0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #80 -: Юни 22, 2010, 14:09:19 pm »
А Пролактин? Не зная в БГ да ли го изследват със останалите хормони? Ходихте ли на андролог -уролог? Какво казват? За в Бг съм чувала много доволни от др Мели - Пловдив :)

Днес изпратих изследванията на д-р Мели и чакам да ни отговори.Ходихме при нея за консултации през месец януари.Тя ни препоръча да направим генетични, хормонални, консултации с андролог и т.н.И след като ги направихме и всички те са в границите на нормалните открихме въпросното варикоцеле.
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #81 -: Юни 22, 2010, 14:19:28 pm »
Ами, Валде, значи остава докторът да каже. Заслужава си да го оперирате (ако е за операция), пък дори и да има 1% шанс да е от него. Може да е комбинация от фактори.
« Последна редакция: Юни 22, 2010, 16:07:44 pm от Раши »


Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #82 -: Юни 22, 2010, 14:30:35 pm »
Valde, каква степен е варикоцелето?
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #83 -: Юни 23, 2010, 08:17:20 am »
Valde, каква степен е варикоцелето?

Не са коментирали това.А аз не бях с него при констултацията с доктора.Така се получава, че ако не съм аз, да "питам и разпитвам", работата никак няма да върви.
Съпругът ми е на мнение, че каквото трябва доктора ще му го каже, просто много им се доверява.......!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #84 -: Юни 23, 2010, 11:29:43 am »
Valde, каква степен е варикоцелето?

Не са коментирали това.А аз не бях с него при констултацията с доктора.Така се получава, че ако не съм аз, да "питам и разпитвам", работата никак няма да върви.
Съпругът ми е на мнение, че каквото трябва доктора ще му го каже, просто много им се доверява.......!

Това ясно, те всичките мъже са така.  :?
Но, все пак, какво е казал докторът - за операция ли е, не е ли? Изписал ли му е нещо да пие?


*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #85 -: Юни 23, 2010, 13:11:56 pm »
Ми,аз си мисля,че Варикоцелето е най-добре да се оперира коя и степен да е...то ако не сега,то след време ще стане за операция...мое мнение,не съм мед. лице.

Колкото до силните ни половинки...ми кво да ви кажа...след остановено варикоцеле с мъжът ми бяхме на различни мнения - аз исках операция,той - процедура ИнВитро(това по препоръка на докторите)Та се разбрахме,веднага след пункцията - операция!Е,амЪЪЪ магарето си е магаре,било то и в такива моменти!Само да вметна,че пункцията ми беше на 18.март 2009г. операцията му - 24 април 2009г!Ми....има няма ЦЯЛ месец,и може да ми се смейте ама след толкоз годиниии,и най-сетне намерена причина,искаше ми се миг по-скоро да го оперират :? Най-веселото иде сега 8) След хиляди "напомняния" да се обади на андролога за операция,а той все някак си "забравяше".Взех телефона,звъннах в болницата,говорих с един от андролозите(тва в сряда) и му уредих час операция(тва за петък) 8) :lol: 8)Ми тъй де,казах му "вижте,мъжът има Варикоцеле,2г опити и едно неуспешно ИВФ,искам операция",той "кога?",ми "колкото се може по-скоро",той "ми сега в петък",ми "ок"...той"а съпругът ви"..."...ми...сега ще му се обадя да го известя" :lol: :D :D Туй и стана "милооо,супер новинка,в петък си на операция!" :lol:

Ми тъй де,ааааа,магаре такова...забравял бил,тинтири минтири...ми направо шубе го беше,ам не ми пука(мене като ме бучиха всеки ден,и ме пунктираха без упойка с 19 яйца,аааааа...АААА....)

Сори,много се отнесох,ама тея мъже....Ъъъъ...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #86 -: Юни 23, 2010, 13:40:40 pm »
Ми,аз си мисля,че Варикоцелето е най-добре да се оперира коя и степен да е...то ако не сега,то след време ще стане за операция...мое мнение,не съм мед. лице.

