0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #60 -: Април 08, 2010, 22:13:51 pm »
Благодаря за подкрепата момичета! Много се успокоих.. Успокоих и мъжа ми... Утре ще се обадя на доктора за всеки случай! Надявам се след операцията да се подобрят показателите от спермограмата- в момента морфолигията е само 5% по Крюгер :(
Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно!
http://www.babyplan.ru/profile/33243
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #61 -: Април 30, 2010, 23:01:29 pm »
Последствието от операцията при нас е може би хидроцеле.
От няколко дни се подува и го боли като се наложи да ходи по-дълго, после минава.
Възможно ли е да не е хидроцеле щом не е постоянно?
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #62 -: Април 30, 2010, 23:43:27 pm »
Последствието от операцията при нас е може би хидроцеле.
От няколко дни се подува и го боли като се наложи да ходи по-дълго, после минава.
Възможно ли е да не е хидроцеле щом не е постоянно?


pop4o, колко време мина от операцията?

При мъжа ми възстановяването е по-бавно и често усеща придърпване. Слабо подуване и болка има и до днес, почти два месеца след операцията, но епизодично и отшумяват вече. На контролния преглед не се установи хидроцеле.

Най-добре е да мъжът ти да посети уролог, но това че седмица след операцията ще е като нов просто не важи при всички.

*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #63 -: Май 01, 2010, 11:44:37 am »
Вече беше на уролог, имало е малко течност, но е казал че е добре да го прегледа който го е оперирал. Записали сме час, но е след 2 седмици.
5 месеца са минали от операцията, досега нямаше проблеми.
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #64 -: Юни 17, 2010, 21:49:39 pm »
Моля ви коментирайте резултатите от спермограмите на мъжа ми преди и след операция за варикоцеле:

брой                 19/17/8 милиона/мл (>20 милиона/мл)
% подвижни           22/30/49 % (>40%)
прогресивна скорост  30/41/56 um/sec (>25 um/sec)
прогресия            B-/B/A (A or B)
концентрация (бр/мл) 4/5/4 милиона/мл (>10 милиона/мл)
общ брой подвижни    x/26/12 милиона
% нормални форми     8/5/12 % (>15% по Крюгер)
незрели клетки       не/не/не
еритроцити           не/не/не

Операцията беше точно преди 4 месеца, а от 3 месеца мъжът ми пие кломифен (заради нисък тестостерон), витамини и антиоксиданти.

Най-скорошната спермограма май показва подобрение в подвижността и мофрологията, но броят е много малък. Въздържанието беше един ден и половина (при инструкции за не повече от 3 и не по-малко от 2 дни).
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #65 -: Юни 18, 2010, 12:01:25 pm »
Цигуларче, мисля че е малко рано за контролна спермограма. При нас Кацаров поиска такава чак на 6тия месец. Той ни каза, че показателите могат да продължат да се подобряват и след това и че по принцип при варикоцеле те доста варират. Според мен е възможно след 2-3 месеца да имате много по-добри резултати.

Освен това май въздържанието ви е било малко.

Нека да се изкаже някой по-знаещ от мен да видим какво ще каже.

Успех!


*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #66 -: Юни 18, 2010, 13:57:16 pm »
Не сме правили такава операция, но при инсетата правех наблюдение и забелязах, че при по-малко дни въздържание количеството намалява, а качеството се подобрява.
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #67 -: Юни 18, 2010, 21:31:22 pm »
При нас 6 месеца след операцията показателите едва бяха мръднали. На 31 октомври 2006г. беше операцията, на 8 ноември 2007г. разбрах, че съм бременна. За 12г. това ми беше първия положителен тест. Не зная какви са показателите, но миналата година направих две спонтанни аборта.
Изчакайте още 6 месеца. Зная, че това е най-тежката част - да седиш и да чакаш, но просто няма какво друго да се направи.

*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #68 -: Юни 18, 2010, 21:51:52 pm »
При нас 6 месеца след операцията показателите едва бяха мръднали. На 31 октомври 2006г. беше операцията, на 8 ноември 2007г. разбрах, че съм бременна. За 12г. това ми беше първия положителен тест.
... Изчакайте още 6 месеца. Зная, че това е най-тежката част - да седиш и да чакаш, но просто няма какво друго да се направи.

Благодаря, Abloy. Успехът ви ми дава голяма надежда. :)
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #69 -: Юни 18, 2010, 23:40:23 pm »
Мило Цигуларче,три дни преди да разбера че съм бременна се скъсах от рев - защо - ми получих резултатите от контролната СГ,на 3ти месец след операцията.Резултатите бяха - подобрена морфология -от 2% на 3%,концентрация  от 8 мил/мл на 3 мил/мл,и най-вече подвижни от 21% на 49%...изводите всеки може да направи ама.... :wink:
Не се отчайвай като мен!!!
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #70 -: Юни 19, 2010, 02:52:47 am »
Мило Цигуларче,три дни преди да разбера че съм бременна се скъсах от рев - защо - ми получих резултатите от контролната СГ...
Не се отчайвай като мен!!!

