0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #180 -: Септември 10, 2009, 13:17:56 pm »
Ще се намеся малко относно темата за секса по време на бременност. Когато бях бременна изрично питахме д-р Сигридов по този въпрос. Отговорът му беше, че оргазмът при жената дори може да намали контракциите, така че в определени случаи дори е полезен. И ако трябва да съм честна даже мога да го твърдя от личен опит, че е точно така  :oops: Ако няма разкритие, кървене или друг подобен медицински проблем, сексът не е забранен по време на бременност.
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Re: Тема на бременните №45
« Отговор #181 -: Септември 10, 2009, 13:19:20 pm »
И аз не мисля че секса е най-важен!До третия месец даже нищо не правихме, ама като засънувах едни еротични сънища  :oops: и се събуждам със стегнат корем. Сега вече нещата са добре, пък е естествено ако не се чувствам добре той никога не би настоявал. :)

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #182 -: Септември 10, 2009, 14:07:10 pm »
Тя тази тема стана повече за секса отколкото по темата тъй че и аз да споделя...мили момичета макар и само с двугодишно чакане за моето второ слънчице и ходене по лекари и процедури,като стана и моето чудо ако щете ми вярвайте не сме правили секс със съпруга ми близо 8 месеца.Изобщо не ми беше до това след кървенето и лежането а само исках да минат тези 9 месеца и да си гушна бебчето живо и здраво.Та...наистина това не е най важното и наистина има и други алтернативи.
Успех на всички ви и леки бременности :)

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #183 -: Септември 10, 2009, 14:41:45 pm »
Ехее,Парси как си :D Кога мина времето не знам :D А бебко е вече на 3 месеца...лелее...Още си спмням как всички чакахме в "опитите" да пуснеш темата...хи-хик... :D
Пък за темата пак ви казвам,айде мир и усмивки... :D Който не се чувства добре,ще се пази разбира се :D ,който пък се чувства добре,другите да не му се карат,че не се пази... :D :D :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #184 -: Септември 10, 2009, 15:34:44 pm »
Здравейте момичета!Да се похваля че бебчо е добре,но твърдо отказа да си покаже пола! :D Но показа на баба си такива номера,че още е в еуфория!
Гледам за секса сте коментирали- ние още като разбрахме че съм бременна и го спряхме.Преди 2-3 седмици се престраших да пробваме но ме позаболя и спряхме и мисля да си дадем няколко месечна почивка.Радвам се че и мъжа ми мисли така.
Лиско аз също няма да раждам в града в който живея и мисля предварително да се разбера с педиатъра който си избера и като се приберем тогава да запиша бебчо!Само живот и здраве да е де...!

*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #185 -: Септември 10, 2009, 17:06:39 pm »
Хей тук е направо горещо osi_7
Заровете томахавките и стига нападки,моля ви.Никой няма нужда от това :grouphug2:
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #186 -: Септември 10, 2009, 17:56:28 pm »
Браво Мишанта! Много точно казано! Съжалявам, че не ми достигаха думите да опиша възмущението си от ''проблемът'', които имат някои от момичетата тук. Да им се чудиш на акъла значи!  8O
Аз не мисля,че е осъдителен този "проблем",сексът е неизменна част от живота и не виждам какво чак толкова възмутително има.

Извинявам се, че ви се намесвам в темата. От вчера искам да го направя, но реших, че може да ме сметнете за завистлива кучка и се отказах да пиша.
Бих дала сърцето си, бих дала всичко, което имам само за да мога да пиша при вас, да си сложа бременна лентичка в подписа и да пъча големият си корем. Но уви за 8 години го докарах 3 пъти едва до 8г.с.
Пиша това не за да осъдя секса, а за да подкрепя Мишанта за солидарността!
Ако можех да имам това, което съм написала по-горе вярвайте ми, доста по 9месеца бих изтърпяла без секс само, за да гушна МЕЧТАТА си.
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #187 -: Септември 10, 2009, 18:29:17 pm »
Power,
само не разбрах полихидраминион или олигохидраминион, т.е. повече или по-малко ти е околоплодната течност? И двете не са чак толкова плашещи, особено след като лекарят ти те следи внимателно и има готовност да извади бебока при първи признаци на проблем. Не се плаши- особено повечето води накрая се срещат често...
Стискам палци и успех!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #188 -: Септември 10, 2009, 19:11:10 pm »
Сексът,мили момичета,е мнооого хубаво нещо,но заради бебетата може и известно време БЕЗ.
Съгласна съм с Мишанта,за това и се опитах да подсетя,че е време да спре дискусията,която се превърна в чесане на езиците.Въпросът не е дали да правим секс или не,има много изписано по въпроса,а в това дали е редно чак толкова да го дискутираме.Като се има предвид колко време ги чакаме тия бебета,през колко мъки сме минали до тук,някак си не е редно да отделяме чак толкова голямо внимание на темата СЕКС.Надявам се няма пак някой да се почувства анатемосан и хайде с това да прекратим,надявам се не обиждам никой! :bighug:Лека вечер !

