0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #40 -: Февруари 26, 2010, 10:14:43 am »
Утре ни е операцията и мъжът ми не само е прочел, ами е и изгледал видео от операция на варикоцеле, и е стреснат. Плаши го, забележете, рискът от упойката. По тоя повод се пазари с мен за покупка на нова уредба за домашно кино. Мъжка му работа.

Леле, Цигу, ще ни съсипят тия мъже ;) Моят сладур също си купува разни придобивки като преживява нещо страшно. След една операция преди години купихме телевизор - на същия ден след като излязохме от болницата. Сега малко преди операцията на варикоцелето - хоп измоли ме за "Нинтендо Уии". Да са ни живи и здрави :)


*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #41 -: Февруари 26, 2010, 14:07:19 pm »
Леле, Цигу, ще ни съсипят тия мъже ;) Моят сладур също си купува разни придобивки като преживява нещо страшно... Сега малко преди операцията на варикоцелето - хоп измоли ме за "Нинтендо Уии".

Явно сред последствията от операцията се отчита и покупката на скъпа електроника.
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #42 -: Февруари 27, 2010, 18:39:53 pm »
Операцията отне половин ден - пристигнахме в болницата в 7 и си тръгнахме към 12.

Предоперационната подготовка се състои в мерене на теглото, пулса и кръвното налягане, обсъждане на алергии и упойката, и вливане на физиологичен разтвор и антибиотик.

Операцията е продължила около 45 минути.

След операцията са следили за три неща: пациентът да пие течности, да уринира и да не повръща. Наблюдението е продължило около час и половина след събуждането, след което си тръгнахме.

Предписаха антибиотик за 5 дни, силно болкоуспокояващо и пакет с лед на мястото, за да се предотврати отичане.
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #43 -: Февруари 27, 2010, 19:40:01 pm »
Цигуларче, при Кацаров ли правихте операцията? Че ние сме при него и предстои. Но ни казаха, че ще спи там.
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #44 -: Февруари 27, 2010, 20:00:48 pm »
Изи, живеем в Щатите - в местна болница беше операцията, но мисля, че протоколът е горе-долу един и същ.
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #45 -: Февруари 27, 2010, 20:27:50 pm »
Цигуларче, при Кацаров ли правихте операцията? Че ние сме при него и предстои. Но ни казаха, че ще спи там.
Ние правихме при Кацаров преди 2 месеца, пуснаха ни да си ходим половин час след като мъжа ми слезе от операцията. На нас пък ни казаха че няма смисъл да спи там, макар че аз много се притеснявах как ще го обгрижвам първия ден.В болница "Доверие" беше операцията.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #46 -: Февруари 27, 2010, 21:52:13 pm »
Операцията отне половин ден - пристигнахме в болницата в 7 и си тръгнахме към 12.

Предоперационната подготовка се състои в мерене на теглото, пулса и кръвното налягане, обсъждане на алергии и упойката, и вливане на физиологичен разтвор и антибиотик.

Операцията е продължила около 45 минути.

След операцията са следили за три неща: пациентът да пие течности, да уринира и да не повръща. Наблюдението е продължило около час и половина след събуждането, след което си тръгнахме.

Предписаха антибиотик за 5 дни, силно болкоуспокояващо и пакет с лед на мястото, за да се предотврати отичане.

И аз да споделя :) При нас (Белгия),процедурата е 1:1 с ва6ата. С едната разлика,4е не ни изписаха никакъв антибиотик,а болкоуспокоява6ти - само ако той пожелае(Ибупрофен)....Контролата бе6е 2 седмици по-късно.
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #47 -: Март 03, 2010, 16:28:03 pm »
Аз мисля, че не трябва да спи там. Пък и навсякъде така пише. Ама ще разбера другата седмица.
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #48 -: Март 04, 2010, 13:39:18 pm »
pop4o
Нашата операция също беше в Доверие но ни накараха да преспим там
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #49 -: Март 04, 2010, 14:20:51 pm »
Здравейте, да ви питам в София само при Кацаров ли се ходи?
Къде може да е отиде за второ мнение?
Предватилено ви благодаря.
Сигурно много е говорено по темата, но в момента съм влизам тайно от работа и не мога да изчета всичко :oops:

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #50 -: Март 04, 2010, 15:29:11 pm »
Здравейте, да ви питам в София само при Кацаров ли се ходи?
Къде може да е отиде за второ мнение?
Предватилено ви благодаря.
Сигурно много е говорено по темата, но в момента съм влизам тайно от работа и не мога да изчета всичко :oops:

