0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Joya

  • *
  • 45
  • Мечтая...
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #180 -: Декември 16, 2010, 08:23:08 am »
Цигу, браво за подобрената спермограма. Стискам палци и искрено се надявам всичко да е ок и скоро, много скоро да дойде чакания резултат  :crossfingers: yahoo_17
Ние миналата седмица бяхме на операция и сега мъжът ми си е вкъщи. На втория ден след операцията му беше най-зле - болеше го като ставаше. След това получи отток, но вече всичко мина и се чувства добре.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #181 -: Декември 16, 2010, 10:21:22 am »
Фибс, грешка си нещо. Не сме имали проблеми с йода.

Но каквато и да е бройката, докато няма бременност, няма радост, само надежда.

Ми в грешка съм я... :? Тц тц тц....откак родих много съм зле с главата :x Разменила съм постовете по-назад...Както и да е,де - статина имах предвид,а Зай е писала за йода...Уффф.... :x

Иначе,ще стане мила,няма значение как,само да е по-скоро!
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #182 -: Декември 16, 2010, 15:23:18 pm »
Цигу , много добри резултати ! Поздравления :)

Бебе26 , радвам се да го чуя !
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #183 -: Декември 16, 2010, 17:24:37 pm »
Каквото и да е, ние толкова високи брой и подвижност не сме виждали досега. Две промени направи мъжът ми преди олколо два месеца: спря напълно алкохола и започна да пие по два ибупрофена на ден, по настояване на уролога.

Всичко останало - витамини, антиоксиданти, кломид, избягване на горещи душове и стегнато бельо - продължава отпреди.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #184 -: Декември 16, 2010, 18:45:26 pm »
Каквото и да е, ние толкова високи брой и подвижност не сме виждали досега. Две промени направи мъжът ми преди олколо два месеца: спря напълно алкохола и започна да пие по два ибупрофена на ден, по настояване на уролога.

Всичко останало - витамини, антиоксиданти, кломид, избягване на горещи душове и стегнато бельо - продължава отпреди.

А лекарството за кръвно?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #185 -: Декември 16, 2010, 18:54:20 pm »
Сигурно се сещаш за симвастатина за висок холестерол? Спря го преди един месец, не вярвам да има ефект толкова скоро...
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #186 -: Декември 19, 2010, 22:24:26 pm »
Сигурно се сещаш за симвастатина за висок холестерол? Спря го преди един месец, не вярвам да има ефект толкова скоро...

Да, обърках се, за холестерола. Защо пък да няма, 1 месец си е време. Успех при всички положения.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #187 -: Декември 22, 2010, 16:44:18 pm »
Малко ни трая радостта. Предварителните резултати от обстойна спермограма показаха старата песен на нов глас. Всичко е под нормата: и броят, и подвижността, и морфологията. Зле е положението, така че действаме по плана за инвитро януари или февруари.

Явно има добри и лоши дни. Късмет си беше, че точно за инсеминацията улучихме добра партида.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #188 -: Декември 22, 2010, 23:59:30 pm »
Ами ще стискаме палци до последно... :hug2:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #189 -: Декември 23, 2010, 21:29:07 pm »
Стискаме и ние! Стискайте и на нас, че нещо и нашия щъркел е контузен... :?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #190 -: Декември 23, 2010, 21:49:08 pm »
Стискаме палци цялото семейство, Зай!
Стига да не искате молитви, всякаква друга подкрепа оказвам радушно и от сърце.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #191 -: Декември 25, 2010, 22:30:21 pm »
Стиснатите палци напълно ни устройват! :D

Весела Коледа на всички! tree2a

mc101

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #192 -: Януари 11, 2011, 10:38:05 am »
Момичета, може ли да ми препоръчате лекар в София за евентуално диагностициране на варикоцеле и това да не е д-р Кацаров?
Според него, мъжът ми има варикоцеле в умерена степен, може да се оперира, защото няма подобрение след добавките, които пие вече цяла година.
Вчера е бил на уролог, който не е бил сигурен дали става въпрос за варикоцеле, но все пак е уролог, а ни трябва явно уролог.
Иска ми се още едно мнение, преглед с ехограф, но след търсене в гугл, всички пътища водят към Кацаров.
Попаднах на името на проф. Цветков, но при него се оперира крайно несполучливо баща ми преди време, така че по субективни причини той не е вариант.
Питането ми общо взето е, има ли някой диагностицирано варикоцеле при друг лекар в София, не при Кацаров?
Благодаря.
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #193 -: Януари 11, 2011, 15:36:41 pm »
Имел, чувала съм добри отзиви за Д-р Бъчваров, работи в "Щерев", питай момичетата в темата за клиниката за повече информация. По едно време отсъстваше, сега не знам там ли е.
Аз искам да попитам,освен с ехограф има ли друг начин за диагностика на варикоцеле? Ние сме ходили и при Кацаров и в чужбина при двама андролози и въпреки че спермограмата ни е точно с проблеми като при варикоцеле, казват че няма. Бройката и подвижността се покачват и спадат както си искат, морфология 0%...а проблем не откриват. :? А свекър ми и девер ми са с тромбофлебит,което ме навява на разни мисли...
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #194 -: Януари 11, 2011, 15:46:31 pm »
Здравей Имел.Пробвайте при д-р Бъчваров в клиника Щерев има добри отзиви за него.Ние също ходихме при Кацаров,но не каза,че има варикоцеле мъжа ми.Прегледа го и установи че тестисите му били малко по-малки от нормалните и му изписа Фертилайд и Клостилбегит.Още не сме правили контрола дано да има ефект.Но като чета май на всички само това изписва.

Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #195 -: Януари 11, 2011, 16:05:40 pm »
Бъчваров не в клиника Щерев от няколко месеца, макар че ако трябва да съм искрена, сигурно не бихме се обърнали към него.
Кацаров е диагностицирал варикоцеле без ехограф.
Може би ще отидем до Пловдив до д-р Дечев.
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #196 -: Януари 12, 2011, 14:15:51 pm »
Препоръчвам д-р Коцев от КИРМ, ПЛевен.
Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно!
http://www.babyplan.ru/profile/33243
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #197 -: Януари 12, 2011, 14:25:48 pm »
Бъчваров не в клиника Щерев от няколко месеца, макар че ако трябва да съм искрена, сигурно не бихме се обърнали към него.
Кацаров е диагностицирал варикоцеле без ехограф.
Може би ще отидем до Пловдив до д-р Дечев.

Имел, това че е било без ехограф, значи, че се напипва, което значи, че е минало фазата, на която се вижда само на ехограф, тоест може да се оперира.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #198 -: Януари 13, 2011, 13:03:46 pm »
Бъчваров не в клиника Щерев от няколко месеца, макар че ако трябва да съм искрена, сигурно не бихме се обърнали към него.
Кацаров е диагностицирал варикоцеле без ехограф.
Може би ще отидем до Пловдив до д-р Дечев.

Имел, това че е било без ехограф, значи, че се напипва, което значи, че е минало фазата, на която се вижда само на ехограф, тоест може да се оперира.
Именно. Доверете се на Кацаров. Поради неговата намеса сега имаме дъщеричка.


Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #199 -: Януари 14, 2011, 10:50:04 am »
Раши, иска ми се все пак да чуя още едно мнение, не че се съмнявам в компетентността на д-р КАцаров.
Варикоцелето ми заприличва малко на апандесита, всеки го има, но не всяка болка дясно в корема налага операция. Също така това е деликатна операция и ми се иска ако ще я правим да сме поне 80% убедени, че е за добро.