0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #120 -: Август 05, 2010, 14:56:36 pm »
Ох, не знам вече какво да ти кажа Зай.
Според мен оперирайте варикоцелето. Може пък да има резултат. Стискам палци!


*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #121 -: Август 05, 2010, 15:22:29 pm »
Благодаря ти, Раши. Мъжът ми също настоява за операцията. Ще видим какви ще ги мъдрим.
Последно установих, че Фертилейд-а е бъкан с йод. А ние го пихме 9 месеца... Сега остава зорлем да сме влошили положението със щитовидната и вече просто ще се гръмна.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #122 -: Август 05, 2010, 17:05:45 pm »
Зай, ей тук Mayo Clinic дава информация за болестта: причини, изследвания, лечение, усложнения. (Ако е нужно, кажи и ще преведа основното.)

http://www.mayoclinic.com/health/hashimotos-disease/DS00567

Пише, че при бременните жени, ако не се лекува, води до увреждания на плода, но нищо за спрематогенезата при мъжете. Търсих и в страницата на Американската Асоциация за Репродуктивна Медицина - нищо за това.

На ваше място бих говорила с Кацаров и бих направила операцията, но бих третирала двата проблема поотделно.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #123 -: Август 05, 2010, 17:17:57 pm »
Цигу, мерси, прочетох вече половината нет. Има някакви единични изследвания с малък брой участници, които показват, че се влияе негативно сперматогенезата повече от хипотироидизъм (нашето нещо), отколкото от хипер. Има някакви данни, че се подобрява при приемане на заместващи тироидни хормони, но изслдвания с 5-10-15 души за мен не са особено показателни. Аз чета e-medicine и PubMed.

За варикоцелето не ми се говори, моето мнение е, че трябва първо да вкараме хормоните в ред, пък после да го махаме, но кой ли ме слуша...

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #124 -: Август 06, 2010, 10:17:40 am »
Е защо, какво пречи варикоцелето да се оперира докато оправяте хормоните? То и без това иска време (6 месеца) след операцията докато се види резултата. Според мен, не бавете нещата като отлагате операцията. Успех Зай!


*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #125 -: Август 06, 2010, 11:36:45 am »
Хашимотото е автоимунно заболяване. Имунната система ти атакува щитовидната жлеза и буквално я изяжда. Какво става, ако операцията отключи още нещо такова по отношение на сперматозоидите и нещата станат още по-зле? До вчера беше само варикоцеле, сега е автоимунно заболяване И варикоцеле. Въпросът е кое е с по-голям приоритет. Никой не може да ми каже.
Един ми казва да се оперира(ендокринолог), друг - не (в Малинов). Дори едни и същи хора си противоречат (уролозите). И накрая, от толкова докторя покрай мен, аз трябва да вземам решението и аз трябва да нося последиците. Не търся съвет, просто си размишлявам.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #126 -: Август 06, 2010, 11:41:11 am »
Зай, стискам палци да вземеш вярното решение. То много сложно се оказва. Иска ми се докторите да не бягаха така от отговорност  :?


*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #127 -: Август 06, 2010, 15:07:59 pm »
Зай, ние не сме имали автоимунно заболяване, но оперирахме варикоцеле.
При нас имаше други усложнения, но забременях спонтанно след операцията. За първи път от 12г. Родих 2008г., 2009г- два спонтанни аборта, сега отново съм бременна. Все спонтанно. Преди сме правили 2 ИКСИ-та и 4 инсе-та. Все неуспешни.
Не е за подценяване варикоцелето.

Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #128 -: Август 06, 2010, 15:35:46 pm »
Подкрепям Abloy и Раши. osi_9
И според мен първо оправете варикоцелето, като междувременно си лекува Хашимотото.
Така няма да загубите време в чакане, а нещата ще вървят едновременно.
Успех Зай  и чакаме само хубави новини! :lol:
 :goodluck:
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #129 -: Септември 01, 2010, 15:45:39 pm »
Привет! Ние сме изоперирани и вече сме вкъщи. :D Още го държи упойката мъжа ми, подръпват конците, но, да чукнем на дърво, е добре. Варикоцелето анатомично не е било чак толкова малко, колкото се виждало на доплера, 4 вени са лигирали. Дано да е наред всичко.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #130 -: Септември 01, 2010, 17:34:19 pm »
Привет! Ние сме изоперирани и вече сме вкъщи. :D Още го държи упойката мъжа ми, подръпват конците, но, да чукнем на дърво, е добре. Варикоцелето анатомично не е било чак толкова малко, колкото се виждало на доплера, 4 вени са лигирали. Дано да е наред всичко.

Зай,айде честита ви операция и дано имате скорошен успех :D :D :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #131 -: Септември 01, 2010, 17:39:02 pm »
Радвам се, Зай. Желая ви бързо възстановяване на мъжа ти и скорошно подобрение в спермограмата, а най-вече спонтанно забременяване.

3-те месеца след операцията при нас бяха най-спокойните през последните две години и половина. Демек, чакане след добре свършена работа.
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #132 -: Септември 01, 2010, 21:13:53 pm »
Хайде успех и от мен и дано скоро да се похволиш с хубави новини!
 osi_9
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #133 -: Септември 07, 2010, 11:20:02 am »
Ето ме пак. :D Благодаря ви за милите пожелания! Махнали са днес конците, добре сме, има още оток и синина, които трябва да минат след известно време. Най-много надежда ми дава фактът, че варикоцелето не е било малко, както се виждаше на доплера, а си е било добре "отгледано". Сега малко почивка! :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #134 -: Септември 08, 2010, 00:23:51 am »
Стискам палци това да ви е било последното изпитание и съвсем скоро да се похвалиш :)


*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #135 -: Септември 09, 2010, 15:41:15 pm »
Стискам палци това да ви е било последното изпитание и съвсем скоро да се похвалиш :)

Благодаря много! :D Вече щъкаме напред-назад, даже коричката на раната почнала да пада. По всичко личи, че ще почваме скоро пак с опитите. :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #136 -: Септември 15, 2010, 18:03:55 pm »
Зайо, с теб сме! Стискам палци :)


*

    Joya

  • *
  • 45
  • Мечтая...
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #137 -: Октомври 03, 2010, 10:02:34 am »
Zai, успех и от мен!  :D
Ние в понеделник сме на спермограма. Тогава ще запишем и час за Кацаров, понеже вчера докато се рових в мненията за него и видях, че в сайта му пише за записване - в работно време. Момичета, много ли се чака за час. То зависи де, но все пак да попитам. А вие къде ходихте на преглед - в частният му кабинет или в Доверие? И още едно въпросче -  :? понеже друг лекар ни откри варикоцелето и каза че е за операция, след преглед от д-р Кацаров и евентуално потвърждение, след колко време е операцията? Предполагам, че всичко е индивидуално, но при вас как беше?
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #138 -: Октомври 03, 2010, 18:16:23 pm »
Ние в понеделник сме на спермограма. Тогава ще запишем и час за Кацаров, понеже вчера докато се рових в мненията за него и видях, че в сайта му пише за записване - в работно време. Момичета, много ли се чака за час. То зависи де, но все пак да попитам. А вие къде ходихте на преглед - в частният му кабинет или в Доверие? И още едно въпросче -  :? понеже друг лекар ни откри варикоцелето и каза че е за операция, след преглед от д-р Кацаров и евентуално потвърждение, след колко време е операцията? Предполагам, че всичко е индивидуално, но при вас как беше?

На телефона отговаря сестрата, която работи за него. Не се чака много, предполагам за тази или другата седмица ще имате час. Не си спомням точно кои дни работеше, но мисля, че в сряда прави операции в Доверие. Прегледите са в кабинета му на ул. Шандьор Петьофи, а операциите в Доверие. А ако Кацаров препоръча операция също ще трябва да се запишете, но пак не се чаща много - даже можете да попитате сетрата като излезете от кабинета му.
Успех!
*

    Joya

  • *
  • 45
  • Мечтая...
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #139 -: Октомври 03, 2010, 21:51:51 pm »
Благодаря, ivetod!