0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №45
« Отговор #120 -: Септември 07, 2009, 13:36:51 pm »
Здравейте, момичета и успешна, спокойна и прохладна седмица!

Свещичките против запек се казват Ева Кю (Eva Q), ама не са особено ефективни при по-тежки случаи.
linapoli, дръж се, мила, когато нищо друго не е останало, остава надеждата!Има много случаи на късно чути тонове и родени здрави дечица след това. Понеже едната ми приятелка живее в Щатите, макар и на Източното крайбрежие, знам,че при ранна бременност са много лежерни- тя загуби 2 в рамките на 4 месеца и  й казаха, че нищо няма и е нормално, но установихме, че им действа добре ако небрежно се спомене адвокат, иск и им се намекне, че ако нещо ти се случи, ще им струваш много повече пари, отколкото ако сега ти обърнат внимание.
Късмет и стиснати палци!
На новодошлите, добре дошли и скоро още да идват!
Лек ден!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #121 -: Септември 07, 2009, 14:59:00 pm »
Здравейте мами желая ви приятна, прохладна седмичка  :D
Аз сега се върнах от док. вече сме големи цели 2 см. :D Всичко изглежда добре и си отговаря на седмиците.Еми това е похвалих ви се.
Zorichka честити розови гащи мила  :bori_015:
Приятен ден на всички.
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #122 -: Септември 07, 2009, 15:08:07 pm »
Ха,вие да знаете от кога мрънкам,че искам лятото да свършва-жегите ми разказаха играта,защото едвам дишах и вода ми течеше от всякъде.Сега наистина е странно приятно и уютно,както казва Кърлс :DНека времето не ни влияе на нстроението-моето даже е по-добро :D

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #123 -: Септември 07, 2009, 15:34:06 pm »
Здравейте,душици :D
Да си кажа и аз,и мене жегата ми разказа игричката...то не ми стигаше гаденето ами и не се дишаше :lol: А тук и влажността на въдуха достига 70%,та се сещайте какъв парник става....както и да е,есен е :D Аз също се чуствам доста по-добре и хладния въздух ми навява толкова романтични спомени...ееххх...бременността определено ми действа чуствително :D Ние сме на доки утре вечер и нямаме търпение да се срещенм с бебко :D Коремчето започва леееко да ми личи и нещо апетита се усили... :D
Пожелавам на всички приятни есенни мигове :D

пп Запек нямам ама и сливи и ябълки хапвам обилно,добро лекарство е вечер преди лягане - два портокала или няколко сини сливи :D При мен действа,а съм със лениви черва по принцип.... :?
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #124 -: Септември 07, 2009, 17:23:33 pm »
Здравейте сладуранки,
Честити розови гащички Зоричка :bori_015:
Дени  браво за хубавите резултати :D
Аз много се замислям дали да не пия калций,макар че ям доста млечни продукти :ask:Вие взимате ли някакви калциеви добавки?
 :bighug:

*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #125 -: Септември 07, 2009, 17:37:08 pm »
Аз не вземам нищо.Моя док ми каза,че всичко което се изписва като калции и вит Мтерна са с комерсиална цел.Каза,че за Матерна специално е доказан отрицателен ефект за майката.Беше ми изписан и Зимофлор/калции/-за него каза ,че е с недоказан ефект.Препоръча ми да ям много млечни продукти за да си набавя калция и много плодове за необходимите витамини.Лятно-есенния сезон можем да си набавим всичко необходимо  :P
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #126 -: Септември 07, 2009, 17:49:15 pm »
Съгласна съм за Матерна аз я пих със сина ми 6 месеца по предписание от лекар и качих 25кг. през бременността  :? от които 10 още си ги нося затова сега няма да пия витамини ако не се наложи.
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #127 -: Септември 07, 2009, 19:10:51 pm »
Искам да ви питам ,някоя от вас има ли проблеми с ниско кръвно?От няколко дни кръвното ми 100/65 и главата ме боли отзад.За да е пълно оплакването ми :oops:,кръста също ме скъсва,но за него ми е ясно,че ще е така.
« Последна редакция: Септември 07, 2009, 19:36:38 pm от TINI78 »

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #128 -: Септември 07, 2009, 19:19:48 pm »
Тини пробвай да пиеш айрян със сол на мен много ми помага аз по принцип съм с ниско кръвно.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #129 -: Септември 07, 2009, 19:58:45 pm »
Тини пробвай да пиеш айрян със сол на мен много ми помага аз по принцип съм с ниско кръвно.

 И на мен това ми помага Тини.
Доста често ми пада кръвното и айряна със сол ме спасява.
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #130 -: Септември 07, 2009, 20:15:58 pm »
Благодаря за съвета,аз по принцип съм с ниско кръвно,но така лошо не ми е било.

