0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #100 -: Юли 15, 2010, 16:58:51 pm »
Браво Зай, това се искаше :) Кацаров ли ще ви оперира?


*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #101 -: Юли 15, 2010, 17:12:52 pm »
Браво Зай, това се искаше :) Кацаров ли ще ви оперира?
Да.
Вече съм изчела толкова за това варикоцеле, че още малко ми трябва и сама ще почна да ги оперирам. :D (Вчера бях накарана от мъжа ми да изгледам и клипче в youtube с операцията, та вече и нагледно знам как става). До септември мисля, че ще съм съвсем подготвена. :D
« Последна редакция: Юли 15, 2010, 17:19:40 pm от Zai »

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #102 -: Юли 15, 2010, 17:16:21 pm »
Зай, стискам ти палци :)


*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #103 -: Юли 15, 2010, 17:19:12 pm »
Зай, стискам ти палци :)
Мерси, имаме нужда!

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #104 -: Юли 15, 2010, 22:07:33 pm »
И от мен  :crossfingers:


*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #105 -: Юли 16, 2010, 08:50:41 am »

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #106 -: Юли 19, 2010, 19:17:29 pm »
Надявам се да задавам въпроса си на правилното място.
Тъй като в темата споменавате г-р Кацаров- той по здравната каса ли оперира от варикоцеле и освен прегледа какви изследвания назначава? Зная, че вски случай е строго индивидуален, но например задължително ли иска спермограмата да е правена при него и иска ли готови резултати от хормони преди прегледа?
« Последна редакция: Юли 19, 2010, 19:23:14 pm от Lady »
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #107 -: Юли 20, 2010, 09:55:05 am »
Здравей Лейди,

Кацаров няма лаборатория. Той иска СГ и другите изследвания направени в клиника по стерелитет. Така че, просто си избери една от клиниките. Занеси разширена СГ и хормони. Ако той реши, че иска други изследвания ще ти каже какво и ще ги направите тогава. Операцията се прави в болница Доверие и не е по каса. Струва около 200 лева. Той ще ви даде едно листче, където е описано какво представлява операцията и какво да си носите. При нас възстановяването беше бързо и лесно. Успех!


*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #108 -: Юли 20, 2010, 10:02:08 am »
Операцията се прави в болница Доверие и не е по каса. Струва около 200 лева.
Само тук да поправя, струва 450лв операцията, поне ние толкова платихме месец декември.
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #109 -: Юли 20, 2010, 10:04:17 am »
Ау, Попчо, може и аз да съм забравила май беше 450 да. Важното е да има резултат. Ние на 5тия месец след операцията успяхме. Пожелавам го нас всички!


*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #110 -: Юли 20, 2010, 10:11:50 am »
Благодаря Ви за отговорите, момичета!
Все още не съм записвала час, ще се позаинтересувам и за други специалисти и ше ви пиша как се развиват нещата.  :wink:
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #111 -: Юли 28, 2010, 20:20:18 pm »
Вече съм изчела толкова за това варикоцеле, че още малко ми трябва и сама ще почна да ги оперирам. :D (Вчера бях накарана от мъжа ми да изгледам и клипче в youtube с операцията, та вече и нагледно знам как става). До септември мисля, че ще съм съвсем подготвена. :D


Аз отказах да гледам клипа, но мъжът ми ми го преразказа със свои думи. :D Мисля, че клипът го уплаши повече от всички възможни усложнения, за които беше чел.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #112 -: Юли 29, 2010, 09:14:19 am »
Цигу, как са при вас нещата? Има ли подобрение?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #113 -: Юли 29, 2010, 14:40:31 pm »
Подобрение има във всички параметри, освен в броя, но въздържанието ни беше малко (само ден и половина). Нормална морфология 12%, подвижни 49%. Урологът остана много доволен на контролния преглед 4 месеца след операцията.

Мъжът ми продължава да пие кломифен, витамини, добавки и бърканицата с мед.

По моя преценка, ако приемем, че спермограмата вече е приемлива, шансовете ни са като на двойка, която току що започва опити. Така че сме се въоръжили с търпение и спокойствие.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #114 -: Юли 29, 2010, 15:16:29 pm »
Екстра сте, успех!  osi_9

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #115 -: Юли 29, 2010, 15:46:48 pm »
Браво бре Цигу, идеални сте :) Много се радвам. Действайте по въпроста тогава активно и чакаме резултати :)


*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #116 -: Август 05, 2010, 13:53:51 pm »
Знам, че не е за тук, но не знам къде другаде да го споделя. Мъжът ми се оказа с латентен тироидит на Хашимото. 8O Минава на 25 мг. Л-тироксин. Не знам какво да правим с операцията от варикоцелето, главата ми не го побира от къде се появиха всички тези неща.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #117 -: Август 05, 2010, 14:21:28 pm »
Зай, стискам ви палци. Ти само слушай доктора и ще видиш, че ще стане. Успех!


*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #118 -: Август 05, 2010, 14:22:56 pm »
Зай, питайте уролога.

Как му поставиха диагнозата? Според изследвания на ТСХ и други хормони?
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #119 -: Август 05, 2010, 14:45:29 pm »
Като видях, че ТСХ-то му е трайно над 4 го пратих на Начев, който установи тироидита. Аз настоявах за изследванията изцяло. Според уролозите хомроните му бяха в норма... Само дето не е точно така. Според Начев, тироидита нямал отношение към сперматогенезата. Интересно обаче, как може да е толкова пагубно за жените, а на мъжете хич да не им влияе, не ми се връзва.

Раши, ако бях слушала докторите, това изобщо нямаше да се установи. Вдигах скандал за всяко едно изследване, вкл. за ходенето при Начев. И сега пак аз съм лошата, понеже, видите ли, се установил някакъв проблем.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!