0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #20 -: Септември 07, 2009, 12:26:07 pm »
И аз съм от ветераните. 2002 год. открих форума в дира след като след 6 месеца опити, не бях забременяла. Пишех със същия ник и там. Моята хронология е следната:
2002 -великден -решаваме, че започваме с опитите. След като за няколко месеца не се получи, започнахме с изследванията -хормони, спермограма, цветна снимка, лапароскопия, антитела и каквото още се сетите.
7 неуспешни инсеминации; неизяснено безплодие, няма причина, но не се получава и това е...
2005 решаваме, че ще правим инвитро на естествен цикъл. Август -правим всички необходими изследвания и плащаме съответната такса. Самата процедура е насрочена за септември. Чакам си цикъла, за да се обадя на лекаря ни и за пръв път в живота ми, той закъснява. На втория ден си направих 3 теста и трите положителни. (още си ги пазя тези тестове :D) На 10.05.2006 се роди Мия. Сега вече е на 3 години и аз все повече си мисля за второ, само дето частната градина малко пообърка плановете, но Господ си знае работата.

<br />[link=http:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #21 -: Септември 07, 2009, 16:55:08 pm »

Аз водя ли се ветеран, при условие, че не съм писала в дир-а?  :balk_600:
Да Ганева, да. :kiss:

Амииии, щом казваш. :wink:
Гласувах с "Все още не сме се отказали".
След 5 неуспешни опита ин витро/икси (1998, 2002, 2005, 2007, 2008 г.)
подадохме молба за осиновяване, но същевременно и документи към Фонда.
От където и да е, ще чакаме нашето детенце.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #22 -: Септември 07, 2009, 17:32:09 pm »
И аз съм едно старо куче :wink:
Най обичам да бера и ям боровинки, поседнала под някой голяяяям бор :)
 
2002-2003: 2 опита инвитро + 2 извънматочни инсеминации :x без цветна снимка
2004: открих ДИР-а и Cygnus-а, 3-то инвитро, пуснах котвата в Зачатие
2005: поредно инвитро
2006: няма отказване, още едно инвитро и ето го късметчето ми Еличка
2007: така ми се услади това бебенце, че айде още едно инвитро - мисед 9 г.с.
2008: опитах пак, е не ще и не ще
2009: луд умора няма

Обичам толкова много хора тук и се радвам, че се запознах с повечето от тях и с децата им.

Не спирайте да мечтаете,
Леля Боровинка :P
*
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #23 -: Септември 07, 2009, 18:39:37 pm »
Еми и аз тогава да се запиша... Четях с интерес дира, но не съм писала. По това време не правехме опити, но от там тръгнах и за първия, и за втория си лекар.
От 2000 година - до сега:
 - един аборт
 - една извънматочна бременност, лапароскопска операция и отстраняване на лявата тръба
 - 4 нестимулирани инсеменации
 - 6 стимулирани инсеменации, една от които успешна за кратко
 - 1 хидротубация
 - 2 цветни снимки
 - 1 опит на ЕЦ, прекратен преди пункция
 - 1 стимулиран опит ин витро, прекратен заради лоша реакция на яйчниците
 - 1 икси със силна стимулация и с положителен тест, но не достатъчно
 - 1 икси на ЕЦ
В момента сме подали документи за осиновяване и за фонда. Не сме се отказали! Ще се радвам, ако успеем и на двете поприща! Всички ще сбъднем мечтите си, момичета! Прегръщам ви!
П. С. Забравих да се разпиша в анкетата от много писане. Направих го току-що! Не сме се отказали! И се радвам, че повечето момичета са успели и тъжа, че още доста от нас не са прегърнали рожбите си!
« Последна редакция: Септември 07, 2009, 18:49:08 pm от du6ka »

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #24 -: Септември 07, 2009, 19:05:18 pm »

В момента сме подали документи за осиновяване и за фонда.