Re: Тема на бременните №45
« Отговор #131 -: Септември 07, 2009, 21:06:18 pm »
Туй за айряна не го знаех, ще пробвам и аз. Моето кръвно винаги си е било ниско - 100/60, но сега като забременях още падна, дори апарата за кръвно/дигиталния/ не го хваща и постоянно дава Error  8O.
Иначе съм супер, нямам никакви други болежки и проблеми, дори се върнах на работа, колкото и да ми се чудят всички на акъла  :D
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #132 -: Септември 08, 2009, 09:58:40 am »
Да,това за айряна много помага.По принцип съм с кръвно 70/50 и впоследно време дори ме е страх да го меря ,но често ми причернява.
И още един "бабин"лек свързан с кръвното :wink:в случай ,че ви се изравнят границите- пийте чаша вода със захар.
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #133 -: Септември 08, 2009, 11:14:24 am »
И аз съм с ниско кръвно около 90/50.Док ме успокои и каза,че по-добре да е ниско отколкото високо.Това за айряна ми беше полезна информация.Пия всякя вечер и почти всяка сутрин ям кисело мляко и се чувствам много добре :P
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #134 -: Септември 08, 2009, 11:23:38 am »
Здравейте момичета!И на мен това време ми се отразъва добре,че в тия жеги направо не се дишаше.Сега краката ми не са подути и ми е по-леко,а бебчо е станал много активен,ритка ли ритка! :)За кръвното и моето е ниско 100/60,но доки ми каза че по-добре ниско отколкото високо.linapoli стискам палци всичко да е наред не губи вяра и надежда мила!Пожелавам ви на всички леко бременеене и много положителни емоции!
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #135 -: Септември 08, 2009, 14:36:07 pm »
Вие взимате ли някакви калциеви добавки?
 :bighug:

Аз откакто получих спазмите в мускула на прасеца, започнах да пия Калмацин. А иначе плодове и зеленчуци си хапвам доста, както и млечни продукти. Но според личната ми, малко повече калций и магнезий няма да са ми излишни, тъй като точно в този момент на бебо са му особено нужни.  :)

Моето кръвно по принцип си е ниско - 90/60. В дните, в които пропусна да пия мляко с кафе и ми се отразява веднага. Така че, аз си го поддържам с малки дози кафе и по парче черен шоколад на ден.

Мен от няколко дни ме тормози въпроса колко често трябва да усещам бебо на този етап? Притеснявам се, че не е всеки ден и че движенията му са още съвсем слаби. Така ли трябва да е?

Хубави и прохладни дни желая на всички! :)
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #136 -: Септември 08, 2009, 15:08:18 pm »
twin не се тревожи нормално е  :D аз Денис го усетих в 20-та седмица за пръв път и до края не беше много активен (за разлика от сега няма укротяване :lol:)
linapoli успех мила чакаме новини.
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #137 -: Септември 08, 2009, 18:03:02 pm »
Линаполи, днес съм с теб! Дано да чуеш добри новини. Стискам палци! Знам, че тука е така, ако този който ти прави ултразвука не е лекар той няма право да казва какво вижда на ехографа. Неговата роля е да направи добри снимки без да се занимава да обяснява на пациента. Затова трябва да чакаш доктора да каже неговото мнение. Ти кървене имаш ли? Защото аз при предишните си аборти започвах с кървене, първо леко, кафяво и после постепенно се увеличаваше. Ако нямаш кървене е добър знак. Миналия път видяхме бебо  6сед.4дни имаше пулс, след това отидох в 8 сед. и бебо беше пораснал, но нямаше пулс, междувременно кървях, но леко, а след като видяхме че няма пулс изкървих силно и това беше. Възможно е нещо да не виждат както трябва, дано да видят днес.
При нас няма чак толкова мексиканци, но явно такава им е практиката навсякъде. Тук не вкарват в болница за прокървяване, нито ти изписват задържаща терапия. Единствено можеш да изкопчиш прогестерон, но тук го изписват вагинално, не на таблетки, а аз нямах успех с вагиналния.
Моето течение понамаля и му изчезна миризмата от самосебе си. Сега чакам да дойде прегледа другата седмица.
Успех на всички!
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #138 -: Септември 08, 2009, 18:24:05 pm »
Малвина82 нормално е не се притеснявай.При мен има дни когато рита много и дни в които си почива.Особенно сега като се позахлади бебо е по спокоен :P
Линаполи чакаме да ни зарадваш мила,че всичко е наред  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Днес бях на ЖК и ми взеха вагинален секрет за изследване,че ми излезе някаква раничка,течението ми се усили и сърбеж на всичкото отгоре........ :?Дано всичко е наред,че се притеснявам за бебо...... :( :( :(
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #139 -: Септември 08, 2009, 18:32:01 pm »
При мен пък е обратно,сега на по-хладно,мойта бебка не можеш я спря :DИ сега се загледах в огледалото....един тумбак се  е отпрал :lol:Другата седмица отивам на среща с бебка,че вече стана повече от месец как не сме били при Александров(да отбележа ,че и другаде не съм ходила :wink:)