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #189 -: Септември 10, 2009, 19:28:43 pm »


Извинявам се, че ви се намесвам в темата. От вчера искам да го направя, но реших, че може да ме сметнете за завистлива кучка и се отказах да пиша.
Бих дала сърцето си, бих дала всичко, което имам само за да мога да пиша при вас, да си сложа бременна лентичка в подписа и да пъча големият си корем. Но уви за 8 години го докарах 3 пъти едва до 8г.с.
Пиша това не за да осъдя секса, а за да подкрепя Мишанта за солидарността!
Ако можех да имам това, което съм написала по-горе вярвайте ми, доста по 9месеца бих изтърпяла без секс само, за да гушна МЕЧТАТА си.

:bighug: :bighug: :bighug:
Натали искрено ти желая много скоро да пишеш редовно в тази тема.Успех мила ще успееш  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
И аз мисля, че прекалено го дискотирахме секса Тини е права, че трябва да спрем дотук.
Приятна вечер на всички.
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #190 -: Септември 10, 2009, 19:40:39 pm »
Никой не е искал да се дракаме в тази толкова бленувана тема!
Просто понякога така се получава,всеки споделя мнението си и изведнъж обсъжданото измества същественото,а именно малките същества които носим и тяхното добро!
 :bighug: :bighug: :bighug:

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #191 -: Септември 10, 2009, 20:00:43 pm »
Power,
само не разбрах полихидраминион или олигохидраминион, т.е. повече или по-малко ти е околоплодната течност? И двете не са чак толкова плашещи, особено след като лекарят ти те следи внимателно и има готовност да извади бебока при първи признаци на проблем. Не се плаши- особено повечето води накрая се срещат често...
Стискам палци и успех!

За полихидраминион става въпрос,но аз съм с диабет и за това се притесних.Док каза,че това става от високата захар и е нормално за диабетичките, но аз се притеснявам все пак....и не можах да разбера това вреди ли по някакъв начин на бебето.... :?
07.10.2009
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #192 -: Септември 10, 2009, 20:18:35 pm »
За секса няма да пиша, че стана много пиперлива тази тема, има какво да разисквам, но като се появи подходяща темичка, тогава може да се включа. Да охладя страстите с повторно питане за урината  :lol: ...до колко време се носи за изследване, понеже прочетох отговор - 1ч., но си спомням, че в лабораторията последния път жената ми каза, че това важи само за стерилна, та оттам ми тръгна лутането....
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #193 -: Септември 10, 2009, 22:29:10 pm »
Аничка,за урината не знам,аз я давам на място и доки ми я иследва веднага с някакви лентички :?

Натали пожелавам ти от сърце скоро да си тук и вярвам,че ще успееш :D


пп Той въпроса не беше за секса,а за презерватива по време на секс,ама как се измести тематааа.....наистина нека спираме :D
« Последна редакция: Септември 10, 2009, 22:32:55 pm от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #194 -: Септември 10, 2009, 23:42:45 pm »
само последно- с какво секса е здравословен за плода по време на бременност, че явно от кърменето малко съм позатъпяла
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #195 -: Септември 11, 2009, 00:40:49 am »
Момичета, радвам се за всички вас, но моля тези забременели след три дъъъълги месеца прекарани в денонощни опити, първо да помислят за тези които продължават да опитват от години, преди да напишат нещо само, за да убият време.
И сега няма смисъл да ми обяснявате кой какво искал да каже, не влизам в полемики, ако не ми хареса развоя на темата ще я заключа.
Дано сте ме разбрали правилно :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #196 -: Септември 11, 2009, 00:45:44 am »
Между другото всяко удоволствие за мама е удоволствие и за бебчо

ти у ред ли си?

превърнали сте темата в лигава помия, ще ме прощавате. бременелки, бремелинки и бремешонки - в отчетните теми на бг-мамма.

ТОВА ТУК Е ФОРУМ ЗА ВЗАИМОПОМОЩ НА ЖЕНИ С РЕПРОДУКТИВНИ ПРОБЛЕМИ И ПРОБЛЕМНА БРЕМЕННОСТ! НЕ Е СПАМО-ЧАТ ФОРУМЧЕ ЗА СЛАДКИ РАЗДУМКИ ЩОТО НЯМАМЕ КВО ДА ПРАВИМ ПО ЦЕЛ ДЕН!

предупреждавам ви, че ще трия наред и без обяснения, ако не се въздържате и съобразявате с характера на форумите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Тема на бременните №45
« Отговор #197 -: Септември 11, 2009, 00:48:58 am »
Здравейте момичета, извинявам се че толкова дълго отсъствах, но ми се струпа много информация на главата и се мъчих дълго време да я подредя. Все пак май не успях :( Та да почна с прегледа във вторник. Тази седмица имах два прегледа при двама доктори. Доктора, на който аз нямам много доверие защото обикновено ме преглежда много набързо, ме видя във вторник на ултразвук. Според него бебето е 6та седмица и 3 дена. Преди три седмици бебчо беше 4 седмици и 5 дена и имаше сърдечен пулс, а сега трябваше да бъде около края на 7ма седмица. Каза ми, че според него няма сърдечен пулс и че бременността е приключила и  имам два избора - да ме изчисти от плода или да изчакам още една седмица да видим дали ще се развие ако ще съм по-спокойна ( но според него нямало да се развие ). Днес бях на преглед при доктора, на който ИМАХ по-голямо доверие! Той каза, че ЧХГ ми е 9500 и според това се развивала добре бременността. ЧХГ отговаряло на 9-та седмица и аз толкова трабва да бъда. Прегледа ме ръчно  8O , т.е. само ме опипа вътрешно и външно и каза, че според него бебето растяло. На въпроса ми няма ли да ме види на ултразвук ми каза, че не било необходимо, шял да ме гледа чак след 3 седмици  8O Само да припомня на всички тук, че той е докторът, който ме прати миналата седмица на специалния ултразвук, защото той не можеше да види хубаво бебчо и да го  снима за да го измери и защото от това, което видя тогава не му изглеждало пораснало. Та на следващия ми въпрос какво е станало с изследванията от специалния ултразвук, той се ококори, пита ме кога са били и отиде да ги потърси! Намери ги, естествено, и каза че там пишело че бебето е 6та седмица, не се развива според седмиците си и няма пулс  8O И естествено каза, че трябва да ме изчисти от него. Пак настоях за ултразвук и той пак отказа като ми размаха листчето за да ми покаже какво пишело в изследванията! Искаше веднага да ме изчисти от плода, но аз отказах! Вече съм толкова объркана, незнам какво да правя! Ако само ме беше видял на ултразвук и беше потвърдил всичко нямаше да се дърпам да ме чисти, ама той 2 минути преди това ми говореше, че всичко е наред според кръвните ми изследвания  8O Възможно ли е хормона да си нараства, а бременността вече да е приключила? Честно да ви кажа вече се бях настроила, че бебчето е спряло да се развива и че и днес ще ми кажат същото! Много плаках тия дни докато чаках да мина през всички доктори и бях почнала да свиквам с мисълта, че така е решил Господ и че така е трябвало да стане за да се избегне нещо по-лошо, че щом веднъж е станало чудото - ще стане пак и ние ще се радваме на детенце някой ден!  А те продължават да ме разиграват! Случвало ли му се е на някой подобно нещо? Незнам как да процедирам оттук нататък! Да им дам ли да ме изчистят или да чакам още! Ако чакам и бебчето ми е спряло да се развива има ли опастност за моето здраве? Някъде ме плашеха с инфекция на матката или нещо друго?
Пак ви отнех много от времето! Съжалявам много затова, но няма с кой да споделя мислите си. Всичко е една голяма каша в главата ми! Благодаря Ви, че пак ме изслушахте и желая на всички по-леки оставащи месеци  :) Целувки!
« Последна редакция: Септември 11, 2009, 02:06:06 am от linapoli »



*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #198 -: Септември 11, 2009, 03:46:00 am »
linapoli, ти не си в България, нали?

Потърси трето мнение веднага, преглед на узи за сърдечна дейност,
не може така , дано всичко има добър край!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #199 -: Септември 11, 2009, 08:25:56 am »
linapoli, нивото на ЧХГ не е показател за развитието на бременността. напълно е възможно ембрионът да е загинал, а ЧХГ да се покачва още известно време. много е непрофесионално това поведение на лекаря.
потърси друг лекар, който да те прегледа с вагинален ултразвук и да определи ситуацията.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!