0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #340 -: Декември 21, 2013, 19:37:01 pm »
здравейте започнах по рано с тестовете за овулация защото цикъла ми се скъси от 28 на 24 дни но 2 поредни дни ми излиза само контролната лента няма друга.какво означава това освен ,че няма овулация възможно ли е тестовете нещо да не са наред като качество.
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #341 -: Декември 21, 2013, 20:56:12 pm »
Най-вероятно овулацията предстои, възможно е този път цикълът да не е така къс както предишния. Много изнервящо е да се следи ову. само с тестове, особено при нередовен цикълът. Затова споменах допълващите индикации като цервикална слуз и базална температура.

Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #342 -: Декември 21, 2013, 21:39:49 pm »
да наистина е изнервящо незнам дали не е най добре да го оставим когато стане ,защото имам чувството ,че колкото повече го искаш и се опитваш по не се получава.
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #343 -: Декември 21, 2013, 22:06:48 pm »
Здравей, liliana! Има некачествени ову-тестове. Последните тестове за ову. които ползвах аз бяха Ledy test -  5 бр. ову. тестове и 1 бр. тест за бременност. Първо употребих теста за бременност, който беше мнооого отрицателен. 2-3 дена след това ми дойде менструацията и след като приключи започнах тестовете за овулация. И на мен първото което ми направи впечатление беше, че излиза само контролната линия а другата беше по-скоро въображаема.... И така 5 дена, докато не свършиха тест-лентичките и не си купих други (не помня точно марката). На първата тест лента от новата марка излезе контролната лента и тестовата - в пъти по-тъмна от първата... Не знам дали знаеш, че тестовете за ову. излизат положителни и когато има бременност. Така се оказа и при мен - за съжаление неуспешна, но за това ще пиша по-нататък може би след нова година. Мисля да ви запозная с моя случай, за да си направите някои изводи, които могат да са ви полезни в опитите ви за забременяване. Първия от тях е да не използвате Ledy test....
P.s. Tеста го купих около 25.11.13г. - съвсем скоро, от една квартална аптека в Надежда, гр. София
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #344 -: Декември 22, 2013, 19:09:01 pm »
благодаря martat за споделеното ,ще ги сменя за следващия месец,защото с тези няма как да разбера кога ми е овулацията.ориентирам се по други симптоми като болки в яйчниците и цервикална слуз.дано скоро всички които искаме бебе не се нуждаем от тестове за овулация.
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #345 -: Януари 17, 2014, 15:19:52 pm »
. Много изнервящо е да се следи ову. само с тестове, особено при нередовен цикълът.

И аз така мисля. Моя МЦ варира от 25 до 33 дни. Събуждам се с първа мисъл  :balk_138: и се прибирам с  първа мисъл тест и най-накрая да видя +
« Последна редакция: Януари 17, 2014, 15:25:06 pm от aanichkaa »
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #346 -: Януари 18, 2014, 17:48:44 pm »
Здравейте момичета
и аз искам да споделя моето положение, и моля за мнение
от юли месец 2013 решихме да  правим дете - и аз отидох първо на гинеколог - той ми каза че яйчниците ми  са поликистозени - и ми написа огестан веднъж дневно и инофолик два пъти дневно
пих ги 5 месеца и на 5 тия месец бях на преглед ( на 13 ден от цъкала ми )
/ имам нередовен цикъл/. Тогава доктора ми каза че нямам овулация и ми написа костилбегит два пъти дневно от третия ден на цикъла. След това  бях на преглед и тогава ми каза че не мие достатична костилбегит и ми написа дуфастон два пъти дневно ще го пия от 20.01
въпроса ми към вас е дали смяната на двата лекарства за толкова малко време са опасни за яйчниците ми. / и с поликистозени яйчници имам ли шанс за бременност /
ако някой от вас знае нещо по моя случай моля дя пишете
благодаря предварително   
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #347 -: Януари 18, 2014, 20:33:27 pm »
Vesi,
Мисля че е най добре да спреш лекарствата и смениш лекаря ,но не с поредния експериментатор това е твоето тяло .
 Желая ти успех !
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #348 -: Януари 18, 2014, 21:13:51 pm »
благодаря за отговора, но искам и още нещо да ви попитам сега доктора ме извика за преглед на втория ден от цикъла ми
въпроса мие на втория ден какъв преглед ще ми направи при положение че аз ще кървя тогава
/ или пък аз ли грешно разбрах /
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #349 -: Януари 18, 2014, 21:15:39 pm »
vesitu___87, двата препарата се приемат с различна цел. Клостилбегит- в първата фаза от цикъла до овулация, а Дуфастон е прогестеронов препарат и се изписва за 10 дни(2х1т.) от 15-16ден на МЦ. Обикновено 2-3 дни(до седмица) след спирането му идва следващият цикъл. Дуфастон се изписва за стабилизиране на цикъла при прогестеронова недостатъчност(къса лутеална фаза),при задържан фоликул или евентуално за подпомагане на имплантацията.
В случая по-голямо внимание трябва да се обърне на приема на Клостилбегит. Това е един вид стимулация, затова се изследват хормони на 3 ден от цикъла и се започва приемът му при задържително УЗ проследяване на фоликулите до овулация. Може да погледнеш тази статия от библиотеката на Зачатие: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=536%3A------sp-1824279104&catid=183&Itemid=150
Тъй като това си  е стимулация, трябва предварително да бъдат проверени основни неща , за да има смисъл от нея. Т.е. изследване на хормони, проверка проходимостта на тръбите, показатели в спермограмата при партньора. Тъй като К. е от типа антиестрогенов препарат, има негативно въздействие върху лигавицата(нейната дебелина също се следи от лекаря) и върху цервикалната слуз, става по-плътна. Затова в повечето случаи стимулация с Клостил се прави преди инсеминация или преди пункция. При следващия преглед поговори с лекаря си за тези неща.
Много момичета с ПКЯ са забременели и родили, но след задълбочени изследвания и проследяване от страна на лекаря, затова препоръката ми е да се свържеш не просто с добър гинеколог, а с репродуктивен специалист. Изпий си Дуфастона този месец и прецени при кой лекар ще отидеш в началото на следващия цикъл(обикновено 2-3 ден от МЦ). Успех!