Аууу, Душе, това съм го пропуснала. :oops:
Ай, честито и успех!
*
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #25 -: Септември 07, 2009, 20:03:05 pm »
Душе, честито бе и аз не знаех.
Иначе за протокола - открих дир-а през 2004г. Бях бременна с близнаци, но в 4-я месец ги загубих. След 3 месечен престой в болницата, първото нещо което направих е да потърся в интернет информация. Тогава попаднах и в Зачатие. Регистрирах се и в дир-а и в Зачатие, но пишех повечето в дир-а. Но след преселението на народа тук, зарязах дир-а.
След това през 2004 и 2005 имам още две загубени бременостти, всичките след стимулации.
В дира бях с ника Skorpi77.
Сега имам син на почти година, надявам се да имам още деца.
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #26 -: Септември 07, 2009, 23:12:51 pm »
Случайно попаднах на дир-а към края на 2003 преди изобщо да започнем бебеправене, не си спомням ник-а ми какъв беше. Прехвърлих се тук скоро след създаването на сайта (най-искрените ми почитания и благодарности на създателите) с откритото ми Хашимото и предстояща лапаротомия на киста. След точно една година опити тук получих най-точна информация при кой доктор да отидем и какви изследвания да направим. Сигурна съм, че си спестих много нерви, пари и време, благодарение на съветите и информацията, която се обменя в Зачатие.
Хронологията:
2004 - мотане из Дир-а
2005 - начало на опитите, лапароскопия (която щеше да е лапаротомия) на киста
2006 - установен мъжки фактор и непроходими тръби
2007 - 1 инвитро (-)
2008 - 2 инвитро (+), след което имаме нашата дъщеря

Позагубих се от форумите, защото бебето ми имаше сериозни здравословни проблеми скоро след раждането и тревогите по нея ме обзеха.
Винаги се радвам от сърце на всяка една, която постигне мечтата си, а за другите се моля да се сбъднат техните :crossfingers:.
*
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #27 -: Септември 08, 2009, 16:48:44 pm »
Ами да се отчета и аз тогава  :lol:
В дир-а попаднах не помня коя година и незнам даже и защо, нямах на дневен ред планове за забременяване, но винаги съм имала нередовен цикъл и сигурно това ме вкара там с мисълта ,че никога няма да имам деца.Не съм писала, само си четях.
В Зачатие незнам как дойдох , но със сигурност беше заради проблем. Годината е 2004, месеца декември - влязох като стара чатърка..директно в чата. Всичики си говореха и се познаваха, а аз влязох да питам при кой доктор да ходя, защото имах положителен кръвен тест за бременност и не се виждаше нищо. Няма да забравя посрещна ме jam - упътиха ме към списъка с препоръчани доктори и така започна цялата история  :(
декимври 2004 - извънматочна, лапарскопия
януари 2005 - несвършена добре работа, непочистина, плода продължава да се развива в тръбата, втора лапорскопия - премахната дясна тръба
юли 2005 - положителен кръвен тест за бременност - нищо не се вижда - под наблюдение в болница- спад на ЧХГ , изписване
август 2006 - трата извънматочна - повторение като тази от юли 2005
януари 2007 - ЦС - според доктора хидросалпинкс
декември 2007 - лапорскопия- няма хидросалпинкс
февруари 2009 - инвитро на ЕЦ / тук трябва да благодаря на Зачатие и най-вече на zayak3, която ми дари спечелената от нея награда на Коледният конкурс - 1 фолукул - празен, не се стигна до трансфер
юни 2009 - инвитро / пак с благодарности към Зачатие - опит финансиран от Фонда/ - отрицателен резултат
Не съм се отказала, но за сега съм почивка.
« Последна редакция: Септември 08, 2009, 16:59:57 pm от ara »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #28 -: Септември 08, 2009, 19:44:38 pm »
хайде и аз тук.
В дир-а попаднах октомври 2003-та година,търсейки информация за ПКЯ.Тогава още нямаше сдружение ,нито този сайт.Бях си с този ник,с който съм и сега.

април 2005 г. - лапароскопия и фенестрация на яйчниците
декември 2006 - бременност след стимулации
януари 2006 - мисед аборт
август 2006 - спонтанна бременност с еднояйчни близнаци
декември 2006 - загуба на близнаците в 20-та г.с. поради Т-синдром.
юли 2007 - 3-та бременност , завършила успешно с раждането на слънчицето ни Георги на 25.02.2008г.

Много се радвам,че голяма част от момичетата пишещи тогава ,вече сме майка и се надявам и другите скоро да усетят щастието да бъдат такива!
Успех момичета,не се отказвайте!
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #29 -: Септември 08, 2009, 20:38:36 pm »
и аз старо куче.
аз върлувах в дир.бг отдавна, със същия ник, но тоя клуб го отбягвах, защото не ми беше в интересите. когато започнах да се интересувам от тия неща (2005-та), отидох първо да питам за резултати от спермограма. тогава една мома ме насмете много лошо :) помня, че писах ЛС на Cygnus с трепет в сърцето, тя имаше в моите очи репутация на експерт, че даже на "Вие" се обръщах...  :lol:

с нея ни тръгнаха паралелно опитите. заедно първи опит - тя инвитро, аз инсеминация. и при двете химическа бременност. после втори опит заедно - тя инвитро, аз инсеминация - направих мисед. при третия ни паралелен опит, успяхме и двете с 2 седмици разлика и родихме с 2 седмици разлика.

