0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #160 -: Септември 09, 2009, 19:21:43 pm »
Лисе пожелавам ти успех с педиатъра  :P
Ами толкова време без секс аз свикнах,така,че и след раждането ще устискам :P
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #161 -: Септември 09, 2009, 19:24:22 pm »
Лисе пожелавам ти успех с педиатъра  :P

:)Благодаря Пимпа:)
Аз знам кой искам, стига и тя да ме поиска:))))
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #162 -: Септември 09, 2009, 19:50:18 pm »
Ама твърде е възможно първите месеци след равдането да продължим в същия дух. Покрай памперси, кърмене, биберони и къпания не съм много сигурна дали наваксването няма да трябва да почака още мъничко  :lol: :wink:....[/color]
Най-вече покрай недоспиване, кърмене и напрежение няма да се сещаш даже, ама знае ли човек - разни хора, хормони и т.н  :lol:
Лисе, аз ако съм на твое място, ще разпитам за добър педиатър във Варна, с който бих се срещнала пред заминаването, да добия вечатление и да обясня ситуацията. Да има готовност човекът след твоето завръщане о родните места. За София същото - макар да има педиатри, които преди да излезе актът за раждане на бебето, преглеждат само платено. Нашата докторка дойде в деня след изписването, на следващата седмица пак, а след това ние започнахме да ходим при нея веднъж седмично до края на месеца, след това веднъж месечно. Ако не намериш вариант, ще ти дам тел. - 30 лв беше платеният преглед, но пък си струва.
Аз да питам как стояха нещата с даването на урина, когато се носи от къщи. До колко време трябваше да се занесе бурканчето до лечебното заведение / лаборатория? Нямам предвид стерилна урина. И докато съм на такава вълна, да споделя наблюдение във връзка с възмущението на много хора, че всяка лаборатория дава различни, неточни и т.н резултати: последно като ходих за стандартните ПКК и урина, като погледнах какви посуди се намират на гишето за урина... кой ползвал бурканче от лютеница, кой от горчица, от бебешко пюре, пластмасова чаша за кафе, пластмасово бурканче от някакви изразходвани лекарства... Направо косата ми настръхна от изумление.. та такива ми ти работи, драги ми Смехурко  :lol:
« Последна редакция: Септември 09, 2009, 19:54:56 pm от ani4ka »
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #163 -: Септември 09, 2009, 20:31:43 pm »
Лис,аз също съм решила да си избера предварително педиатър,за сега събирам мнения,но вече имам едно на ум.Само чакам още  малко да наближи раждането и ще се срещна с избраните педиатри,ей така за разговор и впечатление.
Аничка,урината може до час да я занесеш в лабораторията.Така ми каза акушерката,че юли месец като давах си я приготвих от ранни зори от вкъщи и ми каза,че не ставала.
 Сексът,мили момичета,е мнооого хубаво нещо,но заради бебетата може и известно време БЕЗ.
 Линаполи,какво става с теб?

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #164 -: Септември 09, 2009, 21:57:59 pm »
...Кога е времето да си изберете педиатър за бебето? Доколкото съм чела и чувала, той идва първия ден(или седмица) след като се приберете от болницата!
И по-специално ме интересува как се процедира със същото когато жената няма да ражда в града в който живее?...

  Пети,моят съвет е още тези дни да се обадиш на избрания от теб педиатър,да й кажеш кога горе-долу се пада секциото ти и всъщност да потвърди ,че ще те има предвид.После преди да ви изпишат от болницата пак ще се чуете по телефона за да уточните кога ще дойде у вас на посещение.От там насетне тя ти организира посещенията ви във кабинета си.Успех с избора!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #165 -: Септември 09, 2009, 22:36:22 pm »
Аничка, Тини, Фани, благодаря ви много.
Така и ще направя. До края на другата седмица ще съм свършила и това:)
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #166 -: Септември 10, 2009, 00:05:39 am »
Сексът,мили момичета,е мнооого хубаво нещо,но заради бебетата може и известно време БЕЗ.
Еее Тини,направо се почувствах анатемосана :lol: :wink: Ако няма медицинска предпоставка и изричното предупреждение от доки,че не трябва да се прави секс - няма абсолютно нищо нередно в това,напротив - здравословно е и за майката и за детето,пък и за таткото :lol: :lol:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #167 -: Септември 10, 2009, 00:22:10 am »
Да бе,знам,че е полезен секса,ама аз с тези контракции....казах го малко завистливо :oops:

