0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #140 -: Октомври 04, 2010, 13:41:12 pm »
Joya, бързо става записването и операцията. Ivetod правилно те е ориентирала. Успех!

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    Joya

  • *
  • 45
  • Мечтая...
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #141 -: Октомври 06, 2010, 08:57:39 am »
Да, прави сте. Утре сме на преглед.
*

    Joya

  • *
  • 45
  • Мечтая...
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #142 -: Октомври 08, 2010, 08:49:26 am »
Едно отчетче след прегледа:
Варикоцелето си го има,  :( и отгоре и отдолу, само не разбрах коя степен е. Д-р Кацаров обаче каза, че щом спермограмата е ок да изчакаме засега с операцията и да опитаме още няколко месеца. Ако след това няма резултат - операция.То тя иначе си е задължителна, понеже каза, че след 30г. се влошават нещата. Засега изписа FertilAid за 3месеца. Ще ги пием, пък да видим какво ще стане. Дано да се случи...
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #143 -: Октомври 08, 2010, 09:02:19 am »
Джоя, Кацаров е прав. Обаче и ние така изчаквахме не 3, а 9 месеца блъскахме Фертилейд. Подобри се спермограмата, но до там. Варикоцелето на ехографа изглеждаше малко, на "живо" се оказа не толкова малко. Само ще те успокоя, че операцията е хипер лека. А вие, честно казано, нямате изобщо какво да подобрявате. Варикоцелето наистина в някакъв момент започва да създава дискомфорт, никакъв смисъл няма да си го носи. Кацаров ни каза, че е оперирал и хора с перфектни спермограми, които след това си имат деца, очевидно варикоцелето може да скапва нещата и без да уврежда морфологията.

ПП Това, че го има и в долния полюс е добре, по-лесно се маха така. ВЕрвай ми, всичко разбирам за варикоцелетата вече! :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #144 -: Октомври 11, 2010, 23:25:28 pm »
Днес втората контролна спермограма 7ми месец след операцията даде плачевни резултати. Броят е 3 милиона/мл, подвижността 16%, морфологията 8%. Хормоните са в норма.

Първата контрола в 4ти месец след операцията беше почти отлична, с подвижност 49%, морфология 12%, само броят 9 милиона/мл беше нисък.

Момчето си пие усърдно и без да подбира. Знам, че е олигофрения неговото пиене и идиотия мойта толерантност, но ако спре алкохола, има ли шанс за подобрение?
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #145 -: Октомври 11, 2010, 23:46:54 pm »
Вероятно,но надали ще е кой знай каква гаранция....той и на първата си е пийвал предполагам...е,с какво да го обясним тогава...невярна болест е това лошата спермограма...Много пъти съм го писала,но аз забременях с пъти по-лоша СГ от вашата...не че е утешение,де - но е факт...Пу да му се невиди...знам как се чувстваш...Ми да спира и алкохола ако трябва,все пак пречи...

Предполагам разсъждава така - пия шепа хапове,правя всичко по силите си,сега и от "това " ли да се лишавам!" А,вътрешно си упива чувството за вина...И все пак,ако го разбираме,не значи че трябва да го оправдаваме....
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #146 -: Октомври 12, 2010, 09:00:48 am »
Цигу, кои хормони пускате?

Как беше бройката преди операцията?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #147 -: Октомври 12, 2010, 14:56:29 pm »
Тестостерон, ЛХ, ФСХ, пролактин, ТСХ.

Заради изначално ниския тестостерон мъжът ми пие кломифен, хормоните отдавна поддържат добри нива.

В спермограми преди операцията сме виждали по 17-19 милиона/мл.
При грубо преброяване за 3 инсеминации, по 5-10 милиона/мл.
Такова чудо не е било.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #148 -: Октомври 12, 2010, 15:15:14 pm »
Не се отчайвай. Може да е моментно състояние. Ама ти пишеш концентрацията. Аз помислих, че са общо 3 милиона в целия еякулат.

Между другото, трибулус-а aka Трибестана, много добре влияе на тестостерона. Най-добри спермограми сме имали със зобане на известно количество Трибестан. Не знам дали помагам много, но това се сещам в момента.

ДокторЯта какво казват?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #149 -: Октомври 12, 2010, 15:56:40 pm »
Допускам да е моментно състояние. Но ако такива моменти съвпадат с овулацията ми, ще забременея на кукуво лято. Както е тръгнало, и за инсеминация няма материал.

Добавките и витамините, които пие, са еквивалентни на Проксиий Плюс.
Урологът още не се е обадил да коментира.

Решихме да спре алкохола за една сперматогенеза време и да пуснем нова спермограма.

Мерси, Зай, Фибо, за рамото.
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #150 -: Ноември 08, 2010, 23:23:13 pm »
Май и при нас го има този проблем.Бихте ли препоръчали добър лекар.Днес четох по въпроса и първо май трябва да направим спермограма и оттам да се прецени доколко е наложителна операцията.Можете ли да ме ориентирате малко в цените на спермограмата и на операцията от това "варикоцеле".
 