Зачатие вече имаше, но аз не знаех почти нищо. форумите тук бяха празни. постепенно ги напълнихме.

наскоро в едни други форуми, проблемно забременяващо момиче молеше риторично - "накарайте ме да повярвам!". казах й как ще я накарам да повярва - от всички момичета, с които се запознах в клуб Проблемно през 2005-та година, сега само едно все още няма деца (продължавам да я чакам и да се надявам за нея!). всички останали родиха, че някои и повториха.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #30 -: Септември 08, 2009, 22:20:29 pm »
 И аз да се отчета!!! Някъде към 2005 година открих дира, най-вероятно съм търсила нещо по нашите проблеми и така открих Зачатие, и се регистрирах!!! За тези години въпреки, че не съм успяла още, черпих много инфо, открих безценни приятелки и своя лекар!!!
 май 2006-първи опит
 януари-2007-втори опит
 юли-2007-трети, успешен за кратко
 септември-2008-четвърти опит, после още няколко на естествен цикъл без успех!!! Удобрени сме от фонда и вярвам, че ще успеем по един или друг начин, а може и по двата!!! :wink:


*
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #31 -: Септември 09, 2009, 15:09:22 pm »
Открих първо бг-мама, много скоро след това и дир-а (ник white_m). Беше краят на 2004 г.
Април 2005 - диагностична хистероскопия заради двурога матка, Шейново
Открих Зачатие и ...

Януари 2006 - първа среща с д-р Стаменов, трагична спермограма
Април 2006 - ИКСИ, - резултат
Ноември 2006 - ИКСИ, - резултат
Февруари 2007 - трансфер на замразени ембриони, - резултат
3 Април 2007 - хистерорезекция на септум в матката
Април 2007 - ИКСИ, + резултат и раждане на здрав Калоян на 21.02.2008
Март 2009 - ИКСИ на естествен цикъл, + резултат, в очакване на принцеса :D

Мечтая си и за трето, но има време. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Aubergine

Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #32 -: Септември 09, 2009, 18:26:07 pm »
В дир.бг съм от 2002, пиша с ник Wildberry.
2003 правих диагностична лапароскопия, всичко ми беше наред.
Установи се мъжки фактор, в последствие мъжът ми се оперира от варикоцеле, това не подобри спермограмата.
През 2004 имам един канселиран опит инвитро в клиниката на д-р Щерев.
През октомври 2008 забременях чрез ИКСИ в клиниката на д-р Стаменов.
На 25.05.09.  след една проблемна и тягостна бременност се роди синът ми Стефан - 45 дни преди термин.
За щастие всичко е наред и се радвам на едно много сладко и добро бебе.
*
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #33 -: Септември 10, 2009, 15:34:29 pm »
Регистрирах се в дир-а 2004 година със същия ник, но може би от година четях в "Проблемно забременяване".
През 2006 година беше първото ни ИКСИ-неуспешно. Януари 2007 направихме втори опит, забременях и родих близнаци.
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #34 -: Септември 11, 2009, 10:20:46 am »
Ей, че тема :D
Аз пописах малко в Дир-а със същия ник. После ни направиха някакви рестрикции на интернета в работата и стана така, че можех да влизам само в Зачание, а не и в Дир. Помня ясно дните на Зачатие, когато за няколко дни имаше само по едно ново мнение, а темите дали бяха двайсетина :lol:
Ако не бяха Дир и най-вече Зачатие, едва ли щях да имам сладкото си момченце, защото Албенка нямаше да ми се обади и нямаше да знам за ЛИТ, нито къде се прави (Албенче, кога ли ще ти благодаря достатъчно :youwoman: :youwoman:).

Ето и нещо смешно - като влезнах за първи път в Дир, беше за да потърся информация дали да пропусна месец два опити заради направена рентгенографска снимка на коляно, писаха ми няколко хора, получих отговори, но единият беше - "най-добре питай Мели и успех" - а аз нямах идея въобще коя ще да е тази Мели, нито как да я питам, само казах "добре" :lol:
Благодаря ти, Бени!







Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #35 -: Септември 16, 2009, 12:06:16 pm »
Здравейте на всички.
Много мило ми стана, като видях темата и с усмивка си спомних за онова време преди Зачатие. Не помня точно кога открих дир-а и започнах да пиша там - със същия ник lilia_black. Тогава разбрах, че всъщност нямам представа как да се справя с проблемите ни, но от пишещите там се заредих с оптимизъм, че нява невъзможни неща. БЛАГОДАРЯ ВИ!!! :heartbeat:
Не съм писала отдавна, пусто време не остава, но от време на време поне чета какво става. Много съм щастлива за всички, които познавам по никовете или лично, които вече са успели с опитите си. Ние все още не сме се отказали, така и отговорих в анкетата. Смених си работата, натовариха ме с много ангажименти и въпросът с продължаването на рода, отиде на втори план, но сега започваме отново с пълни сили. Поставили сме си едни срокове, и ако не се получи ще ставаме или осиновители или приемно семейство.
Поздрави на всички и успех на все още не отказалите се.

Не може да има пълно щастие....
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #36 -: Септември 16, 2009, 16:46:54 pm »
Ех, че хубава темичка, много уютна една такава :)
Аз и в дира си бях мармот, започнах да чета там около 2004. Тогава имахме вече 4г неуспешни опити, един милион фоликулометрии, установен ленив ляв яйчник и точно се чудех дали да послушам гинеколожката си и да почна клостил. Д-р Мели и cygnus ме светнаха, че преди аз да пия хапове, не е лошо една спермограма да се направи. И ето ни в новооткритата клиника на д-р Владимиров и д-р Тачева. За протокола:
лято 2004 - лапаро, фенестрация на яйчниците
април 2005 - инсе (-)
юни 2005 - инсе (-)
септември 2005 - първата ми среща на живо в Къщата, оттогава страдам от маниакална привързаност към вас. Little_rabbit ми се усмихна веднага, Ultra още пушеше и беше с някакво красиво бижу; jam така компетентно говореше, че само гледах и се стараех да запомня всичко; Rommi & Nedda си бяха големи приятелки и ме приютиха да седна до тях; manhattan имаше нова къща и страхотна коса; Диана разбираше от счетоводство и пое сметките тогава; на gabi32 също й беше първата среща и си изпусна лаптопа в суматохата; а пък StefiZ я разконспирирах като съседка по името на ресторанта, от който си вземала храна за вкъщи. И всички бяха едни такива много хубави и приятелски настроени. Почувствах се у дома при вас.

октомври 2005 - инсе (+), срещнах jam точно на влизане в кабинета на д-р Владимиров и ми пожела успех. На късметче ми беше. Явно аз на нея също, моят син Дани се роди в месеца на богатата реколта юни 2006, заедно с близнаците на cygnus и синовете на jam и Fussii.

октомври 2007, точно 2г след зачеването на Дани вече бях мама на двама - прекрасната Димана се появи съвсем изневиделица и оттогава е господарка на сърцата на всички у дома. Пу, пу, поне такъв късмет на всички, които рано или късно са открили Зачатие.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    titibar

  • ****
  • 696
  • Няма невъзможни неща ако Бог реши да се случат!!!
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #37 -: Септември 23, 2009, 14:38:09 pm »
Малко късно видях темичката,но да се включа и аз.Стана ми едно такова мило за онова време на дир-а.Аз попаднах в него през март 2004г.съвсем случайно дори и аз незнам как,защото по онова време аз не бях пипала компютър.Компютрите за мен бяха просто една кутия и един екран и ми беше напълно непонятно какво и как се прави с тях.На всичкото отгоре тогава бях в Испания при мъжа ми,който беше за няколко месеца на работа там и като влязох за първи път в интернет и всичко ми беше на испански,който незнам просто нямах представа какво и как съм пипнала че попаднах в дир.бг и в проблемното забременяване.Само че тогава се регистрирах с ник guapa,защото там хазяйката така ме наричаше тогава.Много скоро след това намерих и Зачатие.
За протокола-аз и тогава бях с едно дете и проблемът беше за второ.И все още е така.Честито на успелите и успех на всички останали. 
  <br />
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #38 -: Септември 24, 2009, 09:24:14 am »
А един може би тъп въпрос , но има ли все още такъв чат или не ?
Нямаше да е лошо да съществува и който иска да влиза и там при нужда да получава експресни отговори от момичетата , които са онлайн ...
*
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #39 -: Септември 26, 2009, 11:17:04 am »
Да, чат има, но не влизат хора в него.