Фибо, аз също мисля така, но Кацаров и международната андрологична общност не са на моето мнение. Има милион и една статии за това дали да се оперира субклинично варикоцеле и няма единно мнение по въпроса. Ембриолозите при Стаменов са казали на мъжа ми да не се юрка да се оперира - въпреки, че и двамата искаме! - защото са виждали и случаи на влошаване. По-големият ни проблем е, че Кацаров не иска да го оперира, а ми е леко проблемно да пусна мъжа ми да се оперира къде да е. Това е с две думи. Нещата не са черни и бели.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #87 -: Юни 23, 2010, 13:49:24 pm »
Zai , преди 2 години Кацаров ни каза същото, не е нужно да се оперира. След 3 опита икси и 3 инсеминации пак се върнахме при него,направо записахме час за операция, след нея пък каза че е трябвало да го оперира още тогава.
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #88 -: Юни 23, 2010, 14:26:41 pm »
Zai , преди 2 години Кацаров ни каза същото, не е нужно да се оперира. След 3 опита икси и 3 инсеминации пак се върнахме при него,направо записахме час за операция, след нея пък каза че е трябвало да го оперира още тогава.
При нас единият доктор казва, че това може да е причината за озооспермията и трябва да се оперира /този който го откри/, а другия, че не трябва и не това е причината!!!! 8O
А преди година и нещо Кацаров ни каза, че "май имал варикоцеле", но само толкоз, въобще не е коментирал дали това може да е причина или не......и дали е ноебходима операция.
Не са му предписвани неща за пиене, като изключим мойте рецепти включващи витамини и чай т.н.,които "всички май пием".
« Последна редакция: Юни 23, 2010, 14:30:00 pm от Valde »
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #89 -: Юни 23, 2010, 14:38:19 pm »
Zai , преди 2 години Кацаров ни каза същото, не е нужно да се оперира. След 3 опита икси и 3 инсеминации пак се върнахме при него,направо записахме час за операция, след нея пък каза че е трябвало да го оперира още тогава.

Ами на нас ни казва, че било на кофти място, можело да се влоши и такива неща. Питам аз обаче - като така и така сме стигнали до ниво ИКСИ, какво значение има?!  Не знам. Не ми се ще да минем през n на брой опити, аз да бъда стимулирана залудо и накрая пак да се върнем до варикоцелето. В абсурдната аситуация сме да искаме да го оперираме, а да няма кой да се съгласи да го направи.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #90 -: Юни 23, 2010, 16:07:03 pm »
fibo,равесели ме.

Що ли ми е много познато или ми се струва ,че ще ми е  :lol:

След три години изследания ,отодохме при Кацаров .Преди това нашия доктор казваше ,че няма смисъл,защото сме с влошена морфология,а  тя не се влияела от терапия и т.н.

Е,аз преди прегледа при Кацаров бях поставила вече диагнозата варикоцеле, само незнаех от коя страна е  :lol: В смисъл ,че спермограмите ни много варираха без обективна причина / милото не пуши ,не пие и спортува/  ,а  показатеите играеха както си искат -ту подвижност ,ту концетрация извън норми .

Д-р Кацаров каза ,че препоръчва операция  с надежда за успех  за ест.забременяване,но понеже си имаме заповед и добър СДИ резултат ,каза ,че може и да си стартираме спокоино сега опита.Засега няма да правим операция -преди  предстоящ опит няма смисъл  и време/така каза и д-р Персенска и д-р Кацаров/ ,но след опита -независимо от резултата , уж говорихме ,че ще има операция. Да видим тогава.


*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #91 -: Юни 23, 2010, 16:17:17 pm »
Адаш(Зай :D),то ясно че нещата не са черно и бяло,спор няма.Но е ясно,че това е нещо което се развива и... :? Много ви е кофти ситуацията,жалко че истинските специялисти в Бг се броят на пръсти(доколкото разбирам от форума,де)
Да,има случай на оперирано варикоцеле и влошаване на СГ(за това нас и уролог-андриолога и фертилити специялиста ни посъветваха първо ИВФ,бременност,раждане и тогава операция)Ама има и случай на варикоцеле и перфектна СГ...Пък има и случй като нашия,3м след операцията СГ не беше задоволителна дори за ИНСЕ,доки каза пак - ИВФ,ама месец преди процедурата аз забременях спонтанно :D Док като разбра,само дето не ппадна от стола :rockon:

Ними,моля,пак заповядай :lol:

А опита ви от касата ли е?Мисълта ми е,че има страшно много забраменели и след операция по естествен път,някой с повече късмет като нас след 3м,някой по-късно...но са доста :D!В смисъл,ако може естествено,защо да се стига до процедура... :(
« Последна редакция: Юни 23, 2010, 16:21:44 pm от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #92 -: Юни 24, 2010, 11:25:14 am »
Така, осъзнавам, че може и малко да пресилвам нещата, но към кой друг специалист в България или чужбина можем да се обърнем по въпроса? В БГ, по думите на Мели, са двама квалифицирани андролози. Кацаров и другия не го знам кой е точно. Някой има ли представа за други страни? 

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #93 -: Юни 24, 2010, 12:40:02 pm »
Зай,живея в Белгия,ако има как да помогна,пиши на лични :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #94 -: Юни 25, 2010, 15:01:13 pm »

Ними,моля,пак заповядай :lol:

А опита ви от касата ли е?Мисълта ми е,че има страшно много забраменели и след операция по естествен път,някой с повече късмет като нас след 3м,някой по-късно...но са доста :D!В смисъл,ако може естествено,защо да се стига до процедура... :(
Опита е по Фонд.Отначало като тръгнахме  с изследванията ,нямахме мъжки фактор -бяхме с добра спермограма .Проблемите бяха около мен -кисти , задържане на фоликули ,съмнения за поликистоза.Такива неща.
Имаме  си 2 опита и един трансфер  на размразени -все неуспешни.А и не сме първа младост .От трите опита ,ни и следа от опит за имплантация .

Та за естествено забременяване не възлагам големи надежди ,ама зне ли се . :wink:

Както писах сега имаме заповед и ще направим опита ,а след него операция  -току виж опита ни завършил с успех и след това бързо бързо да забремение отново.
Ех,размечтах се.
« Последна редакция: Юни 25, 2010, 15:06:27 pm от nimika »


*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #95 -: Юни 25, 2010, 15:59:48 pm »
Еех,нищо чудно и така да се случи.Били сме свидетели и на по-невъзможни чудеса :wink: Стискам палци за успешен финал на процедурата! :D Вярвай - всичко е възможно,щом Бог реши да се случи :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #96 -: Юни 27, 2010, 19:02:06 pm »
здравейте! Аз съм на 19 а приятеля ми е на 22.Март месец се оперира от варикоцеле.Но не е правил нищо друго.. като лечение или поемане на медикаменти.Искам да ви попитам дали в този случай има вероятност да забременея ако правим секс без предпазни средствам,при положение,че съм чела ,че вероятността за зачеване,при мъже претърпели такава интервенция,е след 6-12 месеца,а са минали само 3?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #97 -: Юни 28, 2010, 19:12:56 pm »
slavina_kirilova,само няколком поста по-нагоре има отговор на въпроса ти :

Ама има и случай на варикоцеле и перфектна СГ...Пък има и случй като нашия,3м след операцията СГ не беше задоволителна дори за ИНСЕ,доки каза пак - ИВФ,ама месец преди процедурата аз забременях спонтанно :D Док като разбра,само дето не ппадна от стола :rockon:

Ако правите секс редовно, овулираш  и не ползвате предпазни средства ,всичко е възможно.На пишещите тук ,това е заветната ни мечта.
Ако не това е вашето желание, по-добре използвайте предпазни средства.


*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #98 -: Юли 15, 2010, 15:57:13 pm »
Да ви кажа какво става при нас. Имаме час за операция на варикоцелето за септември. Живот и здраве, да се отърваваме вече от него. :D


 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #99 -: Юли 15, 2010, 16:11:39 pm »
Да ви кажа какво става при нас. Имаме час за операция на варикоцелето за септември. Живот и здраве, да се отърваваме вече от него. :D



 :cheerleader: :cheerleader: :crossfingers:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!