*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #151 -: Ноември 09, 2010, 16:00:24 pm »
И ние 7 месеца след операцията имахме влошаване на показателите. Оказа се моментно състояние - заболяване и лечение с антибиотици.
Дали алкохола оказва влияние - да, цигарите - мнооого, ама много пречат.
Една година след операцията забременях.
И за да вдъхна кураж ще кажа, че ние през 1995г. стартирахме с азооспермия. Множество лечения, неуспешни ИКСИ-та и инсе-та ... След операцията имам една успешна бременност, два спонтанни аборта и, надявам се, тази бременност да завърши успешно. И четирите пъти забременявам спонтанно.

При нас 2006г. операцията беше 400лв., сега колко е - незная. Правихме я при Кацаров.
Дали минава леко е относително да се каже. Моят мъж се влачи с болки и отоци 3 месеца, но вярвайте ми, заслужава си. След това всичко се забравя.

*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #152 -: Ноември 09, 2010, 17:23:29 pm »
Abloy, шапка ти свалям за куража. Виждам, че си на 40, а сте имали търпение и смелост да опитвате след операцията и да дочакате успеха.

Аз съм на 36 и вече ме тресе шубето, че и за инвитро си намалявам шансовете с изчакването. Даже вече се готвя да направим още няколко инсеминации.

Желая ти от сърце успешна бременност и здраво бебе. :)
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #153 -: Ноември 10, 2010, 15:08:13 pm »
О, не си мисли, че мен не ме е тресло шубето  :D, ама сега гледам от друга камбанария.
Ако при теб всичко е ОК притесненията трябва да са ти по-малко. Вярно е, че става по-бавно, но аз съм жив пример, че все-пак става.
За това искам да вдъхна кураж.
Бях но 36 като направихме операцията, на 37 забременях, на 38 родих, а сега на 40 съм бременна с второто дете.
Така че следвай ме  :D!

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #154 -: Ноември 10, 2010, 23:09:59 pm »
Цигу, какво става при вас? Ние морим и Хашимото освен това, свалихме ТСХ-то до 3.56 от 4.70. Аз главата си режа, че и Хашимотото влияе, ще ме прощава Начев. На сестрата на мъжа ми също откриха високо ТСХ, наследствено е. Гадост да му се невиди, не е една.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #155 -: Ноември 11, 2010, 00:14:06 am »
Зай, браво за намаленото ТСХ.

При нас нищо не става.

Получихме отчайващи резултати от спермограма преди един месец - по-зле не е било положението. Мъжът ми напълно спря алкохола, по поръка на уролога ще пие кломид още малко и спира - ще станат вече 10 месеца. Под твое давление проверихме ТСХ-то му, добре е.

За декември имам уговорка с клиниката и лекаря ми да направя инсеминация, стимулирана с кломид.

Вече сме решили да направим инвитро. Въпросът е дали януари или по-късно.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #156 -: Ноември 11, 2010, 20:18:49 pm »
Ами с инвитро трябва да стане, да му се невиди! И при нас нищо, 2 месеца минаха само, ама колко надежди, колко молби да стане.... Чакаме фонда, ако не друго. Писна ми от чакане, това не е човешко просто.

Успех с процедурите!

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #157 -: Ноември 11, 2010, 21:29:58 pm »
Днес излезе ново двайсет.

Мъжът ми пие статин, лекарство за висок холестерол. Оказва се, че статините може би имат отрицателен ефект върху сперматогенезата - например чрез дефицит на коензим Q10.

Урологът се усети след 8 месечно лечение и се обади да се извини, че не предупредил по-рано. Това само защото подновихме рецепта за кломид и статина едновременно, а от аптеката предупредили доктора.

Най-добрата ни спермограма беше 4 месеца след операцията, когато статина беше свършил и мъжът ми не го пи близо месец. Има ли връзка, няма ли... готова съм за всичко да се хвана вече:

http://livingwith.urologychannel.com/hc-forum/infertility_peer-to-peer_f264/lipitor-affect-fertility--spe_t61262.html
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #158 -: Ноември 11, 2010, 22:24:44 pm »
Цигу,според това което поизчетох - има....е гати...как да не го гръмнеш тоя доктор.Честно аз бих откачила...Толкова месеци блъскане с кломифен на духай ду ду.... osi_7
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #159 -: Ноември 11, 2010, 23:02:26 pm »
Фибс, и аз разсъждавам, че ще да има връзка. Щом обикновен аптекар се е усетил и се е обадил да напомни (да е жив и здрав човекът), какво остава за специалиста.

Научен журнал казва следното: http://www.andrologyjournal.org/cgi/content/full/26/1/12

Каквото и да стане, поне ще се надяваме да имаме по-качествени сперматозоиди за предстоящите процедури.