0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #300 -: Февруари 08, 2013, 17:52:20 pm »
Да ,започнах го даже 3 дни преди ОВУ, и на 6-тия видях положителен тест за ову. Е поне твоя лекар ти е обяснил нещо :)
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #301 -: Февруари 08, 2013, 18:13:41 pm »
Дано да си имала О. и дуфастона да не я е подтиснал.
  
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #302 -: Февруари 10, 2013, 18:22:50 pm »
Отново след четене имам въпрос: задължително ли е да имам цервикална слуз по време на овулация, защото аз нямам. А тестовете ми показват + . Това трябва ли да ме притеснява?
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #303 -: Февруари 10, 2013, 19:20:43 pm »
До колкото знам при някои момичета ЦС е по-изразена, при други по-малко. Аз в началото, докато се науча да я различавам си мислех, че нямам.
По принцип знам, че липсата на ЦС е проблем, защото тя благоприятства за средата, необходима за преживяването на сперматозоидите.

Ето, виж тази темичка, която е специално за цервикалната слуз. Дано да ти е от полза.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=28322.0
  
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #304 -: Юли 12, 2013, 15:06:08 pm »
Здравейте, отскоро съм във форума и за малкото дни прочетох доста.
Бих искала да ми обясните как се определя продължителността на цикъла? Може въпросът да ви се стори глупав, но досега не ми се е налагало да мисля за овулация, ЛФ и пр.

Та въпросът ми е - последната менструация беше на 15.06, за да изчисля продължителността на цикъла се брои от първия ден на менструацията през май (която беше 17.05.) ли? По тези ми изчисления се оказва, че цикълът е 29 дни и ОВУ е била на 29.06. Правилно ли смятам?

Благодаря и успех на всички!
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #305 -: Юли 12, 2013, 16:00:04 pm »
Да правилно смяташ, само си допуснала техническа грешка предполагаемата ти овулация е била на 29.05.Защо не си направиш овулационен календар, там много лесно се изчислява дължина на цикъла и ще следиш за закъснения, по-ранно идване и други проблеми.Ако искаш да знаеш кога точно ти е овулацията може да пробваш с овулационни тестове, мерене на базална температура или фоликуметрия при лекар.

Ако имаш въпроси каквито и да са питай :)

*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #306 -: Юли 12, 2013, 16:33:42 pm »
magi_st, много благодаря за бързия отговор! Не съм допуснала грешка, точно това мисля и затова питам тук  :oops:

Изчисляване продължителност на цикъла е, за да се предвиди следваща овулация, т.е. която предстои да настъпи, а не за минала.
Вече си направих такъв календар, но точно там се пита продължителност на цикъла. Днес много се омотах с тези дни, то си е цяла наука това!

Както аз го смятам от 17.05 до 15.06 са точно 29 дни, и в Овулационния календар записвам 15.06 и тези 29 дни и ми дава овулация 29.06.
Може би аз не обяснявам правилно, но по-лесно не знам как да го опиша.
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #307 -: Юли 12, 2013, 16:37:12 pm »
Грешката е в мен, не съм те разбрала за кой месец ми говориш.Така е както пишеш.Но имай в предвид че това е предполагаема овулация.Моя цикъл е 28 дни и по принцип трябва да имам овулация на 14-ти ден ако съм като по-учебник, но след прегледи при лекар се оказа, че е на 12-ти ден.