П.П. писали сме едновременно, затова допълвам. Правилно си разбрала за прегледа на 2 ден. Независимо от цикъла се прави преглед с вагинален ехограф и се пускат хормони.

« Последна редакция: Януари 18, 2014, 21:28:54 pm от marsi »

Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #350 -: Януари 18, 2014, 21:28:13 pm »
marsi
много ви благодаря за отговора
Аз имам направена само изследване за хормони / тестестерона е над нормата, а другите са в норма/
и вчера направихме спермограма / отлична /
и сега от понеделник започвам да пия дуфастон 2х1  / 10 дена/
и вече доктора каза че да ходя на преглед на 2 ден от цикъла ми
Някой знае ли на втория ден как ще ме прегледа при положение че ще съм в цикъл
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #351 -: Януари 18, 2014, 21:34:01 pm »
Правилно си разбрала за прегледа на 2 ден. Няма място за притеснение, независимо от цикъла се прави преглед с вагинален ехограф и се пускат хормони.

Беше ли проверена стойноста на Тестостерона след 5 месечната терапия? Важно е хормонът да е в норма преди прием на Клостилбегит.
Добре е, че спермограмата е ОК. Обсъди с лекаря си проверка проходимостта на тръбите. Цената е около 130-150 лв., но е от основните изследвания.
« Последна редакция: Януари 18, 2014, 21:54:28 pm от marsi »

Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #352 -: Януари 18, 2014, 22:01:49 pm »
тестестерона беше проверен в началото, преди 5-6 месеца
и когато ми написа костилбегита тогава не ми пуснаха хормонални или пък друг вид изследвания
По време на приема на костилб.  едновременно продължих да пия огестан 1 дневно и инофолик 2х1
/ и още продължавам само инофолика..  огестан вече не се продава /
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #353 -: Януари 18, 2014, 22:18:13 pm »
Къде сте правили спермограмата? Ако не е направена от специалист, много често дава погрешно положителни резултати и тогава е много трудно мъжът да бъде накаран да повтори изследването на друго място.  :?

*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #354 -: Януари 18, 2014, 22:21:56 pm »
Нужно е контролно изследване на Тестостерона и ако трябва направи допълнителна консултация с ендокринолог.
Прочети последните 3-4 публикации на тази страница като допълнителна информация:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=42678.msg1001574#msg1001574
Има и други теми, в които се коментира СПКЯ, ще получиш по-голяма яснота, ползвай търсачката.

« Последна редакция: Януари 18, 2014, 22:34:47 pm от marsi »

Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #355 -: Януари 18, 2014, 23:20:20 pm »
спермограмата сме правили в  Тутракан при д-р Богомил Бойчев
Доктора сигурно сега ще ми пусне изследвания  за хормони или други изследвания / този месец на втория ден от цикъла ме извика /
Аз мисля че спермограмата 100 % е верен  защото в сайта на клиниката в Тутракан, пациентките споделили там - че са много много доволни от доктора.
Доктора е много внимателен. / за първия ми преглед при него изчаках 2 месеца /.
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #356 -: Януари 18, 2014, 23:37:58 pm »
Да, там е правилно място за спермограми.  :lol:

Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #357 -: Януари 19, 2014, 15:21:25 pm »
благодаря ви за споделените мнения
Живот и здраве вече ще пиша резултата след прегледа
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #358 -: Януари 27, 2014, 11:44:35 am »
Искам да попитам за овулацията , ако е рано възможно е теста за бременост да се направи преди МЦ, а когато О е късна, трябва задължително да се изчака закъснение. Поне аз така си го обяснявам.  :oops:
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #359 -: Януари 28, 2014, 13:33:45 pm »
aanichkaa, след ову. започва лутеалната фаза на цикъла. Тя е с продължителност средно около 14 дни (между 12 и16 дни). За уринен тест, за да отчете, се изчакват поне 14 дни, за кръвен- може и няколко дни по-рано.
« Последна редакция: Юни 19, 2014, 14:58:16 pm от marsi »