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #168 -: Септември 10, 2009, 00:26:27 am »
Да бе,знам,че е полезен секса,ама аз с тези контракции....казах го малко завистливо :oops:
Хе-хе,сладурка :cuddle:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #169 -: Септември 10, 2009, 03:11:40 am »
Лисе  :P, време е слънце. Разпитай, огледай се, говори с двама, трима.
И нека този на когото се спреш да е наясно с това което ти предстои.
А и имай предвид, че педиатрите са много натоварени и връщат пациенти.
Аз лично, ако съм такъв във Варна за мен ще бъде чест да имам в практиката си
три палави лисета с толкова прекрасна Майка!
Ще стискам палци за добър избор!


И понеже времето в което пиша е подходящо за СЕКС
да ви кажа какво мисля-УЛЯХТЕ СЕ!
Допреди десетина минути писах в друга тема в която
се опитах да дам кураж на момичета започващи процедура,
които се страхуват до болка от това което им предстои!
Бъдете толеранти моля ви, както казваше Мари навремето-
Тук седим на една маса, маса на която едни плачат, а други се радват!

Нека го правим заедно и с едните и с другите,
за да може повече момичета да пишат и в тази тема!

Извинявам се, ако с написаното по-горе съм засегнала някого!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #170 -: Септември 10, 2009, 07:40:14 am »
Браво Мишанта! Много точно казано! Съжалявам, че не ми достигаха думите да опиша възмущението си от ''проблемът'', които имат някои от момичетата тук. Да им се чудиш на акъла значи!  8O

[/url]
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #171 -: Септември 10, 2009, 09:05:38 am »
Здравейте,момичета!

Аз вчера бях на ЖК и се оказа ,че имам умерен хидрамнион  :? .Знам че това не е нолмално,но моля ви кажете ми до колко е опасно това за бебето.? Док ми каза също кога ще е секциото- 09.10.2009 ,но ако се наложи ще се направи и по-рано.

За педиатъри и аз вече много се услушвам и оглеждам,че и при мен вече почти не остана време, но още не мога да се спра на някой конкретен.И тук искам да попитам нещо- кое е по-добре педиатъра да е в района в който живееш или е по-добре някой специалист,но да е по-далеко? А и все пак да не забравяме,че специалистите са доста заети и не поемат всички желаещи.
07.10.2009
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #172 -: Септември 10, 2009, 09:12:51 am »
Лисе  :P, време е слънце. Разпитай, огледай се, говори с двама, трима.
И нека този на когото се спреш да е наясно с това което ти предстои.
А и имай предвид, че педиатрите са много натоварени и връщат пациенти.
Аз лично, ако съм такъв във Варна за мен ще бъде чест да имам в практиката си
три палави лисета с толкова прекрасна Майка!
Ще стискам палци за добър избор!


И понеже времето в което пиша е подходящо за СЕКС
да ви кажа какво мисля-УЛЯХТЕ СЕ!
Допреди десетина минути писах в друга тема в която
се опитах да дам кураж на момичета започващи процедура,
които се страхуват до болка от това което им предстои!
Бъдете толеранти моля ви, както казваше Мари навремето-
Тук седим на една маса, маса на която едни плачат, а други се радват!

Нека го правим заедно и с едните и с другите,
за да може повече момичета да пишат и в тази тема!

Извинявам се, ако с написаното по-горе съм засегнала някого!

Много точно казано!
Нямам думи.......................
затова и нищо не казвам
нима всчико е секс  8O
...........
понякога нарочно съм го "пробвала" моя мъж за да видя как ще реагира
За щастие не се нахвърли като невидял, а най отговорно ми заяви, че секс винаги може дас е прави дори и със закъснение.Сега по важно е бебето!!!
Ако беше отвърнала с обратното,  мнението ми ще ше да е , че е безотговорен и няма по важно от това да свърши и да си достави сексуалната необходимост  8O
Слава Богу не е такъв!!!
За това си го обичам  :P......
« Последна редакция: Септември 10, 2009, 09:18:05 am от zayana »
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #173 -: Септември 10, 2009, 10:17:26 am »
Браво Мишанта! Много точно казано! Съжалявам, че не ми достигаха думите да опиша възмущението си от ''проблемът'', които имат някои от момичетата тук. Да им се чудиш на акъла значи!  8O
Аз не мисля,че е осъдителен този "проблем",сексът е неизменна част от живота и не виждам какво чак толкова възмутително има.

