0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Седмицата 21.09 - 27.09
« -: Септември 21, 2009, 16:01:30 pm »
Нека да е здрава и успешна новата седмица.

при нас голямото събитие е отказването от "diapers" и ходенето в тоалетна съвсем самостоятелно.

Поздрави и целувки на всички

 :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #1 -: Септември 21, 2009, 16:48:11 pm »
Ема  :bighug: радвам се да те "видя"!

Аз съм си поръчала  :sunshine: ва седмица, дано е такава.
Здрави и усмихнати деца и родители!
Малко сме хремави, но това не ни се отразява на настроението!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #2 -: Септември 21, 2009, 21:00:10 pm »
Слънчева седмичка и от нас !  :D
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #3 -: Септември 21, 2009, 23:01:29 pm »
весела и слънчева седмица и от нас!

Миналата я пропуснахме,но имахме приятни ангажименти. :D- в петък се върнахме от планинска 5 дневна почивка  + кръщене на Жорко. :DИзкарахме си страхотно!Бяхме в една вила (на вуйчото на кума е) до Троян близо - много готина виличка с голям двор ,с каминка вътре.Децата много се забавляваха,играха на полянката пред къщата,вечер като ги сложехме да спят и сядахме пред каминката на хапване и пийване.
Разходихме се и до Ловеч,Троян,Априлци и Крушунските водопади - много са красиви ,но с малки деца на гръб е ужас там,адски стръмно.
КРъстихме Жорко на 15.09 в Троянският манастир - много съм доволна от ритуала,от преживяното ,от красотата.Жорко се държа много добре и не плака даже като го потопиха,накрая обаче попа започна да го поръсва с мокра китка по главата(той никак не обича да му я мием) и той тогава като ревна.Много се смяхме като попа каза на кръстника да плюе на пода и Жоро като му стана смешно и взе с глас да се смее и попа и той покрай него.
После ходихме в една много хубава механа - страшно вкусна и евтина.
Ето го и моето християнче(не знам как да ги направя малки,ако е проблем ,ще ги махна  :oops:):







Тази седмица ще правим най-накрая изследванията и другата седмица тръгва на ясла Жоренцето ми.
Ние с памперса нямаме напредък,но и аз почти нищо не съм правила,за да го махна. :oops:За това пък сме без биба от 2 седмици някъде .С говоренето много бързо напредва,за 1м. толкова неща нови казва и прави изречения за сега от по 3-4 думи.
<br />
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #4 -: Септември 21, 2009, 23:33:38 pm »
Зори, честито християнче! Много е сладък.
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #5 -: Септември 21, 2009, 23:38:06 pm »
z22 Честито ви християнче , да ви е много здраво и много да ви слуша!  :wink:

А що се однася до памперса....ние бяхме се научили уж на гърнр да акаме даже и като му се ака на два пъти ми носи гърнето и казва -ААА-но от една седмица се научил да не иска да сяда на гърнето ,голямо тръшкане е - седи за 2 секунди и става ,и аз си му слагам памперса, и точно след 10 мин се скрива между спалнята и неговото креватче и се нааква  :? страшна работа сме
« Последна редакция: Септември 21, 2009, 23:39:37 pm от Виктория »
*
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #6 -: Септември 22, 2009, 07:59:24 am »
Зори,да ти е живо и здраво християнчето.Голям сладур :).Здрава и топла седмица желая.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #7 -: Септември 22, 2009, 08:05:54 am »
Честито христианче,  :flower:Зори!-
много е лъчезарен!
Голям и силен да стане!
С ум и разум да се прослави!


 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #8 -: Септември 22, 2009, 10:51:32 am »
Нека седмичката е здрава и слънчева за всички!
Зори, честито ви християнче! Нека винаги има закрилата и здравето, които толкова са необходими всекиму!

Ние края на тази седмица се връщаме в София. Тогава мисля и да подготвя всичко необходимо ми за родилното и първите седмици на бебето. За детска градина не сме класирни, всъщност имаше 5 свободни места, ние бяхме пети в списъка, но ден преди 19.09 се появи някакво детенце с една точка пред всички останали, а на всичкото отгоре в страницата на градината пишеше, че няма класирани на 19.09 :(
По отношение на памперсите - всеки път след събуждане слагам Вероника на гърненце (т.е сутрин и следобед), обикновено не пропуска попадение. В другото време тя си казва, когато е много на зор, но като цяло продължава да си ползва памперси. Личи си, че започва да се усеща кое-как, явно с времето от само себе си ще преминем изцяло на гърне.
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #9 -: Септември 22, 2009, 14:04:38 pm »
Зори, честито християнче!!! Да е жив и здрав!!!
Желая на всички здрава и успешна седмица!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #10 -: Септември 22, 2009, 14:34:09 pm »
Зори, честито християнче!!! Господ да го пази и да бъде много здрав и щастлив!
*
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #11 -: Септември 22, 2009, 21:22:44 pm »
Здравейте и от нас!

Зори, честито християнче! Господ да пази всички дечица!
Мише, мерси за  :sunshine:

Ние се завърнахме от морето. Първата седмица ни удави от дъжд - само в къщи, но втората беше супер за разходки и дори се топнахме в морето (естествено дъртите само). И черешката на тортата: сестрата на мъжа ми е бременна в 6та седмица, от 2ро икси, в щеревата клиника и в момента в корема й тупкат 3 сърчица  :D Аз съм сигурна в положителния развой на събитията и две или три здрави бебета около термин  :crossfingers:

Парси, ходихте ли при Хайвазов? Ние тази седмица ще го песетим.