Не само, но той е може би най-добрият избор.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #51 -: Март 16, 2010, 00:11:48 am »
 Здравейте,направихме спермограма миналата седмица-3,5 месеца след операцията.Някои неща са по-добри,но морфологията е на 0,а преди операцията беше 22-по Крюгер.Нормалноподвижни все още сме на нула,но акинетичните са намаляли.
 В края на седмицата спираме Трибестан-а(след 3 месеца прием 3х2) и започваме за 2 месеца Камагра 2х1,Клостилбегит 2х1/2 и естествен витамин Е 200 2х1.
 Какво ви е мнението за положението и за новите лекарства?Лекарят каза,че на някои пациенти Трибестан-а не действа добре и,че реалните резултати са 6 месеца след операцията.
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #52 -: Март 16, 2010, 10:23:41 am »
Лейдиели, защо сте праивли СГ сега, а не изчакахте да станат 6 месеца? Докторът ли ви каза така?


Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #53 -: Март 16, 2010, 18:46:18 pm »
 Да,така каза лекарят.Като контролно.Иначе каза,че реалните неща идват към 6-ия месец.Поне видяхме,че Трибестан-а не действа савсем добре.
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #54 -: Април 05, 2010, 22:28:27 pm »
Момичета, другата седмица сме на операция от Варикоцеле. Имаме издаден нужния документ, з ада минем през здравната каса. Въпросът ми е- трябва ли ден-два преди самата операция да минем отново през кабинета на доктора за някакви наставления? Сестрата ми обясни някои неща, които са задължителни, но това беше февруари, а сега сме април и а зне помня всичко, освен че трябва да се обръсне. Може ли да ми кажете някои препоръки, които да следваме? Мъжът ми иска да ходи на работа веднага след операцията, и а зтрябв по някакъв начин да го убедя да си почива вкъщи поне ден два.....
Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно!
http://www.babyplan.ru/profile/33243
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #55 -: Април 05, 2010, 23:10:24 pm »
Обади се на лекаря и го питай за да не
пропуснете нещо.Не мисля,че ще може да отиде на работа веднага след операцията.По принцип дават и болничен.Успех!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #56 -: Април 07, 2010, 16:34:42 pm »
Момичета, другата седмица сме на операция от Варикоцеле. Имаме издаден нужния документ, з ада минем през здравната каса. Въпросът ми е- трябва ли ден-два преди самата операция да минем отново през кабинета на доктора за някакви наставления? Сестрата ми обясни някои неща, които са задължителни, но това беше февруари, а сега сме април и а зне помня всичко, освен че трябва да се обръсне. Може ли да ми кажете някои препоръки, които да следваме? Мъжът ми иска да ходи на работа веднага след операцията, и а зтрябв по някакъв начин да го убедя да си почива вкъщи поне ден два.....
Най - хубаво e да се обадиш на лекаря, както е казала f___. На мен ми дадоха 30 дена болничен след операцията. Ще е добре мъжът ти да си почине поне най малко 1 седмица, все пак здравето е по важно от работата. Успех!
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #57 -: Април 07, 2010, 16:44:40 pm »
Здравей!
Мъжът ми си прави операция есента. Не се притеснявай и да не сте се обадили на сестрата, операцията е много лека. Просто бъдете сутринта колкото са ви казали в 8 или 9, без да е закусвал или пил кафе, ще му вземат кръв, после малко се чака и сестрата го води до стаята, където се преоблича и чака док да го вземе за операцията. Да си носи пижама и чехли. Също ЛАК, където вписват болничния. Док ще му каже, но е добре поне няколко дни след операцията да си почине вкъщи. Час-две след операцията си отивате.
Успех!
« Последна редакция: Април 07, 2010, 16:46:47 pm от ivetod »
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #58 -: Април 08, 2010, 08:55:58 am »
ИВЕНЦЕ, благодаря! Какво е ЛАК? Намерих си листчето, на което пише какво да подготвим, но това не знам какво е! Има нещо най-отдолу, което не мога да разчета!
Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно!
http://www.babyplan.ru/profile/33243
*
Re: операция на варикоцеле и последствия
« Отговор #59 -: Април 08, 2010, 11:53:24 am »
Бебе, ЛАК е лична амбулаторна карта т.е. картонът му от личния лекар :) Успех

Операцията е лека, не се притеснявай. Повече е чакането докато оформят документите. После 15 мин. операция, 30 мин в стаята и си го взимаш.