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #174 -: Септември 10, 2009, 10:29:23 am »
Браво Мишанта! Много точно казано! Съжалявам, че не ми достигаха думите да опиша възмущението си от ''проблемът'', които имат някои от момичетата тук. Да им се чудиш на акъла значи!  8O
Аз не мисля,че е осъдителен този "проблем",сексът е неизменна част от живота и не виждам какво чак толкова възмутително има.
той не е осъдителен, разбира се!
всеки сам отговаря за себе си и действията нали!
Освен удоволствие секса има и свойте рискове!
Има потенциална опастност да се вкара инфекция, може да се предизвика маточна контракция, може 1001 други неща да се случат....
но може и да не се....
Все пак си мисля, че няма да умрем без секс 9 месеца, но има всякакви хора, може някои да не преживее...  :?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #175 -: Септември 10, 2009, 10:54:36 am »
Аз не осъждам, не мога, не ми е в природата.
Говоря за друго, който разбрал, разбрал.



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #176 -: Септември 10, 2009, 10:57:35 am »
Браво Мишанта! Много точно казано! Съжалявам, че не ми достигаха думите да опиша възмущението си от ''проблемът'', които имат някои от момичетата тук. Да им се чудиш на акъла значи!  8O
Аз не мисля,че е осъдителен този "проблем",сексът е неизменна част от живота и не виждам какво чак толкова възмутително има.
той не е осъдителен, разбира се!
всеки сам отговаря за себе си и действията нали!
Освен удоволствие секса има и свойте рискове!
Има потенциална опастност да се вкара инфекция, може да се предизвика маточна контракция, може 1001 други неща да се случат....
но може и да не се....
Все пак си мисля, че няма да умрем без секс 9 месеца, но има всякакви хора, може някои да не преживее...  :?
Момичета, тази дискусия няма да ни доведе доникъде. Безмислено е да продължаваме да разискваме върху нея. Изложиха се различни мнения по въпроса и никой не натрапва мнението си на другите. Това е само една от темите, които се разискват тук. Не е ли форумът за това. Да споделим и помолим за мнението на другите. Нека се уважаваме взаимно и зачитаме правото на другите на собствено мнение, още повече, че при всяка една от нас бременността протича по различен начин....


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*

    нерито

  • ***
  • 217
  • Виждаме така, както гледаме ...
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #177 -: Септември 10, 2009, 11:03:48 am »
Здравейте момичета, аз като една много несериозна бременелка, чак сега се включвам сред вас  :D Дано да ме приемете късно късно. Ами защото първите три месеца ми беше непрекъснато лошо и не исках и да чувам за бременилски неща   :oops: , а после се отплеснах нещо от форумите и ето ме сега пак на линия. Радвам се ужасно много, че тук виждам немалко познати дами.
На всички желая леко бременеене  :D

А по последната тема, ако позволите да изразя мнение:
сексът по време на бременността носи същите удоволствия и рискове, както и преди нея (с изключение на случаите, когато е забранен по медицински причини), ако всеки партньор спазва необходимата хигиена и проявява внимание, то той е незаменимо удоволствие. Между другото всяко удоволствие за мама е удоволствие и за бебчо  :wink: Така, че не се впрягайте толкова, всеки си решава сам  :)
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #178 -: Септември 10, 2009, 11:07:36 am »
Здравей, Нерито!!!
Радвам се да те видя в тази тема. Наистина ми се губеше нещо  :D


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #179 -: Септември 10, 2009, 11:48:01 am »
Ехеее,колко се развихрили духовете :D Защо се впрягате толкова,зададох един нормален (мисля си) въпрос,имаше доста реакции - различни :D И всеки сам да си решава дали иска или не иска. :D Никой никого не съди или дава оценки,нито аз ви се чудя,че не го практикувате(напротив,и ви разбирам),нито пък ми се иска да излизам безотговорна с това че ние пък го правим.Това дали правим секс по време на бременност или не ,не е критерий по който да оценяваме кой до колко е отговорен,състрадателен и сериозен.Едното няма нищо общо с другото.
Моля ви не го взимайте толкова насериозно,все пак и сексът е час от живота ни и може да бъде обсъждан(предполагам)....

целувки на всички и мир :D


пп НЕРИИИИИИИИИИИИИИИИИ  :D :D :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!