Фибс, ама какво ще се отчайвам  :D 
Аз с успокоение съзирам осезаемо подобрение.
Само усърдие и антиоксиданти до дупка, пардон, до бебе! :lol:
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #71 -: Юни 19, 2010, 08:46:34 am »
Мило Цигуларче,три дни преди да разбера че съм бременна се скъсах от рев - защо - ми получих резултатите от контролната СГ...
Не се отчайвай като мен!!!

Фибс, ама какво ще се отчайвам  :D 
Аз с успокоение съзирам осезаемо подобрение.
Само усърдие и антиоксиданти до дупка, пардон, до бебе! :lol:

 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #72 -: Юни 20, 2010, 09:06:28 am »
Здравейте отново момичета, моля да ми позволите да се включа отново в тази тема- знам, че съм доста нетърпелива  :? Точно преди 2 месеца, през април, беше операцията на мъжа ми от варикоцеле. Контролна спермограма ще правим, чак на есен. Като чета тук за успелите двойки, и аз се обнадеждавам. Въпроса ми е- трябва ли да направим изследвания на мъже ми на хормоните? Виждам, че тук някои са правили... задължително ли е?
Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно!
http://www.babyplan.ru/profile/33243
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #73 -: Юни 20, 2010, 17:29:11 pm »
BEBE26, непременно направете изследвания на хормони. Това ще изясни напълно положението.

При нас например се откри нисък тестостерон. Урологът, който оперира варикоцелето, предписа кломифен, за да стимулира производството на този хормон. В момента успоредно с приема на кломифен, правим редовно хормонални изследвания и следим поддържа ли се баланса между хормоните ЛХ, ФСХ, тестостерон и пролактин за оптимална сперматогенеза.

И както мъдро съветват успелите, търпение и време са нужни. Всеки ден здравословен живот е от полза. :)
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #74 -: Юни 21, 2010, 00:01:50 am »
И както мъдро съветват успелите, търпение и време са нужни. Всеки ден здравословен живот е от полза. :)

Мхммм...Усааах....уУУУууссаааххх... :lol:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #75 -: Юни 21, 2010, 11:48:28 am »
Фибо, това последното ти изречение може ли превод и на български  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #76 -: Юни 21, 2010, 16:18:54 pm »
Здравейте, при последните прегледи ни откриха варикоцеле при условие, че вече имаме поставена диагноза азооспермия.
Дали е възможно причината за азооспермия да е от варикоцелето!? Четейки по форума и различни статии изглежда, че варикоцелете действа на сперматогенезата.
При нас сперматозоидите спират развитието си на някакъв етап от него....диагнозата бе "матурационен арест".
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #77 -: Юни 21, 2010, 17:47:55 pm »
Здравейте, при последните прегледи ни откриха варикоцеле при условие, че вече имаме поставена диагноза азооспермия.
Дали е възможно причината за азооспермия да е от варикоцелето!? Четейки по форума и различни статии изглежда, че варикоцелете действа на сперматогенезата.
При нас сперматозоидите спират развитието си на някакъв етап от него....диагнозата бе "матурационен арест".

Честно казано,за да се стигне до Азооспермия,едва ли само варикоцелето играе роля,възможно е да има и друг проблем - хормонален,генетичен и тн,посетете добър андролог - уролог! Какви иследваня сте правили вече?

Фибо, това последното ти изречение може ли превод и на български  :wink:

Хи хи,Мини...ми май беше "зеннн...." и нещо с кръстосани пръстиии....абе най-добре "Лоши момчета 2"
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #78 -: Юни 22, 2010, 09:11:57 am »
Здравейте, при последните прегледи ни откриха варикоцеле при условие, че вече имаме поставена диагноза азооспермия.
Дали е възможно причината за азооспермия да е от варикоцелето!? Четейки по форума и различни статии изглежда, че варикоцелете действа на сперматогенезата.
При нас сперматозоидите спират развитието си на някакъв етап от него....диагнозата бе "матурационен арест".

Честно казано,за да се стигне до Азооспермия,едва ли само варикоцелето играе роля,възможно е да има и друг проблем - хормонален,генетичен и тн,посетете добър андролог - уролог! Какви иследваня сте правили вече?

Фибо, това последното ти изречение може ли превод и на български  :wink:

Хи хи,Мини...ми май беше "зеннн...." и нещо с кръстосани пръстиии....абе най-добре "Лоши момчета 2"
Хормоналните и генетичните са в рамките на нормата. :(
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #79 -: Юни 22, 2010, 11:53:26 am »
А Пролактин? Не зная в БГ да ли го изследват със останалите хормони? Ходихте ли на андролог -уролог? Какво казват? За в Бг съм чувала много доволни от др Мели - Пловдив :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!