Момичета, как си возите бебоците като сте сами в колата? Виждали ли сте някъде огледала, които се монтират на поставката за глава на задната седалка и позволяват да се вижда детенце в огледалото за обратно виждане? Виждала съм ги в нета, но никъде в магазините.

Поздрави!
« Последна редакция: Септември 22, 2009, 21:33:54 pm от midge »
*
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #12 -: Септември 22, 2009, 21:43:43 pm »
Мидж,добре си дошла.Прекрасна новина за малките душички. :)При Хайвазов не съм ходила,защото трябвало лично да отидеш да запишеш час и после пак на преглед,а на мен ми е неудобно защото нямам собствен транспорт и няма как да стане.Иначе ходих при който ми падне,но какъвто съм карък нямаше ортопед и сега чак на 29.09 при някакъв Пиперов за който също чух добри отзиви.
Спокойна нощ на всички!
« Последна редакция: Септември 22, 2009, 21:46:31 pm от parsi »

Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #13 -: Септември 22, 2009, 23:09:43 pm »
Зори, честито християнче, Сладур пу-пу :D
Мидж, и от мен пожелания за безпроблемен развой на бременността на сестрата на мъжа ти! Вие на море с бебето ли бяхте?

Аз си падам малко загубена, хич не обичам да сменям обстановката, все ми липсват някои домашни удобства :lol: та за първи път сега излезнахме с Марти извън София, на гости на баба и дядо бяхме. Как пътувате, мацки, ние едвам затворихме големия ни багажник, а бяхме все пак почти вкъщи и за 2 дни? :lol: Иначе на Марти му хареса екскурзията, от което съм много доволна :D
Благодаря ти, Бени!







Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #14 -: Септември 22, 2009, 23:49:34 pm »
Мидж, стискам палци за най-добрият финал!
Фреши, мойта щерка като ходи на бабиндом за 2 дни изнасям половината й багаж, не ме питай за морето кво чудо беше. Добре че не мъкнах този път легло и стол за хранене :lol: Иначе багажник, на предната седалка, под краката всичко беше багаж!!! Тва е положението :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #15 -: Септември 23, 2009, 07:08:50 am »
Мидж, късмет и успешен финал след  :cloud9:

Фрешче, и за 2 дни и за 3 месеца ситуацията е  osi_12...
Марито е описала подредбата на колата много точно,
имах чувството, че за да се донесем обратно ни трябва тир.
Щом на Мартушката му харесва ще повторите.



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #16 -: Септември 23, 2009, 08:55:26 am »
Добро утро!

Фрешка, с бебето бяхме, но то за 2 дни и за 2 седмици багажа е един и същ. Ние също бяхме при баба на морето, та спестихме малко багаж - кана за вода, ютия, препарат за пране, корито му купихме от там и си го оставихме за следващия път, но като цяло си е голям катун  :lol: Точно както Мари е казала е  :D
С пътя нямахме проблем, както и ми казахте всички, бебо спа през 90% от времето. Струва ми се, че му се отрази много добре. На нас също.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #17 -: Септември 23, 2009, 10:20:33 am »
както вече са писали, дали бебето заминава за 2 или за 20 дни - разлика няма голяма. пак му вземаш цялата къща. ние затова си купихме комби автомобил и тъпчем багажника до козирката. е, сега като няма кошара, количка, бурканчета и огромни пакети памперси, положението е по-добре.

моят Марти вчера се размина с много сериозно произшествие, слава на Бога. както го люлеех на люлката на вилата, люлката се отвърза и детето падна на каменните плочи. добре, че не уцели каменния ръб, че падна назад и че люлката беше с висок пластмасов гръб, който го запази... не ми се мисли какво можеше да стане...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #18 -: Септември 23, 2009, 10:47:04 am »
Добро утро и от мен!

За мен седмицата започва от днес. Мъжът ми беше в отпуска 10тина дни и от днес е отново на работа. Резултатът, за тези 10 дни, е едно голямо разглезено момче  :? Не го е глезил баща му, нито аз, но детето рядко е в компанията и на двамата и...

Мидж, тези огледала ги търсих около година. И автоморги обикалях, за да си пригодя нещо, но не открих. Когато Боян беше прилично голям, намерих такова огледало в Премама - 50тина лева беше и беше не само огледало, а и играчка около него някаква. Та минах и без него, но Боян в колата никога, за нищо не ми е мрънкал до сега!

Поздравления за зълва ти (такава ли ти се пада  :oops:) за тройното щастие. Да са живи и здрави и четиримата!

Джам, имам чувството, че Господ ги пази децата. Дано нямате подобни инфарктни ситуации с Марти повече.

Предната седмица, Боян изкара някакъв 24 часов вирус. На два пъти вдигна 39,9 Т, като мужду тази висока поддържаше между 38-39 градуса. На 23тия час температурата падна напълно и до сега му няма нищо - ни хрема, ни кашлица...

Зори, честито християнче. Страхотен е Жори на снимките, много лъчезарно дете!
Хм, май само моето дете остана некръстено.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 21.09 - 27.09
« Отговор #19 -: Септември 23, 2009, 10:52:11 am »
Джам, добре че сте се разминали само с уплах.
Коки, Алекс изкара нещо подобно - миналата седмица в петък вечерта след баня каза - много ми е студено, замръзвам. Ръцете и краката бяха лед студени, а тялото гореше. Вдигна ми 39, като от нищо не се повлия тая температура. Пробвах де що имаше бабешки лекове, лекарства и накрая в събота вечерта сложих една свещичка парацетамол. Намазах му крачетата с разбит белтък, потопихме го в хладка вана и след час беше мокър. Изпоти се и на сутринта нямаше и помен от температурата 8O Такова нещо и аз не бях виждала :? Сега Мила май ми повтаря тоя номер :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю