, 65 лв. от премама. много съм доволна от него, то за мое спокойствие най-вече беше, ама и Емо си играеше с играчката - рита я и едни рибки плуват, а разни блестящи неща се разнасят насам натам... май не обясних много добре :oops:

и ние не носим много багаж... вече. в началото едвам се натъпквахме в зафирата, но понеже често пътуваме, се научих да взимам само най-необходимото - събираме го в 2 куфара и 1-2 раници :)

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #32 -: Септември 24, 2009, 08:28:22 am »
Гане, да и минава бързо на Миличка!
Съжалявам, че така са поставени нещата при вас.
Аз пет дни се борих сама с хремата и леката кашлица,
но не се получи и след прегледа вчера- суметролим, мукоплант и олинт!

Дами, извинете за спама, но съм много любопитна!
Пипилота, моля те, кажи какво има в джоба на твоя профил? :oops:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #33 -: Септември 24, 2009, 08:39:51 am »
Добро утро дами,

За багажа да кажа как е при нас.В  последно време и тримата пътуваме с едно куфарче без проблем дори на морето беше така,това за дрехите иначе за Борето + една чанта играчки ама не голяма и една чантичка за храна и шишето за млякото а в куфара влиза и аптечката с най-необходимото.Ние много често пътуваме,на село сме дублирали нещата като корито,шише има и някой чифт домашни дрехи та и да забравим нещо не е фатално.На другите места където ходим се справяме според условията,доста сме адаптивни а и  детето също.
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #34 -: Септември 24, 2009, 09:01:32 am »
Аз пак за пътуването - направо ви завиждам как се побирате 3-ма души в един куфар :wink: и 1 чанта. Ми Стилияна като отиде да играе на пясъчника и се връща омазана. И това е минимум 3 пъти на ден. Е аз на почивка ли отивам или да пера по 5 пъти на ден. Та нейният гардероб се изнася почти целия по тази причина. И въпреки всичко пак перем...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #35 -: Септември 24, 2009, 10:53:06 am »
Привет от Кушадасъ, курорта е супер, забележителностите още повече
Видях Ефес, храма на Артемида, пречистих се в къщата на Дева Мария, много спокойно и красиво място е това
Гардероба и на двете е изнесен насам, онази вечер и прах купих да пера дрехите, защото никога не стигат, а никак не са малко повярвайте, на двете багажа им е двойно спрямо нашия с баща им
В унисон със споделеното по-горе- Стефания в момента е в местната болница на система, отново бронхоспазъм  :? Връщаме се в неделя и се надявам на бързо отминаване, много съм доволна от отношението на лекаря, който дойде, бързо и веднага отреагира на повикването, ще ни даде инхалатор за стаята да й правим инхалации докато сме тук
на всички болни бързо възстановяване
Ема, честито ви самостоятелно ходене в тоалетната
и на Мидж стиснати палци за щастлив развой и финал на бременността
Зори- честито християнче, нека всичко лошо е останало в дните преди кръщението
Поздрави и весели дни на всички
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #36 -: Септември 24, 2009, 11:16:34 am »
Здравейте и от нас!
Джам, да цункаш Марти и да няма повече такива инциденти.
Гане, бързо оздравяване на Мила! защо не искат да дадат лекараства?
Зори, честито християнче, мнооого е хубав. Да бъде умен и мъдър!
midge, честито за новите попълнения в семейството ви. Да са живи и здрави и безпроблемна бременност! Такива огледала за децата, които се прикрепват на огледалото за обратно виждане има и при вносителите на автомобили, като аксесоар ги продават, но не стават на всички модели. Ние сме с нов Опел Астра и тази екстра не се предлага просто за този модел.
Гери, късмет утре!
Да са здрави и весели всички малки мушмороци!

При нас новините са, че голямото мармотче стана бобърче, т.е. тръгна на плуване и много му харесва. Диманка вече е на ясла ис е справя ок.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #37 -: Септември 24, 2009, 11:30:32 am »
Мармотче, не знам защо. Обяснението беше кръвната картина е добра, температура от 38 градуса не е проблем, ще правите инхалации. Да, ама тя от инхалациите прави спазми на дробовете, защото не й трябва такова лекарство. Отказват ми антибиотик, така ще се оправяме... Да е жив и здрав Бърди!
Мини, дано бързо се оправя Стефи!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #38 -: Септември 24, 2009, 11:33:38 am »
Mimko,
стягането на багажа е хубаво нещо, друг е въпросът да уцелиш момента кога да го направиш :), че при всеки по ралзичен начин протичат нещата. Аз както се събудих в 2.15ч, така си бях родила в 2.50, смятай в това време: душ, обличане, път, обяснения/прегед в родилното. Без контракции, изтичане на води и т.н. Приеха ме с пълно разкритие. Вероятно затова и сега ми е по-напрегнато очакването, защото всеки казва, че второто раждане протича по-бързо от първото, та се чудя дали да не оборудваме колата с хигиенни материали, че знае ли се... Не разчитам на сравненията с други бременни и раждания, но страх лозе пази ;) Багажа си го стегнах 2 седмици преди датата, която бяхме планирали за секцио. Сега за по-сигурно мисля още 36 г.с, ако е рекъл Господ да изтикам до там :)

Аз имам едно питане, случвало ли ви се е памперс (вероятно по-голям от неопбходимото размер) да протърка леко кожичката на детето, точно в сгъвката му на тумбачето? Върнах по-малкит размер и зачервяването сякаш поотшумя, но мъжът ми се за запънал, че е лишей и иска да водим Вероника на доктор...?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #39 -: Септември 24, 2009, 11:39:38 am »
Аничка, на Преслава й е ставало и стои наистина като лишей, даже съм пускала снимки на Бърди. Тогава ми написа рецепта да отида да ми смесят за третиране, ако искаш да я потърся да ти я пусна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит