0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #200 -: Януари 14, 2011, 11:21:32 am »
Имел, писах ти и в драугата тема. Аз имам съмнения че при нас отхвърлиха малко прибързано възможно варикоцеле и съм решила да направим доплерово изследване. Ето малко повече инфо за варикоцеле:
http://zabremeniavane.start.bg/article.php?aid=2428
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #201 -: Март 29, 2011, 20:21:50 pm »
Здравейте,

вчера мъжът ми беше опериран операция от варикоцеле. Спермограмата по Крюгер беше 9.5% нормална морфология, направена при д-р Ингилизова във Шейново. Операцията му я направи уролог - др- Петков от ВМА, той и диагностицира.
Обаче нищо не ни казаха относно пиене на витамини и добавки, лекарства или нещо друго.
На 14 април имаме час в клиниката на д-р Владимиров - моля Ви за мнение, тъй като не мога да открия нищо за него в този форум. Дали той ще ни даде съвет какви неща трябва да пие, аз какви изследвания е хубаво да започна да си правя, защото освен обикновен ехограф не съм правила други? Моля за съдействие и съвет!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #202 -: Март 29, 2011, 20:28:32 pm »
Темата на момичетата в клиниката на д-р Владимиров е тук:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=42367.0

Витамините и лекарства може да назначи уролог/андролог. Много двойки ходят при д-р Милен Кацаров.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #203 -: Март 29, 2011, 20:30:15 pm »
На 14 април нищо няма да могат да ви кажат, защото след операцията трябва да минат около 6 месеца, за да се възстанови сперматогенезата. Вероятно ще започнат с изследвания при теб, докато се възстанови мъжа ти.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #204 -: Март 29, 2011, 21:07:47 pm »
Благодаря за бързите отговори. Да откажа часа при Владимиров според Вас, така ли?
Чета в темите за Трибестан, Селен, Цинк и др. Витамини.
Мисля да ги взема да ги пие, все пак няма да навредят?
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #205 -: Март 29, 2011, 21:22:51 pm »
Не отказвай часа, както Зай е отбелязала, предстоят изследвания при теб. Ако се наложи и да се лекуваш, времето лети.

За витамини и антиоксиданти, прочети тази тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=40178.msg811313#msg811313
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #206 -: Март 29, 2011, 21:35:49 pm »
Благодаря за бързите отговори. Да откажа часа при Владимиров според Вас, така ли?
Чета в темите за Трибестан, Селен, Цинк и др. Витамини.
Мисля да ги взема да ги пие, все пак няма да навредят?

Не, не, нищо недей отказва. Но мъжът ти прясно опериран няма как да го изследват.
На нас Кацаров след операцията нищо не ни изписа, преди да го опрерира му беше изписал Фертилейд. След операцията се предполага, че сперматогенезата трябва да се възстанови и без хранителни добавки.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #207 -: Март 29, 2011, 22:06:11 pm »
Здравейте,

вчера мъжът ми беше опериран операция от варикоцеле. Спермограмата по Крюгер беше 9.5% нормална морфология, направена при д-р Ингилизова във Шейново. Операцията му я направи уролог - др- Петков от ВМА, той и диагностицира.
Обаче нищо не ни казаха относно пиене на витамини и добавки, лекарства или нещо друго.
На 14 април имаме час в клиниката на д-р Владимиров - моля Ви за мнение, тъй като не мога да открия нищо за него в този форум. Дали той ще ни даде съвет какви неща трябва да пие, аз какви изследвания е хубаво да започна да си правя, защото освен обикновен ехограф не съм правила други? Моля за съдействие и съвет!

Моя мъж го оперираха от варикоцеле 3-та степен преди 5 седмици.Нашето го диагностицираха с напипване.Ние сме с 5 % нормална морфология.Вече се възстанови и от вчера тръгна пак на работа.Операцията беше във ВМА, държаха го 2 дни, като го изписаха 1 ден след операцията.Първата седмица имаше доста болки, дори при ставане и лягане му помагах, тъй като от напрягането на коремните мускули (които също рязаха и шиха после) го болеше много.2-рата седмица болките доста намаляха и раната почти се затвори.2 седмици без къпане и 3 дни след като свалиха конците, му позволиха да се къпе.А иначе го чистех с мокри кърпички, друг начин нямаше.Още преди операцията му казах да иска обезболяващи ако го боли и 2-3 пъти са му били.После поне няколко месеца да не дига тежко, аз на моя и за 2-3 кг му се карам.Иначе някои викат 1 месец, други 1 година...
С лекарствата не бързай, нека лекар да ги назначи.
« Последна редакция: Март 29, 2011, 22:07:54 pm от Златен дъжд »
 

Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #208 -: Март 30, 2011, 16:41:26 pm »
Описваш друг метод на операция, д-р Кацаров оперира като реже съвсем малко над тестисите, доста по-щадящо, защото не се режат коремните мускули. Ако няма усложнения след операцията възстановяването е за 5-6 дни, моят мъж тръгна на работа след една седмица престой в къщи.
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #209 -: Март 30, 2011, 20:05:07 pm »
При нас операцията също е с разрез на коремните мускули, него също много го боли, при ставане и лягане...както и да е, надявам ъсе да се оправи бързо и най вече да има ефект в качеството на спермата.
Благодаря за съветите, на 14-ти отиваме при Владимиров и ще видим.
Успех ва всички, търгали по този път и от сърце пожелавам в най-скоро време две чертички...
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #210 -: Юни 28, 2011, 02:03:36 am »
Операцията която прави доктор Кацаров с пълна или с местна упойка е? Ако е с местна - къде се поставя упойката точно?
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #211 -: Юни 28, 2011, 18:05:23 pm »
Операцията която прави доктор Кацаров с пълна или с местна упойка е? Ако е с местна - къде се поставя упойката точно?

Местна, поставя се някъде в сгъвката на крака, ако не се лъжа.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #212 -: Юли 15, 2011, 20:48:35 pm »
Здравейте,преди 20 дни ми направиха операция от варикоцеле, операцията беше чрез срязване на коремните мускули, бързо се вазстанових, но искам да попитам тези разширени вени кога трябва да спаднат (изчезнат) напълно, защото все още си стоят и това ме притеснява  :( макар че доста спаднаха след операцията.

Благодаря предварително  :)

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #213 -: Юли 26, 2011, 10:55:47 am »
Здравейте,преди 20 дни ми направиха операция от варикоцеле, операцията беше чрез срязване на коремните мускули, бързо се вазстанових, но искам да попитам тези разширени вени кога трябва да спаднат (изчезнат) напълно, защото все още си стоят и това ме притеснява  :( макар че доста спаднаха след операцията.

Благодаря предварително  :)



Ами пълният резултат се вижда от 6 до 9 месеца след операцията, поне така пишеше в инструкциите на Кацаров.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #214 -: Февруари 22, 2012, 21:55:16 pm »
Мили момичета, изчетох темата изцяло и много се обнадеждавам от лентичките под вас:-))) Боже,колко хубаво само!Много Ви се радвам!Вие не ме познавате,но аз редовно съм ви чела от 3 години насам(най-вече в темите за бебеправене)и виждам познати имена,които вече са в мамините теми. Та значи след толкова време и поради ред причини едва сега се установи,че моят мил мъж има варикоцеле и това е била причината,за несбъднатото ни чудо(или искрено се надяваме). Та сега (въпреки страха на милото от предстоящата операция,неизвестното,но в името на нашата обща мечта) му предстои операция другата седмица. Успокоявах се с вашите постове,че имало надежда и все пак! Гледам да не възлагам прекалено големи надежди,но и все пак определено ме заредихте с оптимизъм! Притесняваме се и все пак за операцията,въпреки уверенията на всички специалисти,че се води лека. Дай Боже да е така и да се възстанови скоро след това!Ще следя темичката. 8)
И щедър е, и пълен е светът с невероятни вероятности.
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #215 -: Февруари 22, 2012, 23:23:40 pm »
Дано мине леко операцията и бързо видите резултат. При нас имаше полза от нея.
Късмет! :)
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #216 -: Април 13, 2012, 19:13:20 pm »
Преди повече от 3-4 години бях опериран от варикоцеле. Въпроса ми е дали симптомите за болестта могат да се върнат и изобщо след опрецията сигурно ли е, че не може да се повтори,защото мисля че пак имам стария проблем.
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #217 -: Април 13, 2012, 19:50:57 pm »
Нищо сигурно няма за съжаление. Разширената вена може да се появи отново, а ефектът от операцията да е временен. Отиди на уролог, за да установиш какво е положението.
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #218 -: Май 07, 2012, 13:55:46 pm »
Здравейте,
и на нас този месец, при 1 лоша спермограма по време на ИНСЕ (след 2 год.и половина) изведнъж ни отриха варикоцеле и ще оперират мъжа ми. та въпросът ми е (тъй като още не съм стигнала до лекаря да го питам), колко време след операцията се чака,за да се подновят опитите?
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #219 -: Май 07, 2012, 14:59:07 pm »
afrodita279, сперматогенезата отнема около 70 дни, та по-рано и да опитвате, малко вероятно е да видите подобрение.
Обикновено първата контролна спермограма след операцията е на третия месец.
Дано операцията помогне!