*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #308 -: Юли 12, 2013, 16:43:58 pm »
Да, зная, че всичко е относително, но все пак този Овулационен календар ще е ориентир. А и все пак ние правим опити от 2 месеца и това е началото (следенето на овулация). Много благодаря за помощта! Ако следващите няколко месеца не се получи, ще отидем на лекар и каквото трябва ще правим!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #309 -: Юли 23, 2013, 07:30:01 am »
Момичета имам едно въпросче : вчера цял ден ми беше лошо и ми се гадеше,даже 3 пъти с помощ от мен върнах малко стомашни сокове...Пих деган който ме успокой за 2 часа,но после мъките продължиха.Въпросът ми е възможно ли е това да е симптом на О.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #310 -: Юли 25, 2013, 12:26:16 pm »
Момичета имам едно въпросче : вчера цял ден ми беше лошо и ми се гадеше,даже 3 пъти с помощ от мен върнах малко стомашни сокове...Пих деган който ме успокой за 2 часа,но после мъките продължиха.Въпросът ми е възможно ли е това да е симптом на О.
Не.
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #311 -: Юли 27, 2013, 20:26:11 pm »
Момичета, имам въпрос,който може и да е глупав,но нямам кого да попитам.Нямам цикъл от 23.05 и за сега не е ясна причината.Приемах дуфастон по схема за предизвикване и го свърших на 11.07,но цикъл все още нямам.От три дни си правя тестове за овулация и чертите двата дни бяха не еднакво наситени.Днес имам две еднакви  наситени черти.Възможно ли е да имам овулация,след като нямам цикъл?Бях на лекар в сряда ,не се вижда нищо освен един фоликул 8мм в десния яйчник и тънка лигавица.
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #312 -: Юли 27, 2013, 21:23:54 pm »
 perunika защо правиш тестове за овулация при липса на цикъл,не ми се вижда логично ,на мен не ми се вижда възможно , овулация при липса на цикъл. Възможна причина за липсата ми се вижда тънката лигавица. Аз исках да попитам възможна ли е овулация в края на цикъла. От началото на гдината всеки МЦ ми завършва със слабо ръждиво зацапване,но този път на 13 юли ми се появи слабо кървене-зацапване без съсиреци , а от 15 ти то премина в цикъл.
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #313 -: Август 01, 2013, 14:26:20 pm »
След като има  положителен тест, а и фоликул, защо да няма  О. Направи ли тест и на следващия ден? Най-добре се консултирай с лекаря си .

f_28,  няма как това да е О, защото в такъв случай лутеалната фаза ти е 2 дена.
« Последна редакция: Август 01, 2013, 14:28:40 pm от irenaa33 »
<br />
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #314 -: Август 13, 2013, 01:46:54 am »
Здравейте Момичета..  почнах тестове от 9 ден тестовата беше бледа на 10 ден тестовата стана доста по видима но пак небеше толкова ярка като контроолната.. а на 11 ден почти нямаше тестова линия и след час направих още веднаж и беше същия резултат днес 12 ден пак тестовата линия беше почти невидима.. въпросат ми е.. за 10 рано ли е за овулация и ако я има нетрябва ли да е доста по наситена.. за съжаление нещо немога да кача снимка да ви покажа но аз ще продъла с тестовете понеже цикълът ми е нередовен и с по дълъг период... На 28 30 32 34 дни...нова съм с тестовете и уж знам за какво става въпрос но нещо май незнам..
« Последна редакция: Август 13, 2013, 01:57:39 am от se_le_na1 »
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #315 -: Август 13, 2013, 08:13:54 am »
Аз не съм най-компетентната,но според мен можеш да започнеш на 12-ти ден,ако наистина нямаш по-къс цикъл от 28 дни, О би трябвало да ти е  между 14 и 18 ден.При мен за първи път като започнах с тестовете също бяха само - ,но аз не ги правих правилно.Прави ги след обяд като минимум 2ч не си пила нищо и не си ходила до Wc
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #316 -: Август 13, 2013, 16:27:39 pm »
Ами аз немога да определя колко точно ми е цикълът и затова почнах с леничките че сутрин все забравям да измеря Бт и ставам номисълта ми е въМожно ли е овулация на 10 ден?  Днес 13 ден тестовата линия пак е бледа... Единствената наситена беше на 10тия ден ( още мисля че е рано за овулация но нетрябва ли да са таватвсе понаситени а не по бледи)
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #317 -: Август 13, 2013, 17:45:58 pm »
Ако си имала О на 10-ти ден , би трябвало да ти дойде (дано да не ти дойде де :) ) след 2 седмици т.е. около 24-тия ден. Имала ли си толкова кратък цикъл?
<br />
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #318 -: Август 13, 2013, 18:11:19 pm »
Ами да случвало се е но не е било точно цикъл ами някакъв вид кървене но не обилно... Само да подчертая че ходих налекар.. всякакви иследвания и нямам нищо в  смисъл имам намалена функция на щитовифната но я лекувам но от гинркологична страна всичко е ок
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #319 -: Октомври 03, 2013, 15:04:39 pm »
Здравейте на всички, някой знае ли защо не мога да си вляза в Овулационния калнедар? Излиза ми празно поле само